Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Eleg jó ötletnek tűnik.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#2) Dufresne válasza Rez_Grof (#1) üzenetére


Dufresne
addikt

Igen sztem is ötletes, bár ez csak leegyszerűsíheti mondjuk egy kívánt tuningérték kiválasztását, ha jólértem. Szóval nem valami áttörésről van itt szó.

(#3) _Gudella válasza Dufresne (#2) üzenetére


_Gudella
senior tag

Itt inkább az a nagyobb hír, hogy már 1066os DDR2-ből 1 gigás modulok is vannak...

(#4) Dufresne válasza _Gudella (#3) üzenetére


Dufresne
addikt

Áhh igen azt énis néztem, na nem mintha a közeljövőben kilátásba helyeznék egy 2gigás kittet :DD

(#5) KrAt


KrAt
veterán

Jó ötletnek ígérkezik.. :) Mint ahogy a Win alóli tuning is az.. (nekem legalábbis bejön..)

(#6) rup1u5


rup1u5
nagyúr

2T :(

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#7) X@b3e válasza rup1u5 (#6) üzenetére


X@b3e
addikt

DDR2 már csak ilyen... Az órajel-emelkedés majd csak megoldja a command rate problémákat.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#8) Sanya


Sanya
nagyúr

gratulálok az everest fejlesztőinek, hogy ennyire naprakész a programjuk! a legjobb diagnosztikai program a világon (jelenleg)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) Allien


Allien
veterán

Nem ismerem a DDR2-t, de ha ott is vannak kompatibilitási gondok, akkor ennek igazából nem látom az értelmét, mert egy másik tipusu alaplapban már nem biztos, hogy azzal a beállitással, amiben az elsőben elindul, és stabil, a másikban meg sem moccan. Ezen kívül, Nekem egyszerübb, ha az alaplapom jegyzi meg a beállitásokat (DFI).:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#10) EQMontoya


EQMontoya
veterán

őszintén szólva, ennél kevés feleslegesebb feature-t láttam még :DDD

aki nem ért hozzá, ne tuningoljon, vagy kérdezzen, aki ért, az meg úgyis megnézi először a proci végét, aztán a ramét.

Same rules apply!

(#11) Fiery válasza EQMontoya (#10) üzenetére


Fiery
veterán

Viszont az EPP-kepes termekek piacra lepese utan lehet hogy az is elkezd tuningolni, aki eddig tul bonyolultnak tartotta a dolgot. Ezzel pedig jo esellyel uj piaca nyilik a 2 cegnek (Corsair + nVIDIA), vagy legalabbis tobbet tudnak eladni a felsokategorias, EPP-kepes termekeikbol (mondjuk ez inkabb az nVIDIA chipes alaplapokra lehet igaz).

Ertelemszeruen ez nem azoknak jon jol, akik mar amugy is kivulrol fujjak a tRCD, MA Timing, DDQ Voltage meg hasonlokat :)


Fiery

(#12) LordX válasza rup1u5 (#6) üzenetére


LordX
veterán

Azt mit zavar az téged, ha 3x akkora az órajel?

(#13) Csaba_20_ válasza Fiery (#11) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Igen, mesterségesen gerjesztik a felvevőpiacot. A tuningolás tudomásom szerint nem épp élettartam barát megoldás. Szerintem a tuningolók létszáma mellett az elhalálozott alaktrészek létszámát is növelni szeretnék, ösztönözve újabb vásárlásra a fogyasztókat. :R

(#14) Csaba_20_ válasza LordX (#12) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Őt zavarja. Egyébként én is szeretem, ha nem órajelnöveléssel érnek el teljesítmény növekedést, hanem egyéb technológiákkal. ;)

(#15) Senior tag


Senior tag
aktív tag

A memóriatuning jelentősége az esetek túlnyomó többségében elhanyagolható a processzor tuningjához képest. Sok esetbe a merevlemezek tuningja lenne a leghasznosabb. :)
Szerintem elvetélt ötlet, remélhetőleg nem sok embert húznak be ezzel a csőbe, pontosabban nem sok ember zsebéből húznak ki plusz pénzt.

Ugorgyunk!

(#16) LordX válasza Csaba_20_ (#14) üzenetére


LordX
veterán

Na jó, de dupla CAS 3x-os órajelen barátok közt is az eredeti késleltetés 2/3-a, azaz gyorsabb..

