Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joco


Joco
aktív tag

A cikkből valahogy az jön le, hogy van egy szabvány ami jónak indult, de mégsem, ezért nincs igazából tömegbázisa, de majd ha vlmikor mégis lenne, akkor még jobban nem érné meg 2 félét gyártani, ergo eldobnák az egyiket, valószínű pont a btx-et. Jól értem?

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#2) Integra


Integra
titán

talán azért nem terjed, mert egy jó ötletet rendkívül bután valósítottak meg és a vásárlókat nem tudják hülyére venni.
önkritikája meg annyi van az intelnek, hogy semennyi...
itt tartunk. szart nem fog venni az ügyfél.
csak azok veszik akiknek mindegy mi és hogy van benne, lásd nagy gyártók.
mindenki aki maga csavarozza a vasat, legyint rá. joggal.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3) doc válasza Integra (#2) üzenetére


doc
nagyúr

mi a gond a BTX-szel?
amennyit tudok róla, az kb. annyi hogy elvileg jobb szellőzést meg szerelhetőséget biztosít. legalábbis a marketing szerint :DD

(#4) ftc


ftc
nagyúr

Amennyi BTX-es alaplap kapható :DDD
Az alaplap gyártók sem törődtek a BTX-el...
A BTX-nek pont a lényege veszett el.Az új Intel procik sem melegednek már annyira nem tudom minek erőltetik..Inkább valamit az új VGA karikkal kéne kezdeni.

(#5) Dufresne válasza ftc (#4) üzenetére


Dufresne
addikt

Ahogy mondod, amiért kitalálták, azt már másképpen megoldották...viszont ott a vga piac, aminek a hűtése mellett még a helyigénye a nagy gond, erre kéne most tényleg valami jó megoldás.

(#6) LordX válasza ftc (#4) üzenetére


LordX
veterán

Nem melegedő prociknál is jó a BTX, mivel kevesebb és lassabb ventivel lehet vele hűteni, mint ATX-ben, ezért jóval halkabb gépek készülhetnek vele. Itt van nálam egy Xeon 3,6GHz dualprocis Dell BTX munkaállomás, KETTŐ venti hűti az egészet, és nem hangos.

(#7) orbano


orbano
félisten

Valahogy én nem látok semmi érdekeset és forradalmit a BTX-ben. Szerintem a jónépet jobban érdekelné, ha az alaplapok és részegységek mérete csökkenne. Lehetne közös hűtési felülete a CPU,GPUNB triónak (heatpipeokkal megoldva), amire egy nagyobb méretű borda rögzíthető megfelelően, aminek küzvetlen kivezetése van a házból.
Notikban is ugye nagyjából ez van megoldva és milyen jól működik... Ez a BTX pedig... egy kicsit logikusabbra átrendezett ATX, ami nem túl izgi :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) Obi-1 válasza Integra (#2) üzenetére


Obi-1
őstag

Előbb-utóbb úgyis lenyomják a te (mi) torkodon is. :P

Only a Sith deals in absolutes.

(#9) Integra válasza Obi-1 (#8) üzenetére


Integra
titán

remélem kapni még régi első nagytorony atx/btx stackert, oszt levan szarva, sajnos ezzel én is tisztában vagyok :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) Agyasima


Agyasima
senior tag

A cikk címe arról szól, hogy nő a BTX-es PC-k aránya. Ehhez képest van egy táblázatunk, amiben tényleges adatként 2006 első féléve _talén_ ha valós, a többi csak prognózis. Talán egy ''lehet, hogy majd jövőre nő a BTX-es gépek aránya'' megfogalmazás a címben jobb lett volna, vagy esetleg másik táblázatot lehetett volna mellékelni.

Nem beszélve az angol nyelvű táblázatról, amit talán lehetett vlolna fordítani azok számára akik nem beszélni angol. Mert ugye a számtech nyelve az angol, de a PH nyelve a magyar. Szerintem.

Kicsit olyan, mintha egy fizetett cikket sikerült volna lefordítani magyarra.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#11) karib válasza Agyasima (#10) üzenetére


karib
addikt

A Brand gépek között egyre több a BTX. Nézz vissza pár Dell XPS hírt mostanában, a belső fotókon már látszik, hogy BTX.

