Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) he7edik.


he7edik.
addikt

A végén prémium márka lesz :DDD

Égő szöveg a flém vázon

(#2) FehérHolló válasza he7edik. (#1) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ebben a kategóriában eléggé fontos, hogy a vásárló megbízhatónak érezze az adott márkát (és a termékét). Ez a legjobb módja a bizalom erősítésének.

Gyuri: A termékek zöme a garanciaidő lejárta utáni 3-4 hónapban elromlik. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#3) Gyuri27 válasza FehérHolló (#2) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az után, hogy nem romlik el. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#4) he7edik. válasza FehérHolló (#2) üzenetére


he7edik.
addikt

igen ezért vesz mindenki élettartam garis eVGA karit ;]

Égő szöveg a flém vázon

(#5) Gyuri27 válasza he7edik. (#4) üzenetére


Gyuri27
félisten

Majd 10 év múlva írj, hogy mi a tapasztalat. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#6) X@b3e válasza he7edik. (#4) üzenetére


X@b3e
addikt

Ami lehet, hogy még kevesebb, mint 5 év :DDD

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#7) Yutani válasza he7edik. (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Elvileg az élettartam gari azt jelenti, hogy amíg a terméket gyártják, addig szól az eladott termék garanciája. És ez valóban lehet 5 évnél jóval kevesebb.

#tarcsad

(#8) Ősember válasza Yutani (#7) üzenetére


Ősember
őstag

ezt a marhaságot ki terjeszti? :F élettartam gar azt jelenti, hogy bármikor gondod van az adott termékkel visszaküldöd és ha nem tudják javitani/cserélni ugyan olyanra, akkor kapsz egyet az aktuális szériábol :K ramoknál biztosan igy van, gondolom a többinél is. :)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#9) [CS]Blade2 válasza Yutani (#7) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

az durva, van amit csak 2hónapig gyártanak, az ennyi akkor arra 2 hó a gari? Persze sokág lesz eladatlan példányokkal teli raktárak,.

(#10) FehérHolló válasza Ősember (#8) üzenetére


FehérHolló
veterán

élettartam gari = gyártó által megszabott/vállalt élettartamig érvényes (ez lehet 1-2-3-5-10-n év)
Ez az új, szép marketing neve a garanciának. Akárhány évet takar, utánajárás nélkül nem tudod kapásból.

Nem cserélik vissza, ha lejárt és meghibásodott.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#11) Yutani válasza Ősember (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nana, mi az az időtartam, ami alatt érvényes az élettartam garancia? Nem a te élettartamodról van szó... :DDD

Egy külföldi fórumon találtam ezt a meghatározást:

Lifetime Warranty
Lifetime warranty is for replacement of like items only. Lifetime warranty does not cover items out of production if {"the company"} no longer stocks them. This warranty is valid only for the original buyer but not transferable. (Lifetime is defined as the lifetime of the product on the market. Outdated technology is not covered by lifetime warranty if the item is no longer available on the common market as a new product.)

Élettartam garancia
Az élettartam garancia az adott termék kicseréléséről szól mindössze. Az élettartam garancia nem érvényes a már nem gyártott termékekre, ha nincs belőlük (a gyártónál) készlet. Ez a garancia az eredeti vásárlóra érvényes, tovább nem adható. (Az élettartam úgy értendő, mint a termék élettartama a piacon. Az idejétmúlt (kifutott?) technológiára nem érvényes az élettartam garancia, ha a tétel nem elérhető a piacon, mint új termék.)

Végülis abban nem volt igazam, hogy a gyártási idő alatt érvényes ez a fajta garancia. Ha már leállt a gyártás, de a gyártónak van készlete belőle, akkor még érvényesíthető az élettartam garancia.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#12) Gyuri27 válasza Yutani (#11) üzenetére


Gyuri27
félisten

Adatáéknál van élettartam gari és a franciáknál, németeknél, osztrákoknál ez 10 év. [link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#13) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

5 év jobb mint 2, de efölé már nincs sok értelme menni. Lifetime jól hangzik.

All Black...

(#14) Ősember válasza Yutani (#11) üzenetére


Ősember
őstag

most öszintén, volt már bármikor dolgod élettartam garanciával? :) nagyon sok pénzt fel mernék rá tenni, hogy nem. :D
csak a mai példa: egy ph-s arc, aki tölem vett ramot (már nem forgalmazott crucial ddr2-1000) és meghibásodott, cserélik 1066-osra. na itt megbukik a "not transferable" és a "no longer available" is. :)
jo, ddr2... volt már dolgom a-data-val, ha már ez is példa volt egy hsz-ben. ddr1-et cseréltek. attol függetlenül, hogy még ma is használják rengetegen elvileg már nincs a piacon.

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15) Yutani válasza Ősember (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy ez az élettartam garancia mást és mást jelent a különböző gyártóknál, különböző iparágakban. Ez egy szabadon értelmezhető valami. :DDD

#tarcsad

(#16) misx


misx
senior tag

Az élettartam garival az a gond, hogyha tényleg az eredeti vásárlóra vonatkozik - nem adható tovább - akkor ez max 1-2 évet jelent. Mivel egy VGA nem szolgál egy játékos gépében ennél többet. Pl. nekem a Galaxymra is van még közel 1 év. De addig biztos lesz fejlesztés (év közepe-vége felé), szal én már ki sem használom a gariidőt. Igaz ha odaadom a garis számlát az új tulajnak, akkor azért ő (remélem) érvényesíteni tudja ha kell.

