Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  [Re:] Új nForce-driverek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) xuldar


xuldar
őstag

Hihetetlen! Végre működni fog win98 alatt is normálisan a Soundstorm? Ideje lenne!

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2) marcee


marcee
addikt

Úgytűnik nincs belőle international :F

Nekem Asus A7N8X 2.0 lapom van, sokáig szívtam az nV driverekkel, mire sikerült kideríteni, hogy az Asus lap több helyütt is eltér a referenca design-tól és erőskönek, hogy a 2002.decemberi 1.16 asus-nv driver a legjobb, de azért nekem csak kétségeim vannak. Elég nagyot ugrott a számozása, remélem kihoznak Asus kompatibilis változatot, mindenesetre ezt is ki fogom próbálni...

\m/

(#3) Iginotus


Iginotus
őstag

Számomra a hír lényege.. talán lesz normális ide vezérlés? :)

Plug and Pray... :)

(#4) LordX


LordX
veterán

Az új csomagban nincs semmi új...
Fogták az előző csomagot, belerakták a már régebben megjelenített Audio és IDE drivereket, és kész.

Az Audio driver, meg kezelőpult jó, jobb, mint az előző. Az IDE driveren is fejlesztettek egy kicsit, de még mindig hagy kívánni valót maga után.

(#5) Iginotus válasza LordX (#4) üzenetére


Iginotus
őstag

reménykedni csak szabad :)

Plug and Pray... :)

(#6) marcee


marcee
addikt

Úgytűnik nincs belőle international :F

Nekem Asus A7N8X 2.0 lapom van, sokáig szívtam az nV driverekkel, mire sikerült kideríteni, hogy az Asus lap több helyütt is eltér a referenca design-tól és erőskönek, hogy a 2002.decemberi 1.16 asus-nv driver a legjobb, de azért nekem csak kétségeim vannak. Elég nagyot ugrott a számozása, remélem kihoznak Asus kompatibilis változatot, mindenesetre ezt is ki fogom próbálni...

\m/

(#7) nbi válasza Iginotus (#3) üzenetére


nbi
tag

Az IDE drivert meg sem próbálom feltenni, szívtam miatta már eleget.

3athlon - swim, bike, run

(#8) Arhel válasza nbi (#7) üzenetére


Arhel
senior tag

Majd én fölrakom! :D

(#9) anaqer válasza Arhel (#8) üzenetére


anaqer
veterán

Légy oly jó és költöztesd át a konfigot az adataid köze, köszönöm. :)
( Persze ha három sorba tömöríted az is elég. )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#10) marcee válasza marcee (#6) üzenetére


marcee
addikt

(sorry a duplázásért, nem kicsit lag-zik a csoda egyetemi net. szinte hihetetlen, hogy kb. 4-5 év fórumozás alatt múlt héten kreáltam az első többizben post-olt hsz-em (a hardwireden) erre itt a következő :()

\m/

(#11) delta9


delta9
senior tag

nem tudom, hogy mi a gáz. nekem is a7n8x 2.0 van és az nVidia nForce 3.13-mal tökéletesen megy (IDE is!). csak az én lapommal megy? ezt nem értem.

(#12) turbo78 válasza LordX (#4) üzenetére


turbo78
csendes tag

Szerintem az audio reszleg csak szebb (csicsasabb) de semmikepp se jobb az elozoektol....

Nem lehet egy kattintassal valtani a digitalis es analog modok kozott, midi kezeles es tamogatas egyaltalan ne letezik, a terhatasok beallitasai lebutitva, hangfalteszt csak a hangfalbeallito varazslo altal csalogathato elo (komplikalt es hosszadalmas), center hangszorot nem lehet vele lekeverni ott ahol nincs. Nem minden esetben szolaltatja meg a klonozott hatso hangfalakat (amikor nem szol egyszeruen ki be kell kapcsolni a klonozast, vagy csak megvaltoztatni valamilyen parametert es akkor mar meg is szolal).... szoval szerinte BUGzik az egesz rendesen....

SW IDE drivert ebbol a csomagbol telepitettem eloszor, es nem veszek eszre semmi kulonbseget ez meg a sima M$ kozott, szoval se jo se rossz hozzafuznivalom nincs...

a drivercsomag tobbi reszen ugyszinten eddig se vettem eszre semmi hibat vagy drasztikus javulast es ezt koveti az uj csomag tartalma is....

