Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

A Blue-Ray lesz a nyerő. Technológiai szempontból is jobb, ráadásul nagy volumenű gyártásban rövid úton beéri a HD-DVD gazdaságosságát.
Mellékesen a SONY tulajdonában van egy nagy filmstúdió is...;]

A Samsung kétszer szerepel a felsorolásban

A legjobb aláírás a héten

(#2) DonLeo válasza erdoke (#1) üzenetére


DonLeo
senior tag

én meg remélem, hogy a HD-DVD, az sokkal szinpatikusabb nekem mivel visszafele kompatibilis a dvd-vel!

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#3) Male válasza DonLeo (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Úgy tudom, hogy a Blue-Ray-hez is megcsinálták már azt a fejet, ami kezeli a DVD-t is. Szóval nem hinném, hogy ez dönti majd el. Amúgy a HD-DVD nekem is szimpatikusabb, de a gyártók nevei alapján a Blue-Ray tűnik az esélyesebbnek (ugyebár ott a Sony, mint egyetlen filmstúdióval rendelkező cég a felsoroltak között -> bár van Sony Music is, mégse sikerült igazán elterjeszteni az MD-t, szóval azért még ez sem dönt egyértelműen).

(#4) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Sztem is a Blu-ray fog nyerni. Legalábbis én azt veszek majd, ha nyomós érv nem lesz ellene. Állitólag 20%-al lesz drágább a BR lemez, mint a HD-DVD. Viszont kicsit kavar van a híroldalak között, mert pár helyen az egyrétegű HD-DVD-t 20GB-osnak írják. Még akkor is a BR a nyerő. Ha meg csak 15GBos a HD-DVD, akkor ahhoz képest meg egyenesen szuper a BR... :DD

(#5) jamez


jamez
senior tag

Éppen csak megtanultuk a DVD + - szabványt már jön a következő...csak kérdés az hogy mire lehet majd használni? Nagyobb felbontású DVD filmek 2x-es áron?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#6) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Gondoljatok bele, hogy kijönnek majd filmek HD-DVD korongon. Kétrétegben 30GB. Mennyivel jobb minőségű másolatot lehet majd róla csinálni 25GB-os egyrétegű BR médiára, mint az egyrétegű 15GB-os HD-DVDre... ;]

Inkább befogom, mert kapok a pofámra. :DDD

(#7) Christoph


Christoph
aktív tag

Az én véleményem az, hogy még legalább 5 év kell mire lesz ebből valami, hiszen csak most tört be a dvd, az emberek nem fognak váltani a BR-re. És ha nem adnak el elég lejátszót, megtorpan az egész dolog. Szerintem ezt a témát még jópár évig hanyagolni lehet...legalábbis az asztali lejátszók terén.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#8) Sanya válasza GuMipOkE (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

kb 5 év, mire 20.000 körül lesz hd-dvd író ára, és a lemezek max 400 forintosak(mostani mércével mérve)
ha figyelembevesszük, hogy már 5 teljes formátum van, akkor kb 6 évet kell várni az újabb lg-re ami mindent ír

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) Sanya válasza Christoph (#7) üzenetére


Sanya
nagyúr

:C, jól összetippeltünk :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) Christoph


Christoph
aktív tag

Arról még nem is beszéltünk, hogy a kiadók mit szólnak ehez, hiszen neki nagyobb bevételt hoz majd az elterjedtebb médiára kiadni....

És a dvd-t leváltani nehezebb lesz, mint a vhs-t...



''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#11) strike-force


strike-force
őstag

ezt már olvasta valaki???

Bővebben: link

ez a kép pedig sokat elárul, főleg a kompatibilitási dolgokat tessék nézni!

kicsiben


nagyban
Bővebben: link

ennek fényében én most megkérdőjelzem a BluRay-t.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#12) Christoph válasza strike-force (#11) üzenetére


Christoph
aktív tag

Ez eléggé a HD-DVD oldalára billenti a mérleg nyelvét, az az 5-10 GB kevesebbet ér, mint a kompatibilitás....

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#13) Loha válasza jamez (#5) üzenetére


Loha
veterán

Én meg sem tanultam a DVD szabványokat, mert egyszerüen nem vagyok kisegítve 4.7GB-al.

160-200GB-os vinyók korában mit számít 4.7GB? :)

5.1GB-os vinyóm volt amikor a CD-író vásárlásra adtam a fejem.

Most inkább veszek a DVD író árán még egy 160-as vinyót aztán kész.

