Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

P1m mi ez, valami lowcost P70?

Ehh erzem emiatt csuszni fog a P70-re is a frissites... Lenovo mi van veled?

Ez a hardver nagyon gyenge...4x1GHz... Jajj... Ertem, hogy van akinek nem kell teljesitmeny, de akkor lett volna 6732-es... Nem pedig a maradek szar MTK ...

Ahh

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Ashitaka válasza Graphics (#1) üzenetére


Ashitaka
tag

Érdekes ily véleményt hallani,olvasni egy vérbeli Lenovo rajongó tollából :U
Szerintem,ha a Lenovo nem cseszi nagyon el a kamerát és a teló árát ez egy jó ajánlat lehet.
+ vízlepergető réteg + nagy akksi. Színpatikus!

(#3) Kisadi55


Kisadi55
tag

Hát, szerintem ez a felhozatal eddig gyenge... :U
Nincs valami hír, a Vibe X3-ról? Egy régebbi cikkben volt egy kép, ebből a képből eddig a Vibe P1, S1 létezik. Egy hónapja volt egy hír, a Vibe X3 ról, snapi 808-cal. Érdekelne, mikor jelentik már be...

[ Szerkesztve ]

A döglött varjú olyan mint az élő, csak meg van dögölve.

(#4) gretzky77 válasza Ashitaka (#2) üzenetére


gretzky77
veterán

Színpatikus? Biztos? A szó amit keresel szimpatikus! Bocs. :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5) Graphics válasza Ashitaka (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A rajongason tul latom a sporolast, es nem rejtem véka alá a nem tetszésem.

Jó lenne, mondjuk 50ezer alatt... De házon belül öngól a P70-nel szemben...

Tetszett eddig minden Lenovo, a kezdet óta követem a rendszerük fejlődését, ahogy eljutottak VibeUI-nál is bizonyos design-ig.

Hardveresen sok jó termék volt, de néha balf.sz döntéseik vannak
Persze mezei usernek egy a sok kozul.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Ashitaka válasza Graphics (#5) üzenetére


Ashitaka
tag

Nem véletlenül írtam,hogy ha a kamera és a telefon ára rendben lesz akkor vállalható.
Szerintem 60-65k környékén-induló árnak- igencsak sikeres lenne. Sikeresebb mint a P70.
Szolgáltatói kínálatban meg.... De persze a hivatalos bejelentésig és a tesztekig minden csak találgatás

(#7) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Csodálnám ha lenne mit. :)

(#8) Dominó85 válasza Graphics (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

Én azt nem értem miért nem tettek a sima P1-be egy MT6795-öt vagy mondjuk egy MT6752-őt... Snapi 615 epic fail!!! Az meg hogy a tényleg lowcost P70-nek ható P1m az MT6735p-vel egy jókora csula amivel a Lenovo saját magát köpi arcul... Miért erőltetik az MTK olyan SoC-ait, amiben a harmatgyenge Mali720 van? Az MTK se komplett teljesen... (lásd MT6582 utódja -> MT6580) Csak az aksi miatt én biza a Lenovo K3 Note-om le nem cserélem. Ebben legalább harapós és erős a hardver.

* Péter - 06302461862 *

(#9) Graphics válasza Dominó85 (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez van, a Meizu is harmat hardverre cserélte az M1 Note-t....

Xiaomi legalább Helio X10-et rakta a Note2-esbe.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Dominó85 válasza Graphics (#9) üzenetére


Dominó85
veterán

Kérdés vajon miért nem terjedt el jobban az MT6732 és MT6752??? Úton-útfélen MT6735 és MT6753, valamint ezek ezer féle variánsa terjed...

* Péter - 06302461862 *

(#11) Fejvadi válasza Graphics (#9) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Jó is az a Helio X10 :)

(#12) Graphics válasza Fejvadi (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Remélem jövőhéten érdemben is tudok róla nyilatkozni :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Fejvadi válasza Graphics (#12) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Olvastam, hogy vettél. :)

(#14) tjb007 válasza Dominó85 (#10) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért, mert egyrészt olcsóbbak, másrészt meg a baseband több hálózatot kezel/támogat, mint a 6732/35-ben lévő. Kicsit vicces, de ez a helyzet.

(#15) Lazsnak


Lazsnak
tag

Snapi 615 tenyleg ennyire fos, mint amennyire nagy az ellenszenv vrle szemben itt? Tudtam hogy kozepkategoria a chipkeszlet de annyira fikazzatok, hogy most elmegyek googlefoldre es keresek egy tesztet rola mert nem tudom elhelyezni fejben mit tudhat. Szarabb mint a k910esemben a snapi 800? Ertem en h kozep kategoria, de azert a fejlodik az is.

