Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X@b3e


X@b3e
addikt

Wake up Neo...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2) martonx


martonx
veterán

Úgy látom hamarosan az AMD is átáll 65nm-re. Nagy kérdés marad továbbra is az árképzésük.
65nm-es procik lesznek vajon S939-es foglalatba is? :F

Én kérek elnézést!

(#3) Lacix29


Lacix29
őstag

2008-ra pedig tervbe van véve a DDR3 memória és a PCI Express újabb változatának támogatása is.

PCI-Express újabb változat??? (Erre is nagy szükség lehet. (aki nem SLI-zik, annak az AGP sem rosszabb mint a PCI-Express ) )

(#4) fasyrt válasza Lacix29 (#3) üzenetére


fasyrt
őstag

Jah, akkor már lesz PCI, PCI-E v1.0 meg PCI-E v2.0...
De komolyan: Minek? :) Ott a pci-e bődületes sávszéle, és alig van bele bővítőkártya.

(#5) Male válasza fasyrt (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Ja, nagy sávszél, csak nagy késleltetéssel... már ha jól tudom, ez a probléma (pl hangkártya részben ezért nincs PCIe-re...) (remélem nem írtam hülyeséget :) )

Talán ezen javítanak az új verzióban... nameg ha rendesen csinálják, akkor kompatibilis is lesz.... nagyon remélem :)

(#6) voronoi


voronoi
tag

Elolvastam a cikket.....3x egymas utan, ez egy lozunggyujtemeny.

(#7) ngabor2 válasza Male (#5) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha kompatibilis lesz, akkor hogy fogják ugyan azt mégegyszer eladni? a piacot az inkompatibilitás hajtaj. hiába ugyan olyan, esetelg egy picivel jobb/rosszabb, vegyél újat!

(#8) rup1u5 válasza ngabor2 (#7) üzenetére


rup1u5
nagyúr

kezd telelenni már ezzel a puttonyom :(((

valami értelmes 939es 2magos prociba még beruházok jövőre aztán várok 4magig, dx10-ig, meg ddr3ig és ezek szerint pci-e v2.0ig.

hogy száradjon beléjük a fos :(((

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#9) Male válasza ngabor2 (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Az, de el is kell terjeszteni.... azért az AGP is eléggé csereberélhető volt... pl ottvolt az ''universal'' AGP, amiben minden kártya megy... vagy a PCI-nak is volt több verziója, talán 2.2 a legutolsó, és a legtöbb kártya többel is kompatibilis.

(#10) Mackósajt válasza voronoi (#6) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Mondjuk gyűjteménynek gyűjtemény, mert több Anandteches cikkből lett egybegyúrva, ha jól látom. Mindamellett tény, hogy kevés újdonságot vagy konkrétumot tartalmaz, csak próbálják hangosabb mondani, hogy túlkiabálják az Intel basszusát. :D

[Szerkesztve]

(#11) Szabtom válasza rup1u5 (#8) üzenetére


Szabtom
senior tag

A legújabb technológiák azonnali beszerzésére sosem volt elég a magyar vásárlóerő... ez most sem és ezután sem lesz másképp. IMHO

(#12) Szabtom


Szabtom
senior tag

Ha az AMD nem lép időben, az Intel Core alapjaiban gyengítheti meg a piaci helyzetét. Én örülök, hogy a tervei azt mutatják, képes versenyben maradni. De Core miatt még így is egy időre gondban lehet.

(#13) orbano válasza Lacix29 (#3) üzenetére


orbano
félisten

Majd ha a sok marharépa elfelejti végre az AGPt, a programozók tudni fognak olyan játékokat írni, amik kihasználják a PCIe sávszélességét. Nem tudom, most mit szólna a jónép egy olyan játékhoz, ami a legdurvább AGPs karival is játszhatatlan, mert a játék mondjuk veszett módon cache-el a rendszermemóriából.
Meg ugye inkább fizet az ember az 512-es kártyáért, holott pci-e-szel és 256-tal is lehetne szépen éldegélni, ha a driverek és a játékok optimalizálnának végre PCI-e-re.
Később iztos így lesz, de ehhez a hardveres erőforrásoknak előbb készen kell lenniük, és évekig kint kell lenniük...