(#17) Allien válasza Senior tag (#15) üzenetére


Allien
veterán

Hát, éppenséggel nem értek egyet.;) Ha tuning, akkor igenis, lótúró, ha csak a procit húzod. Persze, ez is rendszerfüggő, mert ha mondjuk csúcs ramod van, meg VGA-d, és csak a proci lóg ki, akkor ugye nem tudod teljessen összhangba hozni a rendszert. Hiába lenne mondjuk 2 erős VGA-m, ha mondjuk melette egy duron proci dobogna (most ez csak elv, még ha ez nem is következhettne be;)).
Illetve, a mem tuning minden MULTI-s játékban jelentős előny lehet. Nálam tutira (Battlefield 2), ugyanis ebben a gammában (is) nem egyszerre ''érkezünk'' a pályára, hanem mikorra tölti be a pályát, és ellenőrzi le a szerver ezt. Ez pedig ram függő, erőteljessen! :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#18) rup1u5 válasza Senior tag (#15) üzenetére


rup1u5
nagyúr

A memóriatuning jelentősége az esetek túlnyomó többségében elhanyagolható

ez egyszerűen nem igaz!
:O :(

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19) Senior tag válasza Allien (#17) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Nem arról beszéltem, hogy csak a procit húzod. Veszel egy 500-as RAM-ot, ami lazán megy 533-on. Egy A64 mellé jó eséllyel ez bőven elég. Amit a memóriaidőzítésekből ki tudsz még sajtolni (amire leginkább használható a hírben szereplő cuccos), az elhanyagolható az órajelekhez képest.

Ugorgyunk!

(#20) Senior tag válasza rup1u5 (#18) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Ha már ilyen színvonalas szintű indoklásoknál tartunk: Ez egyszerűen igaz! :C

Ugorgyunk!

(#21) rup1u5 válasza Senior tag (#20) üzenetére


rup1u5
nagyúr

nem indoklás volt, csupán tapasztalat.
megmutatom neked szívesen a különbséget 270*10 és 300*9 között.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22) Senior tag válasza rup1u5 (#21) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Ez órajelbeli különbség a memóriánál, és nem is feltétlenül a memória nagyobb sebessége hozhat plusz teljesítményt, hanem a HT-é. Én a hírben szereplő kütyüre reagáltam, ami elsősorban az időzítések finomhangolására, illetve annak átvitelére jó egyik gépről a másikra. Holott tudjuk, hogy a memóriavezérlőn is múlik, tehát egy Intel és egy AMD rendszerben akár teljesen mást lehet kisajtolni belőle. Még egy sima A64 és egy X2 memvezérlője között is szokott ebben különbség lenni.

Ugorgyunk!

(#23) rup1u5 válasza Senior tag (#22) üzenetére


rup1u5
nagyúr

tévedsz.
270es fsb-nél 4es HT szorzót. 300nál 3asat használok és így is kihasználatlan a sávszélessége.
a 15ös hszedben meg semmi nem utal arra, hogy a hírre reagálnál. memóriatuningról írsz általánosságban.

by the way!
szarok a DDR2-re ;]
mire legközelebb bővitek addigra dx10es vga-t akarok venni, valami DDR3as x-magos AMD-vel.


[Szerkesztve]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#24) BaKeSZ87 válasza Senior tag (#15) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Ezt te sem hiszed el :Y Poénból csinálnak 600-as ramokat, és ölnek dollármilliókat vagy milliárdokat a gyártók a memóriafejlesztésbe:F? Vagy nézzük csak a videókarikat. Akkor mind1 egy karin ddr vagy ddr2 van :F ? Nincs különbség?

(#25) Senior tag válasza rup1u5 (#23) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Nade miért kell ehhez memóriatuning? Elérhető áron van 566 MHz-es RAM, ami megy 600-on.
Másrészt megnézheted, hogy mennyit számít a memória sávszélesség még az X2-nél is, Anandtechen tesztelték, amikor kijött az új memóriavezérlő. Általában 1-3 % a 400 vs. 500 MHz-es RAM.

Ugorgyunk!

(#26) Senior tag válasza BaKeSZ87 (#24) üzenetére


Senior tag
aktív tag

A 600-as RAM 600-on járatása mitől memóriatuning? A memóriafejlesztés mitől memóriatuning? Te hol olvastad, hogy a magasabb órajelű memória hülyeség úgy általában? Mert én ilyet szerintem nem írtam.
A kiemelkedően magas órajelű memóriákat egyébként is általában chipenként válogatják, nem olyannak gyártják.

Ugorgyunk!