(#16) BeastMode válasza Lazsnak (#15) üzenetére


BeastMode
őstag

Szerintem a 800 oda-vissza földbe döngöli a 615-öt:)

(#17) Lazsnak válasza BeastMode (#16) üzenetére


Lazsnak
tag

Talaltam snapi 801essel osszehasonlitot, ha nem is masfelszer veri el, de kozel. Attol meg nincs messze a 800as sem. Szerintem azert fhdre jo lesz az ha csak nem lesz katasztrofalis optimalizalas. Bar a lenovo eleg jo gyari romot csinal, szerintem ettol fuggetlenul erre fogok valtani. Remelem jo kepeket lo majd. Egyszeruen KELL a nagy akku, sokat navizom, egesz nap dupla simmel telozok, muszaj. K910esemet del korul fel kell toltenem, rendszeresen ebed idoben toltom, kulonben porul jarok hazafele menet, es akkor meg a kocsiba is mindig tolton van. Kolegam a p780asaval amit raadasul en inteztem neki meg rohog a markaba mert siman kihuzza masfel-ket napig

(#18) ollie válasza Lazsnak (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jaja, sőt, a GPU rosszabb, mint a Snapdragon 600-ban, ami azért megmosolyogtató, lévén, hogy ez az utódja. Ettől függetlenül nem rossz, de az MTK középkategóriások össze-vissza verik.

***

(#19) Lazsnak válasza ollie (#18) üzenetére


Lazsnak
tag

Válaszodból arra következtetek, hogy talán a p70-es jobb választás?

(#20) ollie válasza Lazsnak (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Teljesítményben biztos jobb, de az csak sima HD felbontású. Amúgy azért a Snapdragon 615 sem rossz, és hát a Lenovo nagyon jól tud optimalizálni. A Snapdragon 801-et is kiválóan optimalizálta QHD-ra (Vibe Z2 Pro), ahol pl. az LG elvérzett (LG G3).

***

(#21) Lazsnak válasza ollie (#20) üzenetére


Lazsnak
tag

Szerintem is élhető egy ilyen snapi, bár nem volt vele tapasztalatom még. Szerintem életemben először nem a brutál hardvert választom, elvégre nem játszom multitaskra meg talán bőven elég lesz, ha meg akarok arra ott a nexus 9-em.

(#23) myk74


myk74
senior tag

Sziasztok! Nem tudja valaki hogy a Lenovo Vibe P1m-ben van értesítő led?

Nincs kéz Nincs csoki!

(#24) KoryHu válasza myk74 (#23) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Szia!

Én is ezt nézegettem, néhány indiai és külföldi leírás szerint igen, ezen videón 2:30-tól nézd, majd utána 3:20-nál azt mutatja, hogy a szín is állítható. De alig látszik a videón a villogás:

[link]

Egyébként a telefon megjelent a Telenor kínálatában, alap előfizetéssel 47 ezer Ft a lista szerint. (kártyás ár nincs egyelőre).

Azaz a lista alapján kicsit olcsóbb mint egy Samsung J5, kb. ugyanannyi mint egy Lumia 640, a Lenovo A6000-nél pedig 14 ezerrel drágább, az LG Spiritnél 10 ezerrel drágább. A Sony M4 Aqua-nál pedig 20 ezerrel olcsóbb.

Szerintem az ár alapján ez egy elég "hiánypótló" készüléknek tűnik (2GB RAM, jó ár, jó kijelző, frissnek mondható szoftver), kár, hogy még kb. semmi konkrét teszt nincs róla 1-2 távol keleti portálon kívül. Igaz ugyanezen portálon azt írják, háttérvilágításos az előlapi gombsor, de látszik, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#25) myk74 válasza KoryHu (#24) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#26) tozso76 válasza KoryHu (#24) üzenetére


tozso76
aktív tag

Gomb villagitas viszont lemaradt :( mar amennyire lathato ezen a hinglish videon.

(#27) ApiZOLI


ApiZOLI
újonc

Sziasztok!Érdeklődnék,hogy a p1m telefonon a gombokon van-e háttérvilágítás.

