Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Necc


Necc
addikt

Jó cikk, teljesen le van minden általánosítva, nekem tetszik :)
Viszont hozzátenném, hogy videoszerkesztésre, photoshopra való gépnek bőven elég egy gyenge videokártya, illetve hogy irodai gépeknél nagyon fontos a halk gép, az ergonómia, TFT monitor és egy tartós vagy márkás táp, és a teljesítmény hanyagolható el, egy ''kukából kiguberált'' masina nem biztos hogy ideális irodai célokra :D

mod: azért egy word-be betöltöttem volna a szöveget publikálás előtt, mert van benne pár apró helyesírási hiba (jáccik)

[Szerkesztve]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2) -=Lord Tom=- válasza Necc (#1) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

köszi, ezek alapján kap mindjárt egy módosítást, illetve kicsit később, mert most nem érek rá...
(azért írtam meg mert sokszor kérdezték, már, hogy milyen gépet vegyenek, erre két kérdésem van elsőre: mennyiből, és mire kell?)

[Szerkesztve]

(#3) cousin333 válasza -=Lord Tom=- (#2) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem jó a cikk :R. Igazából, pont a mobilos cikk hatására én is gondolkodtam egy ilyen, általános útmutatásokat adó cikk írásán, de megelőztél :D. Méghozzá elég rendesen, mert még bele sem kezdtem :).

Pár kiegészítésem lenne hozzá:

- videoszerkesztéshez fontos a jó és gyors merevlemez
- maximum ár helyett én egy irányárat kérdeznék, ami felfelé is módosítható (korlátozott mértékben, pl plusz 10-20%), arra az esetre, ha az előzetes keretnél valamivel drágábban megkaphatna egy ''évszázad ajánlatát'' :)
- a helyesírási, elgépelési hibákat javítsd ki (Word...stb.)
- kicsit még szerkesztgetném a kinézetet, hogy nagyobb hangsúlyt kapjanak a szempontjaid (első... második... stb.)

Megkérdezhetem, hogy mit jelent a nagyon fiatal? A fentiek amúgy az én meglátásaim, de ez a te cikked, tégy belátásod szerint...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#4) -=Lord Tom=- válasza cousin333 (#3) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

A nagyon fiatal pontosan 17 évet jelent nálam
Amint időm lesz módosítom kicsit, teccenek az ötletek :R
És a helyesírást is megoldom ( pl a vidkari kifejezést szerintetek átírjam? meg mondjuk a procit)

(#5) adalbert1 válasza -=Lord Tom=- (#4) üzenetére


adalbert1
veterán

Jó írás, nagy vonalakban mindenkinek ilyeneket kellene mutogatni, főleg ha élete első gépvásárlása előtt áll.

(#6) cousin333 válasza -=Lord Tom=- (#4) üzenetére


cousin333
addikt

17? Az már majdnem bottal jár! ;] :D

- 400W-os; 1600x1200-ban (kötőjelek lemaradtak)
- a Celeron elég sz@r, de azért nagybetűvel kezdődik :)
- vidkari, proci: döntsd el, milyen cikket akarsz. Laza ''fiatalost'', vagy komolyabb megfontoltabbat. Utóbbi esetben javítsd át, de akkor már a ram is legyen RAM, a rammal meg RAM-al.
- a végére nem kell a szerintem-es mondat, mert szerintünk is :).
- az egyes felhasználásokra adott ajánlatokat (pontosabban a felhasználási területek nevét) meg emeld ki, mert eléggé elvesznek, pedig azok lennének a lényegi részek...

Ha meg meguntad a dirigálásomat, gyere át nyugodtan az én blogomba, és ne kíméld az írásaimat ;] .

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#7) Wolverine válasza cousin333 (#6) üzenetére


Wolverine
félisten

Akarod mondani RAM-mal :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#8) cousin333 válasza Wolverine (#7) üzenetére


cousin333
addikt

Azt írtam, nézd meg jobban ;) :U :DDD

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#9) Wolverine válasza cousin333 (#8) üzenetére


Wolverine
félisten

#6-ot nézzük mindketten? Mert akkor egyikünk szeme rossz, és az nem én vagyok ;]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#10) cousin333 válasza Wolverine (#9) üzenetére


cousin333
addikt

Hány szmájlit tegyek legközelebb, hogy felfedezd az öniróniát? ;]

ui.: Persze, hogy igaza van :R. Én írtam, el. Tudom ám! :U

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#11) -=Lord Tom=-


-=Lord Tom=-
senior tag

Na sokat javítottam rajta, remélem így kicsit jobb lett, várom továbbra is a véleményeket...

