Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

A GeCube is tovább gerjeszti az AGP forgalmat. Sosem fog kihalni... Kérdés, hogy egy csúcskategóriás DX10-es karit milyen prockóval lehet kihajtani... :U

Where do you want to go today?

(#2) shteer válasza H.O.D. (#1) üzenetére


shteer
titán

Sosem fog kihalni... előbbutóbb megszűnik a kereslet - részben a tendencia, részben a viszonylagos magas ár miatt

..szerintem jónak tűnik

(#3) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A 2600XT GDDR4 remélem nagyobb dobás lesz a 8600GT/GTS-nél.

<< Heimdal >>

(#4) Yutani válasza H.O.D. (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egy X2 proci AGP-s lapban megfelel, mint kihajtás? (Már ha van ilyen.)

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#5) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Kiváncsi vagyok az AGP-s Radeon HD 2900 XT-re... :DDD
Vajon elég lesz az AGP sebessége a csúcskártyákhoz?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Jó lenne egy AGP vs. PCI-E összehasonlító teszt. Úgy néz ki, hogy sokáig bírja még az AGP. :C

(#7) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Hát agp vs pci teszt csak érdekesség képpen lenne jó, de aki új gépet vesz az már mindenképp PCIos vgat fog venni! Engem a középkategória érdekelne x1950pro vs 2600xt remélem árban se lesz nagy különbség! :B Augusztusra van betervezve gépvásár és jó lenne valami jó közép kari! Az Nvidia kariai nem hatottak meg igazán talán még a 7900GS :(

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#8) nap válasza Vistaboy (#5) üzenetére


nap
addikt

Vajon elég lesz az PCI-E sebessége a csúcskártyákhoz? :U

Legalabb annyival jobb a pci-e az agp-nel, mint a btx az atx-nel.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#9) Ste válasza Yutani (#4) üzenetére


Ste
addikt

hogy ne lenne!
barátom is olyanban hajta az Agp-s kariját
C2D mellé is van Agp-s deszka, szal bőven ki lehet őket hajtani
hogy sebességben mennyi a difi a pci-e -s társaikhoz kéest, azt nemtom

a gddr4-re nagyon kíváncsi leszek
pláne egy középkategóriás vga-nál

(#10) ollie válasza Yutani (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem hiszem. Egy X1950PRO kihajtásához sem árt egy Core 2 Duo.

***

(#11) Ste válasza nap (#8) üzenetére


Ste
addikt

az agp is eléggé túlméretezett volt, a pci-e pedig mégjobban

(#12) KrAt


KrAt
veterán

De minek pelti? :U Amúgy korrekt :R

(#13) Daweee válasza Vistaboy (#5) üzenetére


Daweee
őstag

Az AGP sebességével még nincs különösebb baj, inkább az áramleadási képességével... Bár kivitelezhető papíron egy AGP-s, 6db 6 pines tápcsatlakozóval szerelt VGA :Y
MOD: Krenatesz: minek? hát hűteni... Igaz hogy elem nélkül is elbírná a hűtő, de jól hangzik, akkor vakítsuk a parasztját!

[Szerkesztve]

(#14) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kiváncsi lennék arra a dupla GPU-s változatra:)) Mondjuk vizualizáltam egy sziámi ''HD2600XT''-t, egész jó lehetne - persze kérdéses, h milyen áron :U . Mertha annyiba jön ki, mint egy HD2900XT, akkor messze felejtős... (annak kb annyi feldolgozó1sége van, mint 3 db r630-nak, és a memósávszélje is 4x annyi)

(szerk: linkelt oldal elolvasása után hüjeség kihúzva:) )

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15) Vistaboy válasza Daweee (#13) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az nagyon frankó lenne... :DDD Venni kellene mellé olyan tápot, amin bőven van ilyen csati.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#16) ollie válasza t72killer (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hasonló, de nem egészen az, hiszen nem a driver kezeli a CF-et, hanem a kártya maga (hardveresen és/vagy a bios, nem tudom).