A vér nem válik VAZZE!™

(#14) Joco válasza rup1u5 (#8) üzenetére


Joco
aktív tag

Most őszintén.. Tegye fel az a kezét, akinek nem elég akár egy p3 teljesítménye. Tényleg a felhasználok 80%-a videót vág, cad-ezik vagy hasonló? Na nehogy már elhiggyem :DDD Szánalmas, ahogy hőzöng mindenki. De legalább látszik, hogy müködik a pr ;] Nem elég, hogy érzi, meg kell vennie a legújabb szart, aminek semmi hasznát nem veszi, de még fel is húzza rajta magát, mert szívügyet csinál belőle :DDD Elég lol.

(akinek nem inge nem veszi magára ;) )

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#15) Exakt


Exakt
aktív tag

aki nem az epp elavult rendszeret akkarja levaltani hanem, mindig az ujdonsagokat hajtja
az meg is erdemli hogy 50-100 ezreket bukik fel ev alatt...
engem mar az is idegesitett amit agp --> pcie-el csinaltak... :(

[Szerkesztve]

(#16) orbano válasza Szabtom (#12) üzenetére


orbano
félisten

fél év difi lesz maximum a conroe és a k8l-es procik között. ezt a piac észre sem veszi :) ne azokból a fanatikusokból indulj ki, akik naponta nézik a hardveroldalakat, hjogy mikor vehetik már meg a legújabb procikat. egy átlagos júzer 1-2 évente vesz gépet.

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) Mackósajt válasza Joco (#14) üzenetére


Mackósajt
senior tag

:kezet emel...:

Tudod vannak, akik felháborító módon játszanak a gépeken, esetleg processzorigényes játékokat (pl. Oblivion). Más ismerőseim pedig arról mesélnek, hogy nem mindegy nekik, hogy videokódolás 3 óra vagy csak 1 óra. Pedig ő sem ''professzionális'' felhasználó.

(#18) Thom!


Thom!
veterán

magyarán 1 évig a Core aratja a babérokat..

btw, az Intel visszaszerzi az elvesztett piacait


nekem édesmind1 minden, csak az user járon jól :C

(#19) orbano válasza Joco (#14) üzenetére


orbano
félisten

nekemnem elég pl. egy pentium-m 1800mhzes proci, peig erősebb a p3nál :B persze én pénzt keresek a gépemmel, és havonta megkeresem a gépem árát, és elfogadom, hogy ha teljesítmény kell, akkor az átlag havi 10-20e legalább...

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) Mackósajt válasza orbano (#16) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Az a fél év akárhogy nézem 1 teljes év a core duo asztali procik, és a k8L server procik közt a legfissebb előrehozás alapján is... A K8L asztalinak meg ki sem tűzték az idejét.

(#21) Thom! válasza Mackósajt (#20) üzenetére


Thom!
veterán

én is ezt mondom 1 év minimum

(#22) ftc


ftc
nagyúr

Eddig erről a 4x4-es cuccról nem volt semmi info.AMD tud titkot tartani...
Ez egy teljessen ój foglaltot hoz majd vagy csak 2db AM2 összerakva valahogy?

PCI-E 2 nem tudom mi baj van vele...visszafelé kompatibilis lesz.DE ha ennyire fejődés ellenessek vagyunk akkor 486-os rulez :D

(#23) janpotocki válasza Mackósajt (#10) üzenetére


janpotocki
senior tag

nem jól látod, gyártói forrásból származik az anyag, és amint írtam, igyekszem majd részletekkel is szolgálni a prezentáció alapján, ez csak egy rövid összefoglaló akart lenni.

