Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dave™


Dave™
nagyúr

Le a kalappal, nagyon cool.

(#2) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nagyon jó az ötlet de kissé a CT-s felvételeket juttatja az eszembe mert ott is ílyen több felvételes technikát használnak és ott is egy szoftver rakja össze a képeket és úgy lesz 3D-s a felvétel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) BiP válasza zsolt501 (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

CT kicsit más. Ott rétegek vannak, és előre ismert a képek egymáshoz való pozíciója (egymás után jönnek), így lényegesen könnyebb a 3D-s képet megalkotni.

Itt az a nagy bravúr, hogy egy halom rendezetlen képből a kép tartalma és "torzítása" alapján állapítja meg a térbeli pozíciót, irányt, nagyságot, stb. és az alapján állapítja meg a 3D -s kontrollpontokat.
Otthon majd megnézem, mennyit javult a cucc, régóta nem volt frissítés. Kíváncsi vagyok.

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

Ha jol sejtem ezt a tulajdonsagot harom definialt nezetre a CAD szoftverek mar tudjak egy ideje. Jo, kisse bonyolultabb tobb elembol, s vetuletbol elkesziteni, de az alapelv akkor is ugyanaz. Es mellekesen valoszinuleg a jovoben egy jol hasznalhato valami lesz.

(#5) lúzer válasza #06658560 (#4) üzenetére


lúzer
veterán

én nem tudok róla, pedig autocad-ezek
fordítva persze megy, testből vetület... :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#6) lúzer


lúzer
veterán

és milyen formátumban lehet kimenteni az eredményt?

remélem nem csak webes felületen lehet gyönyörködni?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7) #06658560 válasza lúzer (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

CAD: Computer Aided Design =/= CAD: Computer Aided Drawing.
ProE WF3 mar tudta vagy harom eve.

(#8) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

Mindenképpen figyemreméltó újítás. piros pont a Microsoftnak.
Van potenciál a dologban, megfelelő képekkel szép eredményt lehet elérni. :C

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#9) Tapsi


Tapsi
addikt

Dicséretes a FF3 támogatás, pirospötty MS-nek.

(#10) Aeromester


Aeromester
csendes tag

Megint fejlesztettek valamit, ami jól néz ki és teljesen szükségtelen arra a területre, amire gondolnánk. A nodális pont körül forgatva kb. 30 képből készítek egy átlagos obival 360°x360°-os panorámát, amit aztán ugyanúgy lehet 3d-be helyezni, nem beszélve arról, hogy a dinamikára is oda lehet figyelni, így akár a HDR is megoldható, amit ez a technológia nem tud. :((

Ha azt a nagy épületet visszanézzük, nem a valóságot kapjuk, csak valami hasonlót. Ha nem egy pontból akarunk körbe nézni, szintén sokkal egyszerűbb megoldás is létezik a 3d-s ábrázolásra, mint 300 képből egy szobát megjeleníteni rossz átfedésekkel. Én erre azt mondom, hogy bullshit és jó szórakozás azoknak, akik még nem láttak 3D-s képet. :(((

(#11) dajkopali válasza Aeromester (#10) üzenetére


dajkopali
addikt

"és jó szórakozás azoknak, akik még nem láttak 3D-s képet."
kisördög :) : nem lehet, hogy pont ez a kereskedelmi cél? ;]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) #06658560 válasza Aeromester (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

A nodalis pont korul forgatasbol hogy lesz neked melyseginformacioval biro 3D adatod atlagos fenykepzogep mellett?

Vagy fenykepekbol hogy keszitesz szobrokrol, epuletekrol 3D kepet?

(#13) Daveedka


Daveedka
tag

elég érdekes ez a progi :)

(#14) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Csak nekem nem jelenik meg?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#15) dajkopali válasza ReFleXx (#14) üzenetére


dajkopali
addikt

bejönni bejön, nézegetni is lehet, csak feltölteni nem tudok a leterheltség miatt már reggel óta

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#16) Kobe


Kobe
veterán

sajna nekem sem megy a feltöltés :F pedig szívesen megnézném milyen is az eredmény....majd íccaka vagy 7végén megpróbálom

(#17) lúzer válasza #06658560 (#7) üzenetére


lúzer
veterán

ProE WF3 -at nem ismerem

és rajzolsz 3 vetületet síkban és megrajzolja abból a testet?
egyszerűbbeknél még oké, de nem téved bonolultabbaknál?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#18) daninet


daninet
veterán

érdekes az eredmény igazából arra számítottam, hogy a testre ráhúzza textúraként a képeket..így kicsit szokni kell :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19) #06658560 válasza lúzer (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

spec ami ilyet lattam az egy ladaderbire epitett jarmu volt, amirol votl harom kep, harom nezet, s arrol megcsinaltak a kasztnit. Ott mukodott, masik rendszerben nem tudom.
CATIa nem tudja, vagy ezt a reszet nagony nem ismerem, most nem sikerult megcisnalni benne.

(#20) lúzer válasza #06658560 (#19) üzenetére


lúzer
veterán

azért az durva lehetett :K

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#21) Sanyix


Sanyix
őstag

ez most mi olyan hatású képeket készít, vagy akár le is lehet menteni mondjuk egy 3d formátumban (pölö obj, 3ds, ilyesmik)?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#22) ALI_G


ALI_G
veterán

hatalmas!
baromi nehéz lehetett véglegesség csinálni a szoftvert. Kitől vették, már nem is emlékszem...melyik cég kezdte el?

ja és legnagyobb marketing szöveg amit mostmár minden terméknél elsütnek:
make it your own
:))

[ Szerkesztve ]

(#23) edipqe


edipqe
senior tag

komoly.

tehát ha akcióra készülök vmi épület ellen akkor elég álcáznom magam 2d-s képeket csinálnom, és már mehet is fel az oldalra->sinkronizál->már látom is hogy hol kell behatolni.

Süti.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#24) Daneeka válasza edipqe (#23) üzenetére


Daneeka
senior tag

Mert amíg készíted a képeket addig fel sem tűnik hol kell behatolni... ;]

[ Szerkesztve ]

(#25) kagyula


kagyula
aktív tag

Én kipróbáltam, csak abban nem vagyok biztos, hogy aki nem ismeri a szobámat, annak a fejében is összeáll-e a 3d kép róla: szoba.
Ha valaki megnézné, írjon pls ide a fórumba.

Legyen minden, sokszor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.