Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Obi-1


Obi-1
őstag

A múlt héten megjelent cikkben bejelentett technológia máris valós termékre került! Ez aztán a sebesség!

De attól, hogy hatékonyabb a hőszállítás, miért nem lesz szükség a ventilátorra?

Only a Sith deals in absolutes.

(#2) bujdyka válasza Obi-1 (#1) üzenetére


bujdyka
tag

Bízzunk benne, hogy a heat pipe útjára lép, és úgyanúgy tömegtermékké/olcsóvá tud válni...

Venti szvsz azért kell, mert a passzivitáshoz kell egy minimum felület, ami ezen nincs (reméljük még) meg...

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#3) jakobkacsa válasza Obi-1 (#1) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

miert, nem kell venti? a kepen levo VGAn 2 is van, a technologiai cikkben szereplo huton is van...
magyarul pont annyira lesz halkabb Arctic Coolingnal, amennyivel a venti halkabb - ha egyaltalan halkabb

es ez igy a legkevesbe sem konkural a vizhutessel, mint gondoltuk :U

Dyslexia for cure found!

(#4) anaqer válasza Obi-1 (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Inkább a hírt mondanám későinek mint az adoptációt korainak. ;)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#5) Alex91


Alex91
félisten

Venti nelkul hogyan adja at a hot a levegonek hatekonyan? :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6) somodisoma válasza jakobkacsa (#3) üzenetére


somodisoma
senior tag

Kifelejtesz valamit, ha jobb a hoatadas, akkor a fem sokkal melegebb lesz a csoben. (kicsi lesz a hom. különbseg a hutocso, meg a blokk kozt), melegebb hutocso nagyobb homersekletkulonbseget eredmenyez a levegovel szemben. Nagyobb delta T: jobb hutesi hatasfok. Tehat lassabb/halkabb ventivel is megoldhato a dolog, vagy kicsit nagyobb felulettel, ami sokkal melegebb lesz, mint adott esetben egy sima borda, de a jobb hatasfok miatt megis le tud hulni...

Vagy adott esetben hidegebb lesz a blokk.
:C :C :C

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#7) Obi-1 válasza jakobkacsa (#3) üzenetére


Obi-1
őstag

''bár a prototípusokon még megtaláljuk a hagyományos léghűtések elengedhetetlen tartozékát jelentő ventilátort (abból is mindjárt kettőt), a végleges termék egyes hírek szerint nem fog semmilyen légkavarót tartalmazni''

Only a Sith deals in absolutes.

(#8) jakobkacsa válasza somodisoma (#6) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

nem nagyon tudom elkepzelni, hogy a kepen szereplo ventik (vagy hasonlok) kulonosebben halkabbak lennenek a most hasznaltaknal
''Tehat lassabb/halkabb ventivel is megoldhato a dolog'' - pont hogy nem, hiszen a bordarol tobb hot kell elszallitani, nagyobb legmozgasra van szukseg, stb.

Dyslexia for cure found!

(#9) detroitrw


detroitrw
addikt

Remélem hogy külön is meg lehet lesz vásárolni az ilyen hűtőt.
Amúgy meg elegendő lesz szerintem csak a borda is a hűtéshez.
Aki nem hiszi el az inkább tanulmányozza a folyékony fémek tulajdonságait /jelen esetbe a folyékony gallium-ötvözetet-et/.
Gondoljatok bele!!! Ha vízhűtéssel lehet hűteni akkor folyékony fémmel milyen eredményeket lehet elérni /még akkor is ha nincs áramlásba/.
Sokan kételkedtek a ZM80D-HP képességeibe is és tessék ....
Szerintem nem kell a nyúlra ágyúval lőni /feltétlenül/ :B
Az kétségtelen hogy jobb lesz a hűtése.

(#10) DaSilva


DaSilva
senior tag

muhaha majd jól kiszakítja a slotot, és széttöri az alatta lévő hangkártyát is

huss, fohászom száll feléd

(#11) jakobkacsa válasza Obi-1 (#7) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

vazz, pedig eskuszom, elolvastam az egesz hirt - talan kisse figyelmetlenul :B

viszont akkor mi is fogja kivinni a hot a hazon kivulre? (egy X850XT-PE-rol? :Y)

Dyslexia for cure found!