***

(#17) t72killer válasza Daweee (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Főleg emiatt az AGP megmarad a középkategóriájú - és a racionálisabb fogyasztású közép-felső kategóriájú - karik csatlakozójának.

akinek meg van $-e 100+kFt-os VGA-ra, annak arra is van, hogy LAP/RAM/CPU-t is cseréljen. (főleg, h épp most néztem havernak pl RAM-ot, 20k-ért kap majd 2giga DDR2-t, minden fronton olcsóbb az újabb platform)

#16 - igen én is vmi ilyet sejtettem, ezért lehet hogy jobb+olcsóbb (1nyák 2 helyett) lehet egy CF megoldásnál, jó felső-közép darab lehetne belőle.

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18) joshua7 válasza ollie (#10) üzenetére


joshua7
veterán

Persze. :) Rátolsz mindenféle látványjavítót és egy x2 is bőven elég, de inkább egy sima egymagos A64 is.

Semper Fi

(#19) orbano válasza nap (#8) üzenetére


orbano
félisten

egyedül a lassú terjedés, valamint (szerintem) néhány programozó dilettanciája az oka annak, hogy nem használják ki rendesen az AGP és a PIC-E adta lehetőségeket. Volt szerencsém egy-két high-tech ''garázs engine'' megtekintéséhez, ahol a cache-elési rendszer erősen támaszkodott az AGP-re. Akkoriban az 512mb volt a játékgépek elfogadott memóriamennyisége, 64/128mb vram volt a vga karikon, az engine meg 600mb körüli pályákat töltött be és cache-elt akadásmentesen. 8x AGP nélkül megnéztem volna az eredményt.
(ja és a grafikai minősége olyan volt, hogy a félig szakmabeliek szétflamelték a topicot, mert nem hitték el, hogy létezik ilyen minőségű real-time grafika)

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) kovy79 válasza Ste (#9) üzenetére


kovy79
őstag

C2D-hoz létezik elvileg AGP-s, DDR-es deszka is. :C

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#21) Kegyetlen


Kegyetlen
tag

Bizony nekem erre van szükségem, egy Radeon HD 2900 XT AGP -s karira. :C :C
Remléem lesz dupla GPU-s változata is :D !
Ne aggódjatok ki lehet hajtani ezeket egy jó P4 procival is. Nekem egy 3,4EE -s van 4GHz-n :D .


[Szerkesztve]

El a géptűl!!!

(#22) waverider


waverider
senior tag

bizakodjunk, hogy ezek a kártyák eljussanak hozzánk is, mert a CeBit-en kiállított kártyák nagyrésze sem került (még) forgalomba, pedig az negyed éve volt már... :F
ilyen volt pl: az MSI pár kártyája is :(

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#23) joshua7 válasza Kegyetlen (#21) üzenetére


joshua7
veterán

Nem azért, de az bőven kevés.

Semper Fi

(#24) ftc


ftc
nagyúr

AGP eltünése


kiürülnek araktárak az AGP-t támogató chipsetekből illetv elfogynak hozzá az alaplapok...
kinyiffanak régi alaplapok,CPU-k

(#25) H.O.D. válasza Yutani (#4) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Én magamból indultam ki Intel fronton...

A lapomba nem lehet kétmagos procit dugni... :O

Where do you want to go today?

(#26) Kegyetlen válasza joshua7 (#23) üzenetére


Kegyetlen
tag

Igy leszólni engem... :W Nem is hiszem el... :W
Azt hiszed neked jobb géped van? Fogadjunk hogy az én P4 Extreme Edition -os gépem lezuzza a tiéd! Már csak a memóriaim se semmik... :D

[Szerkesztve]

El a géptűl!!!

(#27) t1 válasza Kegyetlen (#26) üzenetére


t1
addikt

én nem fogadnék a helyedben....
régen jó volt a P4 EE de az már a múlt sajnos ez van

(#28) joshua7 válasza Kegyetlen (#26) üzenetére


joshua7
veterán

Nem leszólásnak szántam. A P4 gyengus már, EE ide vagy oda.

Semper Fi

(#29) Kegyetlen válasza joshua7 (#28) üzenetére


Kegyetlen
tag

Ezt csak úgy gondóljátok, vagy tudjátok is hogyan teljesít egy tuning EE rendes memóriakkal 470MHz-n 2-2-2-5-1T időzitesek mellett?
Elárulom gyengébb DDR2 -es memóriákkal ellátott alapórajeles C2D nek odaver :W .
Megveszem majd a HD1900XT AGP -t, tesztelek majd és ha télleg kevés akkor visszavonok mindent.

[Szerkesztve]

El a géptűl!!!

