Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:46

LOGOUT.hu

Huawei Mate 8- A Kirinpáncélos

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Cunaja válasza Cunaja (#5999) üzenetére


Cunaja
addikt

Ezt kihagytam. A bizonyíték.
Mobilnet megy, P.amp zenelejátszó és a Township nevű játék. Szerk. Na persze meg a Chrome amin írok.
Lehet a képen nézni a terhelést.

A másik téma, hogy a processzor húzható-e?
A kernelt piszkáltam. A telefonom 4x1,8GHz.
A képen mégis 1996MHz van. Vagyis 1.996GHz. Ugye tudjuk, hogy 1000 a váltó szám.
Egyszóval, igen kernel piszkálásával lehet húzni és kb.10% a stabil, károsodás és sokkal nagyobb fogyasztás nélkül.
Ennyit szerettem volna leírni. :R Bocsi a P7 témáért, de ebből tudtam képet rakni. Nincs Mate8 telefonom. Az elv ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6002) csocsoszán válasza Cunaja (#5999) üzenetére


csocsoszán
őstag

És a végén jövök én!! :) (Mint végfelhasználó)
És telepakolom jobbnál jobbnak ígérkező alkalmazásokkal! :B Ja és még le is lakatolom!
Aztán azt trombitálom, hogy ilyen meg olyan gyenge ez a rom! :W
Olyan magas labda volt amit haragudj, de nem lehetett kihagyni! :R

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#6003) orsacchiotto válasza #45553408 (#6000) üzenetére


orsacchiotto
tag

Köszönöm a kiegészítést, valóban így történt nálam is. :R

A mentést én is megcsináltam előtte, mert "ördög nem lefeküdni" . :D

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#6004) BigSlim


BigSlim
csendes tag

Köszönöm a segítséget, sikerült feltenni tökéletesen működik! :)

Note 8, Mate 20 Pro, Note 10+

(#6005) Szabolcs1978


Szabolcs1978
csendes tag

Ne haragudjatok az ismétlésért, de a Gmail-frissítési probléma megoldásával kapcsolatosan van valami újdonság? Rettentő idegesítő, hogy a munkámhoz használt levelek nem, vagy csak nagyon változatosan jelennek meg a telefonon...
Ez tulajdonképpen az app, az android, vagy a telefon problémája?

(#6006) orsacchiotto válasza Szabolcs1978 (#6005) üzenetére


orsacchiotto
tag

Nekem, a B320 -on semmi gond vele,

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#6007) imi4199


imi4199
tag

Sziasztok! Még új vagyok itt, LG G3-ról, mint itt többen... Eddig csak olvasgattam. Felcsigázott a B320-as ROM. Ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem. A telepítés (3 gombos) után cache törlés ajánlott ugye? Akksi idő változott vele valamilyen irányban? Jobb? Rosszabb? Köszi!

(#6009) imi4199 válasza #45553408 (#6008) üzenetére


imi4199
tag

Szuper! Nagyon köszönöm!

(#6010) berigazek válasza Szabolcs1978 (#6005) üzenetére


berigazek
őstag

Azt jelenti,hogy,ha beállítasz egy automatikus időpontot a levelek letöltésére,azaz szinkronizálására akkor adott időben ez nem történik meg?

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#6011) Szabolcs1978 válasza berigazek (#6010) üzenetére


Szabolcs1978
csendes tag

Sajnos a munkám során nagyon sok levelet kapok gmail-en keresztül. Korábban bármilyen telefonom is volt - ios, vagy android - a letöltött gmail applikáción keresztül azonnal jelezte a beérkező leveleket. A Mate 8-nál, ahogy azt már egy korábbi hozzászólásomban írtam, az üzenetek teljesen random érkeznek meg (rengeteg teszt mailt küldtem és össze-vissza jelez a telefon :( ) hiába állítottam be mindent. A telefon "alap" levelező beállításnál ugyan be tudom állítni az 5 perces frissítést, de az egy elég "fapados" felület (ez talán a kisebb baj), ráadásul egy csomó magyar nyelvben ékezetes karakter (leginkább az "á" és "é" betűk) kínai karakterrel helyettesítődnek....

