Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HERR Z


HERR Z
veterán

hmm...illene ati-nak is ilyen paper-lunch-ot csinálni, csak h nehogy lemaradjanak

(#2) Club


Club
őstag

''G70-es széria a GeForce 6800-asok teljesítményének mintegy kétszeresét nyújtja''
Na ha ez igaz, akkor az Atinak löttek:)

(#3) MUŁĐER válasza Club (#2) üzenetére


MUŁĐER
addikt

és képzeld el SLI-ben:Y

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#4) Gdi


Gdi
senior tag

Mikor esik a GF6800GT-k ára 60K alá?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) TeeJay válasza MUŁĐER (#3) üzenetére


TeeJay
félisten

de ha már a 6800 teljesítmények kétszeresét nyomja akkor minek még azt is SLI be tenni? :)

ha 2x 6800teljesítményét nyémja 1 kártya akkor szerintem 1 is bőven nagyon sok ezekből :D

biztos lesz majd rajta 512vagy 1gigbájt ram meg vagy egy baromi nagy ventis hűtő :D

az ára meg a poén a végére

tuti lesz vagy 250ezer
nemde?:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6) HERR Z válasza Club (#2) üzenetére


HERR Z
veterán

szerintem R520-at még nem kell temetni....az is tud majd sli-t is....csak mé nem jelentik be +jelenik már meg:)

(#7) Club válasza MUŁĐER (#3) üzenetére


Club
őstag

És képzeld el a fogyasztását;]

(#8) Club válasza HERR Z (#6) üzenetére


Club
őstag

Nem vagyok ebben most olyan bizakodó;)

(#9) TeeJay válasza Club (#7) üzenetére


TeeJay
félisten

aki ilyet vesz majd az vegyen hozzá 1kilowattos tápot is :D

na jó csak 500wattos kell majd szerintem:DD

és a hő amit termelni fog na majd azon fogunk nyársalni:C
praktikus dolog ez csak nyáron minek még fűteni a szobát?
télen hasznosabb lesz:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10) Proky


Proky
senior tag

Nem tartom kizártnak hogy az ATI direkt várta meg hogy az Nvidia lépjen először. Így legalább ha az R520 jelenleg gyengébb, akkor még van idő javítani/alakítani rajta valamit. Szvsz, így úgymond biztosra mennek.

(#11) csiga997 válasza HERR Z (#1) üzenetére


csiga997
őstag

papírebéd :C :C :C

(#12) ciao


ciao
senior tag

ez alá milyen processzort akar tenni az nvidia ami ki is hajtja rendesen?
ha így elhúz a videókártya teljesítményben a prociktól kényszerszabadságra kell küldeni a fejlesztőket:C

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#13) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Már megint ez a 2x gyorsabb.....ehh :((
Eszem f@szom megáll! ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#14) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

ugy oszinten: MI ERTELME VAN ENNEK?!
fel evente dobjak piacra az erosebbnel erosebb, melegebbnel melegebb es egyre tobbet zabalo kartyakat...
De hiszen most sem hasznalja ki minden a mai csucskartyakat (es, ha rendesen tudnanak programozni, nem is kellenenek, de ez meg mar az ''Osszeeskuves elmelet''-topikba tartozik...)...
Ehhhh...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#15) Gdi válasza bolondember (#14) üzenetére


Gdi
senior tag

gondolj arra hogy a fejlesztők családjait etetni kell.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#16) Esmein válasza bolondember (#14) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem kell megvenni. Nem az adódból fizetik, és nem jelent konkurrenciát a céged számára. Akkor meg miért fáj ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) Obi-1


Obi-1
őstag

Piacra kerüléséről még szó sincs. Tényleg túlságosan elhúztak a GPU-gyártók, de ez jó nekünk. Verseny van.

Only a Sith deals in absolutes.

(#18) Kosh Naranek válasza Proky (#10) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Igaz. Valamint ha figyelembe vesszük, hogy az ATI a feat lista területén mennyi területen van elmaradva: SLI, HDR, teljes 32 bites precizitás megfelelő sebességgel (ezen ugye az NV is elcsúszott elsőre), SM3.0 (amit az NV már abszolvált), akkor nem kell csodálkozni a várakozó állásponton. Ui a tervező mérnökök kivételével jelenleg senki sem tudja, hogy lesz-e új feat a G70-ben (vagy nem).
Ugye a HL2 sem tudta biztosítani az ATI számára a piaci egyeduralmat, a sok luzer user nagyon is vonzónak találta a feat-ek terén felmutatott vezető pozíciót (GF6800), a pár százaléknyi sebesség előnnyel szemben (X800/850).

(#19) Yutani válasza bolondember (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezt a ''rendesen tudnának programozni'' dolgot lehet elfelejteni. Igenis kell a fejlesztés, ugyanis még mindig elég messze vagyunk a fotorealisztikus játékoktól, márpedig az a cél, hogy azt a minőséget elérjék. Ahhoz viszont iszonyatos erő kell a VGA részéről, főleg, ha az ''eye-candy'' cuccok be vannak kapcsolva.