(#30) Forest válasza Kegyetlen (#29) üzenetére


Forest
tag

Király géped van!

(#31) Loha válasza juliabrilke (#6) üzenetére


Loha
veterán

Igazából nem lenne mit összehasonlítani, számottevő különbség nincsen AGP és PCIe között sebességben. De nézd meg Rover623 táblázatait, vannak AGP-s konfigok is bőven, lehet hasonlítgatni: [link] Főleg az alapórajeleseket érdemes minél erősebb VGA-val: 7600GT[link] [link]
7800GS+ [link] [link]

[Szerkesztve]

(#32) DigitXT válasza Loha (#31) üzenetére


DigitXT
félisten

[link] Innen viszont az ''Ennyit tud az AGP'' megjegyzésbe kötnék bele: az X1950XT-m pl. simán 10K fölött megy a gyári órajelein.:)) Ehhez viszont [link] hozzáfűzném, hogy vmi iszonyatos marketingszöveg... Ami pl. a TEC hűtés előnyeit firtatja, sírvaröhögős, szöges ellentétben a valósággal... (Kevesebb hőtermelés, és csöndesebb hűtés? Az a rohadt Peltier önmagában beszippant 75W-ot, és már csak azért is zúznia kell a csoffadt 8cm-es ventiknek, hogy a bordát épeszű hőmérsékleten tartsák, nem hogy a GPU-t - merthogy csak addig igaz, hogy nem kell félteni a túlmelegedéstől, amíg a róla lerángatott hőt el tudjuk vezetni.:U Peltierre vízhűtést, és az egészet csak extra tuninghoz, vagy hogy...:DDD)

(#33) joshua7 válasza Kegyetlen (#29) üzenetére


joshua7
veterán

Alapórajeleshez minek hasonlítasz tuningosat?
Egy erősebb A64 (pl. 3700+) simán lezúzza a P4-et. Ez szvsz tény.

Semper Fi

(#34) Kegyetlen válasza joshua7 (#33) üzenetére


Kegyetlen
tag

Te biztosan nagyon okos gyerek vagy, de szerintem nem nagyon érted. En csak annyit akartam demonstrálni neked, hogy egy P4EE túlhajtva, és erős memoriákkal bizony komoly teljesitményre képes, ami elegendő lesz egy Radeon 2900 XT számára.

El a géptűl!!!

(#35) CYX válasza Kegyetlen (#34) üzenetére


CYX
aktív tag

Ha egy szálas játékoknál biztosan nagyon jól megy egy P4EE 4G-n, de sajnos ami az erőssége az a gyengéje is a procinak. Több magos procikkal szemben sajnos csak félkarú óriás. HD290XT-hez inkább illene egy 2+ magos proci, m ivel valószínübb, hogy többet profitál majd a program a 2 magból mint a bivajerős (ami azért lassan a két magos magonként beérnek) 1 magból. De azért ki ne dobd! Jó lesz a proci még egy darabig.

(#36) Loha válasza DigitXT (#32) üzenetére


Loha
veterán

Akkor ennyit tudott az AGP, mert nem volt még erősebb kártya...

(#37) DigitXT válasza Loha (#36) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor ennyit tudott az AGP
Nem egészen, mivel ugye nem az AGP volt a szűk keresztmetszet...:)

mert nem volt még erősebb kártya...
...hanem az adott kártya: az a (fél)mondat egyszerűen félrevezető.:R

(#38) Kegyetlen válasza CYX (#35) üzenetére


Kegyetlen
tag

Ez már egy ésszerű hozzászolás volt, a 2+magosoké a jövő az bizti. Viszont, ha jól tudom egyenlőre még nem sokminden használja ki a 2mag erejét. Ugye?

El a géptűl!!!

(#39) CYX válasza Kegyetlen (#38) üzenetére


CYX
aktív tag

már maga az operációs rendszer is kihasználja, aminek köszönhetően a felesleges sallang programok esetleg a másik magra kerülnek és nem azon ketyeg mind amit éppen te terhelsz 100%-ra egy játékkal, meg az újabb játékok általában képesen a több szálú futásra, ha esetleg korlátozott képességgel is.

(#40) m4rc!


m4rc!
őstag

Vajon hol lehet ilyeb vidkarit venni :F ?

We are analog players in a digital world

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.