Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Intelligencs

Mit ér a nagy sebesség, ha USB-n megy a cucc? Tapasztalataim szerint az USB-n rádugott vincsik _sokkal_ lassabbak, mint az IDE-n vagy SATA-n csatlakoztatottak. A kis 40 gigás USB-s vinyómat alig bírom megvárni, hogy tele legyen, mi a helyzet egy ilyen gigantikus tárkapacitásúval? Mondjuk talán firewire használata esetén jobb a helyzet, de olyan vinyót még nem használtam.

The Amiga, Born a Champion

(#2) erdoke válasza Intelligencs (#1) üzenetére


erdoke
titán

Firewire400-on akár 5 MB/s extra sebességet is elérhetsz az USB 2.0-hoz képest. :D
Igaz, a CPU terhelése valamivel kisebb, de a mai prociknál majdnem mindegy.

A legjobb aláírás a héten

(#3) Shim válasza erdoke (#2) üzenetére


Shim
őstag

akkor ez mi? [link]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4) Loha válasza Shim (#3) üzenetére


Loha
veterán

Sztem csak annyi, hogy a MAC-eknek szar az USB2.0-ás vezérlője... ;] vagy a jeretben használt chip volt az.

Nekem NF2-vel olyan 26MB/sec a max. a 30GB-os 2,5''-os vinyómmal, ami szerintem a vinyó max sebessége lehet és nem az USB-é...

Nem minden, a keretben lévő vezérlő chip sem(jelenlegiben egy NEC van), mert egy másik kerettel ugyan ez a vinyó csak max 16MB/s körül tudott.


[Szerkesztve]

(#5) erdoke válasza Shim (#3) üzenetére


erdoke
titán

Honnan tudjam? Talán SB450-es ATI déli híd van benne. ;]:))
Optimális esetben az USB 2.0 folyamatos gyakorlati átviteli sebessége 30-32 MB/s, míg ugyanez Firewire 400-nál 36-38 MB/s. Közel ezeket tudom is produkálni a mostani gépemen, van egy USB/Firewire kombó 3,5'' külső keretem, benne egy 180GXP IBM vinyóval.

A legjobb aláírás a héten

(#6) Bgs válasza Loha (#4) üzenetére


Bgs
senior tag

A tesztre reagalva:

- 3 generacio Mac-et teszteltek, nem hinnem, hogy ugyanaz az usb chip van mindegyikben :)
- Teszteltek ugyanazt az usb keretet win-es pc-vel is es ott normalis eredmenyeket kaptak.


Egyeb:

- Az usb 2.0 hub-onkent simplex 480Mbit/sec hivatalosan, ami elvi 60MB/sec-et jelent.
- A firewire 400 az portonkent full duplex 400Mbit/sec hivatalosan, ami elvi 50MB/sec-et jelent

Egy eszkoz es egyiranyu adatfolyam eseten az USB 2.0 valamivel gyorsabb, mint a firewire 400, de valos korulmenyek kozott (tobb eszkoz, hdd eseten oda-vissza adatforgalom, stb.) mar egyertelmuen a firewir a gyorsabb. Raadasul firewire-bol van 800-as is :)


Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#7) Freddy TNT válasza erdoke (#5) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Itt a pont ! 30-32 mMb/s-nél nem megy gyorsabban az USB-re kötött vincsi :(( :(

(#8) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hát, én is alig tudom kivárni, míg a 2,5''-os, 80 gigás vinyót telepaokolom, vagy egy fél óra... De azért van előny az egyéb alternatívákhoz képest, gyorsabb és nagyobb tárkapacitású, mint egy pendrive...De 750 GB-ot USB-n dobálgatni... Lehet sok adatot egyszerűen vinni, nincs az a szitu, hogy pl BR lemezre tette a srác, nálam meg csak sima DVD-író van... Kompatibilis minden mai PC-vel. Kompromisszumokra kényszeríti az embert, na! :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#9) rumos14


rumos14
nagyúr

nekem az usb-re kötöt vinyóm max 20MB/sec sebességet tud...

(#10) parandroid válasza macilaci78 (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De ennek nem a folyamatos teljes adatcsere a lényege, hanem egy mindig elérhető háttértár, amit apránként raksz tele - egyfajta szegény ember fájlszervere. Ilyen esteben pedig annyira nem számít a sebesség: a rajta lévő adatok még mindig könnyűszerrel írhatók akár DVD-re is, zenét hallgatni, filmet nézni lehet rajta, a dokumentumoknak és a képeknek pedig eleve nem kell a gyors elérés.

Egyébként meg fél óra alatt 3-6 DVD-t írsz meg, és az még mindig csak 14-28GB. Dual laayernél duplája, de azt gondolom lassabban is írja. Akkor még mindig jobb helyzetben vagy az USB-s rack-kel, nem? ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11) Stalker-2572 válasza parandroid (#10) üzenetére


Stalker-2572
addikt

:o de

All Black...

(#12) macilaci78 válasza parandroid (#10) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, igaz, de ha pl 40gigát rántanék le, mert mondjuk van pár film és néhány nagyobb játék, amit átvinnék haverhoz... És ha már a kompromisszumoknál tartunk, akkor vegyünk szalagmeghajtót, ott sem a folyamatos teljes adatcsere a lényeg, mindig elérhető a háttértár, legfeljebb ha kifogy a szalag, cserélünk, csak úgy, mint 750GB-os vinyót. Pártolnám is a szalagmeghajtót, ha nem kellene magammal vinnem az adattéároló mellett az azt olvasni tudó hardvert is...

A másik dolog: nem sajnálok DVD-ket tárolni a szekrényben, de teleírt vinyókat... Tudom, hogy kisebb helyet foglal 750GB vinyón, mint DVD-n, de drága, nehezen beszerezhető és ugye ha elromlik, megy vele minden egyszerre. És főleg: muszáj egyben megvenni. Ettől függetlenül örülök, hogy vamn ekkora USB-s háttértár egyetlen vinyóval, még emlékszem, mikor 4 db 200gigás merevlemezt kapcsoltak össze... Na, egy olyanban belerakni négyet egy ilyen Seagate-ból RAID0,1,5 támogatással, vagy 3 USB2.0, egy 800-as firewire-rel, meg vagy 2db Gigabites porttal. Na, azért már kiaadnának 5-600k-t. És azt is tudom, hogy lesz olyan vinyó, ami egymaga tudni fogja ezt a tárkapacitást...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13) erdoke válasza macilaci78 (#8) üzenetére


erdoke
titán

Az eSATA a legjobb megoldás, éppen most szerzem be hozzá a lapot és a külső keretet. Gyakorlatilag ugyanazt a sebességet tudja mint a belső SATA.
Persze hordozásra csak akkor jó, ha van dokkolási lehetőség ott, ahová viszed. Ez pedig manapság még igen ritka, de a jövő ebbe az irányba tendál.

A legjobb aláírás a héten

(#14) macilaci78 válasza erdoke (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha majd odaérünk, nyilván olcsóbb is lesz! Azért majd belinkelnél pár képet a cumóról? Meg esetleg érdekelne a költségvonzata is. Bár kötve hiszem, hogy notira rá tudom nyomni...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.