Amióta van CD íróm teleraktam egy polcot,CD-vel, de már gyakorlatilag semmit nem csináol velük, mert azegész fent van vinyón, mertugye ki keresget lemezeken...

Most 3-4 évente pakoljam mindig tele a polcomat a legújabb optikai formátumokkal? :F

Mire köjön a HD-DVD adigra már 1TB körüli vinyók leszenek, mit fog érni akkor 15-30GB? :)

(#14) Apicius válasza Loha (#13) üzenetére


Apicius
tag

Ezen én is tipródtam, de arra a következtetésre jutottam, hogy inkább veszek egy dvd írot, mert tökön szúrom magam ha meghal a 120 gigás Samsungom és vele együtt minden film, játék, zeném, fotó....stb.

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#15) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Közben rájöttem, hogy az RW és a ROM lemezek lesznek 20GB-osak...

(#16) Loha válasza Apicius (#14) üzenetére


Loha
veterán

Jaja, de én meg most olvasgattam, hogy az olcsó DVD lemezek nembírják túl sokági, szóval szintén elég rizikós dolog, csak itt nem minden ugrik, hanem csak pár dolog, de lehet hogy ép az ami kellett volna...

Nekem már mindig 2 vinyó van a gépemben az igazán fontos dolgok CD-n, vannak, vagy mint a 2 vinyó is fellelhetőek.

(#17) Divi válasza Apicius (#14) üzenetére


Divi
aktív tag

Ne használd frizbinek és ne is focizzál vele, akkor nem kell majd attól rettegned, hogy jajj bármikor tönkremehet a vinyóm...

Ha annyira félő volna vinyók ecc-pecc meghalnak, még bőőőven szalagon tárolna mindenki mindent...

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#18) GuMipOkE válasza strike-force (#11) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Ez a kép marketingfogás.

Nagggyon ''jogászias'' megfogalmazás, hogy ''difficult''. Minden bonyolult addig amig ki nem találják. Utána egyértelmű és banális. Pár hónap alatt mindegyik probléma megoldható. Szal ezeknek nincs drasztikus jelentőségük.

Már azért van egy-két fejlemény a kompatibilitással kapcsolatban. Pl.: hogy a sony megcsinálta a combo olvasófejet, ami mindegyik lemezt olvassa. Meg állítólag cartridge-re csak az elején lesz szükség. Emléxem, hogy mikor a CD megjelent, én is keményen pakolgattam a korongokat a cartridge-be. Aztán később már nem kellett. Nem tragédia.

A tárhely mérete szerintem az egyik legfontosabb tényező. A 15 és a 25 GB között azért van különbség. Visszatérve arra, hogy 20%-al drágább a BR lemezek előállitása, a kapacitás különbséghez képest nem jelentős.
Egyelőre úgy néz ki, hogy a Sony tábora az erősebb, leszámitva a lemaradásukat.
Szal adattárolásra sztem jobb választás lesz a BR.

(#19) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Azért örülnék valami veszteségmentes formátumnak is. Ekkora kapacitásra ráférne egy óra miniDV anyag. (Tudom, itt is minden kocka jpeg, tehát tömörít a miniDV) Kicsit viccesen hangzik, hogy otthoni felhasználásra szeretném a lossless technológiát, de ha belegondolunk akkor nem is lenne rosz:

1. Nem romlana tovább a minőség tároláskor. Próbálkoztam egy pár mpeg2 encoderrel. Tapasztaltam, hogy a legmagasabb bitráta igencsak jól jön. Méghozzá azért, mert a házi felvételeken általában sok a mozgás és legtöbbször a teljes képernyőn tűéles a kép. (Mozifilmeknél rengeteget játszanak a fókusszal, lassítások, stb) Érdekes, hogy pont az otthoni szülinapi DV felvételeknek bazinagy az információ tartalma :). Szóval házi felvétel esetén semmi képpen sem mennék 6000 kbit/sec alá.

2. Tömörítési időn is nyernénk. Többmenetes VBR ''örökké'' tart jó paraméterek mellett, nem mindenkinek van otthon erőmű. Ígyhát marad a 9800 kbit/sec-es CBR mpeg2 stream. Milyen jó lenne a DV avit egyszerűen és gyorsan átkonvertálni egy asztali cuccban lejátszható formátumra!

