Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Újabb teszt az Athlon 64-ről? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Épp kérdezni akartam, hol tudok a tesztről eredetiben olvasni... :DDD

egyéb állatfajták

(#2) Zsiba válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Zsiba
senior tag

使得AMD在Athlon 64的架构转变中充满了崎岖坎坷

szerintem érthetően fogalmaznak :)

''One Ring to rule them all...''

(#3) Zsiba válasza Zsiba (#2) üzenetére


Zsiba
senior tag

Egyébként a kínai oldalon megjelentetett képek nekem nagyon ismerősek... Főleg a monitorrol készült képek.

''One Ring to rule them all...''

(#4) Turmoil


Turmoil
senior tag

Ez asszem döntetlen. Belenéztem a kínaiba és bár a szöveget én sem értem, a képek feltűnően ismerősek. Sajna nem találtam meg, hogy hol láttam a tesztet, de pont ezek a képek voltak abban is:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#5) GGabor


GGabor
csendes tag

Szerintem ez az eredeti cikk:
[L]http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/athlon64.html[/L]

(#6) Zsiba válasza GGabor (#5) üzenetére


Zsiba
senior tag

Ön nyerte a hangszórót!!! :)

''One Ring to rule them all...''

(#7) Power válasza GGabor (#5) üzenetére


Power
senior tag

Nekem is egyből ez ugrott be.
Viszont ott nem voltak ilyen szép szövegek :DD :DD :DD

Power

(#8) Sanya


Sanya
nagyúr

Nem hiszem hogy a kínai oldalról szedtétek le. Ki az aki azt el tudja olvasni?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) Kriza


Kriza
őstag

Ez aztán a semmitmondó hír ezzel a zseniális kínai linkkel! Miért kell ilyent csinálni? :(

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#10) HiperG


HiperG
addikt

De miért csak 1,6 Ghz-n fut :))

(#11) mitac


mitac
csendes tag

nem kell felni a kinai weboldalaktol annyira.
egy megoldas:

world.altavista.com

es mar le is van forditva kinairol pl. angolra/nemetre es olvashato is.

ennyi

(#12) fakabát


fakabát
csendes tag

Micsoda hír.....

fakabát

(#13) anulu


anulu
félisten

Ennyi ideig tartott angolról kínaira lefordítani? Wao... :) De még mindíg fenn tartom azon álláspontomat, miszerint Opteront otthonra!!!!! :D:D:D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) klepto


klepto
addikt

Ha jól olvastam ezt a pár sort, és az angol teszteket, akkor ezek szerint valamiben még a mai XP-k is lekőrözik a 64-et :O Akkor mi benne a nagy szám?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#15) hobizoli válasza klepto (#14) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Van ahol csak az orajel szamit...lasd P4 Celeron+DivX.
Egyebkent ezt a NUMA RAM vezerlest -asszem ez a neve-, ami az Athlon 64 sajatja, meg nem igazan tamogtja semmi...


hobizoli

több drón kell ;P

(#16) Cefa


Cefa
senior tag

Hát ez a teszt semmiről nem győzött meg kivéve arról hogy semmi értelme 2800 asnak hívni mer a telesítménye annyira különbözik a 2800 astól mint egy csirke a Phütagorasz tételtől.

:))

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#17) Gaius


Gaius
tag

Így-így. Az AMD is megváltoztathatná már ezt az idióta jelölést.
Énszerintem üzletileg, meg marketing szempontból is elég hibás ez a jelölgetés.
Mert ugye mit is használnak? Az Intel procikhoz viszonyítanak. Pl. az XP 2400+ azt jelöli, hogy a proci (bár 2000-en fut), az Intel 2400-es procijának megfelelő sebességen üzemel.
És ugye itt az Intelhez hasonlítják. És ha valamit hasonlítanak valamihez, akkor azzal az eredetit fényezik.
Mondjuk az is igaz, hogy ha úgy lennének az AMD procik az árlistában, hogy Athlon XP 2000, vagy Athlon 64 1600, akkor lehet, hogy nem vennék annyian, mert ugye ''lassabb'', tahát ''szarabb''.
Nem?

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#18) hobizoli válasza Gaius (#17) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Tevedsz.
Az AMD azt jeloli, hogy mekkora orajelu AMD Athlon Thunderbird-nek megfelelo teljesitmenyt nyujt a CPU. Ez egy orajeleig valoban megfelel az azonos orajelu P4-nek. Sot, akkor a kisebbeket ezek szerint alul is szamoztak...

