Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

DAB?
Amúgy tetszik, de jó lenne többet tudni róla.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Garada


Garada
őstag

Kicsivel több infónak örültem volna, egyébként tetszik a dolog :D

(#3) Vikthor


Vikthor
nagyúr

ennyi pénzért kap az ember felsőkategóriás AVR-t használtan... így nem éri meg.

"A használatát jelentősen megkönnyíti a grafikus kezelőfelület, amely a csatlakoztatott tv vagy projektor mellett akár egy tableten vagy okostelefonon is előhívható." - ezt az 5 éves erősítőm is tudja már, ez alap ki sem emeltem volna...

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) Jim Tonic válasza Vikthor (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mikor szoknak le arról az emberek, hogy használt termék árát újhoz hasonlítsák? Esetleg mikor értik meg azt, hogy ez nem AV fórum, itt fontos lehet az az információ, hogy mik a szolgáltatások.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) BatchMan válasza Vikthor (#3) üzenetére


BatchMan
senior tag

Miért vennék felsőkategóriás AVR-t, ha nincs megfelelő monitorom/TV-m, hangfalam hozzá. De legalább használt, garanciamentes. Ha meg van cuccom hozzá, akkor van pénzem egy új high-end AVR-re is. Jó ez a Marantz, és az (belépő) ára sincs túl elszállva.

Tetszik, hogy van rajta egy 12V DC kimenet. Egy minimál LED-sor meg tud hajtani, feldobja a hangulatot.

(#6) Vikthor válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


Vikthor
nagyúr

mert a pénz mennyiség ugyanaz és lehet balra is kanyarodni vele, bár akkor rosszul jár a vevő és lehet jobbra is, akkor vásárol a vevő okosabban. Kérdem én nem a jó/jobb felé húzzák az embert a dolgok? Minek vegyünk szart amikor ugyanannyiért van über is?

ugyanúgy mint a smart TV-k esetében, csak felesleges sallangok vannak itt is. 3D, wifi, camera skype minek egy kijelzőbe pl.? Na kb itt is azok az extra szolgáltatások annyit érnek. Egy igazi jó AVR főleg a hangért felel, persze a képi világ sem másodlagos. Ugyanakkor meg belépő kategóriát ne erőltessük, mert akkor inkább olvasson vagy bringázzon az illető, azok nagyon nem tudnak a labdába rúgni.

És igen AV fórum, hisz ha maga a hardver pont az AV világába kapcsolódik.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#7) Vikthor válasza BatchMan (#5) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Veszel hozzá hangfalakat és kijelzőt vagy projektort, mittudomén, megoldod... :D ahogy én is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8) Jim Tonic válasza Vikthor (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha mindenki így gondolkodna, miből lennének használt termékek?
Nem, ez nem AV fórum. Ez az oldal a számítástechnikára szakosodott. A hardver elég tág fogalom, eredeti nevén vasárut jelent, kb. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Vikthor válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ha így lenne, mit keres a malac a professzionális vasáru pont hu oldalon? :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10) BatchMan válasza Vikthor (#6) üzenetére


BatchMan
senior tag

"... AVR a hangért felel ..."
Nem csak. És a Marantz erölködőknek egyébként nincs rossz hangja. Egy jó hangfallal többet tudsz dobni bármilyen rendszeren, mint egy jobb erősítővel.
Van létjogosultsága a multifunkcionalitásnak. Ezek nyitott kapuk, amiken be lehet menni. Nem kell folyton használni, de legyen egy vendég, aki BT-n vagy Wifi-n megmutat Neked egy zenét és nem kellett dugdosni, letölteni stb.
4K/60p egy darabig elég lesz képre, jelenleg az elérhető műsorok jórésze az FHD/30p-t sem éri el.
Kiváncsi lennék mennyire van a hálózati része kidolgozva. Egy NAS-ról milyen filmeket tudna lejátszani? Youtube kliens?

(#11) Jim Tonic válasza Vikthor (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) HUfantom válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát gondolom a raktárkészletet kisöpörné aki a csődbe ment gyárat megveszi :)

És mikor szoknak már le az emberek arról, hogy etessék a Trollokat...
"Do not feed the trolls" :)

Szerintem mind tisztában vagyunk vele, hogy ennyi pénzért sokkal jobbat is lehet kapni, igaz az nem lesz 7-8-9.1 hanem csak 2.0... mert az az igazi audió...