(#27) rup1u5 válasza Senior tag (#25) üzenetére


rup1u5
nagyúr

nem mondod! :C
nézz már be az adataimhoz légyszíves! ;]

és szerinted ha egy A64-et, aminél a ramok alapból 400on mennek te 300as fsb-n hajtassz, szinkronban DDR600as ramokkal, akkor tulajdonképpen nem is tuningolsz mert a ramok 600asok? :DDD

LoL :DDD
én kiszáltam

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#28) BaKeSZ87 válasza Senior tag (#26) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Ezt a gyíkot. Ki írta hogy az tuning? Érthető amit írtam, csak Te nem érted. Ha annyira mind1 lenne hogy mennyin megy a memória, akkor nem gyártanának nagyobb frekvenciájú ramokat. Lenne 400-as és kész. Egy 400-as ram 500-ra húzásával, a te teóriád szerint alig van valami teljesítménynövekedés. Ez pedig baromság. Mind1. Vagy nem érted vagy csak akadékoskodsz, nemtom, de hogy nem nagyon vágod a témát az tuti.

(#29) BaKeSZ87 válasza Senior tag (#26) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

A memória nem csak egy chip, nyákot is kell hozzá tervezni :U

[Szerkesztve]

(#30) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Nah, csakhogy a témához is hozzászóljak, szerintem aki eddig nem tuningolt, az egy azért nem fog, mert van egy ilyen tulajdonsága a ramjának. Aki nem tuningol, annak vagy nincs olyan konfigja ami bírná, vagy félti a gépét mert valaki telebeszélte a fejét, hogy a tuning tönkreteszi a gépet, vagy csak nincs birtokában azoknak a tudnivalóknak amik szükségesek a tuninghoz, és ezen okból kifolyólag nem fog hozzá.

(#31) Senior tag válasza rup1u5 (#27) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Könnyebb kiszállni, mint megtanulni olvasni...

Ugorgyunk!

(#32) Senior tag válasza BaKeSZ87 (#28) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Az is érthető, amit én írtam, csak te nem akarod megérteni. Én értem, amit írtál, csakogy az nem kapcsolódik közvetlenül az én mondandómhoz.
Nem 400-as RAM 500-ra húzásáról volt szó, hiszen a hír se arról szól. Mielőtt lebaromságozol valamit, amiről gőzöd sincs, legalább olvasd el azt a cikket, amiről beszéltem.
Íme: [link] és X2 [link]
Itt 20 %-os memóriatuning van, miközben a CPU órajele ugyanaz. Mennyit is jelent ez? Mindig bőven 10 % alatt? Akkor melyik számít sokkal többet, a CPU órajel emelése, vagy a memóriáé? Baromság? Írd meg Anandéknak a te tesztjeid eredményeit. ;)

Ugorgyunk!

(#33) Allien válasza Senior tag (#19) üzenetére


Allien
veterán

Csakhogy, ha veszek 500-s ramot, az nem tuning, ha 533-ra húzom, illetve, azt tényleg nem érezni. De, 400-s ramocskát 600-ra feltolni már igenis érezhető.:DDD
Játékokhoz minden Mhz növelés, és késleltetés csökkenés befolyásoló tényező a játékra nézve. :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#34) Allien válasza Senior tag (#32) üzenetére


Allien
veterán

Megnéztem a linkjeidet. Szép, jó, csak számomra kínai, mert nem tudok angolul. De, ennek ellenére, azt kiszűrtem, hogy az anandtech nem hülye embereket foglallkoztat, csak éppen nem játszanak!;) Engem hóttra nem érdekelnek százalékok, meg az fps sem egy bizonyos szintig. Számomra egy a fontos, hogy ÉN ülhessek be a helibe/repülőbe, erre az az 1-2 % már elég! :)) Kár, hogy még mindig az FPS-t erőltetik, pedig az nem minden!;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#35) BaKeSZ87 válasza Senior tag (#32) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Ha visszaosztod a ramokat, 333-ra, és annyit húzol a procin, hogy 400-on mennyen, és elvégzel egy olvasási sebességmérést, kiderül, hogy lassabban olvas mint a procituning előtt. Igaz hogy az írás nő, de nem egyszerűbb a ramot 3-al arrébb rakni, 400 helyett 500-ra, és máris rendelkezésre áll a +9% :F ? /vicces a neved :C /

[Szerkesztve]

(#36) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Próbaképpen felhóztam ugyanarra a frekire a procit mint visszaosztott ramokkal, csak most visszaosztás nélkül, és láss csodát, az olvasási sebesség 24,5%-al nőtt a visszaosztott tuninghoz képest. Magyarul, visszaosztott ramokkal 400-as frekin az olvasási sebesség 5800 volt, 480-on pedig 7221. Pedig csak nem osztottam vissza a ramokat. A procifreki, időzítés, ugyanaz volt mint visszaosztott ramokkal. Nos?