(#24) Joco válasza Mackósajt (#17) üzenetére


Joco
aktív tag

Oblivion-t 120 óra alatt lazán végig lehet zavarni, de ha mégsem sikerül, nem üt meg a guta. Ha meg videókódolást csinálok max. berakom estére, mert ha nem vagyok prof, akkor úgysem napi 10et csinálok. Persze ez személyes vélemény.

Engem max. nem üt meg a guta 40 évesen és lehet, hogy vlki egy 100assal többet keres, mint én, de legalább nem lesz ideje elkölteni, mert egész nap megszakad érte. Ez csupán felfogás kérdése, kinek ez a fontos, kinek az :DDD

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#25) Mackósajt válasza janpotocki (#23) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Akkor egyszerűen a Daliytech csak gyorsabb volt, és több darabban hozta le. (Mindig összemosódik bennem az Anandtech és Dalilytech, mivel az előbbi van könyvjelzőben, és onnan megyek linkel a másikra.)
Szal elnézést, ha igaztalanul megbántottalak. A nem sok újdonságot vagy konkrétumot tartalmaz dolog meg nyilván nem a cikkírót, hanem a hírforrást minősíti.

(#26) janpotocki válasza Mackósajt (#25) üzenetére


janpotocki
senior tag

nem bántottál meg, csak a tények kedvéért tartottam fontosnak beírni. amúgy persze én is ugyanabból a forrásból merítettem, mint a dailytech.

(#27) Mackósajt válasza Joco (#24) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Oblivion: csak mondtam egy példát, mert én pont azzal játszom. Szal lehet, hogy le lehet zavarni az Obliviont, de ez nem ellenérv.

Mindössze arra mutattam rá, hogy te személyes igényeidtől függetlenül vannak olyanok, akiknek tényleg szükségük van a p3-nál erősebb CPU-ra. Nem is olyan nagyon kevés embernek. (Bár tény, hogy messze nem a többségnek szerintem sem.) Az előremutató fejlesztések első körben sosem az átlagfelhasználók igényeit elégítik ki.

És ki beszél itt arról, hogy bárkit is megüt a guta? :)

(#28) Gregorius válasza orbano (#16) üzenetére


Gregorius
őstag

Azt azért számold bele, hogy az AMD-nek továbbra is igen szűkös a gyártókapacitása. A procijai is azért kerülnek annyiba, mert egyszerűen nem tudja kiszolgálni a keresletet. Szóval elég sok idő lesz, mire egy új kihozatalt rendesen teríteni tud.

(#29) malocz válasza Mackósajt (#25) üzenetére


malocz
tag

nem értek veled egyet, fontos volt egy ilyen előizgató összegzés, mert mindenki kezdi temetni az AMD-t, pedig még az AM2-ek sem elérhetők, nem hogy a Core. Aki nem olvas állandóan idegen hírforrásokat, csak rápillant néha a PH-ra, akkor pont jól jön neki egy ilyen hír összegolaló.

Az AMD meg szerintem tudja mit csinál: az amerikai piacra nem fog betörni amíg nincs meg a 65 nm, de a mostani átállással is nagyon sok más piacot foghat meg, pl. nálunk (Európa). Nem vagyok hajlandó még 40-50 ezret sem kifizetni egy prociért, de úgy látom fillérekért tudok majd AM2-re (Sempron) és PCI-E-re és SATA-ra ugrani, köszönhetően az árképzésnek. Alig várom, és szerintem nagyon sokan fognak olcsó korszerű AMD-s gépet venni. (Amibe bele lehet gyömöszölni egy-másfél év múlva valami egész izmos procit is akár. )

tobejedi!

(#30) MLaca


MLaca
őstag

A cikket olvasva kicsit elgondolkoztam a gépe(i)m fejlesztésén és a jó 22 év számítógépekkel töltött időmön.