(#12) Obi-1 válasza jakobkacsa (#8) üzenetére


Obi-1
őstag

Most azt mondod, hogy azért kell jobban hűteni, mert a jobb hőcsere miatt a borda melegebb lesz, mint gyengébb hőcsere esetén?

Only a Sith deals in absolutes.

(#13) somodisoma válasza jakobkacsa (#8) üzenetére


somodisoma
senior tag

Akkor jarj egy kis fizika orára még!!!!!


Te most abbol indul ki, hogy melegebb, akkor tobb hot is termelt a GPU, de a GPU ugyanannyi hot termelt, csak azt jobban atadja a hutoborbanak.

Szerinted hogy konnyebb huteni? Ha 5 kok fulonbseg van a huto kozeg, es a hutendo kozt, vagy ha 15 fok kulonbseg van?!?!? :F (minekozben a GPU ugyanannyi hôt termel...)

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#14) Obi-1 válasza detroitrw (#9) üzenetére


Obi-1
őstag

A múlt héten megjelent cikk szerint ez a rendszer hasonló a vízhűtéshez, de víz helyett más közeget (jelen esetben spéci gallium ötvözetet) használ. A kártyára szerelt hűtőnek viszont túl kicsi a radiátora, hőleadó felülete, ezért kételkedünk benne.

Only a Sith deals in absolutes.

(#15) Esmein válasza DaSilva (#10) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az én vgamon egy 450 grammos hűtés van és még csak be se csavaroztam... Milyen socketkiszakításról beszélsz ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#16) jakobkacsa válasza Obi-1 (#12) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

miert, nem?

ha 10 fokkal huvosebb a GPU, azt az extra hot a follyekony gallium elvezette - vagyis tobb ho kerul a bordara, mintha mondjuk Zalman lenne
ahhoz, hogy meglegyen a termikus egyensuly az alacsonyabb homersekleten, el kell vinni a hotobbletet valahova - nagyobb borda kell, vagy nagyobb venti

Dyslexia for cure found!

(#17) Obi-1 válasza jakobkacsa (#16) üzenetére


Obi-1
őstag

1. Nem a bordát kell hűteni, hanem a GPU-t.
2. Ha a borda több hőt tud felvenni, a GPU hűvösebb marad.
3. Melegebb borda több hőt ad le a körülötte levő levegőnek.

Only a Sith deals in absolutes.

(#18) somodisoma válasza jakobkacsa (#16) üzenetére


somodisoma
senior tag

Elolvastad a 13-as hozzaszolasomat?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#19) detroitrw válasza Obi-1 (#14) üzenetére


detroitrw
addikt

Ha rendesen lesz ott áramlás akkor tényleg nem kamuznak hogy a végleges verzión már nem lesz hűtésre szükség.
De az is biztos hogy lehetlesz hozzá ventiket kapni mint a többi ilyen passív hűtőkhöz.

Nézzük meg pl a nagyobb hűtő gyártókat. Több esetbenis lehet olyan passív hűtőbordákat kapni amik 3.x Ghz körüli CPU hűtésére szolgál /venti nélkül/.
Ezzel nem azt akarom mondani hogy nem is kell egyáltalán venti a számítégépbe! /Hisz ''jó'' ha van egy ''kis'' légmozgás/.

aki meg csendes ventit akar rá úgyis megtalálja a módját.
egyik haver vett egy Spire 12 cm hűtőt /1200 RPM, 44.84 CFM, 22 dBA/ és hozzá egy zalman FAN Speed Controller -t, és akkor a mondatot nem fejezembe :U

(#20) prmcsk


prmcsk
addikt

Csak egy kérdésem van:A vakítástól meg folyékony fémtől miért lenne jobb
a radiátoron keresztüli környezetnek átadott(disszipált) hő hatásfoka.
Egy hűtés hatékonyságát összességében kell nézni,mert egy folyamatot hiába
javítok ha a másik nem''győzi''azt.
Erre a ventik a megoldás ?Akkor minek ez az egész ?
Ez olyan mint ha egy forma 1-es autóba trabant fékrendszert raknánk és
elvárnánk tőle,hogy ugyanolyan hatásfokkal dolgozzon mint az eredeti.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#21) biga


biga
senior tag

Már megint egy (látszólag) The Inquirer hír, amit mindenki készpénznek vesz. Ne már! A Blikknek is elhisztek mindent? Nem mondom, hogy nem csinált ilyet a Sapphire, csak pusztán e hír hallatán nem kellene messzemenő következtetéseket levonni.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#22) detroitrw válasza prmcsk (#20) üzenetére


detroitrw
addikt

Szerintem 2005-öt írunk ;)