(#37) Senior tag válasza BaKeSZ87 (#35) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Ne a szintetikus írás/olvasási értékeket nézd, hanem az alkalmazásokban nyújtott többlet teljesítményt. Egy sima A64 esetén a 400 MHz helyetti 480-500 MHz memóriaórajel általában 0-3 % pluszt hoz, ami nagyon nem áll arányban a memória órajelével.
Többször olvastam már itt az egyik tesztelőtől, hogy alig van különbség az azonos órajelen járó egycsatornás és kétcsatornás memóriavezérlős A64-ek között, és teljesen igaza van. AMD-nél mind a dual channel RAM, mind az SSE3 inkább csak marketingfogás, de idesorolhatnám az 1000 MHz-es HT-t is.

Ugorgyunk!

(#38) Senior tag válasza BaKeSZ87 (#36) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Lásd az előző hozzászólásomat, maga a szintetikus benchmark lóxart se ér, ettől még 2-3 % lesz a valós nyereség, ha alkalmazásokban nézed.

Ugorgyunk!

(#39) BaKeSZ87 válasza Senior tag (#37) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Csak egy aprócska probléma van. Nem mind1 hogy kikapcsolt lapozófájllal nézed a ''többlet teljesítményt'' vagy bekapcsolttal.

[Szerkesztve]

(#40) Fiery válasza Senior tag (#37) üzenetére


Fiery
veterán

Ketmagos prociknal (A64 X2) mar baromira nem mindegy, 1 vagy 2 csatorna, es milyen orajelen fut... Es nem csak a szintetikus tesztekben ervenyesul ez.


Fiery

(#41) BaKeSZ87 válasza Fiery (#40) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Csak tudja, ő már Senior tag :DDD

(#42) Senior tag válasza BaKeSZ87 (#39) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Ez most hogy jön ide? aki megteheti, kikapcsolja. AKinek 1 GB RAM-ja van az inkább ne.

Ugorgyunk!

(#43) Senior tag válasza Fiery (#40) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Nyilván X2-nél többet számít a dual channel RAM, de nem is mondtam az ellenkezőjét. Az órajel meg ott van az Anandos tesztekben, kicsi a különbség, jó esetben néha 9 %-ot is hozhat a 20 % RAM órajel emelés, de az a ritkább. :D

Ugorgyunk!

(#44) erdoke válasza BaKeSZ87 (#41) üzenetére


erdoke
titán

Nocsak, milyen büszke fanatikus. :Y
Ha jól látom, ez a Senior jóval korábban regisztrált itt. :P

A legjobb aláírás a héten

(#45) Fiery válasza Senior tag (#43) üzenetére


Fiery
veterán

Aki amugy is ''irrealisan'' draga cuccokat vasarol a gepebe/gepehez, annak a 9 % is sokat szamithat, hidd el.

Egy nem ideillo analogiaval elve, talan az sem mindegy, hogy egy auto 92 vagy 100 loeros... Pedig ott is csak 9 % a difi.


Fiery

(#46) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Érdekes megnézni, hogy az emberek milyen szinten képesek elbeszélni egymás mellett :Y :DD

(#47) BaKeSZ87 válasza Senior tag (#42) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Arra gondoltam hogy nem mind1 hogy elindítassz egy progit, és recseg a vinyó mint a vadállat, mert írja és olvassa a lapozófájlt, vagy nemis csinál lapozófájlt és a memóriát használja. A memóriának kicsit kisebb az elérési ideje ha jól tudom, és így lehet hogy többet számít a memória nagyobb órajele.

[Szerkesztve]

(#48) BaKeSZ87 válasza erdoke (#44) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

A regisztrálás ideje számít, vagy a hozzászólások száma? Ha lett volna netem tavaly nyáron, akkor szerintem nem csak kvázi-tag lennék mint tisztelt ''Senior tag'', Én még csak 10X napja vagyok regelve, mégis több hsz-em van.

Senior tag, begépelnéd a konfigodat így 3xx nap után? Kíváncsi lennék rá. Thnx :R

[Szerkesztve]

(#49) Senior tag válasza Fiery (#45) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Aki azért vesz X2-est, mert szüksége van a két magra, annak szintén elhanyagolható egy 500 MHz-es memória előnye a két processzorhoz képest.
Nagyon belekapaszkodtál ebbe a 9 %-ba, de ha átfutod az Anand tesztjeit, sajnos csak ritkán éri el ezt a mértéket a gyorsulás, az általános a 3 % környéke. Az autós hasonlatod pedig azért sántít egy picit, mert az X2 nem egy 92 LE autó, hanem egy 180, ami legjobb esetben (mondjuk autópályán hátszéllel) 196 lóerősnek, általában pedig 182-190-nek érződik. Erre nem biztos, hogy érdemes soka költeni.

Ugorgyunk!

(#50) Senior tag válasza BaKeSZ87 (#48) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Ha jól tudom, ebben a fórumban mindkettő számít, de csak az előbbi kontrollálható.
A konfigom miért érdekes? Végre már nekem is X2-m van.

Ugorgyunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.