De, hogy hozzászóljak a témához, nem értek egy dolgot. Itt van egy vadonatúj hangkeltő berendezés aminek egyik fő jó tulajdonsága, hogy képes leválasztani a hangot a képről. Míg ő maga megszólaltat bármilyen hangot a kép megy tovább a TV-re, hogy élvezhessük. Akkor meg mi a túróért csökken le a dobozban a Videojelnek a sebessége 30-ra ha az eszköz elvileg nem nyúl hozzá ? Vagy valamit félreértek ?

BatchMan
Tudtommal mindig a rendszer leggyengébb elemét kell lecserélni... :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#13) Jim Tonic válasza HUfantom (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hol írták, hogy lecsökken a sebesség?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) Duree


Duree
veterán

Szinte biztos,hogy stk ic végfok van benne,az pedig nem annyira jó.Ahhoz képest pedig drága.Ennyiért kapok azért egy sokkal jobb Pioneert,vagy Yamahát,de még a Denon is belefér.

duree54

(#15) Just486 válasza Duree (#14) üzenetére


Just486
senior tag

Na neee, már a hm erősítőknél is kezdik ezt a hibrid ic megoldást? Azt hittem eddig, hogy ez a minihifik kiváltsága...

That unconquered country we call the future.

(#16) Dassler válasza HUfantom (#12) üzenetére


Dassler
őstag

"...az alacsonyabb felbontású anyagok felskálázására is módot ad, viszont ilyenkor be kell érni másodpercenként 30 képkockával" - tehát hozzá nyúl a jelhez, mivel felskálázza. Ha nem nyúl hozzá, hanem csak átengedi, akkor 4K/60p.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#17) s8109csa válasza Duree (#14) üzenetére


s8109csa
tag

Ennél KEVESEBBÉRT már Rotelt kapsz használtan, nem hogy Pioneert vagy Yamahát, vagy Denont.

[link]
[link]
Nem mai csirkék, de nagyon komoly eszközök ezek is.

[ Szerkesztve ]

(#18) bteebi válasza Vikthor (#6) üzenetére


bteebi
veterán

Na épp ez az... Alapjaiban véve egy új erőlködőt szeretnék venni, mert tetszenek a fícsörök (bár valószínűleg a jó részüket kb. soha nem használnám), de mégiscsak a hangminőségnek kellene az elsődleges tervezési szempontnak lennie... akkor viszont nem kérdés, hogy használt cuccot vesz az ember. A használt erősítő viszont már jó eséllyel nem lesz garanciális, és csak akkor lesz karc, és elsősorban hibamentes, ha "szerencséd" van. Nem olyan egyszerű ez sajnos :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) gianni85


gianni85
veterán

Nekem volt ebből a szériából egy korábbi NR1403-as és nagyon bejött. Van benne anyag, és bőven elég egy polcsugárzós szetthez. Sajnos magas a felára a kis méretnek, de akinek fontos, az nem igazán talál ilyen ársávban más alternatívát.

(#20) ALBY


ALBY
senior tag

Kellemes kis gép ez. Mindig tetszett ez a sorozat. Kis szobába jó kis rendszer elhet ebből, bár főleg csak sub+satelit hangfalakkal venném körbe. Mindenféle moder funkcióval ha valaki nem tud megllenni ezek nélkül vagy nem tudja máshogy jobban megoldani. A hangja gondolom már korrekt minőségű.
A 220 azért nagyon erős.

Egy ismerősöm nemrége vett egy Marantz NR1602-t negyven valahányezerért használtan, kevesebb "informatikáva" de kb ugyan ez erre a célra. Nagoyn elégedett vele.
De monduk ma láttam egy Marantz SR 6005 -at is 130-ért hirdetni ami azért jóval durvább gép.
Ezért nem biztos hogy belenyúlnék az újba, a 220-ba :))

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#21) Vikthor válasza bteebi (#18) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én is mikor vettem az enyémet, gari nem volt rá és a hátulján a hdmi csatiknál a fedlap karcos egy kicsit, de erről olyan magasról szarok mint pl az Empire State Building. Mivel működött a vásárlás napján és a mai napig is működik, innentől fogva csak élvezem a hangját és a szolgáltatásait, igaz 3D-t nem tud, bár nekem ez csak jó. Az új de legalább ilyen hangminőséget produkáló AVR-ek mint az enyém, kb 500-600 ezertől indulnak én meg szinte harmadáron jutottam hozzá. Nem vagyok a magam ellensége, ezért vettem használtan. Ki kell próbálni előtte ennyi az egész...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#22) #72042496 válasza Vikthor (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 4310, vagy egy másik van már?

