Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PuMbA


PuMbA
titán

Azonos áron mindig jobb hangminőséget lehetett venni, mint egy soundbar. Az elsődleges tényező a soundbarnál a kényelem és a kis helyigény :)

[ Szerkesztve ]

(#2) elefant válasza PuMbA (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen, de itt már a beépített "mesterséges intelligencián" van a hangsúly

(#3) PuMbA válasza elefant (#2) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, ez már egy újabb lépés és még nyilvánvalóbb a hangminőséghez való hozzáállás...

[ Szerkesztve ]

(#4) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Mehetett volna rá egy 5200W PMPO matrica is :D.

(#5) #95462144 válasza kriszpontaz (#4) üzenetére


#95462144
törölt tag

:DD a dobozát még nem láttuk. ;]

(#6) troviko


troviko
senior tag

Nem hogy pénzt nem adnék egy okoshangszóróért, de ha nekem fizetnének se engedném be a lakásba.

https://www.oldtech.hu/

(#7) Ixion77


Ixion77
őstag

Kíváncsi lennék ki és mire használja ezeket az asszisztenseket. Van köztünk olyan aki használ ilyet a mindennapokban?
Számomra ez egyelőre a technológiának az a tökfelesleges szintje, amely inkább feleslegesen bonyolítja az életemet mint segíti. Hasonló mint az okosóra, hajlított TV, drón... Mostanában gyanúsan sok a felesleges technológia... Lehet hogy megöregedtem? :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#8) #72042496 válasza Ixion77 (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én Cortanával megkerestetek pár ismeretlen számot (film közben pl. ha nem ismerem fel), a világítást, takarítás közben a zenét vezérlem vele, meg tud pár szellemes viccet is. Ilyenekre alkalmanként jó/jópofa, de rendszeresen nem használom.

Alexa asszisztensem nincs, amire kíváncsi vagyok belőle, hogy hogyan működik együtt a Harmony-tevékenységekkel. Csak nem tudom, nálunk ez a lehetőség él-e. A Logitech honlapja szerint csak USA, Kanada, UK, és Németország támogatott.

Az okosóra, pontosabban nem vérbeli okosóra, hanem a Garminom okosfunkciói, nekem beváltak. Sokszor vagyok távol a telefontól, de van amikor csak egyszerűbb ezen nézni meg az értesítést (az SMS-ben küldött belépési/megerősítési kódok tipikusan ilyenek).

[ Szerkesztve ]

(#9) sityupityu


sityupityu
veterán

Most ez soundbar vagy hangprojektor? Én eddig úgy tudtam, hogy azért van különbség a kettő között.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10) elefant válasza #72042496 (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egyébként szerintem is lehet értelme egyes ilyen funckcióknak, tévében például lehet értelme. De, hogy egy ilyen terméknél ezen legyen a hangsúly, az nekem agyrém.

(#11) #72042496 válasza elefant (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennél nekem is fura. De most ezt a hullámot lovagolja meg boldog-boldogtalan, aztán pár év alatt talán letisztul a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#12) velizare válasza PuMbA (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

ez addig volt igaz, amíg analógok voltak a soundbarok. ezen viszont van 2 hdmi 2.0, toslink, meg a vezetéknélküliek. körül lehet nézni, hogy ha ezt aktív monitorokkal, vagy erősítővel meg két polcsugárzóval akarod megcsinálni, akkor az mennyibe van. és akkor a hangminőséget még nem is néztük meg.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#13) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Érdekes próbálkozás...
Ellenben mégiscsak egy Hi-Fi gyártó cég. Tehát a hang.. most elsikkad??

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#14) TK36


TK36
aktív tag

Ezek az un. személyi asszisztensek mennyibe kerülhetnek, hogy szinte mindenki ezeket építi be a készülékeikbe? Mivel ha sokba, akkor pl. ennél a terméknél a hangzás az csak másod-harmadlagos funkció lesz, nem annyira törődnek vele?
Ebben az árban ennél a terméknél milyen hangminőséget várhatók?

És ezek nem hallgatózhatnak, gyűjthetnek infókat mint a korábbi más gyártók hasonló eseteinél?

[ Szerkesztve ]

(#15) rottenbull válasza TK36 (#14) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ezek az asszisztensek nem statikus programok. minel tobben es tobbszor hasznaljak, annal fejlettebbe valik. A gyartonak az az erdeke, hogy minel tobben hasznaljak es minel tobb eszkozon, igy nem hinnem, hogy sokat kernenek erte, ha kernek egyaltalan.

(#16) Hg3X


Hg3X
tag

Érdekes egy elgondolás ez... engem speciel jobban érdekel a hangminőség, mint az, hogy bemondásra mit játszik le. Mondjuk alapból sokan vannak vele úgy, hogy akinek jó hangminőség kell, nem vesz soundbart. Bár nem tudom ez utóbbi mennyire igaz.

Jeff who??

(#17) schawo


schawo
titán

Polk Audionak nincsenek illúziói, és nem is árul ostoba illúziókat. Egy soundbarnál nem a hangminőség a fontos. Ha az volna fontos, akkor nem soundbart kell venni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) elefant válasza sityupityu (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

soundbar = hangprojektor

A soundbar kategóriát a Yamaha találta ki, és ami az ő külföldi (amerikai pl.) oldalaikon "soundbar", az itthon "hangprojektor".

