Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

Nesze semmi fogd meg jól. szerintem.

..szerintem jónak tűnik

(#2) Balinov


Balinov
félisten

hát,én összetenném a kezem,ha melóhelyi gépen akárcsak egy ilyen lówpofáju cucc ''dübörögne'' az S3 szevidzs helyett

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3) _cirmos_


_cirmos_
őstag

sztem egyértelműen az OEM-eknek készült, így csinálhanak vista ready gépeket alig drágábban mint ha integrált megoldás lenne a vga helyén.

(#4) athomi


athomi
veterán

Ezek után a komplett gépekben nem 7300GS, hanem 7200GS lesz.

(#5) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nincsen ezzel semmi gond. Bár szerintem további pénzt lehetne megspórolni, ha nem pakolnának rá ennyi memóriát.

(#6) Brae válasza Balinov (#2) üzenetére


Brae
őstag

Oszt mé? Ez csak arra van, hogy kihányja a monitorra a pixeleket a zofisznak meg a sexplorernek, erre tökéletes, ettől az S3 se tud többet :)

(#7) Thomas1 válasza Brae (#6) üzenetére


Thomas1
őstag

Csak annak az S3-nak a képe, hogy is mondjam, elég randa. :U
Ennek talán jobb egy kicsivel, már G72-es GPU van rajta.

A 256 ram erre aztán végképp felesleges, de még a 128 is. Akár 32-vel is kiadhatnák, képmegjelenítésre tökéletes lenne az is.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#8) Yutani


Yutani
nagyúr

Érdekes logikai csavar az NVIDIA modellszámozásában, hogy az új kártya egyedül utóbbi végett, a memória maximális sávszélességét tekintve képes felülkerekedni a számozásban alatta járó, tavaly augusztus végén debütált GeForce 7100 GS-en. Utóbbi minden más tekintetben lekőrözi a GeForce 7100 GS-t...

...lekőrözi a GeForce 7200 GS-t...

Nem így helyes? Vagy pedig az egészet át kéne foglamazni, mert már a hír szerzője is belecsavarodott...


Vélemény a kártyáról: ez a kártya a speckók alapján nem lesz több, mint egy DX9-képes alaposan túlhúzott TNT2 M64: 2 PP, 1 TMU/PP, 64 bites ram... :DDD

Még az 6200-ből 7100GS-sé avanzsált NV44A is sokkal jobb, ahogy a hírben is írják. Viszont 50 euró sok ezért a sz@rért, egy 7100GS is ilyen pénzbe kerül.

#tarcsad

(#9) ftc


ftc
nagyúr

uhh de jo lenne e a mostani S3 Trios64v helyett most.....csak 8bit...

(#10) athomi válasza Yutani (#8) üzenetére


athomi
veterán

Meg egy 7300GS is.

(#11) Renwick válasza Yutani (#8) üzenetére


Renwick
őstag

...lekőrözi a GeForce 7200 GS-t...

Nem így helyes? Vagy pedig az egészet át kéne foglamazni, mert már a hír szerzője is belecsavarodott...


Semmi csavarodás nincs itten. Kösz, javítottam... ;)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#12) juliabrilke válasza athomi (#10) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kiadnak azért egy kártyát, hogy a vista teljes pompájában tündököljön. Másra meg egyátalán nem jó? Értelme van? :F :F

(#13) Balinov válasza Brae (#6) üzenetére


Balinov
félisten

oszt mer szevidzs a rendszermemót eszi,abból is max 32mb-ot tud lecsipni,ami épp kevés a Joost 42mb minimális vramjához.nomeg a kép minősége sem az igazi,meg azér,mer kis Balinov szereti a munkahelyi multimédiás tartalmakat lejátszogatni..neadjisten az s3 lefossa a bokáját komolyabb flash oldalak láttán

Yutani: ;) :R

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14) Yutani válasza Brae (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Inkább ez a 7200GS, mint egy retro 3D gyorsító, ugyanis még a desktop is gyorsabban ''megy'' ezekkel, mint a régi kártyákkal. Valamint a munkahelyi gépemben lévő i945 integrált grafika sem tudja úgy szkrollozni mondjuk az Apronetet, mint a korábbi gépemben az X300SE, és gondolom ez a 7200GS is ilyen szinten hozza a 2D teljesítményt.

Balinov: neadjisten az s3 lefossa a bokáját komolyabb flash oldalak láttán
Erről beszéltem én is... ;)

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#15) PirosHello


PirosHello
senior tag

Netezésre ez is megteszi....

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#16) Ra3


Ra3
őstag

kocsog amcsik leállhatnának ezzel az 1 usd=1 euro dologgal, gondolom ha megerősödne a dollár pillanatok alatt átszabnák az árképzési stratégiát.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#17) #95590400 válasza Renwick (#11) üzenetére


#95590400
törölt tag

sztem javíjj még rajt, mert rövid ö-vel körözi le

(#18) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Nem olyan rossz ez oda ahova szánják az oem piacra. Bár kicsit soknak tűnik az 50 dollár/euro ár.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#19) erdoke válasza Renwick (#11) üzenetére


erdoke
titán

A kör minden bizonnyal nem vált kártyajátékba, amikor más szót képzel belőle (köröz). ;)
Elég gáz, hogy javítás után is a francia kártya egyik színe marad a szóban...