Department of Redundancy Department

(#12) Oly válasza karib (#11) üzenetére


Oly
senior tag

Nos!
Nekem itt egy intel BTX-es rendszer ciripel!
Ahogy olvastam... itt mindenki hülyességnek tartja a btx-et, de ugyanakkor el is ismeri, hogy egy fokkal jobb, mint az ATX!
Akkor most hüleség, vagy nem?
El tudjátok dönteni?
És nem csak elsősorban a proci jobb hatásfokú hűtésére jó...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#13) Dufresne válasza Oly (#12) üzenetére


Dufresne
addikt

Nem tartjuk hülyesgnek, csak nemigazán értjük, hogy miért kell rákényszeríteni szép lassan a felhasználókra, mikor a probléma, ami talán életrehívta a btx-et, már megoldódott időközben...

(#14) Oly válasza Dufresne (#13) üzenetére


Oly
senior tag

Csak a procik meelegedése hívta életre a btx-et?
És a VGA?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#15) ngabor2 válasza Oly (#14) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egy jól megtervezett atx-ben a hűtés lehet legalább annyira hatékony, mint egy btx-ben. nekem a melóhelyen btx-es dell van, azt is meg lehet hajtani rendesen, hogy hangos legyen. oké, atx-ből macerásabb 1-légcsatornásat csinálni (ami a btx lényege), de ha van 2 halk légcsatorna, akkor a végeredményt tekintve (csendes gép) ugyan ott vagyunk.

a btx lényege az lett volna, hogy a procira egy másfél kilós réz hűtőt rá lehetett volna aggatni, amit nem az alaplap, hanem a ház tartott volna. viszont ezzel 2 ''gond'' van.
- 1 légcsatorna, a prociról lejövő meleg levegő fogja a még melegebb vidkártyákat hűteni. hatékony? csak ha sok levegő megy át. az meg hangos.
- a procik hőtermelését sikerült visszább fogni, tehát ez se végső indok a btx mellett.

úgy is mondhatnám, hogy lehet, hogy jobb a btx önmagában, de nem jobb annyival, hogy érdemes legyen egy bevált (!) szabványt eldobni miatta.

(#16) Oly válasza ngabor2 (#15) üzenetére


Oly
senior tag

És a VGA megfordítása?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#17) Petya25


Petya25
addikt

BTX-re ma átállni ráfizetés, sok millió házat+alaplapot cserélni csak ezért. :(
A gyárilag épített gépeknél persze lehet piaca, hisz ott a konfigot egyben veszik, csak kevéssé fejlesztik, majd ''dobják ki'', ezt lehet eleve az optimálisabb BTX-el szerelni. Az otthoni felhasználónak ma nincs szüksége a BTX-re. Más lenne persze, ha ez a fajta építési mód terjedt volna el, ma kicsit hűvösebbek lennének a gépek. :F

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#18) ngabor2 válasza Oly (#16) üzenetére


ngabor2
nagyúr

remélhetőleg a vga-gyártók is rájönnek előbb-utóbb arra, amire a procigyártók: egy bizonyos hőnél többet elvinni értelmes keretek között nem lehet, tehát a teljesítménynövelés helyett/mellett a fogyasztást kell csökkenteni.

(#19) Oly válasza Petya25 (#17) üzenetére


Oly
senior tag

Tehát váltani nem!
De új gép vásárlás esetén érdemes...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#20) joghurt válasza Oly (#19) üzenetére


joghurt
addikt

... ha nem zavar, hogy drágábban kapod a BTX-es házat és a BTX-es alaplapot is az ATX-eshez képest.

A tej élet, erő, egészség.

(#21) Oly válasza joghurt (#20) üzenetére


Oly
senior tag

;]
Nem minden esetben...
Én most olcsóbban vettem, mint az ATX-et eladtam! :D

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#22) Árpi bá


Árpi bá
aktív tag

Ez nem megy olyan gyorsan, minz az agp-ről pcie.re váltás.
Sok kis gyártó nem fog hirtelen gyártósorokat lecserélni, ill. plusz beállítani...
Nem most jött el az ideje.

Mielőtt megszólalsz, gondold végig szebb e mint a csend, amit megtörsz vele....