MOD: jó közbe nekem is leesett, késő van már :P

[Szerkesztve]

(#12) Wolverine válasza cousin333 (#10) üzenetére


Wolverine
félisten

;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13) cousin333 válasza -=Lord Tom=- (#11) üzenetére


cousin333
addikt

Ooopsz...

Privi ment a bloggazdának :U.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#14) -=Lord Tom=- válasza cousin333 (#13) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

reprivi, és képekkel tűzdelt cikk...

(#15) cousin333 válasza -=Lord Tom=- (#14) üzenetére


cousin333
addikt

Javításokkal tűzdelt rereprivi ;]

Grátisz kép a legszebb monitorról: [link] (Na jó, a fekete még szebb :R )

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#16) róland


róland
veterán

''De a példa a RAM-mal is működik, mert lehet Conroe processzorunk Geforce 8-as videókártyával, ha mellécsapunk 512 RAM-ot, az összes komoly játék szaggatni fog, mert swappel a winchester...''

512 milyen RAM-ot? (Bájt, kilóbájt, megabájt, gigabájt esetleg terabájt? Neadj' Úristen csak bit-nyi mennyiségre gondolsz?! :) )

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#17) róland


róland
veterán

''Úgy gondoltam elkészítem ezt a rövid gyorstalpalót, hogy segítsek a számítógépvásárlás előtt állóknak, hogy igényeiknek megfelelő gépet állíthassanak össze, amely kihozza a pénzükből a maximumot, és ne kelljen hipermarketes gépekre fanyalodniuk, mert azok bizony gyakran nem érik meg a pénzüket.''

S a mondat egy lehetséges javítása:

Úgy gondoltam, (Ide került egy vessző, mivel egy''hogy'' szót hagytál el, azért a vesszőt még ki kell tenni. Szerk.) elkészítem ezt a rövid gyorstalpalót, hogy segítsek a számítógépvásárlás előtt állóknak. Mindezt azért, hogy igényeiknek megfelelő gépet állíthassanak össze, amely kihozza a pénzükből a maximumot(Itt egy vesszőt töröltem. Szerk.) és ne kelljen hipermarketes gépekre fanyalodniuk, mert azok bizony gyakran nem érik meg a pénzüket.


[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#18) róland


róland
veterán

S még egy jó tanács. Gondold át, mit akarsz kiemelni a cikkben és ahhoz mi a legjobb kiemelési módszer. Mert a cikk jelenlegi tipográfiájával az ember szeme ide-oda ugrál és nem tudja eldönteni mi is a fontos információ.

Én a címnek szánt részeket szedném félkövérrel és a szövegben lévő fontosabb információkat dőlt betűvel.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#19) -=Lord Tom=- válasza róland (#18) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Köszi, a kiemeléseket átvariáltam, a hibákat javítottam. ( Az ''és'' elé igenis kell vessző az első bekezdésben)

(#20) cousin333 válasza róland (#17) üzenetére


cousin333
addikt

Úgy tudom, mondatrészek határán kell vessző az és elé.

-=Lord Tom=-: Házakról nem is írtál semmit :U. Változatlanul nem értem, miért kell a sok (sorközökkel nem tagolt) új bekezdés. Egységesebb megjelenése lenne, ha kevesebb a bekezdés, és azok ''tömörek''. Ettől függetlenül a hangfalas kép elé tegyél egy üres sort, mert a kép nagyon közel van a felette levő szöveghez.

"We spared no expense"

(#21) -=Lord Tom=- válasza cousin333 (#20) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Írtam a házakról és átbekezdtem :DDD

(#22) Necc


Necc
addikt

Hú rengeteget változott az egész, akár a címet is át lehetne írni v2.0-ra :C
Viszont a videokariknál felhozott tuningot nagyon levágtad, a korábbi megfogalmazás (ha jó a memóriám, mert híres vagyok a pocsék rövidtávú memóriámról :)) ) sokkal informatívabb volt, egy hozzá nem értő ember ebből nem látja át teljesen a szitut.