Szoval szerintem azt a hangkelto szekciot meg javitgathatnak egy kicsit, azon tul, hogy nekem szemely szerint tetszik amit az integralt hangkartya produkal, csak meg megfeleloen alatamasztanak szoftverrel, akkor teljes lenne a boldogsag....

Turbo78

ThermalTake Xaser II / Chieftec 360W PSU / Asus A7N8X Dlx v1.04 Bios 1004 / Athlon XP TBred B 1700+@2600+ / 2x512MB Samsung DDR400 / Maxtor DM9+ 120+80GB / ViewSonic P225f / Pioneer A06 / HP DJ1220c / HP LJ1300 / Genius Wood 5.1@SoundStorm

(#13) anaqer válasza turbo78 (#12) üzenetére


anaqer
veterán

Úgy tűnik ma én vagyok a hivatásos bunkó és aláírásrendőrség egy személyben, szóval bocs, de Neked is #9. :B

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#14) Szőrös  válasza anaqer (#13) üzenetére


Szőrös 
veterán

nocsak ...moderátori titulusra pályázol ? :P

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#15) Lord Zero válasza delta9 (#11) üzenetére


Lord Zero
addikt

nekem pont az kellett volna (a7n8x-x-hez) az egész 3.13 csomagból: az IDE, - ehhez képest rendesen kifagyasztotta a rendszert, és egész 1xerűen nem kellett neki
most a w2k kezeli, tulképp elég jól, de ugye mindig jobbra vágyunk..:)
írtatok itt vmi referencia-eltérésről, lehet ez az oka annak, h a lapom nem szereti az nv-féle ide vezérlést?
akkor meg se próbáljam ezt az újat, pl?

nem, mindegy

(#16) delta9 válasza Lord Zero (#15) üzenetére


delta9
senior tag

szívem szerint azt tanácsolnám, hogy próbáld meg, de nem szeretném, ha szénné fagyna megint a géped, én meg csuklanék (vagy anyukám).

az egészben azt nem értem, hogy ha sux a driver v. a lap, akkor nálam miért megy jól? affelé hajlanék, hogy a problémás esetekben más kavarhatja a fagyit, de ezt kideríteni nem egyszerű.

egyszóval: szerintem sem az a7n8x-nek, sem a drivernek nincs baja.

(#17) Zoller34 válasza Lord Zero (#15) üzenetére


Zoller34
aktív tag

Nekem a 3.13.-as driverrel lemezt rontottak az íróim , meg totál lassú volt az ide kezelés . Eddig csak a 2.45-ös driver volt jó az alaplaponhoz ( Abit Nf7 v2.0)

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#18) marcee válasza delta9 (#16) üzenetére


marcee
addikt

(IDE SW- telepítéssel nem indul többé az XP (végtelen lódszkrin), de csökkentett módban orvosolható. De annélkül sem jó)

\m/

(#19) delta9 válasza Zoller34 (#17) üzenetére


delta9
senior tag

bár író nincs, de 2-3 hónapja egy ilyen lappal szerelt gépet raktam össze egy barátomnak nF 3.13-mal. 7végén összefutottunk és mondta, hogy azóta is tökéletesen megy...

(#20) Lord Zero válasza Zoller34 (#17) üzenetére


Lord Zero
addikt

jaja, nálam is a 2.45ös muzsikál (talán mert ebben a csomagban a sima ide nem egy külön entitás, csak az ide-in-the-box)

nem, mindegy

(#21) delta9 válasza marcee (#18) üzenetére


delta9
senior tag

én az xp+sp1 után rögtön a 3.13-mat raktam fel (a7n8x rev2) és no problem. az említett barátomnak detto így (nf7-sl) és no problem. ellenben többen itt szívnak vele. ki érti ezt...?

(#22) marcee válasza delta9 (#21) üzenetére


marcee
addikt

Asus FAQ a témában: [L]http://www.asus.com.tw/support/faq/qanda.aspx?KB_ID=83982[/L]

Q: I want to update my all in one driver for A7N8X. I got to NVIDIA's website. There is a 2.0 all in one driver. yet, NVIDIA says ASUS' A7N8X cannot use this driver. Thus, I go to ASUS' website. There is only 1.16 version all in one driver. Why does ASUS use the earlier driver? Why can't I use the driver posted on NVIDIA's website?

