Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) emvy


emvy
nagyúr

:)

while (!sleep) sheep++;

(#2) lzsolt


lzsolt
tag

Azért egyszer érdemes lenne végigondolni, hogy mennyi egy számítógép havi áramfogyasztása.

napi 12 óra
mondjuk 300W (PC+monitor+hangszoró)

12*0.3*30=108KW

egy KW 22Ft+áfa=27,5 (25% ÁFA ???)

108*27,5 =2970 Ft

(#3) >guest< válasza lzsolt (#2) üzenetére


>guest<
tag

Ezen én is gondolkoztam má'
Akkor mennyi idő alatt térül meg egy 17'' CRT cseréje 15'' LCD-re 24 órás üzemben?

A helyes megfejtő kap egy sört emailen :DD


Na leléptem...

(#4) Den


Den
veterán

Hehe, már látom ahogy a hardverboltban a procikra rá van ragasztva a cimke mint a hűtőkre meg mosógépekre hogy milyen energiafogyasztási osztályba tartoznak :DD

www.simson4t.hu

(#5) Tompo


Tompo
aktív tag

És ha Itaniumot veszel megspórolod a villanysütő árát! :))

(#6) lzsolt válasza >guest< (#3) üzenetére


lzsolt
tag

Igen, egy újabb érv a TFT mellett, majd ezt fogom mondani az APEH-nek is ha a cégem várásol egy párat.:D

(#7) Tompo válasza lzsolt (#6) üzenetére


Tompo
aktív tag

És gondolod nem röhögnek ki érte???

(#8) twollah válasza Den (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Lehet, hogy nem is látod olyan rosszul a jövőt.

(#9) lzsolt válasza Tompo (#7) üzenetére


lzsolt
tag

Először is ott volt a mondat végén a mosoly:D

Szerintem az APEH nem nagyon foglalkozik azzal hogy TFT-t vagy CRT-t számolsz el költségként, mert manapság a TFT sem számít luxusnak.

(#10) Tompo válasza lzsolt (#9) üzenetére


Tompo
aktív tag

:)) mindenbe belekötnek ha akarnak!

(#11) twollah válasza lzsolt (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Na igen.

Menj be egy pesti OPTbe, és láss csodát.
DELL gépek TFT moncsival.
Végül is vmibe be kell fektetni a betett pénzt.
Aki tudja, és akarja leszűrheti belőle a tanulságot.

(#12) Den válasza twollah (#11) üzenetére


Den
veterán

1000 éves 486-osokat most cserélték le. Nagy cégek több ezres tételben csak márkás gépeket vesznek. Egy ügyféltérben számít hogy egy gép jól nézzen ki. Más tanulság így nagy hírtelen nem jött le.

www.simson4t.hu

(#13) Turmoil válasza Den (#12) üzenetére


Turmoil
senior tag

Márkás gép: máshol eladhatatlan sz*r.

Meg nem nevezett cég vásárolt pár raklap Compaq gépet.

1.5 GHz P4 (tippre Socket423:) )
Szerintem SD RAM, stb...

Alig egy éve szóltak arról a hírek, hogy Intelnek maradt kb. 3 millió eladhatatlan 423-as P4-e. Most már tudom, hogy mi lett velük. Márkás gép lett belőlük. :(((

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#14) twollah válasza Den (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

Mindegy, úgylátszik csak én vagyok túl szkeptikus.

(#15) Den válasza Turmoil (#13) üzenetére


Den
veterán

Régi igazság ez. De hát a cégeknek fontosabb a támogatás, garancia..., mint hogy adott pénzért a legütősebb konfigot vegyék.

www.simson4t.hu

(#16) utax válasza Den (#15) üzenetére


utax
aktív tag

ja, gondolom nem nevezett cég nem bencsmarkolni akar egész nap ...
és 2naponta reinstallálni sem :)

Use the force, Dude !