Nos, ha vissza emlékszem az elmúlt 10 évre, azt kell mondanom (írnom), hogy a mai gépemen semmivel sem gyorsabb az a szoftver, aminek az elődje futott az akkori gépemen. Csupán annyi változott, hogy a mostani változat csicsább, macerásabb használni és már netelérés nélkül nem is müködik (aktiválás meg egyéb idiótaságok miatt). Gyakorlatilag a csicsára költöttem 10 év alatt egy valag pénzt, ami elmehetett volna más, hasznosabb dolgokra. A baj csak ott kezdődik, hogy ha nem váltasz egy jó ideig gépet, azt a gyártók is megérzik és olyan dolgokkal állnak elő (most nem csak hw gyártókra kell gondolni, hanme sw-re is, pl m$), hogy ki KÉNYSZERÍTSÉK a váltást, mert a régi vasnak nincs ilyen, meg olyan security csipje, a régi vasnak nincs trusted computer id-je meg csomó ilyen dolog.

Ja, hogy a gépeddel játszani is akarsz? Na itt indul meg igazán a kétélű kasza! Lassan 100 magos processzorokat tukmálnak rád, s mivel egyetlen szoftver sem használja ki évekig (!) az alatta heverő hardvert (azaz nincs OPTIMALIZÁLVA), ezért valóban úgy érzed, hogy kell az izom-gép, holott rendesen megírt kód mellett egy olyan szoftver, ami most p4 3 ghz-en fut, egy p2 450-en is elfutna. Csak hát a szoftvergyártók is mit tesznek? Látványos ablakokon fejlesztenek, pedig milyen jó volt, amikor régebben egy profi hardver (digitalizáló kártya) drivere assemblyben íródott és 1 db 720as flopin elfért minden dokumentációval (txt rulez) és adalékkal együttesen. Nekem nem kell a Vista, a dx10 és a 1000 magos processzor sem. De majd idővel meg fogom venni, mert rá leszek kényszerítve, hiszen a régebbi szoftverekhez nem lesz támogatás, ha meg ne adj' Isten, HD DVD-t szeretnék nézni, majd cserélhetek le mindent, mert különben nem vagyok megbízható egyén és nem nézhetem, max apró ablakban, holott már bőségesen megfizettem a filmeseket, a színészeket, a m$-ot és az összes többi ingyenélő sz@rt is.

Köszönöm, ennyit szerettem volna csak írni, leülök magamtól is..

http://mlzphoto.hu/

(#31) Viszlát válasza MLaca (#30) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez igen, ezt nagyon összeszedted :R

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32) Akheron válasza MLaca (#30) üzenetére


Akheron
senior tag

Igaz, ha eltekintünk attól, hogy ez tipikusan az a dolog, amelyben nem a két végpont közötti különbségeket, hanem magát a folyamatot kell számba vennünk. Legtöbben nem csupán azért költünk informatikai eszközökre, hogy aztán jobb, egyszerűbb és könnyebb legyen a munkánk vagy az életünk, hanem a technikai vívmányok iránti érdeklődésünk és lelkesedésünk okán is.
Sokunk számára egyszerűen öröm beszerezni, szerelgetni, kitapasztalni az új hardveres és szoftveres megoldásokat, és ez a várakozásból, örömködésből és kitapasztalásból álló élmény az, amire valójában költök/költünk.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#33) Goose-T válasza MLaca (#30) üzenetére


Goose-T
veterán

Lehet, hogy a te munkádhoz elég lenne egy abakusz és egy palatábla is, nem? Használj inkább azt, nem csicsásak, nem fagynak le és nem kell hozzá support. Az én melómhoz elengedhetetlen a minél erősebb gép és még szerintem sokan vannak így vele. Ha rajtad múlt volna, még a kereket sem találták volna fel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34) 3P