És még egy valami nagyon hiányoltam: a memóriák párba rendezését sehol se láttam pedig ez nagyon fontos a játék, multimédia (videoszerkesztés, photoshop) gépeknél! 2×256MB rammal többre megy az ember mint 1×512MB-tal.

Amúgy ha van ilyen, akkor én a cikket címlapra szavaznám, mert nagyon jó :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#23) cousin333 válasza -=Lord Tom=- (#21) üzenetére


cousin333
addikt

Alakul :D.

"We spared no expense"

(#24) róland válasza cousin333 (#20) üzenetére


róland
veterán

Nagyon necces az az és előtti vessző. Mondatrészek vagy elkülönülő gondolatok esetén kell elé vessző, amúgy az és elé nem teszünk vesszőt. De én nem vagyok magyar tanár, így tovább nem feszegetem a kérdést.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#25) cousin333 válasza róland (#24) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem az pont egy elkülönülő gondolat, azért javasoltam a vessző használatát. De én sem vagyok magyartanár... Peace, nem a mi cikkünk :).

Nem tudom, hogy egymás mellé lehet-e rakni két képet, de lehet, hogy jobb lenne, ha kettesével csoportosítva lennének (mint ahogy pl. itt is csoportosan vannak: [link]), úgy, hogy az előző rész képe lenne bal oldalon az utána jövőé pedig jobb oldalon. Ugyanis túlságosan gyakran szakítják meg a szöveget (és a szöveg lenne a lényeg), és így a cikk is rövidebb lenne (scroll egységben). Hát még ha egységesíted a képek méretét... :U

Na jó, befejeztem a piszkálást, csak jó lenne egy etalon jellegű cikk, amire lehet hivatkozni

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#26) -=Lord Tom=- válasza cousin333 (#25) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

V1.5 átképezve...

(#27) cousin333 válasza -=Lord Tom=- (#26) üzenetére


cousin333
addikt

Really nice! :R.

Sajnos a kepfeltoltes.hu néha nagyon lassan hozza be a képeket (pl. most). Ráadásul nem tudom, meddig lesznek ott... Esetleg fel tudok ajánlani my.opera.com-os tárhelyet :) (bár a sebesség ott sem garantált...).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#28) -=Lord Tom=- válasza cousin333 (#27) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Köszi, akkor tehát lemented a browseredről a képeket és küldesz direkt linket? Én meg átírom a cikkben...

(#29) cousin333 válasza -=Lord Tom=- (#28) üzenetére


cousin333
addikt

Hová tűntek a képek? :)

"We spared no expense"

(#30) DavideX


DavideX
aktív tag

nagyon jó kis cikk :C

(#31) nisor


nisor
csendes tag

hello én szeretnék venni egy új gépet és errre gondoltam: http://www.rhw.hu/termek/936/akcios_03_konfiguracio

szerintetek elfutna rajta a crysis (nem érdekel ha kisebb felbontásban) vagy van még ott gép és azok közül melyiken futna?

:)

!

(#32) pwpivs


pwpivs
csendes tag

Köszönöm az értékes információkat. Jól használható. Jó hasznát vettem.
A (B)helyesírási szörszálhasogatóknak (/B)üzenném (B)nem(/B) a formátum a lényeg. Akit valóban érdekel az kiszűri a hasznos információkat.

(#33) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok véleményeteket kérném az alábbi összeállításról,miben kéne változtatni? vagy jó e így

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#34) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Szeretne a barátom egy olyan gépet,amit filmre,netre és ami fontos photoshop-ra használna. A lényeg,hogy a legolcsóbb megoldás kellene. A gép alaplap, proci, VGA, illetve ram-ra, legyen egyenlőre leszűkítve,mert a többit occsóból is meg lehet úszni...köszi a helpet előre is! :R

(#35) polgi803 válasza aram01 (#33) üzenetére


polgi803
őstag

700W mire kell? Mert ehhez...meg máshoz sem. Azon lehet spórolni sztem...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.