(#6012) Cunaja válasza Szabolcs1978 (#6011) üzenetére


Cunaja
addikt

Nézd meg a system\buildprop fájlt.
Keresd ezeket a sorokat.

ro.product.locale.language=hu
ro.product.locale.region=HU

A vastagon szedett részt írd át hu-ra. Utána a jogosultság (permissions) legyen 644 azaz -rw-r--r-- .

Ez fontos, különben nem indul a telefon.

A kis és nagybetűre figyelj.
Ezután nem lesz Kínai a magyar ékezetnél.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6013) HUTCHDB válasza Szabolcs1978 (#6011) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Milyen telefon (NXT-...) milyen rommal van neked?
Nekem a B170 es ettol ujabb (180, 320) romoknal hibatlanul mukodik a gmail app az NXT-L29C432-es telefonon.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6014) Cunaja válasza Szabolcs1978 (#6011) üzenetére


Cunaja
addikt

#6012-re kiegészítése!

Közben Csocsoszan barátom linkelt egy buidprop fájt. :R
Ebben nincs benne. Egyszerűen akkor rakd bele a sorokat és mentsd el.

ro.product.locale.language=hu
ro.product.locale.region=HU

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#6015) Szabolcs1978 válasza HUTCHDB (#6013) üzenetére


Szabolcs1978
csendes tag

Csináltam egy képernyőképet, Neked ez biztosan többet mond, mint nekem....
A korábbi telefonom (iphone) kifejezetten azért cseréltem erre a készülékre, mert a különböző "irodai" alkalmazásokat a nagyobb kijelző mellett sokkal jobban tudom használni (és nem kell az ios egyéb körülményes "dolgaival" foglalkoznom...). Csak ez az átkozott gmail, ez menne rendesen...
U.i.: És mindenkinek köszönöm a segítséget, csak a rendszer nem enged egyszerre "többet" hozzászólni:(

[ Szerkesztve ]

(#6016) HUTCHDB válasza Szabolcs1978 (#6015) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem latom a kepernyokepet...
De a megoldas az, hogy a multitask-ban (negyzet jel) a gmail alkalmazat lefele huzod. Ekkor megjelenik a jobb felso sarkan egy kis lakat.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6017) orsacchiotto válasza Szabolcs1978 (#6011) üzenetére


orsacchiotto
tag

Kérdezném, hogy ezt :

" A telefon "alap" levelező beállításnál ugyan be tudom állítni az 5 perces frissítést,"

hol kell állítani? Nem találkoztam ilyennel.

"Az érett búza, lehajtja a fejét."

(#6019) Zototh64 válasza Szabolcs1978 (#6018) üzenetére


Zototh64
őstag

Imei számodat töröld ki!!!
Természetesen csak a képről és úgy tedd ki kozszemlere

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#6020) Zototh64 válasza orsacchiotto (#6017) üzenetére


Zototh64
őstag

Ami gyárilag van benne email, abban van ilyen állítási lehetőség.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#6021) Szabolcs1978 válasza orsacchiotto (#6017) üzenetére


Szabolcs1978
csendes tag

Ha itt beállítok egy levelezőt (nekem itt is beállításra került a gmail és a céges levelező is), akkor a fiók beállításainál meg lehet adni a szinkronizáció időzítését. Itt a legrövidebb intervallum 5 perc.

(#6022) Zototh64 válasza Szabolcs1978 (#6015) üzenetére


Zototh64
őstag

A gmailt szerintem ne a gyári levelező én használd, hanem a playrol letölthető appot és nem lesz gondja ertesitesekkel

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#6023) Zototh64


Zototh64
őstag

Bodrik, töröld már légyszi, a #6018-as hozzaszolast hogy ne legyen már kozszemlen az imei szám.
Köszi!

