Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Dizájnon még dolgozhattak volna egy kicsit, meg az árára is kiváncsi lennék. Az írókéra és az alapanyagéra pedig méginkább... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#2) anulu válasza L3zl13 (#1) üzenetére


anulu
félisten

maximálisan 1etértek ;)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) rudi válasza L3zl13 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

SONY már néhány hónapja kigyártotta a 3 ''színű'' lézert DVD, CDRW, Bluray olvasáshoz Bővebben: link.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) breetai


breetai
aktív tag

Kell ez nekünk? (Ez volt az első gondolatom.)
De rájöttem igen! Mert azért jó lenne még több adatot 1 lemezre írni.
Nem lenne jobb elöszőr a DVD formátumot tutira megcsinálni?
Mert én csak ''jó minőségű DVD-kre'' nagyrészt 2,4 , ill. 2x -es sebességgel írok. De azért, az arzént nem nyelném be rá, hogy 5 év+ után is ott lesz az-az adat! :(((
Pedig nekem van min. 4, de lehet, hogy 6 éves Philips 12x-es (talán, nem tuti) CD-m ami még tutin olvasható!!! (''Mindenben 52x LG is!'' :D )

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#5) janpotocki válasza rudi (#3) üzenetére


janpotocki
senior tag

akkor már inkább ez :D :

Bővebben: link

viszont amíg ilyen nagy az öldöklés a blu-ray és a hd dvd tábor között, addig ne is várjunk nagyon olyan olvasókat, amikben nemcsak három lézer van, de a bd-t és a hd dvd-t is támogatják...

(#6) Dzsekó válasza breetai (#4) üzenetére


Dzsekó
addikt

Na pont a Philips Multi Purpose 1-12X-es lemez az amelyről eltűnnek az adatok két év után híresen szar széria volt, és nekem is elromlott az összes ilyen lemezem. :(

(#7) breetai válasza Dzsekó (#6) üzenetére


breetai
aktív tag

Tudom. De ez csocso! :D 1 db 650-670 MB-s Div.X figyel rajta, felmásolja ''minden'', és még a filmben sincs hiba.

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#8) fanatic


fanatic
aktív tag

Lesz belőle fekete is? :D

Ha az eddigi árpolitikáját követi, akkor a konkurensek alatti áron nyomja majd!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#9) Pötyi


Pötyi
őstag

Kábé 5 éve volt egy vita arról, hogy melyik 56.6-os változat legyen az új modemszabvány? A V-90 vagy az 56flex? Az U.S. Robotics meg kihozott egy olyan készüléket, amelyik mind a kettőt ismerte és letarolta vele a piacot... :D

Ez az olvasó-fej is egy ehez hasonló huszárvágás. Nem várnak arra, hogy a marketingesek megvívják a szabványháborút. Elébe mennek a dolognak és csinálnak egy olyat, ami mindhárom szabványt ismeri.

QNX is cool!

(#10) Thunder78


Thunder78
senior tag

Még korai feszegetni a Blue ray-t és a HD DVD-t. Mindenesetre hasonló háborúra lehet majd számítani, mint a DVD-audio és az SACD esetén. Részemről az SACD-t jobbnak tartom (ez saját vélemény).
De mint láthatjátok a készülékkínálatot, rengeteg olyan lejátszó van, ami mindkettőt támogatja (kivétel a megrögzötten egyik oldalon állók). Ugyanez lesz itt is, lesz majd olyan készülék, ami minden formátumot ismer (persze jól kihúzzák a vásárlóból a pénzt).

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#11) Thunder78


Thunder78
senior tag

A várható áráról csak annyit, hogy emlékezzetek vissza, amikor bejött a dvd.
100e alatt nem is volt lejátszó hozzá. Most meg már bagóért utánad dobnak a hipermarketekben egy olyant, ami sokkal fejlettebb és több funkcióval rendelkezik.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#12) rudi válasza Thunder78 (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

A versenyt inkább a SONY Beta és a VHS formátum csatájához hasonlítanám. Azon a Sony veszett nagyot szívott. Most a BD oldal a HDTV adás felvétele irányából közelít és a Sony-nak van pár ''kisebb'' filmstúdiója (Tristar meg mittodomainmégmi), a HD DVD-sek full erőből a filmstúdiók felől közelítenek tartalomszolgáltatóként, állítólag egy olyan titkosítási eljárással, ami sokkal nehezebben törhető mint a DVD.

Méztem a BD-et kicsit alaposabban és olyan java felületet is tud, amivel a filmek csak egy netes szerverről lekért kóddal olvashatóak, valami olyasmi mint a Disney DVD.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) rudi válasza janpotocki (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Jé! Ilyen is volt a PH-n :C és azt írtuk, hogy a Sony most decembertől már külsőknek is árulja a BD író/olvasó fejét (ez még asszem ''egyszinű'')? Valami 170.00 Yen rémlik...

Mindenesetre BD író már van egy éve piaci forgalomban is (no persze 3000 USD fölött), DH DVD-meg...

Még bepakolom kedvenc idézeteim egyikét (meg nem mondom honnan van, digitimes vagy pcworld vagy micsoda):

The problem of illegal copying was highlighted in a recent report by the Motion Picture Association of America that says an average of 24 percent of Internet users in eight major countries have downloaded a movie. The MPAA estimates losses to the movie industry from such piracy run into billions of dollars

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.