(#17) Den válasza twollah (#14) üzenetére


Den
veterán

Értem mire gondoltál :) . Az létező dolog, de itt konkrétan már nagyon érett a csere.

www.simson4t.hu

(#18) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

''Már látjuk magam előtt a jövőt'' Eszt jómegaszontad.

Ha meg annyira számít a fogyasztás, használjanak Rise prockót.



(#19) Genialis


Genialis
aktív tag

Nem is tudom mikor és hol olvastam valami fizikusnak az írását aki levezette, hogy ötven év múlva a processzorok több millió fokon fognak működni, valami tőbb millió megahertzen, és leginkább valami atomreaktorhoz lesznek hasonlatosak....
Végül is az Intel csak lépéseket tesz a jövőbe.... :D :D :D

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#20) mir


mir
csendes tag

nem jól látjátok: itt nem az intel a hibás, hanem a google-nek nincsen fantáziája... a termelt hőből(15 000 proci*130W + 15 000 hűtő+táp * 30W disszipáció kb = 2.4 MW) tehát ők 2.4 MW hővel rendelkeznének, ami elég lenne 1 kisebb falu hőellátásához télen. sztem távhőközpontot kellene nyitniuk, és megköszönni az intelnek azt a +100W-ot.

Open Source Forever!

(#21) emvy válasza mir (#20) üzenetére


emvy
nagyúr

Ennek én is utánaszámoltam, nagyon durva, az 220 Voltra nézve 10000 Amper. :)

while (!sleep) sheep++;

(#22) emvy válasza Genialis (#19) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát ez Genialis! :t több millió fokon jól tudnak működni a cuccok, pláne ha még egy fizikus is levezeti...szerintem csak a feszültséget vezette le valami humorlapban

while (!sleep) sheep++;

(#23) nap


nap
addikt

Gondolom, idovel majd gyurnak a fogyasztasra is (meg reklamozni fogjak orrba-szajba).
Anno az elso sorozatu ZIL-ek is egy az egyben fogyasztottak. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#24) Witlok


Witlok
tag

A DELL védelmében, csak annyit, hogy alapban van a gépekre 3 három év helyszíni garancia 24 órán belüli kiszállással - ha nem tudják a helyszínen javítani akkor megfelelő tartalék gépet biztosítanak a javítás idejére - Ha nagyobb üzembiztonságot akarsz akkor köthetsz 4 órás szerződést is (persze ennek csak Pesten és környékén van értelme és megkérik az árát).

A DELL házak ráadásul nagyon jól szerelhetők (pl. egy komplett tápegység, hot PCI kártya vagy procihűtő ventillátor cseréje néhány másodperc(!) - persze üzem közben). Az 4300-as, 4400-es servereik pedig feketében pompáznak (minden egység, nem csak a ház - szerintem nagyon jól néznek ki).

Sajna nálunk csak a serverek egy része DELL (van több olyan amely már 4 éve megy gond nélkül) a kliesek noname-k... Van tapasztalatom más ''neves'' gyártók servereivel is - volt hogy a gyártó az egyik elpukkant tükrözött disc helyett 3 hónap(!) után tudott újat biztosítani, addig alma. Egy másik 30Milliós configban az első évben a házon és a tápokon kívül szinte mindent ki kellett cserélni - jópár kellemetlen leállás kiséretében...

Szóval szerintem van egy kis különbség neves és neves gyártó gépei között - vagy lehet, hogy csak szerencsénk volt éveken át a különböző típusú és korú DELL serverekkel...

(#25) emvy válasza nap (#23) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, mondjuk BadGe tuti kiborulna attól ha benzinmotoros tápja lenne a gépének..:))

while (!sleep) sheep++;

(#26) hi


hi
tag

Igaza van a google-nek ! Lehet, hogy 1-2 procinal nem szamit, hogy ha tobbet fogyaszt, de 15000 cluster-nel mar meggondolando. Amugy a proci, ha 147W-al futi a heliseget, meggondolando a futotestkent valo felhasznalasa is :))