3P
tag

Hát érdekes ez a sok felháborodás, és vita. Sok ember ahogy látom még hisz is abban amit mond... :)

Most már bő két évtizede folyamatosan szoros a kapcsolatom a számítástechnika épp aktuális vivámányaival (C64, 286, 386, 486, 5x86, K6, K7), de valahogy soha nem éreztem magam rosszul attól, ha egyik vagy másik gyártó valami újdonságot hozott ki. Soha nem éreztem azt, hogy akkor most az én gépem ettől milyen szar is lesz, vagy ettől más lesz holnapom. Soha nem gondoltam, hogy rohanni kell váltani, mert hát kell a top. Minek?

Végül is mindegy, mindenki más, más dolgokra költi el a fogyasztói társadalmunkban a munkájának (vagy jobb esetben más munkájának) gyümölcsét. A vásárlásnál a hatalmas többség talán azt sem tudja, hogy milyen a proci a gépében, számára az ilyen top újdonságok keveset jelentenek. Van egy nagy tömeg még, aki követi a hardver fejlődést, és vásárlásánál igyekszik optimálisan dönteni, de nem arra hajt, hogy mindig a top-ot a vegyék (talán ilyen a fórum olvasok zöme is), s van természetesen néhány fanatikus, akik örök késztetést érezve fejlesztik minduntalan a gépüket, és néha sértésként élik meg a piac változásait. Ezzel is együtt lehet élni. :)

Nekem nagyjából most lesz 5 éves a ''mai'' konfigom (VGA upgade ugyan volt) s most kezdtm el azon morfondirozni, hogy lassan váltok. No nem a teljesítmény kapcsán kizárólag. Én örülök neki, hogy jön ki Intel és AMD újdonság is, s kevéssé érdekel, hogy kinek jobb a top procija engem csak az érdekel, hogy az adott pénzemért a lehető legjobb konfigot tudjam összerakni, ami a pénz nagyságát ismerve messze nem egy csúcs gép lesz. S ha épp nem az aktuális leggyorsabb procit gyártótól veszem meg valamely olcsóbb prociját, attól még nem érzem magam ''hülyének'', sőt épp ellenkezőleg, nekem az számít hogy itt nálam a gépben ami van miként teljesít. Így a döntésemet csak segíti, hogy a csúcs processzorok lejebb szorítják a ma proceszorrainak árát.

(#35) rdi válasza Goose-T (#33) üzenetére


rdi
veterán

szerintem ez rossz hasonlat.
Ugyanis nincs szó technikaellenességről, mindössze arról, hogy valóban minden csilli villi dologra szükségünk van-e , amit kikényszerít belőlünk az iparág, az hardwergyártók és a szoftwerkészítők hatékony együttműködése miatt.

A te hasonlatod akkor lenne jó, ha azt írnád, hogy egy Mlacának egy 24 mikrométeres szitált agyagból, nagynyomású hiperszálas préseléssel készített, ébresztőórás, mozgásérzékelős, aranyhüvelyes palatábla helyett jó lenne neki egy rusztikus árokparti palatábla is.

Ja és persze még véletlenül sem ismerjük a palatábla gyártási technológiáját...

Fej! Tor! Potroh!

(#36) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Hyperthreading-ről lehet valamit tudni AMD részről?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#37) MLaca válasza Goose-T (#33) üzenetére


MLaca
őstag

Enyhe konfliktus keltés iránti vágyat érzek hozzászólásodban, azonban nem fogom felvenni a kesztyűt, sajnálom, ha ezzel most rossz ízű hétvégét okozok neked.

Ha azt vesszük, hogy DOS-os wordben is meg lehetett írni egy levelet, vagy DOS-os CAD-ben is meg lehetett rajzolni bármit, sőt, DOS-os 3D szoftver is volt (igen, ezek extrém példák, de használtam mindet), akkor tulajdonképpen a grafikus felületekért fizetted az ápgréd nagy részét.

