Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LSL1337


LSL1337
őstag

fekete nincs belőle?:)

(#2) Oliverda


Oliverda
félisten

Na majd ha 50$ lesz.... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Végre valahára van hír SATA dvd íróról. Már csak az a kérdés, hogy nálunk mikor és mennyiért lesz kapható.

(#4) djsunny válasza k.t.a. (#3) üzenetére


djsunny
aktív tag

Az SHS-183A jelű már van nálunk is (az is SATA csatis)! Mi a fekete előlapos verziót áruljuk és bruttó 10.840Ft-ért. :)

Bővebb infó róla itt: [link]

(#5) Oliverda válasza djsunny (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha jól látom a LightScribe-on kívül nem sok különbség van a kettő között. Vittek már vissza belőle hozzátok azért mert elromlott vagy nem ''tökéletes''? :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Szép
Remélem mihamarabb megjelennek az olcsóbbnál olcsóbb BL ek is SATA ra, és gondolom nem csak én szeretném ha a pcie cuccok is beindulnának :)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#7) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

SATA felülettel allitolag sok a baj, mi a véleményetek az IDE-SATA átalakitokrol??

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8) Rover623 válasza wwenigma (#7) üzenetére


Rover623
félisten

SATA felülettel állítólag sok a baj...
És szerinted ezen segít vagy javít ha még egy plusz elektronikát teszel bele a láncba?
:W

primus inter pares

(#9) tgabi333 válasza Rover623 (#8) üzenetére


tgabi333
tag

miért törvényszerű, hogy nem?

(#10) wwenigma válasza Rover623 (#8) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mondjuk az, hogy 3000 pénzért kapok egy átalakitot, amit tehetek barmilyen IDE eszköz elé, így SATA kompatibilis lesz. És ha ezt egy frankó DVD íróhoz rakom, kis ráfordítással megúszok egy SATA csatolós íróvásárlást.. ami még nagyon drága... a többihez képest.

Plusz elektronika pedig nem kerül a láncba, mivel IDE felületre rakok SATA elektronikát, ami beépítve megtalálható a SATAs eszközökben. :DD

Tehát mégegyszer. Valakinek tapasztalat? Esetleg SATA felületről íróknál?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11) kneedeep válasza wwenigma (#7) üzenetére


kneedeep
tag

én használok abit seriel átalakítót, rosszat nem tok róla mondani..

(#12) Rover623 válasza wwenigma (#10) üzenetére


Rover623
félisten

Mivel kevered a szezont a fazonnal, inkább nem osztom meg veled a tapasztalataimat...:P

primus inter pares

(#13) hobizoli válasza wwenigma (#10) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen, ma vettem ennek elodjet a 163-s tipust, ami SATA-s, es egyebkent honapok ota kaphato. Mukodik. Ijen 183-st meg asszem lattam a Ostrom utca-ban levo boltban arlistan (Ready?)


hobizoli

több drón kell ;P

(#14) wwenigma válasza Rover623 (#12) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

valamelyikunk nem érti a másikat, szerintem nem én vagyok az.

Thanx aki válaszolt! :D

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15) djsunny válasza Oliverda (#5) üzenetére


djsunny
aktív tag

A mai napig még nem hoztak vissza hibás darabot! Bár mondjuk nem csodálom, hogy megkérdezted mert én is utálom a Samsung írókat a megbízhatatlanságuk miatt. :DDD

(#16) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Köszönöm a felvilágosítást. :R Nálam valahogy kimaradt az előző verzió. Lassan ideje lesz mindent SATA csatisra lecserélni, mert kezdenek eltűnni a PATA-k az alaplapokról. Mellesleg úgy vettem észre, hogy elég gyakran nem az íróval van a gond. Pl itt van előttem egy LG író, ami XP alatt nem veszi észre hogyha saját írású RW-t rakok bele, viszont Vista alatt tökéletesen működik. De a következő íróm nem lesz LG az is biztos.

(#17) kovi


kovi
senior tag

Jó cucc, csak az ára... még sokkk

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#18) Oliverda válasza djsunny (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Na és kb. hányat adtatok el? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) erdoke válasza wwenigma (#10) üzenetére


erdoke
titán

Próbáld ki előbb, mert egyáltalán nem biztos, hogy optikai meghajtóval problémamentesen működne.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#20) erdoke válasza kneedeep (#11) üzenetére


erdoke
titán

DVD-íróval használod?