Írnám, hogy ezt a Marantzot is meg kéne hallgatni, de olyan ronda szegényem, hogy akkor sem kéne, ha kategóriákkal jobb hangot produkálna, mint amire az ára alapján számítani lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Vikthor válasza #72042496 (#22) üzenetére


Vikthor
nagyúr

4310 él és virul, azaz... :)

Na hát ez az, amit az emberek nehezen akarnak elfogadni és csak a nagyon hozzá nem értők esnek bele ebbe a "Marantz csapdába", ahellyet hogy egy 7007-8-as AVR-t vennének, ami szól is rendesen... mindegy mondon nem az én problémám, én már megjártam ezt az utat a fostalicska erősítőktől idáig az "elfogadható" szintig és ez a lényeg.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#24) M@trixfan válasza Vikthor (#3) üzenetére


M@trixfan
addikt

Fölösleges keverni a kategóriákat. Hasonló amikor állandóan azt nézik, hogy egy iMac gép belsejét mennyiből építik meg. Eleve hülyeség a brand vs épített vita, de itt az az aspektus fontos, hogy attól az a gép még nem lesz iMac, nem fut rajta alapból támogatottan az OS X, stb... Ha valakinek slimline erősítő kell akkor az ajándékba kapott több milliós Classé rendszer sem fog a helyére beférni, nem lesz megfelelő. Ez ilyen egyszerű. Hangminőségben nem igazán a méret és a súly döntő ma már az új tápok és jobb félvezetők mellett. Persze a jó egyik esetben sem lesz olcsó. Egyszerűen nem neked szánták a kategóriát. Magamnak sem ezt venném, de szüleimnek pont ez az ideális választás és biztos vagyok benne, hogy szépen szól.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#25) Vikthor válasza M@trixfan (#24) üzenetére


Vikthor
nagyúr

whatever man... :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#26) M@trixfan válasza Vikthor (#25) üzenetére


M@trixfan
addikt

:F erre én mondom, hogy "whatever man!" :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#27) HUfantom válasza Vikthor (#25) üzenetére


HUfantom
őstag

biztos vagyok benne, hogy szépen szól.
Szerintem ezek után két külön világ vitázik :)

Ja és whatever man...

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#28) tecsu válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


tecsu
addikt

Terelés. A lényeg: Hogy a cikk egy AV berendezésről szól, így még jó, hogy a topik témája is efféle felhasználás, legyen az high vagy low end. Kinek mi, de remélem nem csak informatika szempontból szabad megközelíteni a témát! ;-)
A hardver szón pedig a berendezést értette. Miért kell mindent direkt félreérteni?!

Mellesleg osztom a véleményét, de elfogadom másét is. ;-)
Még valaki meg is jegyezte poénból, hogy valami karácsonyfaizzót is meghajthat a 12V-os kimenettel. :-D Na igen, már csak az hiányzik.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29) Jim Tonic válasza tecsu (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem valamit nem jól értelmezel. Én azt mondtam, hogy ez egy olyan fórum, amit főleg amatőr PC kedvelők olvasnak, így minden infó lényeges. A cikkek ne AV szakértőknek szóljanak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) tecsu válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


tecsu
addikt

Tehát akkor nem baj, ha hozzászól olyan is, akit inkább az az aspektus érdekel? ;-) Mert eddig úgy tűnt.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) Jim Tonic válasza tecsu (#30) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Próbáld meg értelmezni. De tényleg.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) tecsu válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


tecsu
addikt

Értelmeztem. Nekiugrottatok, mert más a véleménye. Mert kimondta, hogy egy nagy sz@r, amit itt reklámoznak. Ennyi.
Most pedig terelsz.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#33) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Ennyiért Marantz minőség ezzel a tudással,több mint rendben van...Itt még pár finomság kiderül ami nincs benne a cikkben.

Wasabi...

(#34) jswilly


jswilly
csendes tag

700 USD a listaára, annyiért megvenném! Sajnos nálunk nagyon drága lesz.

(#35) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Na, még egyszer. A nem 'AV fórum' arra vonatkozott, hogy szerinte nem kell kiemelni, hogy telefonról is vezérelhető.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) Duree válasza s8109csa (#17) üzenetére


Duree
veterán

Valóban remek cuccok,azt,hogy nem mai darab az kit érdekel a hangja fontos.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.