Igen, szeretek játszani; igen, szeret(t)em bütykölni a gépem (annak ellenére, hogy munkáim során több ezret össze kellett építenem), de egy idő után mindenki kinövi ezt a korszakot (van, akinél ez 1 év, s van, aki 15 évig imádja). Én kinőttem ebből, így már csak a muszáj-részét látom.

http://mlzphoto.hu/

(#38) MLaca válasza rdi (#35) üzenetére


MLaca
őstag

Hála az égnek, van még, aki nem csak olvas, hanem értelmezi és érti is az írott szót :) köszönöm!

http://mlzphoto.hu/

(#39) erdoke válasza 3P (#34) üzenetére


erdoke
titán

Teljesen igazad van, még ha én is ott mozgok néha a fanatizmus határán, akkor is. :D

MLaca mondandójához egy ütős idézet a hírből:
''Az asztali PC-k csúcsszegmensét célozza meg az AMD 4x4 névre keresztelt platformja, melyet főként játékosoknak szánnak, bár természetesen más számításigényes, a többszálú utasításvégrehajtást kihasználó alkalmazások számára is megfelelő teljesítményt biztosít.''
Na persze, a játékok zöme alig várja, hogy két magról négy magra ülhessen át. :DDD

BTW mitől van olyan érzésem, hogy ez az ''elemzői fórum'' gyakorlatilag a részvényesek megnyugtatásával egyenlő? Aki megérti belőle a lényeget, az látja, hogy közel egy évig hátrányban lesznek mind az asztali, mind a mobil proceszoroknál. Ez utóbbinál csak marad a hátrány, az előbbinél viszont fordul a kocka. Ami sokkal érdekesebb, az a szerver processzorok helyzete, ott a TechReport tesztje alapján lényegesen kiélezettebb lesz a helyzet.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#40) Brae válasza orbano (#13) üzenetére


Brae
őstag

Meg ugye inkább fizet az ember az 512-es kártyáért, holott pci-e-szel és 256-tal is lehetne szépen éldegélni, ha a driverek és a játékok optimalizálnának végre PCI-e-re.

Egy modern VGA-n a memóriasávszélesség 15+ gb/sec, a PCI-E memóriasávszélessége meg a negyede kb, ha nem elég a vram, akkor hiába van PCI-E :) , hál'Isten ez ritkán fordul elő.

(#41) Gregorius válasza MLaca (#30) üzenetére


Gregorius
őstag

mivel egyetlen szoftver sem használja ki évekig (!) az alatta heverő hardvert (azaz nincs OPTIMALIZÁLVA),
Biztosan láttál már videóenkódert közelről. Azokat nemhogy utasításszinten, de még a különböző kessek címvonalaira is ráoptimalizálják.
Azt meg megnézem, hogy mikor fogsz egy P2 450-en a hozzá tartozó szenzációs méretű vinyóján elférő vastagabban kódolt filmet egyáltalán megnézni.

#37: igen, minden bizonnyal DOS-ban is volt 3D szoftver, azért számoltatta annó 4-5 óráig a bratyóm a világítástechnika házifeladatának minden egyes próbáját, ami egy darab meglehetősen kis méretű szobának a fényviszonyait hivatott meghatározni. Ma már ugyanez egy picit gyorsabban megy.

#39: Ha hosszútávon home media centerekben gondolkodunk - márpedig úgy tűnik ez a tendencia, és ebben van a nagy pénz is - akkor a sok magot egy videó(de)kódolás elsőosztályú módon ki tudja használni. És gyanítom, hogy a köznép arányaiban többet videózik, mint játszik.

(#42) Gregorius válasza CYBERIA (#36) üzenetére


Gregorius
őstag

Úgy érted azon kívül, hogy nem lesz?

