Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Giot


Giot
addikt

HIS jól néz ki. Sapphire-nál tetszetős ez a visszafogott dizájn. Jópofa a cserélhető ventilátor.
Ezt a két márkát amúgy is kedvelem.

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, itt már néhány kártya kifejezetten jó befektetésnek minősül. Az eleve gyárilag szénnéhúzott GPU órajeleit még feljebb vitték, így ezek megvásárlásával hosszú távon több száz millió forintos RX 580 boldog tulajdonosai lehetünk, hisz az extra hő és batár hűtő általi nyomás hatására a GPU először szénné majd végül szép lassan gyémánttá alakul.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Nem Rog strix akar lenni Ros strix helyett?

(#4) solfilo


solfilo
veterán

Kissé finomkodó ez a mondat: "Azt viszont meg kell jegyezni, hogy nem mindegyik gyártó mutatta még be a Polaris 12-es és 21-es lapkára épülő VGA-kat, így ezek helyenként hiányoznak a táblázatból."

ASUS-on kívül konkrétan senki nem csinált kártyát Polaris 21-re. Kíváncsi lennék ennek mi az oka. :)

solfilo

(#5) csongi


csongi
veterán

Domping ide vagy oda, az arak merseklodesen nem latszik meg.

(#6) füles_


füles_
őstag

Nekem a Nitro+ a legbejövősebb RX 570-ből és RX 580-ból is. Jóval nagyobb hűtőbordát kapott, mint az RX 470/480-as Nitro+, ezáltal sokkal hatékonyabb a hűtése. De az Asus is végre rendbe kapta a 3 ventillátoros Strix hűtését. PowerColor is jobb hűtést kreált a kártyákra. A Gigabyte Aorus sem néz ki rossznak.

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Sapphire Pulse ITX RX570, és az XFX-ek bejövősek! :K
De hol maradnak az 560-osak?

Más: AMD-Grafikkarten: Radeon 520, 530, RX 540 und zweite RX 550 für OEMs
"Radeon 520 und 530 sind die Rebrands der Rebrands (der Rebrands)" ;]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) bunfi válasza lezso6 (#2) üzenetére


bunfi
őstag

Tudtam, hogy ki kellett volna várnom a 480-al. Most flashelhetem át a biost, hogy ne bukjak rajta milliókat... Szemetek!

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#9) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

(#10) Tyrel


Tyrel
őstag

NITRO+ Radeon RX 580 4 GB <--- ez tényleg 8GHz-es memóriát kapott vagy a táblázat rossz?

Durván best buy lenne vele... :))

Turenkarn

(#11) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Én arra lennék kíváncsi hogy ez a sok kártya megjelenés vajon mikor lesz hatással a használt piacra?
Mert eddig nem nagyon mozdultak meg az árak!

(#12) Sipike19 válasza Tyrel (#10) üzenetére


Sipike19
tag

A tavalyi modellekből ki indulva akár elképzelhető is lehetne, de máshol 7Ghz-t írnak.
[A Sapphire oldalán 7Ghz-t írnak a NITRO+-hoz.]

Sipi

(#13) Abu85 válasza bzolika10 (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Republic of Soros. ;]

De amúgy köszi. :R

(#10) Tyrel: Javítva. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Raymond


Raymond
félisten

Sok ertelme van ennek a kismillio valtozatnak :)

Foleg a GPU tuning teren alkottak maradandot...

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Nekem mindegyik szimpatikus, főleg így, hogy laptopom van. :))

Az MSI-k jók.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#16) do3om válasza füles_ (#6) üzenetére


do3om
addikt

Mivel többet fogyaszt így ez nem csoda.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#17) -Alvin- válasza Raymond (#14) üzenetére


-Alvin-
tag

Msi gaming x 8 gb 580 tunik a legjobbnak mert legalább ott 8100 a ram :))

Amúgy hűtés/zaj szemponjából télleg msi a favorit vagy a powercolor.

[ Szerkesztve ]

(#18) füles_ válasza do3om (#16) üzenetére


füles_
őstag

A Sapphire egyik embere azt mondta, hogy egyrészt azért raktak rá nagyobb hűtést, mert sokan panaszkodtak már a 400-as szériánál is, hogy hangos a Nitro. De biztos, hogy azért is, mert ez többet fogyaszt.

(#19) Departed


Departed
őstag

Minek ennyiféle egy átnevezett ~0 újdonságú kártyából? :U

(#20) sb válasza AxBattler (#7) üzenetére


sb
veterán

Fenébe.
Majdnem elhittem az első sor után, hogy jön vmi normális, kisebb vga is. :D

Talán lesz még valami értelmes... csak a másik oldalon. GeForce GT 1030 Nvidia bereitet Konter auf AMD Radeon RX 550 vor

[ Szerkesztve ]

(#21) komi77


komi77
senior tag

Ha most vennék elgondolkodnék az 580-ason. Így, hogy van egy 480-as nem érzem a késztetést. Amúgy egy Ryzen tesztnek jobban örültem volna - szedjetek szét ezért, elviselem. :Y

Szegény ember kézzel nőz.