Viszont jó ötlet pl. tápokra, vinyókra, alaplapokra adni a hosszabb garit, ezek általában hosszabb ideig szolgálnak a gépben.

De ez az én véleményem. :B

(#17) GReddy válasza Yutani (#15) üzenetére


GReddy
tag

Ne haragudj, de ez butaság, csak sokan nincsenek tisztában vele, hogy mit jelent. Még a kereskedelemben sem.

TEHÁT: ÉLETTARTAM GARANCIA A KÖVETKEZŐT JELENTI. ADOTT TERMÉKRE ADDIG VAN GYÁRI GARANCIA (FONTOS!) AMÍG A TERMÉK GYÁRTÁSBAN VAN.
Ezt jelenti, és nem valami misztikus, szabadon adható-visszavonható valamit. Aki nem hiszi, járjon utána, a vonatkozó jogszabályt PTK-nak csúfolják röviden.
Gyári garancia: Azt jelenti, hogy a termékre vonatkozó kiterjesztett garancia a gyártó képviseletein érvényesíthető az eredeti vásárló által az eredeti kiskereskedelmi számla birtokában. Mmmm... nézzük csak! Ha jól tudom, akkor a Zotac a Sapphire-el közös gyári disztrib hálózatot tart fent. Ez azt jelenti, hogy magyarországon kb egy helyen érvényesíthető (TALÁN) a garancia. Régen a Cédrus volt a Sapi gyári disztrib, azaz meg kell nézni, hogy HOVA IS SZÓL a kiterjesztett gar.. Elvileg HA a Zotac oldalán normálisan fent van a gyári disztrib hálózat, akkor TALÁN MEGTALÁLHATÓ.. TALÁN. De inkább nem. :( Magyarok vagyunk vagymi.. )

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#18) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Talán találgatás helyett írjatok mélt a Zotac-nak :D -és kérdezzétek, hogy értették / eVGA 10 év lol, addigra én is elbomlok, nemhogy a kari lesz elavult ...

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#19) sNORh válasza ]Phobos[ (#18) üzenetére


sNORh
addikt

De az eVGA legalább minőségi is.. a zotac meg a nevetséges kis hűtéseivel amiket tesz a kártyáira nálam legalábbis elásta magát..

Ez olyan mintmikor a Maxtor bejelentette az Élettartam Garit a vinyóira, Fél év mulva felvásárolta a Seagate.. pf..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20) DeadMeat válasza sNORh (#19) üzenetére


DeadMeat
veterán

Szerintem ugyan azt a hutest pakolja mindket gyarto.A referenciat..

A amsikdologhoz,hogy akkor mar fel eve seagate tulajdon volt a maxtor,amikor felemeltek a garit... 2006 telen emlet,es majusban vasarolt.Szoval errol is ennyit...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#21) sNORh válasza DeadMeat (#20) üzenetére


sNORh
addikt

Nembaj akkoris Fujj Zotac és Maxtor! pontos időt nemfigyeltemén mikor kezték.. :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#22) Ősember válasza GReddy (#17) üzenetére


Ősember
őstag

és neked volt már dolgod gyártoi élettartammal? :F vagy csak egy weboldalrol olvasott info alapján irtad ezt?
megkérdeztem a supertalentet (nem disztribucio, hanem közvetlen a gyárto) és ök mondták, hogy pl ramokhoz nem kérnek semmiféle számlát. ezt bárki leellenörizheti. sött, még csak disztribucio sem kell... ebböl az is következik, hogy a garancia továbbithato bárkinek, nem csak az elsö vásárlora vonatkozik.
"Magyarok vagyunk vagymi" - ebböl a részböl leesett, hogy fogalmad sincs az egészröl. :( te is csak ezt a pesszimista dumát nyomatod, amit a fele népesség és siránkozol a semmin, pedig nem is vagy benne biztos. :W
lehet disztribuciokkal is szorakozni, ez is egy ut. de megsugom, hogy ök is a gyártonak küdik ki a cuccokat, tehát csak a saját idödet rabolod azzal, hogy másra bizod a munkád, mert mivel nekik nem teljesen érdekük rajtad segiteni, ezért nem is fogják eröltetni, hogy mihamarabb kikerüljön a gyártohoz a te hibás alkatrészed.
no offense, de nem birom elviselni, amikor megy a néphülyités. remélem mentek szavazni, az is egy hülyités :DDD

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#23) bit_vector


bit_vector
tag

Az én értelmezésemben ennek a cikknek de a gyártói hasbaakastásnak nincs értelme. A vásárlás ugyanis egy polgári szerződést jelent, amire a Ptk megfelelő paragrafusai vonatkoznak. Ezekben benne van, hgy semmis a szerződés akkor, ha olyan részletek kerülnek napvilágra az ellentételezésben, amelyek a vásásrlás időpontjában nem voltak ismeretesek, sé ez az ellentételezés értékét befolyásolja. az anyag és gyártói hibákért még a garanciális időn túl is felel a gyártó, ez az egész csak egy hasbaakasztás szerintem.

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#24) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Azért jó látni, hogy van egy két gyártó aki fejlődőképes és ezt vállalja is garanciában is!
ZOTAC hajrá!! :C

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#25) Vogel


Vogel
csendes tag

Azé vállalnak garit, mert tönkre mehet az eszköz. Ha nem adnak garit akkor azt jelenti, hogy soha nem mehet tönkre, így minek garit adni rá :P

(vicc)

(#26) sNORh válasza Vogel (#25) üzenetére


sNORh
addikt

addig van benne füst.. :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.