A legjobb aláírás a héten

(#20) ész ventura válasza Yutani (#8) üzenetére


ész ventura
aktív tag

50 euró az cirka 12500 Ft, a kutyának sem fog kelleni! Pláne most, amikor 10000-ért 6600 Gt-t lehet venni! Ezt tényleg max. nagyáruházakban adott gépekben lehet eladni!

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#21) Balinov válasza ész ventura (#20) üzenetére


Balinov
félisten

de azokba úgyse 50$-ért kerül bele...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22) Thomas1 válasza ész ventura (#20) üzenetére


Thomas1
őstag

Igen, és szerintem ezt oda is szánják. Mert fújjj, csúnya 6600GT, 6-os számmal kezdődik, ráadásul már nem is lehet újan kapni, biztos sokkal rosszabb is.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#23) kovi


kovi
senior tag

lecsó. :O

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#24) Hebry


Hebry
senior tag

Bolond aki megveszi.

(#25) Fáraó


Fáraó
őstag

SLI kiépítésben rulez(!) lenne ! ;]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#26) REPARATUR válasza Thomas1 (#22) üzenetére


REPARATUR
csendes tag

:D hát ez tényleg szánalom kártya

http://www.jeromosfanclub.extra.hu

(#27) azbest


azbest
félisten

hmm lenne ennek helye.... de miért 16x os csatlakozót tesznek rá :O ha egyszeres lennne akkor talán plusz monitor kimenetnek sokan bevállalnák.
Egyébként annyival jobbak ezek, mint az integrált, hoy nem fogják vissza a ram sebességét (bár az sem olyan vészes).
Nemrég láttam egy számtechbolt listáján 6500ft-jért gf6200 64 megás kártyát... az mindenképp jobbnak tűnik ennél... bár igaz hogy aero nem megy vele, mert mind 128 mega ram kell hozzá. 6-8e Ft jért reális lenne egy ilyen.

(#28) finest


finest
őstag

Fejlődés rulz.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#29) jodován


jodován
tag

nem értem miért a savage jött fel a 7200 GS kapcsán. pont savage 4 helyére akarok vmi újabbat. az aero nem izgat, de jelenleg ez tűnik a visszahúzó elemnek a gépben. jó lenne, ha 21-es crt-n 90 Hz környékén nagy felbontásban tudna 2D-t. meg azért jó ha van egy kis tartalék. nem mindenki játszik gpu szopató játékokkal, de nem mindenki használja, csak net-re és office-ra a gépét. azért videoznak sokat, winamp vizual, dj program, stb. pl: a savage 4 mostani konfigban simán lejátsza azokat a videokat, amikkel még k6-2 450 MHz mellett megszenvedett. ez ugye nyílvánvaló.

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#30) Yutani válasza azbest (#27) üzenetére


Yutani
nagyúr

És a TurboCache-sel növelt memória nem felel meg a Aeronak?

#tarcsad

(#31) mcmike


mcmike
őstag

Hmmmmm....... valamiért ''Deja Vu'' érzésem támadt: FX5200? :D

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#32) kovy79


kovy79
őstag

Megint sikerült a xarnak adni egy pofont.
azbest, ennek csak egy haszna van, mégpedig a boltosok több profitot tudnak realizálni, lévén +1 hardverelem (az integrélt cuccokkal ellentétben). :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33) greatchaos


greatchaos
addikt

azért ezen az áron 50 euró, egy normális gf6200-t is kap az ember...

(#34) greatchaos válasza kovy79 (#32) üzenetére


greatchaos
addikt

ez a szupi jó vga bekerül majd a multik szuper gépeibe, a vásárló meg majd fogja afejét, hogy kiad x ezer ft-t egy komlpett gépre, és gyakorlatilag semmi grafius teljesítmény...

[Szerkesztve]

(#35) Ste


Ste
addikt

sebaj, ebből is eladnak majd jó sokat (biztos sok gpu maradt készleten)

(#36) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ennek a reális ára 20 Euro lenne.

***

(#37) ollie válasza Ra3 (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Talán gondolkozz el egy kicsit. VÁM-ról még biztos életedben nem hallottál, ráadásul azt nem az amcsik vetik ki.

***

(#38) Ősember válasza Ra3 (#16) üzenetére


Ősember
őstag

nem azért van ez az egyenlöség, mert ide ennyiért gyártják, hanem mert nem ide gyártják, tehát több a szállitás-vám-haszon... ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#39) t72killer válasza mcmike (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az NVIDIA új belépőszintű videokártyáját néhány alaplapra integrált megoldás, sőt még a számozásban alatta járó GeForce 7100 GS is lekörözi.