A legjobb aláírás a héten

(#21) pilóta


pilóta
nagyúr

Nekem egy plextor satás íróm van lassan egy éve, és a világon semmi gond vele.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) #72042496


#72042496
törölt tag

Számomra nem derült ki, hogy ez az író már natív SATA támogatással bír, vagy a Plextorhoz (PX-716SA, PX-760SA) hasonlóan ebben is átalakítóval oldották meg a csatlakozást?

A LightScribe nélküli változat ára szerintem teljesen korrekt, akinek meg mindemellett LS-re is igénye van, fizesse csak meg! :)

kneedeep: Én is használtam Abit Serillel2 átalakítót, a winchesterem simán ment vele SATA-n, de amikor a Plextor írómra kötöttem, be sem bootolt a rendszer. :U

szerk.: Lényeges lehet, hogy DFI LanParty nF4 Ultra-D alappal ''teszteltem''.


[Szerkesztve]

(#23) Csapi007


Csapi007
veterán

:C
Ide nekem egyet. ;]

"Csak úgy mondom"

(#24) Csaba_20_ válasza wwenigma (#10) üzenetére


Csaba_20_
őstag

wwenigma írta:Plusz elektronika pedig nem kerül a láncba, mivel IDE felületre rakok SATA elektronikát, ami beépítve megtalálható a SATAs eszközökben. :DD

Alapeset: IDE vezérlő elektronika - kábel - IDE csatalakozó az egységen
Amit te csinálsz: IDE vezérlő elektronika - kábel - IDE-SATA átalakító elektronika - kábel(opcionális) - SATA csatlakozó az egységen

Az átalakító egy elektronika, úgyhogy plusz elektronika kerül a láncba.

Amúgy mi előnyt jelent a SATA csatoló felület az IDE-hez képest DVD író esetében azon kívül, hogy vékonyabb, emiatt esetleg jobb hűtési rendszer alakítható ki? Például egy lemez betöltésekor nem akad meg a rendszerben semmi(Például IDE eseténWindows-nál a sajátgép elérhetetlen, amíg be nem olvasta a lemezt)? Megjegyzem fogalmam sincs, hogy pontosan mi okozza az említett jelenséget, ha valaki tudja, világosítson fel.

(#25) nRu3


nRu3
addikt

Kiváncsi lenék a hátuljára illetve a belsejére, hogy van megoldva a sata csatolás, mert a plextor dvd-s sata irójánál ügyebár ott van az ide csatolás és rá van preparálva gyárilag egy ide-sata átalakitó.

ezért is nem érzek semmilyen különbséget a 2iró közt, csak hely sporolás miatt jó hogy a kábele vékonyabb és igy nem akadájoza a szelőzést.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#26) PPeter válasza Csaba_20_ (#24) üzenetére


PPeter
addikt

Normális esetben az ATA/IDE felület nem okoz olyan jelenséget (rendszer több másordperce beáll, amíg a lemezt nem ismeri fel a gép), amit mondasz, hacsak nem a rendszer HDD mellé van kötve a kérdéses ODD, mert akkor elképzelhető. Illetve vannak olyan sajátos ATA/IDE-vezérlő/kábelezési sorrend/eszköz/driver kombinációk, amik ilyen anomáliát okoznak, de ebből a szempontból a S-ATA csak annyival kellemesebb, hogy ott nincs egy kábelen (csatornán) két eszköz, tehát nem fordul elő az egymásra várakozó eszközök miatt a busz lemerevedése. Aamúgy minden másban ugyanazok a gyengeségei, mint a P-ATA-nak, szóval ebből a szempontból megalapozatlan a P-ATA Vs. S-ATA kérdésben az utóbbi javára csípőből eldöntött minősítés.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#27) PPeter válasza nRu3 (#25) üzenetére


PPeter
addikt

De milyen különbséget remélnél önmagától a S-ATA felülettől egy olyan meghajtó esetében, amelyhez amúgy elégséges volna egy UDMA-4-es adatátviteli módban dolgozó P-ATA interfész?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) #72042496 válasza nRu3 (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

''csak hely sporolás miatt jó hogy a kábele vékonyabb és igy nem akadájoza a szelőzést.''
Én maradok az ATA-nál, de éppen a szellőzés miatt akarom egy ilyenre kötni az írót: [link] :)

Biztos csak elírás, de az az ''akadájoza'' különösen csúnya... :(

[Szerkesztve]

(#29) k.t.a. válasza PPeter (#27) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Szerintem itt egyértelmű hogy nem sebességbeli előnyre kell gondolni, ahogy Te is említetted, inkább a PATA lassú kihalása (bár lehet előbb hal ki a BlueRay mint a PATA), és egyéb kényelmi funkciókat kell említeni, mint a vékonyabb kábel, ami magában hordozza a kábel meghibásodás (szakadás) esélyének csökkenését, illetve a HotPlug funkció ha kihasználható az eszközzel, akkor az némi előnyt jelenthet egyeseknek.