(#27) Surranó válasza >guest< (#3) üzenetére


Surranó
aktív tag

Ha kikapcsolod a monitort (jobban szeretem, mint a powersavinget, de az is megy), akkor jó soká térül meg :) Ha viszont mindig van valaki a moncsi előtt... hááát... a szemészt azt költségnek számítjuk? :) (100Hz sík 17''crt vs 15''LCD)

(#28) Surranó válasza hi (#26) üzenetére


Surranó
aktív tag

Rencergazdi koromban 4 db TelmatTR5000-es egységre (is) felügyeltem a Szegedi Egyetemen. Darabja 33MHz (Motorola88k), 64M RAM? 1.3G winyó, 6 db 12 cm-es venti (még mindig darabja!). Ezek láttak el évekig 3-4000 diákot. Vicces, mi? :)

Nnna, őmellettük tombolhatott kinn a tél mínusz tizek röpködtek, benn meg ment az LG klíma, hogy stabilan tartsa a 22 fokos szobahőmérsékletet ;) (nyáron 26, afölött rebootoltak is stabilan ;) )

(#29) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Nem értem a gondot! Miért nem csinálják meg vizhütésesre a cuccot, aztán foliázhatnának a melegvizzel?!;]

Utánam a kondenzcsik!

(#30) Bgs válasza Nowhereman (#29) üzenetére


Bgs
senior tag

Ha mar vizhutes akkor inkabb nyithatnanak egy termal furdot :)

2.4 MW-tal mar egy jo kis termal uszomedencet is lehetne uzemeltetni.

Vagy csinalhatnanak egy szep kis beton hutotornyot, olyat amilyen az atomreaktoroknak is van. :D

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#31) cookiemonster


cookiemonster
csendes tag

Akkor ki fog AMD-t venni? az eszkimó Internetszolgáltatók? pirítóskedvelő userek?
már szinte hallom:
''Kedves lakótársak, javaslom egy AMD procis gép beszerzését a lépcsőház részére, amellyel a fűtési és vízmelegítséi probléémák is egy csapásra megoldódnak.''
''Apjuk, vegyünk má' egy Itanium 2 gépet a gyereknek, oszt maj' fűti a fóliát.''

...de van elektronikus kapcsolat!! Csak nem működik...

(#32) nap válasza hi (#26) üzenetére


nap
addikt

Ilyen teljesitmeny mellett telen elgondolkodik az ember:
Feljebb tekerjem a futest, vagy kezdjek videot tomoriteni ? :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#33) mir


mir
csendes tag

witlok!
nekem még DELL szerverekkel nem volt dolgom, csak olcsódd, illetve drágább DELL PCkkel. a helyzet az, hogy a drágábbakkal semmi baj sem volt, de az olcsóbbak fagytak, és rendszeresen. tehát a DELLnél is megvannak az olcsóbb, rosszabb dolgok. az a tapasztalatom, hogy az olcsóbb szegmensben a Gateway sztem nagyon jó. a DELL meg csak ha drága cumót veszel.
bár ha nem vagy lusta, ugyanannyi pénzből, mint amennyit ráköltenél 1 ilyenre sokkal gyorsabb(vagy több) gépet csinálhatsz dobozos/OEM cuccokból. ha jól megválogatod az alkatrészeket, akkor nincs ezekkel sem semmi baj. én egyszer építettem 1 éve vagy 20 gépet 10 nap alatt alkatrészekből, hát a végefelé már eléggé fárasztó volt, de sokkal olcsóbban kijöttünk mint ha mondjuk HP rendszereket vásároltunk volna(mert az olcsó DELL nálunk már nem játszik) és azóta sem fagynak, pedig elég rendesen vannak használva(iskolában)

Open Source Forever!

(#34) Witlok válasza mir (#33) üzenetére


Witlok
tag

mir!
Dell asztali gépekkel sajna kevés a tapasztalatom, mindössze 1 hétig nyúztam őket az Oracle Hungary-nál és az alatt nem volt velük semmi gond - gondolom ők nem az olcsóbb fajtát vették:). A cégnél mi is alkatrészekből rakunk össze asztali gépeket (általában selejtezett gépek alkatrészeiből, csak végszükség esetén engedélyezik új cucc vásárlását - ez van).