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#6024) Szabolcs1978 válasza Zototh64 (#6022) üzenetére


Szabolcs1978
csendes tag

Éppen ez a bajom, hogy a letöltött app nem jelez:(

(#6025) Zototh64 válasza Szabolcs1978 (#6024) üzenetére


Zototh64
őstag

Ez itt rendben van?

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#6026) Szabolcs1978 válasza Zototh64 (#6025) üzenetére


Szabolcs1978
csendes tag

Igen, természetesen kipipálva minden. Minden engedélyt megadtam a gmail-nek, de semmi...

(#6027) Zototh64 válasza Szabolcs1978 (#6026) üzenetére


Zototh64
őstag

Nálam csak ezek vannak még beállítva, Cunaja rommal és tökéletesen megy. Meg védett sincs beállítva.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#6028) Szabolcs1978 válasza Zototh64 (#6027) üzenetére


Szabolcs1978
csendes tag

Igen és beállítottam még az alvó módban történő WLAN ébren tartását is...meg szinte mindent.
Azért köszönöm a segítséget!

(#6029) Zototh64 válasza Szabolcs1978 (#6028) üzenetére


Zototh64
őstag

Egyenlőre ennyi ötletem van még.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#6030) Zototh64 válasza Szabolcs1978 (#6028) üzenetére


Zototh64
őstag

Most jut eszembe, hogy nekem a mobilnet is állandóan megy.
Így viszont nem tudom, hogy wifin, vagy mobilon jön meg az értesítés.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#6031) Szabolcs1978 válasza Zototh64 (#6030) üzenetére


Szabolcs1978
csendes tag

Igen, az nekem is megy, muszáj, a munkám miatt. Most is kipóbáltam mindent: küldök 5 üzenetet, az első megjön, az összes többi hallgat...

(#6032) HUTCHDB válasza Szabolcs1978 (#6031) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A lakat ott van, ahol irtam? (Multitask)

A gmail-ben a beallitasoknal igy nez ki nalad?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6033) FOX888


FOX888
tag

Valami folyamatosan ébren tartja a telefonom és ettől jobban merül az akkumulátor!
A Wakelock detector-t ajánlják nagyon sok helyen. Ennek használatához viszont root jog kell.
Van valamilyen alternatív megoldás megtalálni az akku zabáló programot, melyhez nem szükséges root jog?

[ Szerkesztve ]

(#6034) zeon.hu válasza FOX888 (#6033) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

(#6035) Szabolcs1978 válasza HUTCHDB (#6032) üzenetére


Szabolcs1978
csendes tag

Tegnap 3 alkalommal csináltam gyári visszaállítást a telefonon és csoda történt: jönnek az üzenetek szépen:) Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget:)

(#6036) bigsee válasza Szabolcs1978 (#6035) üzenetére


bigsee
addikt

Valami beakadt... :D Van ilyen! :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#6037) Szabolcs1978 válasza bigsee (#6036) üzenetére


Szabolcs1978
csendes tag

Visszaszívom!
Nem, nem, nem...újra nem megy:(:(:(:(:(:(:(
Minden más applikációm jelez, csak ez a szájbavert gmail nem...Megőrülök!!!!

(#6038) imi4199 válasza Szabolcs1978 (#6037) üzenetére


imi4199
tag

Próbáld meg a gmail-fiókod beállítani valami alternatív email-appban. Aztán talán majd valami frissítés (akár app) megoldja a problémád...és visszaállhatsz...

[ Szerkesztve ]

(#6039) zeon.hu válasza Szabolcs1978 (#6037) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Menj a beállítások-alkalmazások menübe.
Töröld a gmail-nél a gyorsítótárat és az adatokat, utána a gmail alkalmazást távolítsd el.
Ezután playről szedd le újra.