(#43) rup1u5 válasza Joco (#14) üzenetére


rup1u5
nagyúr

hogy birom ezt a phs, ''egyből k5ekedek és észt osztok''stílust

félreérted a hszemet. maradjunk ennyiben. röviden reagálok.
játszok és arra nem elég egy p3. mindössze azt hiányolom amit már itt említettek, optimalizáció, a meglévő erőforrások értelmes kihasználása.
pl. még mindíg nem láttam egy játékot sem ami kihasználná a dc meglétét.
senki nem húzta itt fel magát rajtad kívűl.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#44) MLaca válasza Gregorius (#41) üzenetére


MLaca
őstag

Nyilván a szoftverfejlesztőknek érdekük, hogy a speciális igényekre írt szoftvereik maximálisan kihasználjanak egy adott technológiát. Én nem használok ilyen szoftvert. Tulajdonképpen két kezeden meg tudod számolni ezeket az alkalmazásokat.

És a többi cucc? Ne csak játékokra gondolj, hanem felhasználói programokra is. Mert azt viccesnek tartom, hogy pl egy fotosop cs 15 másodperc alatt álljon fel egy kétmagos 2.8 GHz-es gépen, amiben 3 GB ram van, valamint egy 16 mb gyorsítótárral ellátott, fél terrabytos merevlemez. SEMMIVEL nem lett gyorsabb a program, ha csak a 4-es változatához hasonlítjuk, sőt! Még 64 bites windóz alatt sem használja a ki a meglévő ram mennyiségét.

''[...]Azt meg megnézem, hogy mikor fogsz egy P2 450-en a hozzá tartozó szenzációs méretű vinyóján elférő vastagabban kódolt filmet egyáltalán megnézni.[...]'' - akkori gépekhez akkori igényeket hasonlíts! Viszonyítani szerettem volna példámmal.

http://mlzphoto.hu/

(#45) Brae válasza Gregorius (#41) üzenetére


Brae
őstag

A köznép netezik, worldöl, excelezik és szarik rá, hogy milyen processzor van a gépében ;) :)

(#46) MLaca válasza rup1u5 (#43) üzenetére


MLaca
őstag

:C itt a kulcsszó: optimalizáltság!

http://mlzphoto.hu/

(#47) MLaca válasza Gregorius (#41) üzenetére


MLaca
őstag

Idézek magamtól: ''[...]mivel egyetlen szoftver sem használja ki évekig (!) az alatta heverő hardvert (azaz nincs OPTIMALIZÁLVA),[...]'' - futass le egy mai gépen egy akkori szoftvert (emulálva, mivel másképp nem nagyon futnak már sajna) és látni fogod, hogy nagyjából jó pár év kell, mire rendesen futnak azok a programok.

http://mlzphoto.hu/

(#48) Egon válasza MLaca (#44) üzenetére


Egon
nagyúr

A ''kommerszebb'' szoftverek tekintetében teljes mértékben igazad van (talán a tömörítőprogikat kivéve).
Egyetlen példa: C64-es játékok. Meg kell nézni mondjuk egy 1983-as, és egy 1989-es C4-es játékot. Ugyanaz a vas, és mégis: nem gyengén más grafika. Optimalizálás.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) Brae válasza rup1u5 (#43) üzenetére


Brae
őstag

pl. még mindíg nem láttam egy játékot sem ami kihasználná a dc meglétét.

Quake 4 például, az más kérdés, h a jóval régebbi Quake3 és az őskori Quakeworld sokkal jobb :D

(#50) MLaca válasza Egon (#48) üzenetére


MLaca
őstag

Hát igen, vagy lásd még: konzolok! S véleményem szerint Joe Sixpack gépének jövője így néz ki: alap pc, ezen netezik, wordöl, csetel. Konzol: játékmasina 1000L. Viiv: videó, zene és minden más, ami multimédia. A HC felhasználók meg prémium áron bütykölhetik majd a 8 magos processzorral szerelt vasaikat.

http://mlzphoto.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.