(#30) erdoke válasza PPeter (#27) üzenetére


erdoke
titán

Az utóbbi időben már általában csak egy (vagy nulla) déli hidas IDE csatorna kerül a lapokra, ami leginkább egyetlen IDE eszköz használatát teszi lehetővé. Ha van egy IDE vinyód, vagy másik optikai meghajtód, akkor vadászhatsz megfelelő IDE-kártyát, vagy marad a 4-6-8 SATA csatorna egyike.

A legjobb aláírás a héten

(#31) szélerőmű válasza wwenigma (#10) üzenetére


szélerőmű
tag

Ezt használom: TSSTcorp CD/DVDW SH-W163A. Serial-ATA csatolója van. Nem volt még vele problémám, bár ritkán szoktam írni, akkor is inkább RW-re (Samsung Pleomax DVD+RW, vagy TDK CD-RW). Nem rontott még 1 lemezt se.

(#32) neduddki válasza #72042496 (#22) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Vipower mittomen hanyas ugyan ez a tyapasztlat: - (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33) stol válasza neduddki (#32) üzenetére


stol
addikt

DarkComp, Miskolc 2006., egy dolgozó véleménye(az én véleményem): :DDD
Kezd telelenni a hócipőnk a SamSHIT termékeivel, erősen gondolkozunk az árlistáról való levételükön.
Merevlemezeik, memóriáik és optikáik minősége botrányos, ámbár az emberek többsége, a 3év garr miatt veszi, de amikor, már másodszor csuklik össze tele adatokkal, átpártol az egyik konkurens márkához :D .
Memóriáiból, 10-ből 4szar azonnal, 3pedig az első 2hónapan döglik meg.
Az optikák sem maradnak ki a sorból. Az összes elképzelhető jellegzetes hibát képesek produkálni, a lemez nem olvasása/felismerésétől, egésszen a fw-frissítés utáni lemezrontásig is.
Monitorokat, viszont tudnak gyártani!
Így azt mondom, a cipész maradjon a kaptafánál, nem kéne a SamSHIT-nek a légycsapótol a lélegeztetőgépig mindent gyártania, talán az egyes termékek minőségét magasabb színvonalja emelhetné. ;)

szerk: nem válasz, és helyesírás :DDD

[Szerkesztve]

(#34) #72042496 válasza stol (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért ha megnézzük a normálisabb RAM chipeket, mindjárt más a helyzet: a régi memóriáimon Samsung UCCC chipek dübörögtek, s igencsak ott voltak a szeren! :D

neduddki : :(

(#35) hobizoli válasza PPeter (#27) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Pl ASRock ALiveNF6G-DVI deszkan mar csak 1db IDE csati van, viszont 4db SATA2. Szerinted erdemes IDE-ben gondolkodni meg, ha vki most vesz ujat? Egyes deszkakon mar 6db SATA2 is figyel. Az optikai egyseg sem kerul mar szamottevoen tobbe, 1-2k a diffi max
Lassan a tapgyartoknak sem artana radobbenniuk, hogy vegleg bekoszont a SATA korszak, ugyhogy 6-8 molex es 2 SATA tapcsati helyett inkabb 4-4 csatit okozzanak a tapjaik madzagjaira, es az 2db SATA csati is lehetoleg ne egy agon legyen egymastol 8-10cm-re, mert igy kisse bajos bekotni a SATA-s HDD-t meg a DVD-t.


hobizoli

több drón kell ;P

(#36) #72042496 válasza hobizoli (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bevallom, féltem bevállalni a SATA-s DVD írót, hátha nem fog együttműködni az alaplapommal. (Az a terület, ahol a biztonság érdekében kompatibilitási listákat kell böngészni, még nem kiforrott, így maradtam az IDE-nél. Ráadásul a lapom nem is szerepelt a listán, továbbá az nForce4 SATA kezeléséről is hallottam meglepő dolgokat...)

A következő alaplapomon már csak egy IDE csatorna lesz, így valószínűleg gondban lennék, ha kettő (vagy több) optikai meghajtót (írót) használnék. Mindazonáltal most sem vennék SATA-s DVD írót, mert a belső átalakító miatt nincs bennük bizalmam.

Félre ne értsen senki, a natív SATA csatolós modellek eljövetelével mindjárt más lenne a helyzet, egy ilyen eszközre én is szívesen váltanék!

