Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goose-T


Goose-T
veterán

Hihetetlen. Akkor ezek szerint az Intel hivatalosan is beismerte, hogy a P4 egy kicsit melléfogás volt (hasonlóan az nV FX szériához). Bár nekem bejönnek a P4 procik. :)) Jók is azok. Olyanok, mint a régi amerikai autók motorjai. Nagy köbcenti, nagy fogyasztás, nagy nyomaték, kevesebb lóerô, hatalmas tuningpotenciál. :) Csak itt a motorháztetôre aggatott légszürô helyett csillogó-villogó bazinagy hütôapparátokat használunk.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2) Vitus válasza Goose-T (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Csakhogy a P4-nél jelnleg csak az A64 gyorsabb az sem mindenhol és a P4 nem egy mai gyerek és melléfogásnak meg végképpen nem gondolom.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) erdoke


erdoke
titán

Hmm. Akkor a Tejas lesz a utolsó ''pörgős'' mag? Viszont ebből a hírből úgy érzem, hogy a Prescott-féle gondok nem látszanak szűnni a Tejas-nál sem, a High-k nevezetű találmányukat valószínűleg nem tudják implementálni addig.

Ez a Merom kódnevű Dothan-unoka elvileg már az egy lapkán több maggal operáló korban kerül piacra, vajon lesz is ilyen desktop változata?

A legjobb aláírás a héten

(#4) Wolfie válasza Vitus (#2) üzenetére


Wolfie
csendes tag

Aha, ha a jelenlegi állapotot nézed, akkor igazad van, csak az Intel azzal arcoskodott hogy ez az architektúra 10gigáig skálázható lesz, ehez képest jó ha 5-ig eljutnak...

(#5) erdoke válasza Vitus (#2) üzenetére


erdoke
titán

Nem a P4 a zsákutca, hanem az azonos alapelven fejlesztett utódjai (bár ha a Prescott és a Tejas is P4, akkor tulajdonképpen mégis a P4...:F).

A legjobb aláírás a héten

(#6) Adrian Mole válasza Vitus (#2) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Sztem Goose-T a jövőbeni melléfogásra utalt (ugye az Intelnél nem úgy alakult a 64 bit, ahogyan azt tervezte, máshogyan kell megközelítenie a témát - és az nem megy az eredeti P4 rendszerben: gyorsulás az órajel srófolásával).

42

(#7) erdoke válasza Wolfie (#4) üzenetére


erdoke
titán

5 GHz-et biztosan meghaladja majd a Tejas, csak az a kérdés, milyen áron (és itt nem a bolti árra gondolok).

A legjobb aláírás a héten

(#8) karib


karib
addikt

Azért hosszú idő az a ''néhány év'' - lehet, hogy rá sem fogunk ismerni a mai Banias alapokra :) Addig is, hajrá :))

Department of Redundancy Department

(#9) L3zl13 válasza Vitus (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem sem volt melléfogás.

De azért érdekes látni, ezt a nagy pálfordulást. Kb pont az ellenkezője annak, amit eddig prédikáltak.

De mindegy. Ha csak 2006-ban jön a Pentium-M desktopra, akkor addig marad a prescott meg valószinűleg még utódja is lesz.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Goose-T válasza Vitus (#2) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem jól fogalmaztam. Nem is melléfogás, hanem afféle zsákutca. Egy ideig jó, de utána nem vezet sehova. Nekem semmi bajom a P4 procikkal (ezt mindenki tudhatja :) ), de azért lehet érezni a párhuzamot az nVidia/FX dologgal. Igaz, nem minden stimmel, de hasonló a helyzet Inteléknél is. Már csak az a bejelentés kéne, hogy az NV40 az NV25 továbbfejlesztett változata lesz, nem az NV30-é. (Vagy az NV30-at az NV25-bôl fejlesztették? Bár ezt nem hinném. Azért állítsatok le, ha hülyeségeket beszélek! :DDD)

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11) erdoke válasza L3zl13 (#9) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem a Tejas végső stádiumban van, ami a fejlesztést illeti, valószínűleg pont ez az oka a változtatásnak. Látják, hogy így nincs tovább, vagy csak olyan áron, ami már gazdaságilag nem kifizetődő.

A legjobb aláírás a héten

(#12) Power


Power
senior tag

Ez már egy régi hír.
A modell számozást is többek között emiatt vezette be az intel.
Már egy ideje rájött, hogy a fizikai okok miatt nem optimális egekig emelni az órajelet.

Power

(#13) Zoz


Zoz
őstag

A Pentium M-et miből fejlesztették ki?