(#28) l4ci válasza ApiZOLI (#27) üzenetére


l4ci
senior tag

Van egy halvány fehér háttérvilágítás a gombokon. Engem inkább az érdekelne, hogy van-e benne és ha igen akkor hol dupla koppintásos felébresztés, mert eddig még sehol sem találtam meg. Tegnap vettem a Mediamarktban, és még nem jöttem rá, hogyan lehetne külső program vagy a power gomb nékül felébreszteni a kijelzőt. Próbáltam külső appokkal, de egyik gagyibb, mint a másik, vagy tele vannak reklámmal, vagy bezavar hívás fogadáskor (nem tudtam fogadni a hívást, mert villogott a képernyő), szóval egyelőre nincs jó megoldás erre.

A másik, ami zavar a custom lenovo felületben, az a szundi időtartam beállítása: csak fix időpontok vannak (5-10-15-20 stb perc), nem tudom pl. 9 percre állítani. Így nem lesz szinkronban asszony iPhone-jával, ahol fix 9 perc a szundi ideje... :D

(#29) Bizsu1st válasza l4ci (#28) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Szia. Eddig Lg-m volt azon 10-ből kb 5x működött a dupla koppos feloldás... Én ma vettem meg a telenornál ezt a telót épp azért, mert nincs dupla kopp, nem a hátulján vannak a gombok és nem a kijelzőn... Viszont zavar, hogy pl háttérképhez már különn appot kell használjak, mert nem enged beállítani álló hátteret. Neked sikerült beállítani az álmodozás(képernyőkímélő) dolgot? Nagyon szeretném, ha alvó módban kinnt lenne egy óra... Nekem eddig nem ment...

(#30) l4ci válasza Bizsu1st (#29) üzenetére


l4ci
senior tag

Engem különösebben nem zavar a háttérkép kérdése, még az alap képek és témák vannak csak fent, maximum a lock screen képernyőt fogom lecserélni vmi egyszerű sötét képre, mert alig lehet látni a fehér szöveget az előtelepített képekkel.

Az álmodozást pedig még nem próbáltam, sose használtam eddig, nekem van egy digitális óra a hálóban, ott szoktam ellenőrizni az időt... :)

(#31) liquidgold válasza Bizsu1st (#29) üzenetére


liquidgold
tag

Nekem is hiányzik dupla kopp feloldás wp után (meg sok más is...). Ott 10ből 10x működött :D

(#32) ropali válasza l4ci (#28) üzenetére


ropali
újonc

Én elég nagy szundi fun vagyok és egy Alarm clock xtreme free nevű ébresztő progit használok elég nagy megelégedéssel!!! :) Túl azon, hogy be lehet állítani a szundi időtartamát, egy rakat más dolgot is be lehet. Pl. mi az ami megszüntesse az ébresztést: egy kis cancel gomb, vagy a teló rázása (az általa elfogadott rázási erőt is be lehet állítani :) ), vagy akár egy matematikai képlet megoldása. Mekkora legyen a Szundi gomb és a Cancel gomb aránya a képernyőn. De automata szundit is be lehet állítani, ébreszt egy ideig (megadható, hogy meddig), majd magától szundizni megy. De azt is meg lehet adni, hogy hány szundit lehessen nyomni / vagy automatán kérni. :R Ki lehet választani saját zenét, hogy az milyen hangerőszintről induljon, mennyi idő alatt mekkora szintre hangosodjon fel... aszem még a képernyő világítás erősségét is be lehet állítani... ...meg mittomén még ezer dolgot! :D

(#33) Bizsu1st


Bizsu1st
aktív tag

Nektek mennyit bír az akku? Nekem kb 5óra kijelzővel, 2x10 óra bluetooth(sztereo, zene meloban) használattal csak 2napot megy :( . Kicsit keveslem...
Más. Tapasztalatok: csengő hangszóró gagyi, rezgő gagyi, kijelző zsír, rendszer nagyon jó, gördülékeny és nem dadog az appok váltása közt sem. Az érintőpanel szvsz túl érzékeny, remélem egy fólia megoldja. Mindezt egy Lg F6 és Lg Spirit után itéltem meg.

(#34) Bizsu1st


Bizsu1st
aktív tag

Én választottam olyan képet, amin látom, akár a pin kérést, akár az akkut. Én nem cserélném a helyedben, számomra kifejezetten gyors a lock screen

(#35) KoryHu válasza Bizsu1st (#33) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Én is pont F6-ról váltanék, de még azért át kell gondolnom...

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#36) Bizsu1st válasza KoryHu (#35) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Én mem gondolkoznék túl sokat.