Ergo ez még tán annál is gyengéb... Nem tomm megérteni, mire jó egy még a 7200, 6200-nál meg az integrált VGA-knál is gyengébb karit csinálni :F

6600GT/10kHUF: na igen, de ha buta/lusta cég vagy, akkor nem nézel ilyen dolgoknak utána+nem veszel használt cuccot. Otthonra cs a nagyon gagyi user képes ilyesmit venni. Aki picit ért a dolgokhoz, vesz uennyiért egy 6600-at:)), vagy majd egy 8300at, ha kijön. Mégha netezésre kell a gép akkoris...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40) azbest válasza Yutani (#30) üzenetére


azbest
félisten

:R de bizony Turbo Cache-sel az is tudja, ez ki is ment a fejemből... szóval mindenképp jobb mint ez a 7200
Gainward 6794 GF6200TC PCI-E 64MB TV/DV 6 000 (brutto)
most néztem a bolt listáján...

A 6100-6200 -asnak a DVI-je csak digitális nem lehet 2 nanalóg monitort rá kötni, (1 dsub + 1 dvi-d).. esetleg ha 7200 dvi-je digitális+analóg akkor a crt tulajoknak lehet szempont.

[Szerkesztve]

(#41) t72killer válasza t72killer (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ajvé, elírtam, a 7100-nál is gyengébb:) saját magánál szerencsére nem gyengébb:DDD

Azért 1 picit adwanced-abb irodai gépbe is beletennék egy 7300-at... 128 mega DDR2-vel már kapható 11-12k-ért... Ha annál lejjebb adjuk, akkor meg legyen az intel v AMD integrált grafika.

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42) venember83


venember83
nagyúr

Huha, meg szerncse, h kifogytak a szamokbol nVidiaek, 7100 mar megvolt ugye. Sokkal lejjebb mar nem csuszhatnak, valahogy nem latom ennek az ertelmet, ha olcso kell, akkor integralt (azzal is megy net, office, film) ha meg vidkari akkor 7300GT, minimum, mindegy, h ddr2 vagy ddr3 rammal. Ez a 7200 GS szamomra valahogy elveszti letjogosultsagat a fent emlitett ket megoldas kozott, low profile-u kartya meg van 7300GT-bol is, szoval az se szol mellette.
Majd jo lesz 64 bites FX 5200akat levaltani vmi jobbra, ami ugyancsak 64 bites, nehogy megijedjen a desktop :DDD

(#43) MaciG


MaciG
addikt

Már látom is a szemem elött a legújabb , olyan hipermarketes hirdetést amiben a kész konfighoz oda van írva nagy piros betűvel, hogy 256 MB -OS VIDEÓKÁRTYA. És aki abszolúte nem ért hozzá azt csak azt nézi hova van írva a nagyobb szám és meg is veszi.

Kb erre jó a 256 MB memó :)

BANZAII

(#44) orbano válasza MaciG (#43) üzenetére


orbano
félisten

aeronak kell a sok vram... minden ablak puffere textúraként tárolódik a videomemóriában. azért az sok...

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) macilaci78 válasza orbano (#44) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igaz, de ez a kártya többet érne, ha 128MB memcsivel adnák, meg egy 128-as DDR2 modullal az alaplapba. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#46) t72killer válasza venember83 (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ugyanmá:DDD most nyitottak csak új fejezetet, jön nemsoká a 4 stream procis 8100 és a 2 stream procis 8200, 16bites busszal és 512VRAM-mal:DDD

#43: ez történ kis családomban, mikor unokatesóm gépet vett.

Eszméletlen egyébként, h a laikusoknak mik számítanak:
no1 és legfontosabb: legyen nyomtató, webkamera, LCD monitor, hangszóró a csomagban
no2 legyen jó sok GHz (tescoból vett celeron konfit)
VGA, RAM - az meg mi? (pedig a gyerkőcök játékosfélék, csak ők se értenek hozzá)

Ja, meg ha kicsit vártak vna (volt korábban gép) akkor az 512RAM/3GHz Cerka/istentudjamilyenVGA konfi helyett most 2GB RAM, 3800x2 meg mondjuk egy x1650XT ülne a gépben+nagyobb TFT ülne előtte ugyanannyiért.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47) feka007


feka007
nagyúr

Szerintem is fölösleges rá ennyi memória, ezt így úgyse használja majd senki játékra, 2-2 pixelfutószalaggal és textúrázóval... Legalább olcsó, bár még olcsóbb lehetett volna kevesebb memóriával

(#48) spirit007


spirit007
senior tag

Ott van egy pici képhiba , hogy a piacon jelenleg van legalább 20 féle , ettől olcsóbb kártya ... ja és azok közül kb. 20 jobb is ettől :DDD

(#49) nap


nap
addikt

64 bit. ehehe.
Arra jo, hogy kitolja a kepet a tv-re, monitorra. Mi a francnak bele barmilyen shader?
htpc-be jo lehet, csendes, talan nem fogyaszt sokat, mi kell meg?
Ja igen. picit tularaztak, fele ennyiert megfontolando, felteve, ha nem fogyaszt sokat.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#50) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hogy ez az Aero Glass megjelenítési képesség / Vista Ready szöveg mekkora szlogenné vált. Jó marketingdumát mindig lehet találni, erre meg csak annyit tudok mondani, hogy [kép]

[Szerkesztve]

<< Heimdal >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.