Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peat;)


Peat;)
veterán

Hm.. tetszik, biztos erdokének is ;] (bocs:) )
Egy ilyen lappal már lel ehet játzsogatni egy idejig..

(#2) nofene


nofene
aktív tag

Hurrá! A VIA mostmár teljesen felvette a versenyt az NVidia-val (dehogy a kt880-ba miért nem tudták belepasszírozni a fix agp/pci-t... )

Hoppá 1mp :Y

[Szerkesztve]

(#3) jakobkacsa


jakobkacsa
senior tag

regi adossagat sikerult torlesztenie a VIAnak... vegre

Athlon XP-khez miert nem lehetett.... soha nem fogom megerteni

Dyslexia for cure found!

(#4) g@bo


g@bo
nagyúr

hát ez a via hamarosan leveri az intelt is..

(#5) Erasmus


Erasmus
őstag

Teszt az Anandon: [L]http://www.anandtech.com/chipsets/showdoc.html?i=2046[/L]

üdv,

(#6) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Asus P4C800 + 3.0C proci eladó....:DDD

végre fix agp/pci nagyon kellett már.

(#7) kiskegyed


kiskegyed
aktív tag

Raid 0+1 hogyan?

Mind a 4 IDE portot használva?
Vagy vegyesen, 2 IDE és 2 SATA?
:F

(#8) anaqer válasza Erasmus (#5) üzenetére


anaqer
veterán



Integrált videó? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) zsoltee10 válasza anaqer (#8) üzenetére


zsoltee10
addikt

meg két LAN....

(#10) Iginotus válasza zsoltee10 (#9) üzenetére


Iginotus
őstag

És az egyik gigabit...
Kár hogy hangban még nem az igaziak.

Plug and Pray... :)

(#11) nofene válasza Iginotus (#10) üzenetére


nofene
aktív tag

Kár hogy hangban még nem az igaziak. Azért a Via Envy24PT nem olyan rossz cucc ugye...

(#12) Integra válasza nofene (#2) üzenetére


Integra
titán

biztosan lesz egy 880A csipszet is ahogy az lenni szokott és ott tuti benne lesz.
ami nekem még nagyon tetszik az az 1 gigás FSB:)))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) Integra válasza anaqer (#8) üzenetére


Integra
titán

lassan ideje lenne lehagyni ezeket a párhuzamos meg soros portokat szvsz. nekem jobban bejönne egy SCSI csatoló a helyükön vagy kettő:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) Iginotus válasza nofene (#11) üzenetére


Iginotus
őstag

Szoval az nvidia félét nagyon dicsérték én nem vagyok egy zeneőrült de nagyon tetszik az nf7-é van ez olyan jo vagy nincs?

Plug and Pray... :)

(#15) emvy válasza Iginotus (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem hiszem, hogy ebben Envy lenne, de az sokkal jobb, mint az NF7es beépített cucca.

while (!sleep) sheep++;

(#16) Iginotus válasza emvy (#15) üzenetére


Iginotus
őstag

Aha. És csak akkor cserélek visza nf7 röl viára ha jo hangkütyü lesz rajta :) Bár lehet elöbb ha nagyon megunom nf7 IDE gondjait már szinte fáj mennyi vele a baj...

Plug and Pray... :)

(#17) Dassler válasza Iginotus (#16) üzenetére


Dassler
őstag

Hát én meg inkább veszek egy hangkártyát külön, ha annyira kell a hipiszupi hang, minthogy az ide-vezérlővel szenvedjek. Amúgy annyira nem rossz az a via hang, hétköznapi használatra teljesen megfelel, persze ha nem a hardveres pro logic meg miegyéb az igény.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#18) Iginotus válasza Dassler (#17) üzenetére


Iginotus
őstag

Hát van ez igy még átgondolom a lapcserét én nagyon meg vagyok elégedve nf7 tel de sok cucom van.. 2-3 vinyo iro olvaso dvdiro mobil rack, és szarozni ide vezérlö kártyával.. :(

Plug and Pray... :)

(#19) Dassler válasza Iginotus (#18) üzenetére


Dassler
őstag

yesyes...sztem valszeg az ár lesz a befolyásoló tényező nálad is :) nekem Via van, jó régi(KT333), de azóta semmi baja semminek benne, nekem azért mindenképpen muszáj lesz cserélni, de akkor már egy egész konfigurációt követek el.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#20) anulu


anulu
félisten

KV8-Pro-t ide!!!! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) Integra válasza Dassler (#19) üzenetére