A hikomatok ugyis csak a nagyobb szamokat nezik: Ok vesznek Celeron 1700-t Celeron 1400 helyett, es varjak, hogy gyorsabb IS legyen...


hobizoli

több drón kell ;P

(#19) Polesz válasza hobizoli (#18) üzenetére


Polesz
addikt

Szegény hobizoli :) Nem sertésnek szánom, mert nekem is amd-n van, de bírom a birkatürelmed :DDD:DDD:DDD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#20) n4cr


n4cr
csendes tag

Skacok segilycsetek:
Az 1.6GHz-es Opteront nevezték a cikkekben 2800+ -nak.
De az Opteronnak 144bites (128 bites + 16 bit ECC) a memcsi interfaceja,
míg az Athlon 64-nek 64 bites.
Akkor hogyan nevezhetik az azonos órajelű Athlon 64-et is 2800+ -nak?

Ja és ezidáig csak az 1MB L2 cache-s Opteron/Athlon 64-ről beszéltek, de mi van a 256KB L2 cache-s procikkal.

Szerintem ez lenne a helyes számozás:
Athlon 64 2.0GHz 1MB L2 - 2800+
Athlon 64 2.2GHz 256KB L2 - 2800+
:o
Ti mit gondolátok?

A kacsacsőrű hímlős.

(#21) hobizoli válasza Polesz (#19) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat neha igen...:DD, de ez ugy latom PH! sajattossag csak, HWSW-n nem kell el/megmagyarni naponta ilyen -tok alap- dolgokat...




hobizoli

több drón kell ;P

(#22) HiperG


HiperG
addikt

Az Intel Pentium 4-ek jóval magasabb órajelen dolgoznak, míg az AMD Athlon XP-k sokkal több mûveletet tudnak végrehajtani egy órajelciklus alatt.
A kettő körülbelül kiegyenlíteni egymást, ha az AMD nem ennyire alacsony órajelen hajtaná a cuccost.
1.6 Ghz szerintem is kevés monnyuk talán 2400+ nak nevezhetnénk. De gondolom ez még nem a végleges modellszámozási rendszer.
De egy bizonyos: 64 bites programok tesztjeiben a Hammer ütni fog, mert az P4-en else indul ;] ;] ;]

(#23) Elrood


Elrood
őstag

Nem értem. Tudtommal az Opetronokat egy 3 jegyű szám jelöli.
Első számjegy: Hány procis rendszerbe lehet a procit berakni.
Második: Nem emlékszem
Harmadik:
0: 1,4 Ghz
1: 1,6 Ghz
2: 1,8 Ghz
Vagy valahogy így. Tehát Opetronoknál nem a PR jelőlést alkalmazzák.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#24) Elrood


Elrood
őstag

És emlékeim szerint kitárgyaltuk más topicban, hogy miélrt 1,6GHz-n ment az Athlon64:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#25) Elrood


Elrood
őstag

És még egy reményt keltő adat.
Opetronból már van 2GHz-s változat, ami 0,1V-tal kevesebb feszt kap mint az 1,8-s társa. Ebből azt szűrték le néhányan, hogy az AMD és IBM megoldhatta a SOI kérdést, és esetleg Athlon64 esetén tud majd aggresszív órajel emelést. Tehát az 1,6GHz-s változat, NEM A VÉGLEGES VÁLTOZAT.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#26) HiperG


HiperG
addikt

Tudod lusta vagyok végigolvasni egy 200 hozzászólásos topicot, hogy hátha megtudok belőle valami okosat. :)

(#28) S@ntiz


S@ntiz
csendes tag

Az új 64 bites P4-el szemben az AMD elmehet a p....ba. ;]

(#29) Polesz


Polesz
addikt

Bravó! 2.ik hozzászólásoddal sikeresen beírtad magad a történelembe. Ennyi ésszel meg egy vödör mésszel inkább...

[Saját magam moderáltam!]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#30) Polesz válasza S@ntiz (#28) üzenetére


Polesz
addikt

Hol látod ezt a P4-et? :DDD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#31) Jozsué válasza Polesz (#29) üzenetére


Jozsué
tag

Hadd védjem meg szegény tájékozatlan :DDD barátomat (egébként a szomszédom) Nem P4re hanem az év végén megjelenő (szintúgy mint a AMD Clawhammer,Barton,stb...) 64 biten üzemeltethető Prescottra gondolt.