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#20) Apicius válasza Divi (#17) üzenetére


Apicius
tag

Nem rettegek, de volt úgy, hogy egyszercsak nagyon furcsa hangok jöttek ki a számítógépházból. Először azt hittem, hogy valamelyik IDE kábel hozzáér valamelyik hűtőventillátorhoz. Kis idő múlva csend lett, de a Windows nem látta az E: és F: particíókat, amik a 2. vinyón voltak...ennyi. Közel 10GB lett oda. A rossz vinyó most is itt van a fiókomban emlékül.

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#21) _Geri_-


_Geri_-
csendes tag

énnekem pölö kész áldás lenne egy dvd író, 10es vinyóval.

(#22) Christoph


Christoph
aktív tag

Annak tükrében, hogy a DVD Forum a HD-DVD szabványt fogadta el, eldölt a verseny.

Tudjátok elolvastam, hogy más oldalakon hogyan kommentálják a fenti hírt, és azt látom, hogy a Blue Ray-nek nem lesz valami nagy pályafutása, a HD-DVD-nek sok elönye van a BRrel szemben, és ami a lényeg jóval ólcsobban előállítható, és mivel a WMV9 is a szabvány alapja, az MS nyomni fogja ezerrel...

[Szerkesztve]

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#23) aer


aer
tag

Elsősorban nem az ésszerűség, a kompatibilitás vagy a ''tudás'' fog dönteni, hanem a pénz és a marketing. Elnézve a gyártókat a blue-rayre hosszútávon nagyobb az esély. A sony/philipps már egy(két)magában nyerő :)

(#24) DonLeo válasza aer (#23) üzenetére


DonLeo
senior tag

hát azért én sony optikai meghajtót semmi pénzért nem raknék a pc-mbe, de philips-et sem... :DDD

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#25) erdoke válasza Christoph (#22) üzenetére


erdoke
titán

Pontosan ezt mondták, amikor a DVD Forum elfogadta a DVD-R-t mint szabványt.;]
Aztán most a DVD+R-t már 12X tudod írni, és csak abból van egyelőre DL írható lemez is.;)

A legjobb aláírás a héten

(#26) zsiga667 válasza DonLeo (#24) üzenetére


zsiga667
addikt

Mindkettőm van, és még nem rontottam velük lemezt, LG-vel, Pio-val és Plextorral (munkahelyen) viszont már igen... :U;)

(#27) DonLeo válasza zsiga667 (#26) üzenetére


DonLeo
senior tag

a kivétel erősíti a szabályt4 :DDD ;)
viszont a sony-nak van egy újabb fajta dvd írója ami szépen néz ki, olyan kékes üveges előlapja van, szép kívülről, csak kár, hogy sony...
sony boltban dolgozó haverom is azt mondta, hogy ő sem venne pc-be sony optikai cuccost (bár tudom, hogy ez önmagában nem mérvadó)

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#28) zsiga667 válasza DonLeo (#27) üzenetére


zsiga667
addikt

''olyan kékes üveges előlapja van''
Na olyanom van, csak volt hozzá fekete előlap is, ezért az van rajta. :)

(#29) dabadab válasza DonLeo (#24) üzenetére


dabadab
titán

Viszont megis csak ok talaltak ki a CD-t, nagyreszt a DVD-t, meg a DL DVD+R(W)-t is.

DRM is theft

(#30) DonLeo válasza dabadab (#29) üzenetére


DonLeo
senior tag

ezért maximum hálás lehetek nekik, amíg nem eszkábálnak össze egy korrekt optikai meghajtót (dvd írót) mint pl a pio107 vagy a nec 2500A stb.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#31) aer válasza DonLeo (#30) üzenetére


aer
tag

Az, hogy ki ''eszkábál össze'' az egy dolog (pl. liteon), az meg egy másik, hogy ki viszi előre a technológiát. Úgy gondolom ebben a sony és a philps a legnagyobbak. Tekintélyes mellettük a lista (matsushita...) a mérleg másik oldala, nec ideoda, de kevés.

(#32) erdoke


erdoke
titán

Múlt héten elfogadta a DVD Forum a HD-DVD végleges specifikációit. Bővebben: link

A hangsávok: Kötelezö lesz a veszteséges DD+ és DTS++, a veszteség nélküli MLP 2 csatornás hang, opcionális a veszteségmentes DTS++.

A logója:

A legjobb aláírás a héten

(#33) hétalvó


hétalvó
addikt

Nekem azt mondjátok meg mikor lesznek itt az első HD-DVD írók a gépbe ! :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#34) Dzsekó válasza erdoke (#25) üzenetére


Dzsekó
addikt

..

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.