Integra
titán

nekem VIA266 van még mindig egy palomino 1900+ procival és a frankót megmondva, egyszerűen nem kell még erősebb gép.
ok, egy erősebb vga elkéne már meg még fél giga ram, de utána tényleg elég is lenne. általános dolgokhoz bőven elég.
tényleg mit érdemes vga-t bedugni egy ilyen régi deszkába???
most egy asus v8200 deluxe van

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) Dassler válasza Integra (#21) üzenetére


Dassler
őstag

sztem egy G4Ti4200 az bőven jó bele, de az a G3 is. Amúgy nekem is bőven elég a jelenlegi masina, amíg mükszik, addig nem is cserélem le. 2600+ CPU-val 1GB rammal teljesen o.k. A jó öreg G4Ti meg még elrajzolgatja a képpontokat, max azt cserélném le, ha hűde elkezdenék játszani 2048x1536-ban UT2004-gyel vagy valami....de nem fogok :D

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#23) kiskegyed válasza kiskegyed (#7) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

RAID Level 0+1 requires four Serial ATA drives; support for the two additional drives can only be implemented with two external Serial ATA ports enabled through a SATALite
[L]http://www.via.com.tw/en/k8-series/k8t800pro.jsp[/L]
Szóval válaszolva kérdésemre ha belevarázsoljuk a lapba ezt a SATALite-ot, akkor lesz +2 SATA meg lehetöség a Raid 0+1-re!
:C

[Szerkesztve]

(#24) sziszegő


sziszegő
senior tag

Most ez hogy van ez csak a s940 et támogatja vagy csak a ref alapalp volt ilyen az s754-et nem?

(#25) erdoke válasza Peat;) (#1) üzenetére


erdoke
titán

Az Ultra V-Link nem hiányzik, a GHz-es HT se. Egyedül a PCI lock jönne jól, de nem sokkal jobb a 220/220 mint a 233/194, sőt.:D AMD-nél az órajel lényegesen többet számít mint a memória sávszélessége. Lásd A64 3400+ vs. FX-51. Alig van különbség, mert az órajel azonos.

A legjobb aláírás a héten

(#26) erdoke válasza sziszegő (#24) üzenetére


erdoke
titán

Az, hogymilyen foglalatú procit raksz a lapra, nem függ a chipsettől.:P
S754, S939, S940. A 939 lesz rövidesen a leggyakoribb.

A legjobb aláírás a héten

(#27) sziszegő


sziszegő
senior tag

Ok az rendben van hogy nem függ csak az a64 egy csatornás mem vezérlője van a többinek meg 2 ezért bizonytalanodtam el.
Szerintetek jobb az nforce 3 250 nél ez a chip?

(#28) erdoke válasza sziszegő (#27) üzenetére


erdoke
titán

Ahogy írod is, a memóriavezérlő a prociban van, tehát nem befolyásolja a chipset foglalattűrését.

A legjobb aláírás a héten

(#29) LordX válasza emvy (#15) üzenetére


LordX
veterán

Pedig az van benne. Legalább is a referencia lapon az van, ha minden igaz (lásd:Anand)

(#30) sziszegő válasza erdoke (#28) üzenetére


sziszegő
senior tag

És ennél a chipnél meg a nv250 nél hogy vannak a Hyper transport értékek. (bit,Mhz) stb
kvázi melyiket éri meg jobban megvenni?
Mikorra várhatóak a s939 es lapok és bele az A64-ek 2 csatis vezzel?

(#31) LordX válasza erdoke (#25) üzenetére


LordX
veterán

A GHz HT addig nem hiányzik, amíg ki nem jönnek a S939-es procik. Valahol (Anand? Tom?) olvastam, hogy azok GHz-essel fognak működni..