Egyébként igazad van Gabesz!! :DDD

''Only one man stands between hell and earth...''

(#32) Parci válasza Jozsué (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

És mégis miből gondolod, hogy a Prescott 64 bites proci lesz?
99.99%, hogy nem...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) Jozsué válasza Parci (#32) üzenetére


Jozsué
tag

Vargyá!! Mindjárt szörfögetek egy kicsit!! Ha megvan belinkelem!!! Nem rég láttam!!!!

''Only one man stands between hell and earth...''

(#34) Gyökér Úr válasza Jozsué (#33) üzenetére


Gyökér Úr
csendes tag

Jééé, ikrek!
:ĐĐĐ

Agressz Szilárd voltam.....

(#35) Polesz válasza Parci (#32) üzenetére


Polesz
addikt

OFF
De szerencse, hogy hobizoli még nem olvasta a 2 nagytudású barátunk üzenetét :DDD
ON

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#36) hobizoli válasza Polesz (#35) üzenetére


hobizoli
nagyúr

De kar, hogy hianyzik a #27-s hozzaszoals...:DD



hobizoli

több drón kell ;P

(#37) Polesz válasza hobizoli (#36) üzenetére


Polesz
addikt

Simán csak valamihez volt hasonlítva az AMD :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#38) Jozsué válasza Polesz (#35) üzenetére


Jozsué
tag

Neszóójjá be!!! Csezzeg !!! Nyilvánosan én se hülyéztelek le!!! A Gabesz->S@ntiz csak kimondta amit megkövetelt az Intel becsülete .Amd= !!! (Nem azt mondtam hogy .... hanem szépen finoman. Mint te a '' 2 nagy tudású barátunk''-al
Gondoltál!!!;]

''Only one man stands between hell and earth...''

(#39) HiperG válasza Jozsué (#38) üzenetére


HiperG
addikt

Akkor szerintetek ez a sok ember itt aki AMD-t használ mind hülye?

(#40) Elrood


Elrood
őstag

A Prescott nem lesz 64bites. Akkor miért ölt volna időt és pénzt az Itanium2-be?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#41) Elrood


Elrood
őstag

Egyébként is, úgy emlékszem Intel többször hangoztatta, hogy nem fog 32/64 hibrid procit készíteni. Bár mintha szólt volna egy másfél éve hír, hogy az Intel fejleszt ilyesmit, de az nem Prescott néven futott:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#42) Polesz válasza Jozsué (#38) üzenetére


Polesz
addikt

Elég rosszul mehet az Intelnek, ha ilyen emberek kénytelenek megvédeni a becsületét már megbocsáss :(:(:(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#43) HiperG válasza Polesz (#42) üzenetére


HiperG
addikt

LOL, ezt megaszondtad :DD :DD :DD

(#44) authenticDViD válasza Elrood (#41) üzenetére


authenticDViD
tag

Yamhill. Es allitolag benne lesz a prescottban. Max nem lesz aktivalva, mint ''anno'' a HT.

<b>Ez itt a reklám helye.</b>

(#45) esteban


esteban
senior tag

Azert szerintem - titokban - az Intel is keszul 32/64 es procival, minden eshetosegre felkeszulve. Viszont ezt teljes gozzel tagadja, mert ezzel elismerne az AMD otletenek jogosultsagat.

Ha az Athlon64 sikeres lesz - nagyon sikeres - akkor, majd jon az intel is ca. 2004 vege fele a hibrid procival: na kivancsi leszek akkor a marketing dumara :))

iBook + RedBull :)

(#46) Jozsué válasza Polesz (#42) üzenetére


Jozsué
tag

Linux pingvin kussba marad

''Only one man stands between hell and earth...''

(#47) Polesz válasza Jozsué (#46) üzenetére


Polesz
addikt

Értelmes életforma keresése...
...
...keresés...
...
...keresés...
...
negatív!

Kérem kapcsolja ki! ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#48) S@ntiz


S@ntiz
csendes tag

Na Jocc maj mesélek ha ráérsz Ok?

(#49) hungeek válasza Jozsué (#46) üzenetére


hungeek
senior tag

gratula...... a szint látom megvan... :(((

(#50) HiperG válasza Jozsué (#46) üzenetére


HiperG
addikt

pff teis egy nagy észlény lehetsz....

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Újabb teszt az Athlon 64-ről? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.