(#23) Lacix29 válasza Obi-1 (#1) üzenetére


Lacix29
őstag

Nem csak a hőszállítás hatékonyabb.
A hőenergia egy részét halmazállapot váltásra használja fel (folyadék => gáz/gőz), az így felhasznált energiát már nem kell kisugározni. :) (sztem)
És a halmazállapot váltásban felhasznált energia lehet nagyobb ennél a fémes cuccnál.

(#24) Obi-1 válasza Lacix29 (#23) üzenetére


Obi-1
őstag

Jó próbálkozás, de ez a vegyület csak extrém hőmérsékleteken vált gáz halmazállapotra. Az is elég extra, ha egy fém folyékony szobahőmérsékleten, nem várhatjuk el tőle, hogy 60-70 fokon mág légnemű legyen. ;)

Only a Sith deals in absolutes.

(#25) somodisoma válasza prmcsk (#20) üzenetére


somodisoma
senior tag

Ezt kb. ugy kepzeld el, mintha egy mini vizhutest raktak volna ra, csak a fem sokkal jobban atveszi a hot, es magneses hullamokkal lehet keringetni...

Most megkerdezed, hogy ''miert lenne jobb a vizhutes''? :F

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#26) prmcsk válasza detroitrw (#22) üzenetére


prmcsk
addikt

Ez igaz,de a fizika az fizika,vagy pedig új''géniusz''született és csak most
tudtuk meg.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#27) somodisoma válasza prmcsk (#26) üzenetére


somodisoma
senior tag

A 13-ast olvastad?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#28) prmcsk válasza somodisoma (#25) üzenetére


prmcsk
addikt

Én nem a hőátadást és hőszállítást újszerűségét''vitatom'',hanem azt,hogy a hőleadás hatásfoka ettől miért változna.Erre értem az összességet.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29) jakobkacsa válasza Lacix29 (#23) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

olvasd el ezt a cikket: Bővebben: link
nincs szo halmazallapotvaltasrol, az a hocso

Dyslexia for cure found!

(#30) somodisoma válasza prmcsk (#28) üzenetére


somodisoma
senior tag

Na, vegigolvastad-e az osszes hozzaszolast?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#31) Lacix29 válasza jakobkacsa (#29) üzenetére


Lacix29
őstag

Igazatok van, bocs.
(Azt hittem ez is valamiféle hőcsöves megoldás)

(#32) Neck válasza Obi-1 (#17) üzenetére


Neck
veterán

De a melegebb radiátor -> Nem hűl le úgy a folyékony fém benne,(nem úgy adja az le a hőt, hogy ''ledobja a terhet'') -> melegebb GPU, vagyis nem hűt olyan jól.
Nem?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#33) Neck válasza somodisoma (#30) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem ez azért fórum, mert végigolvassák. :D
Ez már a negyedik vagy örödik ilyen HSZed. Nyugi má :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#34) Neck


Neck
veterán

Egyébként, ha lesz ilyen, úgyis letesztelik, és a gyakorlatban kiderül, hogy jó-e, és az alapján fogunk vásárolni, Azt' kész :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#35) jakobkacsa válasza somodisoma (#27) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

na jo, fussunk neki meg1x

ahhoz, hogy alacsonyabb homersekletu legyen a GPU, tobb hot kell elvinni rola
ez a gallium felatada
a borda feladata, hogy atvegye a hot
namarmost: mivel nem Carnot-korfolyamatrol van szo, szegeny borda az eletben nem lesz melegebb, mint a GPU

ti azt allitjatok, ha melegebb a borda, az jo, mert jobban adja le a hot
akkor minek a borda? a GPU-t szabadon hagyva elegge meleg lesz rovid idon belul, biztos nagyon jol leadja a hot a levegonek :U

albeit: ha a GPU-borda rendszert egynek vesszul, csak ugy lehet huvosebb, hogy
a) nagyobb feluleten osztjuk el a hot (nagyobb borda)
b) elvisszuk a hot (venti)

attol, hogy jobb a hocsere a GPU es a borda kozott, a borda nem tud tobb hot leadni a levegonek...