(#23) Integra válasza Oly (#19) üzenetére


Integra
titán

jelenleg egy lófüttyöt érdemes max.. :)
egy minőségi szellőzésű atx ház, minőségi cpu hűtővel teljesen elég.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24) faster válasza Oly (#21) üzenetére


faster
nagyúr

Már írtam neked a BTX-es topikban, akkor lehet probléma, ha a BTX szabvány nem terjed el, és aztán később el akarod adni a gépedet. Ha akkor az ATX vagy valami egészen más szabvány lesz elterjedve, nehezen fogod tudni külön eladni a házat és a lapot, egyben sem biztos, hogy jó áron tudsz majd megszabadulni. Attól, mert műszakilag vannak előnyei, még nem biztos, hogy ez lesz az új formfactor, sokszor nem a technikailag jobb dolog terjed el a műszaki cikkek között, mert ez ezer más dologtól is függ.

(#25) Efbialy


Efbialy
tag

Szerintem itt az a legnagyobb baj hogy nem igazán mertnek kezdeményezni a gyártók mert amíg nincsen megfelelö számú és fajtájú alaplap addig egy ház gyártó se mert nagyon csinálni btxes házat met abbol bukás lesz és ugyan ez fordítva míg nincs ház amibe beletedd addig nem lesz alaplap (persze ezt ugy értem hogy jelentős átállások) Míg itt valaki felhozta a PCI-E, ott azért volt gyorsabb mert pl: volt egy nVidia aki gyárt alaplapot meg gyárt vidkait és igy biztosított mindent a szabvány gyors elterjedéséhez, és talán ez hiányzik most hogy nincs olyan gyárto aki mind a kettö gyártaná(ház+alaplap).

(#26) faster válasza Efbialy (#25) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem most, hogy a nagy OEM-ek ennyire átálltak, a kisker piac is át fog állni, csak idő kérdése.

(#27) Petya25


Petya25
addikt

A Cooler Master is rájött, hogy a BTX-et nagyon nem használják a felhasználók, ki is hagyta a legújabb házából [link].
''Értékelés
Az új Cooler Master Stacker 810 megőrizte nagyra becsült elődje legjobb tulajdonságait. Fogyókúrája csak azokat a részleteket – két táp, BTX átalakítás – érintette, melyek az esetek többségében amúgy is kihasználatlanok maradtak. Megtartották a nagyszerű formát, a sok meghajtóhelyet, tág belsőt és jó szellőzést.
''

Ennyi is elég, nem kell BTX.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#28) Elrood


Elrood
őstag

Anno asszem két probléma volt a BTX-el.
1. ATX házakkal teljesen inkompatibilis.
2. AMD K8 prociknak kedvezőtlen volt az BTX elrendeződés a belső memóriavezérlő miatt.

1. Nincs megoldva, de a gyárilag összerakott gépeknél kedvelik, ahogy látom:).
2. Erre a problémára találtak megoldást? Látott valaki alaplapot BTX K8 esetben?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#29) ftc válasza Elrood (#28) üzenetére


ftc
nagyúr

Sztem te is láttál már de ha nem:
[link]
[link]

(#30) Oly válasza faster (#24) üzenetére


Oly
senior tag

Nemtom más hogy van vele!
De én nem úgy szoktam vásárolni (nem csak sztecch cuccot), hogy majd mennyiért fogom tudni eladni!
Tehát nem feltétlen érdekel (szerintem sokunkat), hogy mennyiért és hogy fogom tudni eladni!
ATX-es cuccban is lehet, amit nem fogok tudni jó áron eladni!
De a legjobb példa erre a mobiltelefon!
Van egy fióknyi... Mert olyan sokat estek az árai, hogy nem éri meg eladni! ;]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#31) Elrood válasza ftc (#29) üzenetére


Elrood
őstag

Aham, tehát lehetséges, csak már kiesett a fejemből:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#32) faster válasza Oly (#30) üzenetére


faster
nagyúr

Nemtom más hogy van vele!
De én nem úgy szoktam vásárolni (nem csak sztecch cuccot), hogy majd mennyiért fogom tudni eladni!
Tehát nem feltétlen érdekel (szerintem sokunkat), hogy mennyiért és hogy fogom tudni eladni!


Dehogynem, gondolj csak bele, anno, mikor már látszott, hogy az RDRAM befuccsol, te is meggondoltad volna, hogy egy ilyen rendszert vegyél-e vagy sem, függetlenül a teljesítményétől.

