Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Aethel


Aethel
aktív tag

Ez így árban egész komoly deal lehet. Vajon mennyire maradhat el egy NH-D15-től?

(#2) M0ng00se


M0ng00se
őstag

Pont a napokban gondolkodtam el, hogy lehet célrevezetőbb lenne egy ilyen típusú hűtés, mint egy torony. Bár igazság szerint, amilyen konfigjaim voltak mostanában, az FX-szet kivéve nem kérte az aktív VRM hűtést...

V6

(#3) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Ez 1 az 1-ben ennek tűnik, kiegészítve a mostani foglalatokhoz való lefogatókkal. Az is anno 86 Euro volt.
[Dark Rock TF]

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#4) Semplar válasza M0ng00se (#2) üzenetére


Semplar
őstag

Anno én is a VRM miatt vettem inkább ilyet.
[kép]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#5) bartos96 válasza Semplar (#4) üzenetére


bartos96
tag

Lehet olyat csinálni torony hütőnél is, hogy oda irányitasz mondjuk egy 6 os ventit vagy 2 és le van tudva. De ha van borda a vrm en akkor ugyis eri levegő.

(#6) Semplar válasza bartos96 (#5) üzenetére


Semplar
őstag

Igazából csak a gyári Intel helyett akartam egy jobbat, nem kellett nagy az i5-3570S -hez.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#7) burriebonz


burriebonz
tag

Vajon ez lehet olyan hatékony mint a Dark Rock 4? Pont most vált aktuálissá a csere, de méretileg ez lehet jobb lenne nekem.

(#8) Astroboy válasza burriebonz (#7) üzenetére


Astroboy
őstag

A cikk szerint ez +30W TDP a DR4-hez képest, úgyhogy szerintem simán. :K
Azért persze egy tesztet szívesen olvasnék róla...

(#9) burriebonz válasza Astroboy (#8) üzenetére


burriebonz
tag

Hát az nem volna rossz! Túl sokat azért nem akarok várni vele, mert azért a r5 2600 gyári hűtője nem éppen a világ csodája! :)

(#10) Astroboy válasza burriebonz (#9) üzenetére


Astroboy
őstag

Pontosítsunk: egy határ fosch. :K
Nem mondom, több mint a semmi, vagy pl. egy Inteles mikro-mókus kerék, de nálam amint terhelés érte a 2600-at, a jól szellőző házam ellenére 1 szempillantás alatt elérte a 80'C-ot.
A visításról nem is beszélve amit előadott közben a hűtő...

Gyorsan sefteltem rá HA-n egy Mugen 5-öt, év közben 55'C volt a maximum, de persze most, hogy kánikula van láttam félelmetes 60-at is. :DDD

(#11) Szeleya


Szeleya
tag

80 fok? Akkor szerencsés vagy. Nekem a 3600 verdeste a 95 öt gyári hűtéssel. Aztán kapott egy Spc Fortis 3 at, Mx-4el, mivel a gyári paszta tùl sűrű. Ìgy hùztam a procit is 4.3 ra, és simmán lehűti
[kép] igaz, hogy azòta, ha megkérdik mennyire vagyok az idegösszeroppanástòp, akkor megmutatom ezt a képet :)) [kép]

[ Szerkesztve ]

(#12) burriebonz válasza Astroboy (#10) üzenetére


burriebonz
tag

Igen, sajnos ez így van! Eddig kompakt víz volt, de mivel már a második döglött meg ezért úgy határoztam hogy tudom azt a 20-30k pénzt másra is költeni kétévente! :)

(#13) Astroboy válasza Szeleya (#11) üzenetére


Astroboy
őstag

Csúnya az a nagy rés, én simán kinyomnám szilóval. ;]

burriebonz: nézz körül aprón, sztem már 10k körül kapsz valami értelmes AM4-es tornyot, ha mákos vagy még némi gari is maradt rajta. Egy AIO-nál nem csak halkabb, de megbízhatóbb is egy jó torony, nem beszélve a megbízhatóságról és a bekerülési költségről. ;)

(#14) jNk válasza burriebonz (#9) üzenetére


jNk
senior tag

Nálam a DR TF (ami a képek alapján csak a rögzítőben különbözik a 2-től) 30°C körül tartja a 2600-at ha csak böngészek, játékok alatt 40-50°C körül mozog és 12 szálas videó kódolás közben sem megy 65°C fölé a hőmérséklet.
Hozzá kell tenni hogy oldallapok nélkül használom a házamat, de így legalább mindig láthatom a hűtőt ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) Szeleya


Szeleya
tag

És nincs meg az a ,,hiba" mint a DR4 esetén? Sokan mondták, mutatták, hogy a processzor belenyomòdott, karistolta a kontakt felületet a hűtön

(#16) burriebonz válasza jNk (#14) üzenetére


burriebonz
tag

Hát az már úgy kellemesnek tűnik, anno amikor még rendesen ment a hűtő akkor az oldallap levétele nálam max. 3-4 fok diffit jelentet, szóval nem igazán erőltettem a dolgot!

(#17) burriebonz válasza Szeleya (#15) üzenetére


burriebonz
tag

Azt hogy? Szerintem akkora eldolgozási hibák nem fordulhatnak elő ami benyomódást okoz, lehet nem egyenletesen feszítették meg a csavarokat!

(#18) Szeleya válasza burriebonz (#17) üzenetére


Szeleya
tag

Pasz. De pl Twitchen is láttam streamet ahol a srác mutatta a DR pro 4en a benyomòdásokat egy r5 3600 al.
Magam részéről SPC vagy ha behal, akkor Noctua

(#19) jNk válasza Szeleya (#15) üzenetére


jNk
senior tag

Egyszer szereltem le és vissza a hűtőt de nem vettem észre semmilyen elváltozást a processzorral érintkező felületen.

(#20) burriebonz válasza Szeleya (#18) üzenetére


burriebonz
tag

Hát nyilván szét lehet nyomni mint zil a f*st , de azért egy minimális érzékkel azért tudja az ember hogy hol a határ! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.