A: The 1.16 version driver for A7N8X posted on our web is the latest one. Due to different naming rules, the driver version on our web is still newer than the one on NVIDIA's web. I have added in some descriptions in the release note to describe the reason. By the way, users cannot use the one posted on NVIDIA's website because ASUS' A7N8X have more features added in which related to the modification of all in one driver. Thus, if users install all in one driver from NVIDIA's web, unexpected problem might occur. Please help inform end users to use drivers from our web.

(nekem magyar xp+sp1 van)

[Szerkesztve]

\m/

(#23) Lord Zero válasza marcee (#22) üzenetére


Lord Zero
addikt

ühüm, de az asus féle latest version másfél éves, lassan járni kezdett és mondatokban beszél

nem, mindegy

(#24) marcee válasza Lord Zero (#23) üzenetére


marcee
addikt

Ezért sírok én is.

\m/

(#25) kzoltann


kzoltann
aktív tag

felraktam, működik :) egyebet nem tudok mondani

(#26) Lord Zero válasza kzoltann (#25) üzenetére


Lord Zero
addikt

én 1 hét múlva szeretném hallani a véleményed, addig hitetlen maradok :DDD

nem, mindegy

(#27) Lord Zero válasza kzoltann (#25) üzenetére


Lord Zero
addikt

ja, most látom, te abit lapos vagy, akkor te nem játszol :))
asuson működjön, azt akarom látni!..

nem, mindegy

(#28) anaqer válasza Lord Zero (#27) üzenetére


anaqer
veterán

''ABIT lapot húztál, erről a mezőről csak hatos dobással léphetsz tovább.'' :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) anulu


anulu
félisten

szerintem én is bepróbálom a Gigabyte 7NNXP-vel. 3.13-mal tökéletes.

nem értem, hogy miért nem képes az ASUS a referencia dolgokat/előírásokat követni... tisztelet a kivéteének (nVidia kártyáik)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!
Nekem is asus a7n8x lapom van 2.0
azt szeretném megkérdezni hogy érdemes leszedni újabb drivereket?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#31) Richie válasza Zoller34 (#17) üzenetére


Richie
csendes tag

Ugyanilyen alaplapom van, és semmi baja sincs se a 3.13-mal, se ezzel a mostanival.

(#32) Lord Zero válasza kíváncsi (#30) üzenetére


Lord Zero
addikt

szeva,
tudod, itt mindannyian ezt szeretnénk megtudni :))

nem, mindegy

(#33) Wolverine


Wolverine
félisten

Én ma teszek egy próbát, Chaintech 7NJL1 Apogee lesz az áldozat, ezen Soundstorm nincs, de a többiről tudok majd referálni :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#34) taltos


taltos
senior tag

Linuxosokat nem akarnak csinálni??? :) :(

(#35) Wolverine válasza taltos (#34) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem Linux driver is van fent az új verzióból :U

[Szerkesztve]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36) bélanéni válasza kíváncsi (#30) üzenetére


bélanéni
őstag

munkahelyen, otthon is feltettem (A7N8X Deluxe, A7N8X-X)

- mindkét helyen eddig stabil maradt a gép. :)

- speckó IDE vezérlőket telepít, ami állítólag kisebb CPU használatot biztosít (vagy valami hasonlót rizsázik a telepítő). otthon tesztelgettem Winch--->Winch másolással, úgy vettem észre, hogy kb 5-10MB/s- al gyorsabban kopizza az adatokat. (40 MB/s körül)

- ezelőtti nForce drivert telepítettem korábban, annak az IDE meghajtója nekem sem volt jó az ASUS lapomhoz (vissza is tettem a CD-s drivereket), de ez most tökéletesnek tűnik. (SATA esetén nem változik semmi asszem)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#37) bélanéni válasza Wolverine (#33) üzenetére


bélanéni
őstag

mi az a Soundstorm?

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#38) putti


putti
aktív tag

Nekem eddig tök jól ment mindegyik nforce driverel, semmi fagyásom nem volt, lemezeket sem rontottam, pedig sokat írtam (cd,dvd egyaránt). Most töltöttem le az újat és kiváncsi vagyok milyen lett. Ha nem jön be, akkor majd reklamálok, de szerintem úgysem fogok.