Egyébként a BTX, ha apránként is, de jön fel, úgyhogy nem kell aggódni. Az OEM szavára mennek a gyártók, aztán ha a BTX már nagyobb volumenű és olcsóbb lesz, mint az ATX, váltani fognak a kiskerek is.

(#33) Oly válasza faster (#32) üzenetére


Oly
senior tag

Akkor csak jó lesz az...
Ha el akarom majd eccer adni (amit kétlek), akkor úgyis találok rá balekot! ;]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#34) waterman_


waterman_
aktív tag

kell ez a BTX szabvány. rendkívül..
tegyük fel hogy egy fél, de inkább egy év múlva akar az egyszeri user egy winyót, mert kinőtte a 30 gigást. bemegy a boltba. hopp, nincs ata csatis winyó, vegyünk sata-st. hopp de akkor már vegyünk új alaplapot is, elvégre a régin nincs olyan dugó.. jujj akkor már meg kéne venni a procit is hozzá (az eladó szerint a kétmagos jobban lüktet..), mert nélküle a kocsi tükrére köthetem dísznek az alaplapot.
ú balszarencse. egyszeri user nem tudja bedugni az AGP-s kártyáját a gépbe, mert valami libanyúzó élőhalott két 3 centivel hosszabb slotot is rakott bele, de az AGP kimaradt.. hopp, akkor egyszeri user vesz PCI-E vidkarit (megéri mint disznó - izibe ide vele, jobb a szaga). ú banyek, megint gáz van. a régi ddr-sdramok valahogy csak kalapáccsal passzolnak az új alaplapba, akkor már vegyünk olyat is. (az eladó szerint vegyük párban őket, mert úgy jobban bizseregnek..) na végre megvan az alapgép. a fene.
megint gond van. valami vicceskedvű hullarabló úgy tervezte az alaplapot, hogy bármit csinálok vele mikor berakom a régi gépembe, az egér csatlakozó a winchester felé néz.. a galádok, egyszeri user megtudja, hogy gépe alapból idle módban, nagyobb teljesítmént vesz fel, mint egy ipari merülőforraló, ezért hogy jól tudjuk hűteni, csak a user jólétére fejreállították az alaplapot. minő figyelmesség. user vesz egy házat is, ami annyiban különbözik a régitől az ő szemszögéből, hogy kevesebb rajta a por. na már majdnem megy mán a gép, de csak majdnem. valami borult elméjű sínenfutó répatolvaj 4 likkal többet rakott az alaplap tápcsatlakozójához és valahogy nem is moccan a régi táppal. egyszeri user kénytelen eladni egyiket a hőn imádott veséi közül, hogy meg legyen a láncszem utolsó darabkája is. milyen jó, hogy csak egy winyót akart venni, pedig a régi gép igazán megfelelt szövegszerkesztésre, meg passziánszra..

úgy vezetnek minket, ahogy akarnak. vedd meg! vedd meg! vedd meg!

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#35) Petya25 válasza waterman_ (#34) üzenetére


Petya25
addikt

A BTX-re nem sok szükség van, ahogy a fejlesztések egy része se hoz túl nagy változást egy egyszeri user részére, de azért el kell ismerd, hogy igenis kell a fejlődés. Ennyi erővel elég még ma is egy 386-os, azon is elfut a tetrisz meg a word.
A SATA, PCI-e, DDR2, 24 pines ATX-es táp nem mai találmány, mindegyik jóideje jelen van a piacon, tehát nem egik pillanatról a másikra kellett eldöntened, hogy meddig húzod egy régebbi géppel. Én ezeket egyszerre cseréltem, nagyrészt az eredeti konfigom áárából, így nem olyan vészes.
Amúgy a mai napig kapni az ezekbő az előző generációt ma is, ha beéred azzal, akkor mi a gond?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#36) waterman_


waterman_
aktív tag

személy szerint a btx-nek nem látom túl sok értelmét, különben a többi fejlődés valóban megéri. eléggé le van maradva a gépem a mai korhoz képest, úgyhogy ahogy mondtad, egyben fogom cserélni, majd ha az x2-esek már nem arany áron lesznek am2-vel.. de addig marad az elsőszériás thunderbird:)

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.