(#22) AxBattler válasza sb (#20) üzenetére


AxBattler
félisten

RX550-ből szerintem simán lesz LP változat, csak türelem... és mivel gyengébb lesz az RX460-nál nem vesztettél olyan sokat. ;)

Nvidia oldalon a sima 1050 pont jó, a 1030 már csak 64bit-es memóriabusszszal jön, szóval én hanyagolnám. Bár a németek 128bit-et írnak...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) jacint78 válasza lezso6 (#2) üzenetére


jacint78
addikt

Nagyon úgy tűnik, hogy nem a szíved csücske az aktuális AMD paletta. :DD

type your text here..

(#24) tailor74


tailor74
őstag

Nahát, mennyi új 480. :) Sapphire szimpatikus, amennyiben sikerült halkabbá tenni ezzel a hűtéssel.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#25) Gyuri27 válasza jacint78 (#23) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sima flame. De hát hg. Neki lehet.
Szóval minden 580 gyémántá fog égni. Legalább ezt is tudjuk. :R

A power, meg a his teccik. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#26) KAMI911 válasza Gyuri27 (#25) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Inkább egy kis VEGA nyáron, mint egy nagy 580-as tavasszal :)

(#27) nubreed válasza lezso6 (#2) üzenetére


nubreed
veterán

A hsz-ed elején még azt hittem komolyan azt akarod írni, amivel kezdted... :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az MSI kicsit túltolta. Nem értem, minek ugyanarra a chipre 10 kártyát építeni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29) nubreed válasza Departed (#19) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt én sem értem. Ennyire jó üzlet lenne ez? Mert az, hogy a gyártók tényleg dömpinget és jó nagy választékot dobnak piacra ezekből a kártyákból ezt sugallja. Kíváncsi leszek az AMD következő negyed éves eredményére majd, hogy a Ryzen és az új kártyák mennyit dobtak valójában a piaci részesedésükön és profitjukon. Már ha egyáltalán beszélhetünk profitról majd...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#30) Dilikutya válasza -Alvin- (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Gaming X+ csak 8000 MHz, cserébe 20 MHz-el gyorsabb a GPU. Fergeteges ez a sok keresztbe össze-vissza beállított órajel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#31) Departed válasza nubreed (#29) üzenetére


Departed
őstag

Ugye? Aki ilyen teljesítményű kártyát akart az már vett 470-et/480-at (vagy persze valami jókis zöld kártyát :) ) nem igazán látom a vevőket erre a millióféle átnevezett kártyára. De hát ők tudják..vagy nem. :U

Egyelőre a ryzen is csalódás, szuper ajánlatok helyett beárazták őket intel szintekre, akkor meg már ki vesz amd-t intel helyett. :F

Nem tudom mi van az amd-vel, én szerettem/használtam/használom őket de manapság nem jön be amit csinálnak. :N

(#32) bunfi válasza Departed (#31) üzenetére


bunfi
őstag

szuper ajánlatok helyett beárazták őket intel szintekre

Ezt kifejthetnéd bővebben.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#33) Departed válasza bunfi (#32) üzenetére


Departed
őstag

Ez nem az a topic, de röviden: játékra már ajánlott ryzen-ek 200-230 dollárnál kezdődnek, ennyiért meg már kapsz játékra ajánlott Core i5-öt. Akkor meg minek vennéd az amd-t? Alá kellett volna ajánlaniuk hogy piacot szerezzenek.

(#34) bunfi válasza Departed (#33) üzenetére


bunfi
őstag

Mert ha most 10-20 fps-sel kevesebbje van, meg 300Mhz-el kisebb az órajele, akkor azért érdemes eldobni az SMT által adott +4 szálat?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#35) Departed válasza bunfi (#34) üzenetére


Departed
őstag

Ha 10-20 fps-sel kevesebbje van, kit érdekel 4 plusz virtuális szál? A gyakorlat szerintem lényegesebb mint az elmélet. Sose voltam nagy HT hívő egyébként, legyenek meg a magok fizikailag minden szálhoz és tegyék a dolgukat. :)

Egyébként ezer éve amd cpu-m van félreértés ne essék, de a ryzen-től agresszívabb piacszerző árazást vártam, ez így lepkefing. :U

(#36) Dilikutya válasza Departed (#33) üzenetére


Dilikutya
félisten

Olyan cuki, amikor nem látnak túl egyesek a játékokon. Egyébként várjuk meg a Ryzen 5 tesztjeit, mit is mutatnak az i5-ök ellenében. Mert az 1700X még a legnagyobb HEDT i7-el is párban van számítási teljesítményben, és játékban sem állt rosszul, miközben árban a 7700K környékén van. Egyáltalán nem rossz az árazás. Értem én, hogy mindenki Celeron árban várta volna a minimum i5 teljesítményt is, de lássuk be, ez irreális. Fejlesztési költségek is voltak, és nagyon az árazást sem szabad alálőni, lebecsülni az új processzorokat.
Egyébként egy 4 magos Ryzen 3-al is olyan jókat lehet majd játszani, hogy ihaj.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37) do3om válasza Dilikutya (#36) üzenetére


do3om
addikt

Már elfelejtettétek az FX-et?
Mert most kezditek ugyan azt.
:W
Jó lesz, majd a jövőre,beérik, ki lesz használva..........

