Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ftc


ftc
nagyúr

Sajna ennek az ára is a csillagos ég lesz...

(#3) ngabor2 válasza ftc (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

feltéve, ha bejön kishazánkba... az eddigi jobb epia lapokra sajnos nem ez volt a jellemző. egyszer kinéztem egy epia n-et, de nem lehetett kapni sehol :(

(#4) gliskard válasza ngabor2 (#3) üzenetére


gliskard
senior tag

próbáld meg öket: www.mscbp.hu [link] mi anno töllük vásároltunk...

[Szerkesztve]

(#5) ngabor2 válasza gliskard (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

őket is kérdeztem annakidején, és nem volt. most meg már nem kell.

(#6) REDeath


REDeath
őstag

Ezeket főleg komplett kis munkaállomásokba meg multimédiás PC-kbe szánják?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#7) ftc válasza ngabor2 (#3) üzenetére


ftc
nagyúr

én tudok szerezni de az ára láttán az emberek többsége elfordul tőle...

(#8) Ste válasza ftc (#7) üzenetére


Ste
addikt

kíváncsi lennék mégis mennyibe kerülhet egy ilyen csöppség
htpc-be ideális lehet, vagy pusztán filmnézős-netezős-zenehallgatós minikonfigba

(#9) Adi


Adi
senior tag

Remélhetőleg ebbe már nem az a régi, hiperszar CLE266-os northbridge került, ami az előzőekben volt. Ha megnézitek az angol nyelvű linuxos fórumaikat, nagyon sokan anyáznak miatta, hogy instabil a gépük. A VIA supportosok (vannak a fórumon!) meg vagy tesznek rá magasról, vagy a cég nem képes megoldani a problémát.

ldm start-reconf primary

(#10) ftc


ftc
nagyúr

Nah akit érdekel:

VIA EPIA EK8000EG Mini ITX, integr. CPU VIA C3 V4 800MHz, VGA, TV-out, 1x DDR 400, SATA, audio, USB2.0, LAN

62 520FT

(#11) llax válasza ftc (#10) üzenetére


llax
senior tag

Drága, mert:
Volt szerencsém eleget ismerkedni a C3-mas procival (hugom laptopja, 1,3GHz). Általános irodai alkalmazásoknál nincs vele semmi gond, de komolyabb terhelés alatt behal. Nem szokásom tesztelni egy gép teljesítményét, de itt győzött a kíváncsiság. Különböző benchmarkok szerint teljesítménye (1,3GHz) teszttől függően 1/3 - 1/6 -a egy 3200+ -os Athlon XP -hez viszonyítva. Ez a gyakorlatban is észlelhető (audio-video konvertálás, tömörítés, képszerkesztés). Az ár/teljesítmény aránya nagyon gyenge.

Olcsó, mert:
Ha napi 24 órában kell működnie egy gépnek (kisforgalmú szerverként, ''letöltőgépként'', tűzfalként, stb.) akkor nagy jelentősége lehet a fogyasztásnak is. Egy szokványos alkatrészekből (Amd v. Intel proci és ami ezekhez kell) felépített olcsó konfighoz képest a fogyasztása jóval kisebb. Ez napi 24 órás üzem mellett évi többtízezer forint megtakarítást jelenthet. Másik jelentős előnye, hogy akár a teljesen passzív hűtéses, zajtalan rendszer is építhető vele.

(#12) macilaci78 válasza llax (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 19W ürsen szimpi, de ha ráaggatok 3 IDE vinyót+odd-t, megpaokolom SATA vincsókkal, benne az 1GB ram... Mondjuk, kíváncsi vagyik, ha tennék rá egy bordát, egy ventit, vajh meddig lehetne rángatni a prockót egy vizes hűtéssel... :DDD
Mondjuk, kis helyen elférne, noti HDD-vel jó kis cucc.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) llax válasza macilaci78 (#12) üzenetére


llax
senior tag

Olyan túl sok vinyót nem tudsz rákötni :) Legfeljebb PCI (s)ata kártyával... Húzni nincs sok értelme, a teljesítmény/órajel aránya nagyon gyenge. Egy régi, 5-600MHz-es Celeron mindenben agyonveri...

(#14) #65675776 válasza llax (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Két IDE és két SATA csatornára akár hat HDD-t is köthetsz.

A cerka meg lehet minden teljesítménytesztben megveri. Még az elektromos teljesítményben is, ami nem feltétlenül előny. Ráadásul abban még a VGA sincs benne a cerka esetén.

A korábbi ár/teljesítményes eszmefuttatásoddal meg az a baj, hogy olyasmit vársz el tőle (pl AV feldolgozás, képszerkesztés) ami nem célterület ezen gépeknek. És ha ez behal rajta, akkor 5-8 éve a cerkák miért nem haltak be ugyan ettől?