A saját magam összerakom nagy mennyiségben módszerrel több gond van:
1.: egy csomó idő elmegy vele (beszerzés (gégebbi gépeknél alkatrész vadászat), összerakás, installálás - persze a szokásos napi munka mellett...
2.: inkompatibilitási problémák - pl. a régebbi Seagate wincsik nem mentek az újonna kapott PII-es lapokkal -> cserélgethettem a vincsiket a cég összes gépében, mire kisakkoztam melyik lap melyik wincsivel megy).
3.: alkatrészellátási gondok - egy 3-5 éves géphez alig lehet kapni memóriát, procihűtőt, PCI-os videokártyák kihaltak - ha eldurran az alaplap akkor dobhatom ki a procit, RAM-ot, videokártyát, mert már nem kapok újonnan olyan alaplapot amelybe ezek passzolnának...
4. Problémát okoznak a különféle-fajta házak, alkatrészek - pl. ''újrahasznosítás''-kor, bővítéskor (az egyik házba bele megy a cucc, a másikba nem)...

Ha márkásgépet veszek akkor ezeket mind megúszhatom (nem én rakom össze - munkaidőt takarítok meg -> pénzt takarítok meg; a gyátró általában egymással kompatibilis alkatrészekből építkezik; nem 1 hanem 3 év garanciát ad és garanciaidőn túl is biztosít alkatrészt (persze borsos áron); nem kell évente hűtőventillátort cserélnem és még egységes - kinézetre is - az egész géppark).

Belátom kis nyereségű vagy ''Magyar'' gondolkodásmódú cégnél, iskolánál, kis gépparknál (150 gép alatt) olcsó Magyar szakemberekkel nem éri meg márkás gépet venni - de ha mi is annyit keresnénk mint nyugaton, valószínüleg elgondolkozna a cégvezetés, hogy nekem fizeti a drágat túlórákat (összeszerelés, több karbantartás + leállások költésgei) vagy pedig olcsóbban kijön ha márkás gépet vesz.

Nekem csak DELL serverekkel van több éves tapasztalatom. Nálunk ha fél óránál nagyobb idejű a leállás az már a forgalomban kimutatható csökkenést okozhat - ilyen körülmények között örülök, hogy a DELL-é 3 évig a felelősség nem az enyém 1 év után a kockázat.

Bocs, hogy hosszú voltam :)

(#35) bazs válasza Witlok (#34) üzenetére


bazs
aktív tag

Hello!

Ami a cégen belüli házi megoldásokat illeti, szomorú, hogy van ilyen Magyarországon. Ami a régi alkatrészeket illeti, újan szinte lehetetlen hozzájutni, de használtan nem nehéz, csak kapcsolatok kellenek, hogy selejtet ne vegyen az ember:)
Ami a márkás gépeket illeti, bizony azokkal is lehet sok gond (tapasztalat), de ezt nem az összeszereléskor hibáznak a cégek, hanem alapból gyengébbek lettek a hardverek (sajnos)
A régi 386-os és 486-os gépek még ma is jól mennek mint router, vagy valamilyen hálózati elem. Viszont meg lehet nézni, hogy hol vannak a P1-es gépek.
Elfekvőben mert valami nem ment benne, vagy már a szemétdombon

Pont most fogyott el...

(#36) nicktelen


nicktelen
csendes tag

Ahogy mondjátok, és a javítás sok esetben nevetséges 486-os Olivetti gépekbe HDD? Kapsz 20 gigásnál kisebbet? Nem baj, hogy csak 800 Megát lát belőle? :)
Ész nélkül, újat uyge nem vehetsz, mert nincs rá pénz, javítani lehet arra van elkülönítve...így kerülhet egy mezei OKI LED nyomtató javítása 45 000 forintba :)


Csak mosolyogni lehet rajta....

Csak lassan mondjad, mert nem vagyok nagy spíler!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.