Félreértés elkerülése végett: szerintem jó procik de akinek már van valami intel az nem fog cserélni. Az AMD CPU-k meg márúgy kifutottak hogy sokan vannak már intelen. Na most akkor mekkora a maradék vásárlóbázis a Rysen-re? Ahhoz hogy legyen elég vevő a mostani árat meg kéne vágni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#38) Dilikutya válasza do3om (#37) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elég meggyőző volt az 1700/1700X. És ezek nem azért jöttek, hogy dobd ki a meglévő újabb i5/i7 rendszered. Mint ahogy pl. egy i7-4xxx tulaj sem váltott i7-7xxx-re, legfeljebb elenyésző számban. De egy 2. generációsról már lehet váltani, és annak jó alternatíva a Ryzen. Normális ember akkor cserél, amikor indokolt, nem akkor, amikor jön valami új, legyen szó bármelyik gyártóról.
Egyébként az FX-ek sem olyan rosszak.
És nyitó árakról beszélünk. Néhány hónap, és majd eldől az árazás.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) Gyuri27 válasza Departed (#33) üzenetére


Gyuri27
félisten

Halkan mondom, mert a tesztek ezt mutatják. A max fps lehet, hogy jobb az i5-nél. De a min jobb a rájzeneken.
Egyébként dx12 és több magos proci támogatás van. Azaz okos ötlet 4 magos 4 szálas procikat ajánlani azoknak akik most vesznek vasat. Had copjon vele fél egy év múlva. Vagy adja el. :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#40) Raymond válasza Departed (#35) üzenetére


Raymond
félisten

A masik (inkabb a temahoz illo) topic-bol: [link] es [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41) Zsumbi


Zsumbi
újonc

Amúgy a 400-as széri elég demo szagú 470 hangos és forró de 500-as széria darabjai már képről hüvösebbnek tünnek :C :C

(#42) Valdez


Valdez
őstag

9000-es ramot egyiknek se jutott eszébe rárakni. Gratulálok.

(#43) AtHoS válasza Raymond (#14) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ahogy néztem az msi felhozatalt a honlapjukon az jött le, hogy a táblázatba bele van kavarva némelyik típusnál az OC és a Gaming mód. msi honlapon jelenleg 5 féle kártya látható csak 580-ból

read-only mode on the forum

(#44) Malibutomi válasza Departed (#35) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

De nincs 10-20 FPS-el tobb az i5-on (1-2 kirivo eset ahol talan van 10FPS, de ott mar a 150-160FPS tartomanyban), hol egyik hol masik a jobb, nagy atlagban ugyanott vannak jatekteljesitmenyben ahol az arban megfelelo parjuk 1500-7500 1600-7600 1600x-7600k
Csak eppen a minimum/1%low/0.1%low FPS szinte mindenhol jobb a Ryzenen(ott is ahol a max FPS jobb az i5-el) plusz van benne meg 4-8 szal ha netan streamelsz, videot veszel fel vagy ilyesmi.
Szoval ki venne i5-ot ugyanazon az aron, ha jatek FPS-ek atlagban ugyanazok, a minimum jobb a Ryzenen es van meg egy csomo szabad szala masra?

[ Szerkesztve ]

(#45) Lacok válasza Departed (#19) üzenetére


Lacok
őstag

Mert így a gyártok többet tudnak kaszálni.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#46) jokeph válasza Dilikutya (#36) üzenetére


jokeph
nagyúr

Bizonyosan nem lesz gyengébb a RyZen 5 játékban a core i 5 6xxx, 7xxx-nél... kivéve ahol a single core dominál és a játék max 2 magot használ. ;] (SC2 :W ) na de ilyent már ugye nem csinálnak jó pár éve. :U

Normálisan megírt engine-nél játszik a legalább 4 fizikai mag, vagy több, ezen esetben viszont az FX-ek is megállják a helyüket bőven - nekem 8320e van - nem is érzek késztetést hogy újabb bármire cseréljem.

Az a baj a világban, ahogy írtad is, hogy mindenki csak az orra elé (se) lát, és várja a filléres sült galambot.

Aztán, ha rá is szánja magát egy erősebb procira, hamar kiderül hogy melyik a következő szűk keresztmetszet a gépében amin sporolt (alaplap, VGA, RAM), és szidja a procit hogy milyen gyenge, meg milyen drága és nem hozza a papírformát.

Pedig csak oda kell mellé tenni, amit megkíván, persze az megint nem filléres történet lesz. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.