(#14) L3zl13 válasza Zoz (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szilíciumból. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Adrian Mole válasza Zoz (#13) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Én úgy tudom, hogy eléggé titkos és titokzatos története van ennek a procinak, és azt is hallottam, hogy több köze van a Tualatin PIII-hoz, mint a PIV-hez. De ha baromságokat írok, majd csak jön valaki és kiigazít :DDD

42

(#16) erdoke válasza Zoz (#13) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem a Tualatin Mobil-P3-at vették alapul.

Szerk: Vazze, nem néztem meg az előzőt, mielkőtt írtam. Mindenesetre akkor már ketten írjuk ugyanazt a hülyeséget.:P

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#17) Do'Urden válasza Vitus (#2) üzenetére


Do'Urden
csendes tag

Előre leszögezem nem akarok senkibe sem bele kötni. Pusztán csak a tapsztalataimat megosztani.:DD

Adott két konfig, amiket egy xy cég videomegfigyelőrendzser által küldött adatok digitalizására használ.
1-es konfig: Intel P4 2.8GHz 800MHz HT, 1GB DDR 400MHz, 250GB 7200rpm 8MB HDD, Intel 875 alaplap.
2-es konfig: AMD Athlon 2000+ MP, 1GB DDR 266MHz, 250GB 7200rpm 8MB HDD, AMD 761 chipsetes MSI alaplap

A P4 -es rendszer Win2k rendszer alatt folymatos 100%-os terhelést mutat 4 kamera által küldött anyag tömörítésénél. Az AMD-s rendszer 45-50%-os terhelést produkál.
Elképzelhető, hogy a két processzor nagyban segít, de elméletileg ez a rendszer már elavultnak számít a mai Barton, Athlon64 és P4 rendszerek mellett.
Nagyon sarkítva ez azt jelentené, hogy az MP 2000+ processzor teljesitmenye egyenlo egy P4 2.8-sal.:DDD

[Szerkesztve]

(#18) Adrian Mole válasza erdoke (#16) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

:DDD
De ha tényleg így van, kapásból van nevem annak a procimagnak, ami ebből származik majd a P4 leváltására: Főnix (Phoenix) vagy valami hasonló :P

42

(#19) klumbik


klumbik
tag

lám-lám meddig eljutott a jó öreg p6 mag, 2006-ban már túl lesz a tizedik évén

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#20) LordX válasza klumbik (#19) üzenetére


LordX
veterán

A jó öreg P6 magnak már köze nincs a Baniashoz, csak a mikroarchitektúra ugyanaz. A ''jó öreg'' Wilamette mag is ugyanarra a mikroarchitektúrára épül, mint a Prescott, de ezen kívűl semmiben nem egyezik... (na jó, az FSB-ben, de a Pentium 1 vs Banias még ebben sem)

Mikroarchitektúra: milyen elven csináljuk meg a procit, a megvalósításoknak egyáltalán nem kell hasonlítaniuk egymásra: növelt futószalagok, elágazás-jóslás, cache kezelés pl. olyan dolgok, amiben nincs 2 proci, amiben egyeznének..

(#21) Zoz válasza erdoke (#16) üzenetére


Zoz
őstag

És majd a PowerLeap kiad FCPGA-PentiumM átalakítót is? :))

(#22) erdoke válasza Zoz (#21) üzenetére


erdoke
titán

Hát persze...:DD

A legjobb aláírás a héten

(#23) Kriza


Kriza
őstag

Azért kíváncsi vagyok, hogy a 2006-ig kiadott processzorok mennyit fognak fűteni, hiszen most már eljutottunk a 100W-hoz.

Azt sem értem egészen, hogy minek kellett a P3-at lecserélni, hiszen azonos órajelen veri a P4-et. Vajon 90nm-es technikával gyártva nem mennének???

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#24) Adrian Mole válasza Kriza (#23) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem ez üzletpolitika volt: amíg nem megy az Ithanium, addig is nyomjuk le a konkurenciát a minél nagyobb órajellel. Az órajelnövelésre jobb volt a P4, az AMD-hez képest tényleg magasabb órajelet tudtak produkálni (a P3-mal valószínűleg ez nem ment volna, nem beszélve annak ''elavult'' memóriabuszáról). Miután az Ithaniumból valószínűleg nem lesz semmi (desktopban legalábbis), ezért vissza kell nyúlni valami máshoz, mert a P4 nem fenékig tejfel (lásd a Prescott gondjait - pl hőtermelés szintjén).

42

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.