(#15) llax válasza #65675776 (#14) üzenetére


llax
senior tag

Ha olvastad a korábbi hozzászólásom, akkor láthatod, hogy én is a minimális teljesítményfelvételt tartom egyik nagy előnyének (egy átlag alaplap + cpu standby állapotban is 2-3-szorosát fogyasztja).

Nem várok tőle nagy teljesítményt, csak összehasonlítottam a ma már elavultnak tekinthető (AthlonXp 3200+) procimmal. De ha tudsz olvasni, akkor láthatod, azt is leírtam, irodai alkalmazásokkal (m$office) egészen jól boldogul.

A cerkék miért nem haltak be??? (soha nem volt celeronom) Azért, mert a celeronok rendelkeztek teljes értékű FPU-val. A C3-ról ez nem mondható el.

Ha már a P3 alapú Celeronok is szóba kerültek... A C3 korábbi változatai ugyanazt a processzorbuszt használták, mint a P3-mas procik. Az összes P3-hoz készült VIA chipsettel kompatibilisek voltak (a 133MHz-es fsb-vel rendelkező változatok megfelelő tokozásban és bios támogatással bármelyik p3 alaplapben működthetnének) A mostani C3-masok csak a magasabb FSB miatt nem használhatók ezekkel a chipsetekkel.

(#16) #65675776 válasza llax (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezen rendszerek célja a HTPC piac, illetve a vékonykliensek. Arra viszont bőven elegendő a teljesítményük. És a C3-ban is volt teljes értékű, ám köztudottan gyenge, FPU. Ezen a lapon viszont már C5P Nehemiah mag van (legalábbis a Luke CoreFusion ezt tartalmazza), vagy ha jobban tetszik, Eden-N [link]. SSE és egyebek inside.

Hogy a rendszerbuszos dolog most hogy került ide azt nem értem. Egyébként én is tudom.

(#17) llax válasza #65675776 (#16) üzenetére


llax
senior tag

Aztét tegyük hozzá, hogy HTPC-nek (külön mpeg kártya nélkül) csak szigorúan lejátszásra alkalmas. Az általam említett proci is ismeri az SSE utasításkészletet, az fsb ennél már 266MHz, ha érdekel megnézhetem a kódnevét is (ha emlékeim nem csalank, akkor ugyanarról a magról beszélülnk, csak itt nincs egy tokban az NB-vel).

Ha úgy gondolod, hogy valami bajom van vele, akkor azt kell hogy mondjam: igen! Az ára. Azon kívűl semmi más. Nem tartalmaz semmilyen különleges technikát (max a CoreFusion, de abban sincs semmi extra), maga a proci is filléres. Nem indokolja semmi ezt a magas árat. Tőlünk kicsit nyugatabbra nem sokkal több pénzért komplett C3-mas laptopot kapsz...

A rendszerbuszos témát csak érdekességképpen említettem, azok számára, akik estleg nem hallottak/olvastak volna róla.

(#18) #65675776 válasza llax (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért csak lejátszásra? Raksz bele egy HW tömörítésű tunerkártyát (~20k) és már mindent tud, ami kell.

Az ár az tényleg erős, de erről nem vagyok biztos benne, hogy csak a VIA tehet. Tőlünk ''kissé'' nyugatabbra ~20k-val könnyebb. [link]

(#19) Csepy válasza #65675776 (#18) üzenetére


Csepy
senior tag

Bocs, de Te olvasol is, vagy csak write-only üzemmód?

Aztét tegyük hozzá, hogy HTPC-nek (külön mpeg kártya nélkül) csak szigorúan lejátszásra alkalmas.

!!!

Regards: Csepy

(#20) micro


micro
addikt

DVI csatlakozót hogy lehet ráaggatni?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#21) llax válasza micro (#20) üzenetére


llax
senior tag

[link]

A DVI-03 kiegészítő modul ára kb. 40 Euro... Mire kishazánkba ér, lesz belőle bruttó 15kHUF...

(#22) #65675776 válasza Csepy (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

MPEG kártya >< HW tunerkártya.

(#23) Loha válasza llax (#21) üzenetére


Loha
veterán

Akkor inkább egy PCI-os VGA, mondjuk asszem 6200-ból van, de még így is gond lenne neki sztem a HD felbontású WMV vagy DivX lejátszása, mert iszonyat gyenge ez a proci...
Én is gondolkodtam Epián, de inkább egy coppermine magos PIII lett belőle csökkentett feszültséggel...

(#24) micro válasza llax (#21) üzenetére


micro
addikt

Nekem a DVI-01 kellene, mert MII-m van.
Gondolom az is hasonló árú.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.