Nem garantálom a sikert, de egy próbát megér.

#?*@&!

(#6040) Szabolcs1978 válasza imi4199 (#6038) üzenetére


Szabolcs1978
csendes tag

Köszönöm az ötletet, jobb híján megpróbálok egy alternatív appot!

(#6041) HUTCHDB válasza Szabolcs1978 (#6037) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ismet kerdezem:
1.) Milyen rom van a telefonodon? (170, es az az utaniak jeleznek.)
2.) A lakat a task-ban ott van a gmail-nel?
3.) A gmail app beallitasainal (ami kepet betettem) ott ott van a pipa?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6042) Szabolcs1978 válasza HUTCHDB (#6041) üzenetére


Szabolcs1978
csendes tag

Igen, a taskban ott a lakat és a gmail app beállitásainal ott van a pipa...
A telefonban kínai rom van (gyári).
Én tényleg munkaeszközként tekintek a telefonra és nem szívesen akarok egy 1 hónapos készülékben turkálni (főleg, hogy hóóóót hülye is vagyok hozzá). Mondjuk mikor rendeltem (magyarországi kereskedőtől), azért arra nem gondoltam, hogy a gyári visszaállításra eltűnik a play áruházam is (jó ez pótolható, de akkor sem szívesen "vásárolok" a kínai playből, mert nem vagyok benne biztos, hogy csak az jön le, amit én akarok).
Ettől függetlenül természetesen minden tiszteletem a Ti szakértő munkásságotoknak :R

[ Szerkesztve ]

(#6043) HUTCHDB válasza Szabolcs1978 (#6042) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Es milyen rom van a telefonodon?

Nekem mar volt c185-os telefonom is, es azon is szepen megjottek az email-ek 170-es romtol ujabbnal.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6044) zeon.hu válasza Szabolcs1978 (#6042) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha kínai rom volt/van rajta, teljesen normális, hogy factory reset után nincs play, mivel az eredetileg sincs rajta. Ennek oka, hogy kínából kitiltották :)
Ha csinálsz mentést factory reset/rom csere előtt, azzal minden vissza tudsz állítani. Telefonban ott a Huawei Backup vagy vannak erre külső alkalmazások.
Esetleg TWRP-ben nandroid mentés külső kártyára.

Amit fentebb írtam, kipróbáltad?

#?*@&!

(#6045) Szabolcs1978 válasza zeon.hu (#6039) üzenetére


Szabolcs1978
csendes tag

Igen, sajnos több alkalommal is próbálkoztam ezzel...mindhiába :W

(#6047) zeon.hu válasza Szabolcs1978 (#6045) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tudom triviális, de hátha:
Gmail beállításokban a fiókodnál a szinkronizálás be van kapcsolva?
Telefon beállítások-fiókok-google-fiókod-itt is be van kapcsolva a szinkron?

#?*@&!

(#6048) Szabolcs1978 válasza HUTCHDB (#6043) üzenetére


Szabolcs1978
csendes tag

Remélem nem írok hülyeséget: NXT-AL10C00B182...

zeon.hu
Igen, természetesen be van kapcsolva a szinkronizálás:(

[ Szerkesztve ]

(#6049) zeon.hu válasza Szabolcs1978 (#6048) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mellesleg rengeteg értékelés ugyanilyen hibát jelez a playen, telefontól és android verziótól függetlenül.
Szóval kicsi az esélye, hogy telefon/rom hiba lenne.
Talán korábbi gmail verziókkal még érdemes lehet próbálkozni.

#?*@&!

(#6050) HUTCHDB válasza Szabolcs1978 (#6048) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez nem hulyeseg, erre voltam kivancsi.
Ennek elvileg jonak kellene lennie...

bodrik11!
En napok ota mobilnetet osztok meg wifi hotspot-on, es kb. felet birja a telefon....pedig a kijelzo ekkor nem is megy.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.