Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) farmat válasza Khelben (#45) üzenetére


farmat
csendes tag

Tény hogy nem túl egyszerű kisebb helyen elférni de szükség esetén meg lehet oldani.
Bár ha vennék egyet lehet 128ast vennék már :)

(#52) Pista0001 válasza farmat (#51) üzenetére


Pista0001
addikt

Valòszìnüleg én is 120/128-ast fogok venni ha eljön az ideje, de tény hogy àtgondoltan telepìtô àtlagfelhasznàlòknak a fele is elég. :K

(#53) Márton válasza hibavissza (#49) üzenetére


Márton
nagyúr

Bocs, azt hiszem itt a mondandód lényege: "bár nem értek hozzá"
Majd a gigás 3D videófájlokat fogom ssd-n tárolni, mi?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ha ez így is lesz ahogy írtátok nagyon jónak tűnik.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#55) bteebi válasza Khelben (#45) üzenetére


bteebi
veterán

Vóv, milyen programokat használsz, hogy ilyen sok hely kell neked? És hány darabot? :) Játék nélkül ez amúgy elég szép teljesítmény, mi lenne, ha még játszanál is... :DDD

#47: Lehet fikázni a SF-os SSD-ket, csak nem érdemes. Tömörítés ide vagy oda, valós feladatokban azért egyáltalán nem (se) rosszak, és relatíve jó áron is vannak. Mondjuk azt se árt hozzá tenni, hogy a felhasználók döntő többsége szinte semmilyen különbséget nem érezne két jóformán tetszőleges SSD sebessége között, az eltérés szinte csak a benchmarkokban van.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#56) Khelben válasza bteebi (#55) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szoftverfejlesztés, sql szerver, stb. Egyetlen egy játékkal játszok, mondjuk az 24 GB-os. :)
Egy 128-as ssd és egy 500-as hdd van a notebookomban, de sokszor kell a külső hdd is. Van olyan virtuális gépem, ami magában 100 GB.

az eltérés szinte csak a benchmarkokban van.

Egy 64GB-os Kingstonról váltottam 128-as Crucial M4-re. A különbség elég erőteljesen érezhető.

[ Szerkesztve ]

(#57) bteebi válasza Khelben (#56) üzenetére


bteebi
veterán

Mondjuk a Crucial M4 az eléggé ott van a szeren, olyat én is szívesen használnék :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#58) Balage76 válasza bteebi (#55) üzenetére


Balage76
senior tag

Érdekes, eddig akármennyi emberrel beszéltem, akiknek mindkettővel volt használati tapasztalata, egyiksem ezt mondta... Sokan bedőlnek a marketingnek, mert a nagyobb szám biztos a valóságban is többet jelent. Tudod, ha oda kellene írni minden SF vezérlős mellé, hogy az elméleti max mellett (amivel marketingelik) mennyi a garantált teljesítmény is, akkor egész más lenne a kép... :)

(#59) meszi3


meszi3
tag

Valaki elárulja nekem, mitől lesz SSDknél a nagyobb gyorsabb is?

[ Szerkesztve ]

(#60) Balage76 válasza meszi3 (#59) üzenetére


Balage76
senior tag

Ez a titok:

A Way0...7 mind egy-egy mondjuk 32Gbit (4GB) kapacitású NAND chip. A kontrollert akkor tudod a legjobban kihasználni, ha mind a 8 csatornára (Ch A...F) "csatlakoztatsz" chipeket.
Ha minden csatornára csak egy chipet teszel, akkor az össz kapacitás 32GB.
Tegyük fel, hogy az egyedi chipek írási sebessége 2MB/sec a kontroller csatornánkénti írási sebessége pedig 10MB/sec. Mivel az egyedi chipek írási sebessége kevesebb, mint a kontroller csatornánkénti írási sebessége ha csak egyetlen chipet teszel minden csatornára, akkor az össz sebesség 2MB/sec x 8 csatorna =16MB/sec lesz. Ha viszont két chip van csatornánként, akkor az már összesen 2 db x 2MB/sec x 8 csatorna = 32MB/sec. Így látható hogy a chipek darabszámának növelésével nő az össz írási sebesség is. Mindez igaz egészen addig a pontig, amikor már a kontroller lesz a szűk keresztmetszet, nem pedig a chipek. Esetünkben csatornánként 5 chip felett, új chipek munkába állításával csak az össz kapacitás nő, a sebesség nem. Ezért van az, hogy a 64-128-256GB-osoknál még van írási sebesség növekedés, míg az 512GB kb annyit tud, mint a 256 GB-os.

[ Szerkesztve ]

(#61) meszi3 válasza Balage76 (#60) üzenetére


meszi3
tag

tiszta sor
köszi ezt a részletes leírást :)

(#62) hibavissza válasza Márton (#53) üzenetére


hibavissza
veterán

nem tárolni, dolgozni. kimenet-->hdd. szövegértésed nulla vagy nem fogalmaztam elég egyszerűen. mind1 az a lényeg, h neked elég 20 giga 3d-s mozit vágni win7-en....megalol b+ :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63) Márton válasza hibavissza (#62) üzenetére


Márton
nagyúr

jah, megalol
soroljam hány 3d bluray-em jelent meg? :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#64) dezz válasza hibavissza (#62) üzenetére


dezz
nagyúr

Csak a rendszerről volt szó. Azt meg hadd tudja jobban, mennyire szűk keresztmetszet a számára a HDD vágás közben.

(#65) bteebi válasza Balage76 (#58) üzenetére


bteebi
veterán

"Tudod, ha oda kellene írni minden SF vezérlős mellé, hogy az elméleti max mellett (amivel marketingelik) mennyi a garantált teljesítmény is, akkor egész más lenne a kép... "

Ez igaz. De ha megnézzük bármelyik PH-s tesztet, akkor az jön ki, hogy jóformán 0 a különbség a legtöbb SSD között elég sok valós területen. Engem nem érdekel, hogy melyik SSD-nek nagyobb az IOPS értéke QD=64-en, vagy hogy melyik jobb SQL szerver futtatására, hogyha nekem "csak" normál használatra kell, ahol a hivatalosan jóval lassabb, de relatíve jóval olcsóbb SATA2-es Kingston SSDNow V+ sok helyen majdnem ugyanúgy teljesít, mint mondjuk egy - csak hogy ne SF-os példát hozzak - SATA3-as Samsung 830-as. Nekem ennyi elég.

Amúgy nekem spec. még egy SF-1200-as Mushkin SSD-m van. Régebben azért érezhetően gyorsabb volt, de még most se rossz, persze sajnos nincs összehasonlítási alapom egy Crucial M4-hez vagy egy Samsung 830-ashoz, esetleg egy jobb Intel-hez.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#66) Balage76 válasza bteebi (#65) üzenetére


Balage76
senior tag

"Ez igaz."

Köszi, nincs több kérdésem. :)

(#67) bteebi


bteebi
veterán

#66: Más lenne a kép a vérpistikék szempontjából, de azért még nem kell gyengének tekinteni. Amúgy szívesen.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#68) bteebi


bteebi
veterán

Dupla, bocsi.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.