(#19) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Akkora feature-öket tud ez a soundbar, hogy ezt már nevezhetnénk gamer-nek. Csak egy kis rgb led hiányzik róla. ;)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#20) sityupityu válasza elefant (#18) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, tudom, hogy a Yamaha mit talált ki.

Lehet, hogy téveszmében vagyok, de szerintem igen is van különbség a kettő között.
A soundbar csak alakra ugyanaz mint a hangprojektor, belül azért van különbség. A soundbar-nak mindössze csak egy sima sztereó hangzás a célja és ez látszik is a hangszórókon, míg a hangprojektor a benne található sok pici szanaszét sugárzó hangszóróival próbálkozik valamiféle térhangzás létrehozásával (az eredményét ugye ismerjük).
De itt van két kép, hogy miről beszélek.

A felső (hangprojektor) ideális szobaelrendezés esetében valóban képes valamiféle kamu térhangzásra, de az alsó képen (soundbar) csak egy mezei sztereó hangszóró rendszer látható. Na ezért nem mindegy , hogy hogyan nevezzük meg őket, mert két igen különböző dologról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#21) sityupityu válasza sityupityu (#20) üzenetére


sityupityu
veterán

Egyébként még csak azt akartam a témához hozzátenni, hogy én teljesen biztos vagyok abban, hogy két különböző dologról van szó. Szándékosan tettem fel e kérdést úgy, mintha bennem is lenne kérdőjel, mert kíváncsi voltam rá, hogy ki és mit fűz hozzá. :) De úgy látom, hogy senkit sem zavar a dolog, vagy az itt jelenlévők sincsenek tisztában vele. Sajnos ugyanezzel a megtévesztéssel árulják a dolgokat a bevásárlóközpontok is, egy kalap alá veszik a kettőt ami nagy hiba, ráadásul nem kicsit félrevezeti a vásárlót is egyben.
Márkától függetlenül egy soundbart már kb 20 ezertől lehet venni, egy hangprojektor viszont nem igazán van 100 ezer alatt, még a legolcsóbb sem. Talán nem véletlen.
A cikkben szóban forgó termék meg csak egy sima soundbar, köze nincs a hangprojektorhoz, már csak a kialakítása miatt sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#22) Tommmysun válasza sityupityu (#21) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Igazából engem is zavar, hogy így keveredik, de mi vagyok az egyre szűkülő kisebbség :B .... sajnos egyre inkább nem tesznek különbséget már szaklapok és szakáruházak sem igazán foglalkoznak vele ... pedig nagyon nem lenne mindegy :(

....

Alexához, meg aki kérdezte ki mire használja: Nekem van, sajnos Magyarországon elég gyér a támogatása (azaz konkrétan nincs, de annyira, hogy trükközni kell vele, hogy egyáltalán működjön). Én főleg otthoni dolgok vezérlésére használom. fel-le tudom kapcsolni bármelyik helyiségben a lámpákat, TV-t vezérelhetem vele, elindíthatom a robotporszívót, stb.

(#23) sityupityu válasza Tommmysun (#22) üzenetére


sityupityu
veterán

Az áruházakon nem csodálkozom, szinte sosem tettek különbséget. Természetesen egy hozzáértő eladó ettől függetlenül tisztában lehet a különbséggel az áruház kiírásával szemben.
A soundbar csak egy sima sztereó rendszer ami arra van, hogy a mai tévék gyatra hangját jobbá tegye, semmi másra. Míg egy hanprojektor teljesen más. Ennyi erővel keverhetnénk a HD-t a 4K-val is. :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24) Salo válasza Ixion77 (#7) üzenetére


Salo
tag

Én használom. :) Nekem Amazon Dot-ok vannak a lakásban és hangra pedig Sonos mindenhol, annak a hangminősége is parádé. A hangszórók vezérlése mellett a világítás is erről működik.

(#25) Salo válasza Tommmysun (#22) üzenetére


Salo
tag

A legutolsó frissítés óta Magyarország is a támogatott listán van. Be lehet állítani és az Amazon vásárláson kívül szinte minden működik. :)

(#26) velizare válasza Salo (#25) üzenetére


velizare
nagyúr

az annyira nem is baj, hogy nem működik. sőt.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#27) Salo válasza velizare (#26) üzenetére


Salo
tag

Ezt nem értem... :U

(#28) velizare válasza Salo (#27) üzenetére


velizare
nagyúr

annyira nem bánom, hogy nem tudok a fotelben ülve, hangfelismerésre vásárolni. na meg persze a család se költi így a pénzem. :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#29) Salo válasza velizare (#28) üzenetére


Salo
tag

Jah! :) így ok, köszi...

(#30) Tommmysun válasza Salo (#25) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Hoppá, és tényleg, már a play áruházban is simán elérhető... Bocsi amikor én beüzemeltem még kicsit szenvedős volt, azóta meg nem is figyeltem, mert arra számítottam, hogy majd kb 5 év múlva eljut hozzánk is.:)

(#31) Salo válasza Tommmysun (#30) üzenetére


Salo
tag

Nincs olyan régóta... :) de finomságos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.