Dyslexia for cure found!

(#36) somodisoma válasza Neck (#32) üzenetére


somodisoma
senior tag

DE a melegebb radiatornak nagyobb a homersekletkulonbsege a kornyezethez kepest!!!!! Jobban hül! Nagyobb homennyiseget ad at adott ido alatt!!!!!!!!!!!!!!1

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#37) detroitrw válasza prmcsk (#26) üzenetére


detroitrw
addikt

azt sose feledd hogy amit piacra dobnak azt nem akkor készítették.
azért mert Te nem tudsz, nem hallottál róla attól még nembiztos hogy ez is spanyol viasz.

(#38) jakobkacsa válasza somodisoma (#36) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

ez igaz, de nem az a celunk, hogy vegtelen hokapacitasu hotartalybol melegitsuk a levegot, hanem hogy veges feluletu bordaval vigyuk el a hot a GPUrol

(es a termodinamika nem teljesen trivialis, de koszi, nem fogok meg fizikat tanulni 3 ev ELTE fizikus szak utan ;))

Dyslexia for cure found!

(#39) Ijk válasza Neck (#32) üzenetére


Ijk
nagyúr

melegebb hűtőborda >> hidegebb gpu, melegebb felület gyorsabban adja le ugyanolyan hőmérsékletű környezetben a hőt, mint a hidegebb >> a gpu jobban lehűl

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40) Obi-1 válasza jakobkacsa (#35) üzenetére


Obi-1
őstag

1. A borda nem lesz melegebb, mint a GPU, ez igaz. (Mi sem állítottuk, hogy melegebb lesz.)

2. A GPU szabadon hagyva ugyan hamar eléri a 200 fokot, de még így is kevesebb hőt ad le, a maga 400 négyzetmilis felületével, mint a 60 fokos borda a több mint 100* nagyobb felületen.

3. Ha jobb a hőcsere, igenis több hőt ad le a borda a levegőnek, mivel a hőátadás mértéke függ a hőmérsékletek különbségétől.

A venti nélküli működést mi is megkérdőjeleztük, ebben egyetértünk, de te többségében tévesen érvelsz.

Only a Sith deals in absolutes.

(#41) prmcsk válasza somodisoma (#30) üzenetére


prmcsk
addikt

Végig olvastam.Továbbra is megválaszolatlan az eredeti gondom és ez a
''végponti''radiátor.Ha teljesen passzív akkor mekkora lesz ?Ventis ?Akkor minek ?
Milyen környezetben adja le a hőt ?
Nem kell itt''vitatkoznunk''!A gyakorlat majd eldönti kinek volt igaza.
Láttam már sok olyan megoldást amit csodaként hirdettek és kiderült,hogy
nem vált be.(passzív táp,passzív 6600GT,stb)

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#42) jakobkacsa válasza Ijk (#39) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

de itt nem egy hutogep kompresszorarol van szo, ami barmi magas homersekletre melegiti a bordat
egyszeruen csak kering ez a gallium-ize trutyi
szerinted ha melegebb a borda, mennyi hot fog atvenni az otvozettol?
emberek, termikus egyensulyban kell gondolkozni, nem ''ha melegebb a borda'', meg hasonlok
a helyes gondolatmenet: a borda akkor tud melegebb lenni, ha...

Dyslexia for cure found!

(#43) somodisoma válasza jakobkacsa (#35) üzenetére


somodisoma
senior tag

Tobbet nem irok hozza, ez az utolso, feladom:

A HARMADIK VARIACIO, HOGY HIDEGEBB LEVEGOVEL HUTESZ!!!! Vagy tevedek? Nem! De itt nem a levegot hutod le elore, hanem nagyobb delta T-t (homersekletkulonbseget) hasznalsz a borda es a levego kozt, mintha, sima bordat raktal volna fel! nagyon hom. kulonbseg jobb hutes!


Persze, erre NAGYON OKOSAN felvetetted, hogy akkor minek egyaltalan a borda?!?! Azert, mert egy egyesulyi allapotnak be kell kovetkeznie, amihez bordara van szukseg, hisz a GPU felulete nem eleg nagy ahhoz, hogy atadjon annyi hot, amennyi kell, ezert elszallitjuk onnan...