(#37) gazee


gazee
tag

Sziasztok!

Kíváncsi lennék "értelmes" véleményekre!

Ezt a Lenovot néztem ki magamnak,de a Samsung J5-el is szemezek!
Látom,hogy több a memória (ram)is a lenovoban.Érzetre jobb a kezemben,mint a Samsung.
A Samsungnak szebb a kijelzője(szubjektiv)
Mennyire lesz megbízható?
Mennyit számít,hogy a Samsung 4x 1.2Ghz, a leno 4x1Ghz a proci?
Első okos telóm lesz,és nem kell erőmű!
Általános felhasználásra kell(email,face,egy-két videó megnézése,egy két logikai játék,pár app)
Melyik lenne a jobb választás?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#38) Bizsu1st válasza gazee (#37) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Szia. A Lenovo olcsóbb, több a ram, nagyobb a tárhely, nagyobb az akku, szerintem szebb a kijelzője(szubjektív), és a soc is csak minimálisan gyengébb papíron. Ahogy én tapiztam anno a J5-öt, annál gyorsabb a Vibe, de amúgy sem sikerült még lassulásra/megakadásra bírnom az elmult szűk egy hét alatt. Az előző Lg Spirit többször bedadogott appváltásnál, indításnál, ez még nem. Az akku pedig... 7óra kijelzőidő, 12óra stereo bluetooth zene, kb 2óra hívás és a második nap estéjén 10%-al tettem töltőre. Szerintem nagyon jó kis teló, persze leszámítva, amiket feljebb írtam. Jah és tudod a kijelzőt kalibrálni, amit a J5-ből kihagytak.

(#39) Diák66 válasza ApiZOLI (#27) üzenetére


Diák66
őstag

Sziasztok!

Az létezhet, hogy a feketének nincs billentyűzet világítása, de a fehérnek igen?

Fekete:
https://www.youtube.com/watch?v=FXN0oJGP5FE

Fehér: (1:15-nél világít)
https://www.youtube.com/watch?v=K9iw9gD_Nh0

Akinek van ilyen feketében, írja le legyen szíves, hogy világít-e, vagy sem.

Köszönöm.

(#40) gazee válasza Bizsu1st (#38) üzenetére


gazee
tag

Köszönöm! :)

(#41) Bizsu1st válasza Diák66 (#39) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Világít a fekete is ;)

gazee: nincsmit, szivesen segítek, ha van még kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#42) l4ci


l4ci
senior tag

Köszönöm a tippet a szundi megoldására, alkalmasint majd kipróbálom, egyelőre jó a 10 perc...

Nekem nem ez az első okostelóm, de az első, amiben 2GB RAM van és így már végre nem laggol, nem lassul be, eddig semmivel nem sikerült megakasztanom. Szerintem bőven elég a SoC 1 GHz-es sebessége, lehet, hogy 2 év múlva már kevés lesz, meglátjuk.

Az akku üzemideje számomra ideális: első töltésre másfél napot bírt csak, de akkor még nagyon új volt az élmény, egész nap nyomkodtam, frissítettem az appokat, telepítettem, próbálgattam a beállításokat, menüt, stb. Második töltésre szintén kb másfél nap lett, azonban a harmadik töltési ciklus után 72 órát bírt nálam: péntek reggeltől hétfő reggelig sikerült 19%-ra meríteni 100-ról. Ebben ugye egy munkanap volt, plusz a hétvége, amikor nem használtam annyit, csak szolid facebook, viber és telefonálás volt, de azért így sem rossz az a 3 nap. Persze ez "light"-os 3 nap, valójában 2 nap a reális üzemidő normál használattal. Képernyőidőt nem számolgattam, vegyes átlagos használat esetén bírja 2 napig. Játékkal biztos kevesebb, de arra meg ott tablet, a teló max akokr játszik, ha a gyerek lenyúlja a tabot... :D

Kérdés: arra rájött már valaki, hogy az értesítési LED mikor világít/villog a töltésen kívül és hogyan lehet működésre bírni? :)

[ Szerkesztve ]

(#43) gazee válasza gazee (#40) üzenetére


gazee
tag

Helló!
Megrendeltem a "kicsikét". :DD
Remélem péntekre meglesz!?
Ha jól látom videókon tényleg nem tudod kiszedni az akksiját??
Mi van ha tönkremegy?Kuka a teló? Vagy annyira szétfagyja magát,hogy nem reagál semmire?
Köszi

(#44) Bizsu1st válasza l4ci (#42) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Nekem sms-re és hívásra is villog, csak annyira halványan, hogy nappal észre sem venni és csak zölden.