(#37) PPeter válasza erdoke (#30) üzenetére


PPeter
addikt

Úgy csináltok, mintha mindenkinek a fejéhez pisztolyt fognának, hogy márpedig cseréld le az alaplapod olyan újszerű valamire, amin nincs már elegendő ATA/IDE csatlakozás. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#38) PPeter válasza #72042496 (#36) üzenetére


PPeter
addikt

Nem a natívságon bukik el a dolog, ezerszer leírtuk. Sajna a jelenleg használt S-ATA vezérlők (tudod, ami az alaplapon vagy a S-ATA vezérlőkártyán van) többsége egész egyszerűen nem kompatibilis az ODD eszközök sokszor gyártó- modellspecifikus parancsaival és kommunikációjával, tehát édesmindegy, hogy az most natív, vagy toldalékolt S-ATA csatlakozást kapott a seggére.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#39) #72042496 válasza PPeter (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bocs, ez valahogy sosem került a szemem elé, de akkor már ezt is tudom. :B

(#40) Csaba_20_ válasza PPeter (#26) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem rendszer fagyásra gondoltam, hanem arra, hogy amikor berakok egy CD-t, akkor a sajátgépet pl. nem tudom megnyitni, illetve megnyitja, de vár arra, hogy a CD-t beolvassa a rendszer és addig nem érek el egy meghajtót se, hogy tallózzak rajta. Ez a Windows sajátossága, vagy a csatlakozó felületé? Több HDD esetén nem csak az egy vezérlőre kötött nem elérhető, hanem úgy kompletten az egész. Nem egyedi jelenségről írok, ami csak az otthni rendszernél fordul elő.

(#41) neduddki válasza #72042496 (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mentsegere leegyn felhozva hogy vmi vot hozza irva hogy csak virnyuoval muxik, vagy vmi hasonlo, de msot nem lelelm meg: - (((
Loha: Nalad jart emlexerl meg ra???:- )))

udv

neduddki

p.s. Kelly-bol hosztuk aszt tom

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42) nRu3 válasza #72042496 (#28) üzenetére


nRu3
addikt

szerintem egy sata kábel keves helyet foglal el, de ez nézőpont kérdése.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#43) sekli


sekli
addikt

SATA-s írót ki-be lehet szerelni menet közben? :F

(#44) biga válasza stol (#33) üzenetére


biga
senior tag

Ez is egy vélemény. Mi az évek alatt épp azért álltunk át sok területen Samsung termékekre, mert egyszerűen kevesebb gond volt velük. Egy-két szériájátol eltekintve (pl. optikánál a legendásan vacak 552-es sorozatú DVD írói, a 120GB-os vinyói pl, ami nem volt épp tökéletes, egy két szállítmány azonos időben gyártott SyncMaster 753s) megbízható cuccokat készít, de minimum hasonlót, int a konkurensek. A garanciája viszont nagyságrendekkel jobb annál (és itt nem a 3 évre gondolok, hanem az ügyintézésére. Sok esetben azonnali csere az ügyintézése). Az új DVD írói már látszólag kiheverték az 552-esek fiaskóját, és mindent elkövetnek a bizalom visszanyeréséért. Ezt havi kb ezres nagyságrendű vinyó, optika, RAM stb , illetve százas nagyságrendű monitor forgalom után állíthatom.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#45) PPeter válasza sekli (#43) üzenetére


PPeter
addikt

Miért még mit lehet? :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#46) erdoke válasza PPeter (#37) üzenetére


erdoke
titán

Nem a saját nevemben beszéltem, csak a tendenciára hívtam fel a figyelmet.
Nekem egyrészt még 2 IDE csatornával bíró déli hidam van, másrészt nem 1-2 optikai meghajtót tuszkolok rá. ;)

burn.hu fóromra is benézel majd egyszer? :D

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#47) sekli válasza PPeter (#45) üzenetére


sekli
addikt

tehát egen..., köszi..., azért ez előny lehet...:)

(#48) PPeter válasza erdoke (#46) üzenetére


PPeter
addikt

Benézek, csak mindig elveszi a kedvem a sok spam amit pucolok.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#49) PPeter válasza sekli (#47) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem nem érted. Attól még hogy S-ATA csatolású egy eszköz, attól még NEM lehet menet közben eltávolítani.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#50) sekli válasza PPeter (#49) üzenetére


sekli
addikt

akkor ez (sem) előnye... :DDD

mod: de előny lehetne... (van még hova fejlődni...)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.