Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

A hír nagyon jó, reméljük ezúttal driverileg is jobban odateszik a fejlesztőgárdát.
A számozást nem tartom szerencsésnek, mindenki a GPU teljesítményére asszociál, holott (ha jól értem a hírt) ahhoz semmi köze a változtatásoknak.

A legjobb aláírás a héten

(#2) erdoke válasza erdoke (#1) üzenetére


erdoke
titán

Ez ennyire nem érdekel senkit, vagy van egy izgalmasabb hír, amit én nem látok?:F :)

A legjobb aláírás a héten

(#3) karib válasza erdoke (#2) üzenetére


karib
addikt

Szerintem izgalmas - kár, hogy nem A64-es platform, ki akar ma már Intelt venni? :U

Nekem nagyon szimpatikus, mert tud olyat, hogy beledugsz még egy ATI kártyát, és akkor már összesen három monitoron tudsz dolgozni: alaplapi + a kártyán kettő :) Már csak az kellene, hogy mindegyik DVI legyen. A mostani megoldásnak az a hátránya, hogy lassabb, mint a konkurens chipsetek - meglátjuk, mennyit sikerült ezzel az új kiadással kalapálni rajta.

A közeljövő slágerének viszont az nForce3 250Gb + ATI X800 ígérkezik szerintem.

Department of Redundancy Department

(#4) erdoke válasza karib (#3) üzenetére


erdoke
titán

''Szerintem izgalmas - kár, hogy nem A64-es platform, ki akar ma már Intelt venni?''

Nana, azért még mindig a 865PE/655TX + 800-as Northwood a best buy.:P

''A mostani megoldásnak az a hátránya, hogy lassabb, mint a konkurens chipsetek...''

Nem sokkal lassabb, és talán ezzel be is hozzák a hátrányt. Igaz, közben az Intel integrált grafikus magja is jelentősen gyorsul, de ezen a piacon nem a sebesség az elsődleges.

''A közeljövő slágerének viszont az nForce3 250Gb + ATI X800 ígérkezik szerintem.''

Azért megnézném jövőre az én lapomba dugott dual core Opteront egy akkori csúcskártyával...:D

A legjobb aláírás a héten

(#5) L3zl13 válasza erdoke (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nézheted a dual core-os AthlonFX-szel és az akkori csúcs lappal szemben... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#6) karib válasza erdoke (#4) üzenetére


karib
addikt

Akkori csúcskártya nem sokban fog különbözni a most megjelenőktől, ha az eddigi tendenciákat nézzük: a R3xx széria majdnem két évet futott kevés változtatással, csak némi gyorsítással - szerintem most újabb másfél-két évig nem lesz ekkora ugrás.

Ez az ATI chipset pedig ugyebár elsősorban integrált megoldásként harcol, és úgy pedig nagyon jó :)

Department of Redundancy Department

(#7) erdoke válasza L3zl13 (#5) üzenetére


erdoke
titán

Az egyetlen otthoni júzer szempontjából is lényeges különbség az, hogy az Opteron lockos, az FX nem. Az órajeleket meglátjuk napokon belül (:t), az ára pedig jóval az FX fele alatt van...
A S939 lapok se lesznek lényegesen gyorsabbak, lévén a MCH a processzorba integrált.;] SATA RAID-et az enyémnek a déli hídja is tud, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#8) erdoke válasza karib (#6) üzenetére


erdoke
titán

Én se gondolom, hogy az órajeleken kívül nagy változás lenne egy éven belül a VGA piacon, de sose lehet tudni, és órajelben, memóriamegoldásokban (512 bit?:D) akár jelentős sebbességtöbblet is lehet még.

A legjobb aláírás a héten

(#9) LordX válasza karib (#3) üzenetére


LordX
veterán

Anand és Tom oldalán van teszt. Sebességre a 865 és a 875 között van (diszkrét videokártyával). Az integrált VGA meg az összes ''többit'' (865G) hülyére gyakja (mármint ami Intel alá van..)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.