Ebben a rendszerben nem az a jo, hogy nem kell sem borda, sem venti, sesemmi, hanem az, hogy jobb hatasfokkal dolgozik: ergo kisebb venti (esetleg nem kell venti).

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#44) Fade_Away válasza jakobkacsa (#35) üzenetére


Fade_Away
őstag

Nemértem mitnemértesz rajta.....

Ez a fémes rendszer gyorsabban elvezeti a hőt mint a ''megszokott'' anyagok/technikak.
hővezető képesség alakulása ergo nagyjából így néz ki:
fémes rendszer > vízhűtés > hp >réz > alu


Ha meg tudod mi a carno körfolyamat akkor meg nemértem ilyen alapdolgot, hogynemértesz.....





[Szerkesztve]

(#45) somodisoma válasza jakobkacsa (#38) üzenetére


somodisoma
senior tag

''(es a termodinamika nem teljesen trivialis, de koszi, nem fogok meg fizikat tanulni 3 ev ELTE fizikus szak utan )''

Es hany eves volt a suli? 5 ?

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#46) Obi-1 válasza jakobkacsa (#42) üzenetére


Obi-1
őstag

Ez nem egy zárt rendszer, hanem léghűtés. Ha a borda nem hűl le eléggé, akkor ventit kell alkalmazni, ennyi.

Tényleg nem értem, ha fizikát tanultál egyetemi szinten, 3 évig, akkor miről diskurálunk most.

Only a Sith deals in absolutes.

(#47) Obi-1 válasza somodisoma (#45) üzenetére


Obi-1
őstag

Háromszor próbálta kijárni az elsőt, de mindig megbukott hőtanból, így jön ki a három év :))

Only a Sith deals in absolutes.

(#48) Scream007


Scream007
őstag

biztos 1 klassz ujjítás ez, de én kivárnám amíg valaki kipróbálja.
mert ha esetleg az az anyag onnan ki tud valahogy jönni akkor nem biztos hogy nem patkolsz el tőle.(mérgező)

szeritnem ezt hagyni kéne ezta folyékony fém dolgot.
1 130-150e-s vga esetén simán mellékelhetnének 1 vízhűtést.
ha belevesszük a legolcsobbak 20e körül vannak, akkor 1 gyári belső vízhűtés 10e körül kijönne és biztonságosabb lenne mint ez.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#49) rudi válasza DaSilva (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát ez az! Tömegről mindenki kussol! Menyi fémötvözet lesz benne? MIyen ennek az ötvözetnek a fajsúlya? A ilós CPU coolert csak rá lehet támasztani az alaplapra, de ezt a cuccot majd elbírja a slot és az az egy-két csavar ami a ház hátuljához fogja?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) jakobkacsa válasza somodisoma (#43) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

egye fene, en is egy utolsot:

kimaradt a gondolatmenetedbol, hogy a borda veges hokapacitasu, nem toltheted hovel ameddig akarod
sajnos a folyekony fem a bordatol visszaaramlik a GPUhoz - es ha a borda melegebb, kevesebb hot vesz fel a galliumtol, es a fem is melegebben megy vissza a GPUhoz, es kevesebb hot fog tole elvonni, stb. - idovel bekovetkezik a termikus egyensuly
ugye latszik, mennyire rossz igy fogalmazni - valojaban a termikus egyensuly meg azelott bekovetkezik, hogy tulmelegedne a borda
persze elhiszem, hogy az uj hoatadassal picit magasabb homersekletre osztokelhetjuk a bordat, nade nem hiszem, hogy csak a hokozles miatt 10 fokkal csokkenne a GPU homerseklete

itt arrol van szo (szerintem), hogy a folyekony fem nagyobb bordat tud azonos homersekletre melegiteni - ergo nagyobb a hatasfoka
ha azonban nem hasznalunk nagyobb bordat, akkor bizony kell egy venti
vagy: Sapphire-ek kijonnek valami uj anyagu bordaval, ami jobb, mint a rez, es nem is szakitja ki szegeny foglalatot (bar Esmein szerint a szakadas valoszinutlen, en pedig meghajlok a tapasztalat elott)

Dyslexia for cure found!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.