(#32) -Devil-


-Devil-
aktív tag

Jól van, alakulnak a dolgok.... :)
Chipset van már... Nforce3-250 vagy VIA K8T800 Pro, már csak a Socket 939-re meg egy bele való procira kell várni.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#33) Peat;) válasza erdoke (#28) üzenetére


Peat;)
veterán

Jól döntöttél a teszt alapján, (az elején valaki belinkelt egyet) az az asus lap nagyon komolyan ott van. Na meg azt az opteron@fx-et sem fogja megfektetni semmi max. a windows longhron:DDD (gamestar.hu-n van a ''gépigénye'' lol)

(#34) erdoke válasza sziszegő (#30) üzenetére


erdoke
titán

Nem tűnik szúk keresztmetszetnek a 600 MHz-es HT sem, nemhogy a 800-as. A K8T800 800 MHz-es HT-t tud, 16 bit le és fel is. Ebből már könnyedén kiszámítható, mekkora adatforgalom lehet a CPU és a ''NB'' között. Bőven elégnek tűnik még egy ideig. Talán a szerverekbe kell a GHz-es HT.
Nekem jó lesz jövőre upgrade-nek egy két magú Opteron, ha lesz rá zsé.:P

A legjobb aláírás a héten

(#35) erdoke válasza Peat;) (#33) üzenetére


erdoke
titán

Igen, láttam azt a gépigényt, szerintem 2006 vége lesz, mire a Longhorn életképes alternatíva lehet OS fronton. Addigra minimum egy két magos Opteronnal upgrade-elek, ha kivárok, akkor 90 nm-en talán már lesz majd 3 GHz körüli is. Az az órajel két maggal egészen korrekt teljesítményt nyújthat még egy ideig.:D

A legjobb aláírás a héten

(#36) Dassler válasza sziszegő (#30) üzenetére


Dassler
őstag

socket 939: http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=6415
az nv250-el kapcs. javaslom az nvidia honlapját, hátha írnak valamit.
Amúgy sztem olyan marha nagy különbség nem lesz a két chip között teljesítményben, inkább majd az ár meg a felszereltség alapján lehet válogatni.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#37) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Na ezt fogok venni az NF7 után:))

(#38) Integra válasza -Devil- (#32) üzenetére


Integra
titán

nForce3 250Gb-Ultra deszkák nem lesznek szarok az biztos.....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) DcsabaS válasza nofene (#2) üzenetére


DcsabaS
senior tag

En ugy tudom, hogy a KT880-ba mar BEEPITETTEK.

*************
''Raid 0+1 hogyan?''
Az akkor lehetseges, amikor a VT8237-es deli hidhoz egy kulso SATA vezerlot is illesztenek (es igy 4 db SATA HDD van a rendszerben), vagy ha mar a VT8251-es deli hiddal parositjak, amely onmagaban is kezel 4 db SATA es 4 db PATA HDD-t.

*************
''Kár hogy hangban még nem az igaziak.''
Ugyan mar. a VIA ujabb hangvezerloi nagyon is jok. Mas kerdes, hogy az integralt audio codec korlatozhatja az analog ki- es bemenetek minoseget. Mondjuk az Analog Devices fele codec-ek jok szoktak lenni.

**************
''Szerintetek jobb az nforce 3 250 nél ez a chip?''
Az nVIDIA nagyon igyekezett, de ugy tunik, hogy a VIA K8T800 (plane a Pro) egy picurkat gyorsabb, tovabba az IDE kezeles teren stabilabb. Mindenesetre nincs nagy kulonbseg, barmelyiket veheti majd, akinek lesz ra penze.

(#40) sirály12


sirály12
őstag

Már toom is mien lessz az új alaplapom.
Éljen a via. végre fix agp freki.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#41) kiskegyed válasza DcsabaS (#39) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

''Raid 0+1 hogyan?''

#23-ban már megírtam a választ.

(#42) DcsabaS válasza kiskegyed (#41) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Ismetles a tudas anyja (:)...

(#43) kiskegyed válasza DcsabaS (#42) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

OFF
Erröl egy (ex:) ) évfolyamtársam jut az eszebe, aki szerint:
A félévismétlés meg a qrv@anyja

(#44) geniuneDViD válasza sziszegő (#30) üzenetére


geniuneDViD
csendes tag

Bejelentes juni 1, aztan hogy mikor jonnek, meg a nagykerek sem tudhatjak... :(

(#45) geniuneDViD válasza Alvin_ti4200 (#37) üzenetére


geniuneDViD
csendes tag

VIA-t? vagy nvidia-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.