Gazee: nem lehet kivenni, csak szervízben cserêlhető. Bízzunk benne, hogy nem fagy le annyira, mert reset gombot nem találtam rajta.

[ Szerkesztve ]

(#45) Diák66 válasza gazee (#43) üzenetére


Diák66
őstag

Szia!

Az enyém már az üzletben vár, ha lesz időm megyek átvenni.

Amúgy ki mennyiért vette és hány év garancia van rá?

Én 62 ezerért (drágának érzem így is) és lehet, hogy csak 1 év van rá. (máshol 2-t írnak)

Ha lefagy, maximum megvárjuk, amíg lemerül..... mondjuk lehet egy hétig kell nélkülözni. Esetleg a bekapcsológomb hosszan...... annyira nagyon csak nem fagyhat ki.

[ Szerkesztve ]

(#46) l4ci válasza Diák66 (#45) üzenetére


l4ci
senior tag

Mediamarkt, 69900 Ft, 20 havi kamatmentes (0% THM) részletre (Cetelem kártya rulez!) - így csak 3500/hó és nem kell egyben kicsengetnem. Garipapírt nem néztem, de sztem 1 év van rá, mint minden hasonló eszközre.

Az aksi valszeg kibírja 2 évig, ha nem lesz túl drága a csere szervízben, akkor majd cseréltetem, de addigra biztos, hogy lesz youtube howto a házibarkács megoldásra, eddig még magyar teszt sincs róla, annyira új még.

Én minden esetre nem bántam meg, hogy ennyire új, teszteletlen modellt választottam, eddig tökéletesen megfelel arra a célra, amire nekem kell. Egy 32 GB-os SD kártya azért kell majd bele, mert már 5GB alatt van a belső tárhely... :)

Ja egy plusz hasznos funkciót fedeztem fel: ha csatlakoztatva van a bluetooth autós kihangosítóhoz, akkor el lehet fogadtatni megbízható eszközként és ilyenkor nem lockol le a képernyő, és nem kell beírni a PIN-t vagy jelszót! Ez nagyon tetszik, az előző telefonom nem tudta ezt!

[ Szerkesztve ]

(#47) Diák66 válasza l4ci (#46) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem a dual SIM fontosabb, és ha minden igaz, így a micro SD-t nem eszi meg. (Vagy igen??)

Bár a mostani GT-S7275R Samsung Galaxy Ace 3 LTE 8+2 GB (10 GB össze) is elférek, van még majdnem 3,5 GB szabad tárhely. A RAM miatt cserélem, mert az 1 GB hamar elfogy. Ha belakom a telefont, 90% körüli a memória kihasználtság. Aztán folyamatosan csak fagy. Talán az 1,2 dual proci is kicsit kevés, ezért aggódok az 1.0 quad az elég lesz-e. (bár elvileg ez így a duplája)

[ Szerkesztve ]

(#48) l4ci válasza Diák66 (#47) üzenetére


l4ci
senior tag

Én is azt hittem, de a normál P1-esben van SIM tálca, ahol a második SIM helyére lehet betenni a mircoSD kártyát, ha nem lenne elég a 32GB belső tárhely. De a P1m-nek levehető a hátlapja és oda kell becsúsztatni a két microSIM-et és az SD kártyát külön, tehát dedikált helye van! Meg is lepődtem, mert először kerestem a SIM kiszedő pöcköt a csomagban és mivel nem találtam megnéztem a user manualt (mert minek is az, ugye), és akkor láttam, hogy levehető a hátlap! Az aksi meg le van ragasztva két matricával, hogy látszódjon, ha valaki hozzápiszkált, nem próbáltam meg kiszedni... :D

(#49) Diák66 válasza l4ci (#48) üzenetére


Diák66
őstag

Videón láttam, hogy dedikált helye van, ezért is csodálkoztam, hogy miért ne működne 2 SIM-nél is.
Gyakorlatban is kipróbáltad?

(#50) l4ci válasza Diák66 (#49) üzenetére


l4ci
senior tag

A 2 SIM benne van, de SD kártyát még nem tettem bele, mert még nem vettem újat. Van itt ugyan egy kínából rendelt Sandisk Ultra, de az nagyon nem tudja a Class10-et, jó lesz az Class4-nek is. Jobb szeretnék egy valódit beletenni, van most Sony akció a Mol-nál, szerintem ott fogok venni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.