(#39) Wolverine válasza bélanéni (#37) üzenetére


Wolverine
félisten

Bizonyos lapok integrált hangkütyüje kapott ilyen megnevezést, asszem ehhez MCP-T déli híd kell legyen a lapon (ha tévednék, úgyis kijavítanak :B)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#40) anulu válasza Wolverine (#39) üzenetére


anulu
félisten

valóban, az MCP-T a déli hídba épített hangrész, de csak megfelelő kivezetéssel kapja meg a SoundStorm logót, vagy mi a huzatot. klasszikus példa arra, hogy MCP-T =/= SoundStorm a Chaintech 7NJS Zenith lapja, ami full extrás, de más a kivezetés, ezért nem is megy fel rá az nForce driver audio része, hanem a hivatalos oldalról kell letöltögetni...

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#41) Lord Zero válasza bélanéni (#36) üzenetére


Lord Zero
addikt

ez jól hangzik!!
legalábbis ígéretesen kecsegtető, lehet, h revidiálom az eddigi álláspontomat és mégiscsak felnyomom (a7n8x-x), csak IDE kell nekem
hangdriver nem érdekes, biosban letiltottam, integrált szar, recseg és sípol
vga driver ugye élből nem lesz feltéve ;]
mi van még a csomagban?

nem, mindegy

(#42) bélanéni válasza anulu (#40) üzenetére


bélanéni
őstag

ez nagyon nem ide tartozik, de nem akartam (max.) 2 válasz miatt új topikot nyitni, szóval: hogy lehet azt megoldani, hogy a PC-hangszóróból szóljon a hangkártya hangja? van erre valami megoldás? nem zenét akarok hallgatni vagy ilyesmi, arra azért nem olyan jó :)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#43) LordX válasza anulu (#40) üzenetére


LordX
veterán

Az említet Chaintek alaplap egy C-Media chippet alkalmaz hangkeltésre (meg nem mondom, hogy APU, vagy csak kódek-e az a chip), ezért nem kúszik fel rá a hang.

A Soundstorm valamilyen certificated logó, ami MCP-T APU-t, ''jó minőségű'' kódeket (mondjuk a SoundStorm-logós NF7-S-en alkalmazott RTL650-ről ezt nem állítanám..), és digitális, optikai hangkivezetést is alkalmaz.

Igazából nem a SoundStorm hiányzik az új cuccból, hanem a SoundStorm lelke, az nV APU. Helyette csak egy mezei AC97 link van.

(#44) bélanéni válasza Lord Zero (#41) üzenetére


bélanéni
őstag

- gart driver
- memory controller driver
- SMBus driver
- Ethernet driver
- IDE Driver
- Audio driver

copyzom az IDE setupot:

NVIDIA IDE SW Driver Information
---------------------------------

The NVIDIA IDE SW driver replaces the ATA drivers (that come with Windows) with
drivers that are optimized for nForce2-based desktop computers.

The NVIDIA IDE SW driver reduces the storage sub-system bottleneck, enabling the
processor and other system level hardware to be more productive and efficient.

In most cases, the NVIDIA IDE SW driver is not a requirement for your operating
system to work properly.

nForce2 platform processors can significantly reduce the CPU time required to
retrieve data from and/or store data on your hard disk (or other IDE devices)
using the IDE logic inside nForce2 MCP and nForce2 MCP-T.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#45) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Na i get back!
akkor végülis megéri feltelepíteni mert nekem még az a driver van amit a cd-n kaptam.?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#46) bélanéni válasza kíváncsi (#45) üzenetére


bélanéni
őstag

ha le tudod rántani könnyedén azt a 20 megácskát, akkor szerintem megéri, bár majd az idő kell hogy igazolja. még túl friss. 1 órája van fenn :P

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#47) Lord Zero válasza kíváncsi (#45) üzenetére


Lord Zero
addikt

szerintem is várjuk meg a hozzá peccseket :DDD

nem, mindegy

(#48) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Version: 1.08.5
File Size: 11.5 MB
Release Date: March 31, 2004

ezt kell leszedni :F
plz nyomjatok már be egy jó linket !
asus a7n8x em van de ez itt tóm lényegtelen :DD

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#49) 8zabi


8zabi
őstag

[L]http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_winxp_4.24[/L]

(#50) Lord Zero válasza kíváncsi (#48) üzenetére


Lord Zero
addikt

hát te merre jártál???
itt a link, innen válassz drivercsomagot (platform/nforce) -> unified driver -> oprendszer -> go
[L]http://nvidia.com/content/drivers/drivers.asp[/L]

nem, mindegy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  [Re:] Új nForce-driverek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.