Másfelől nézve azért kell az ilyen ''sokat zabáló'' fejlesztés, hogy aztán a következő körben optimalizálni tudják a hardvert, és kisebb fogyasztásúvá lehessen tenni ugyanolyan teljesítmény mellett.

#tarcsad

(#20) Steven


Steven
addikt

Szerintem kár bármilyen következtetést is levonni igy elsőre ugy az atiról ugy az nvidárol ... ezeke töbnyire valoltlan találgatások , a végén ugy is kiderül hogy hogy fog alakulni.
Én inkább annak szurkolok h. jó szoros verseny alakuljon ki , s3 is össze szedhetné magát , hátha lejjebb mennek az árak akár legalább egy 10e sel is de lejjebb
és az sem zavar ha minnnél nagyobb teljesítményű vga-dobnak a piacra
a lényeg h. minnél szebb életszerübb grafikát varázsoljanak a monitoromra megfizethető áron legyen az ati nvidia vagy akár S3
:C:C:C:C:C

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#21) Yutani válasza Kosh Naranek (#18) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha tartja az Nvidia a jó szokását, akkor ez a G70 egy jól optimalizált NV40 lesz.

Jó szokás alatt értem az alábbi, optimalizálási sorozatot:
TNT -> TNT2
GF256 -> GF2 GTS
GF3 -> GF4 Ti
FX5800 -> FX5900
GF6800 -> G70

Nekem ennyi elég is lenne, és legalább megmaradna a jó öreg rendszer. :)

#tarcsad

(#22) HERR Z válasza Yutani (#21) üzenetére


HERR Z
veterán

ebben azért nem vagyok biztos mert a jól optimalizált lett volna az NV50 amit egyszerűen átugrottak...tuti nem csak optimalizálás lesz hanem lesz benne egy pár új cucc

(#23) bolondember válasza Esmein (#16) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Mert a szivem megszakad neha 1-1 kartyaert (polo most egy 6800GT-ert).. :B
Ez nekem olyan, mint a Dodge Viper... Semmi ertelme nincs, sokat zabal, vezethetetlen, satobbi - es, megis! Nem akarok ugy meghalni, h nem vezettem egyet..
Es meg azt mondjuk, h a Nok erthetetlenek?! :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#24) viharhozo válasza Kosh Naranek (#18) üzenetére


viharhozo
addikt

Tenyleg nagy ficsorok ezek.

Az SLI altalaban nem eri meg, a 2x6800GT-nek ertelme sincs, a 2x6600GT meg annyit tud, mint egy 6800GT. Tudom, fejleszthetoseg, mert majd vmikor vehetek a mostani melle meg egyet.
Bekapcsolt HDR-rel gyakorlatilag semmilyen jatek nem jatszhato, mert keves a vas.
Az SM3.0-at az elso tamogato kartya megjelenese utan 1 evvel is elvetve hasznalja nehany jatek. Raadasul megeshet, h meg igy lassabb vmivel a GF6.

De ha ezeket leszamitjuk, akkor valoban hasznos ficsorok ezek.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#25) Esmein válasza bolondember (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én akarok egy 6600gt-t az még megfizethető, de már így is baromi drága a 15e ftos alaplap és a 22 e ftos proci mellé.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) bolondember válasza Yutani (#19) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Erre a HALO-t tudnam felhozni, hisz barmilyen vason kepes beszaggatni... Rossz optimalizaci=nem megfelelo programozas (szerintem!)...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#27) bolondember válasza Esmein (#25) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

6800GT is megfizetheto - persze nem akkor, ha kozel egyhavi fizetesembe fajna... :DDD
Talan, ha kijon az uj, akkor lenyomja a regi arait... En is gondolkodtam a 6600GT-n, de ugy erzem, nem erne meg valtani a mostani szenne huzott FX5900XT-mrol... Es (meg) nem PCIE-s deszkam van, tehat a kesobbi fejlesztesnek is lottek...:(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#28) Comm


Comm
senior tag

Hurrá!!!!Legalább olcsóbbak lesznek a Geforce 6 Series karik:C
Köszi Nvidia:R

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#29) nap


nap
addikt

Szep dolog, hogy nyomjak a g70-et, de lassan ott tartunk, hogy nyitniuk kellene egy processzorfejleszto osztalyt a videokartyagyartoknak, hogy legyen mivel etetni ezeket az ehes fenevadakat.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#30) rocket válasza HERR Z (#22) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezt nem tudhatod valojaban, hogy atugrottak e, lehet csak a nevet valtoztattak meg, hogy az ati-ra ijesszenek.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#31) Vikthor válasza Club (#2) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Atinak lőttek... ez LOL

Ugyanmár magyarázd el, hogy miért? Tudunk vmit is az R520-ról? ne legyél ennyire biztos benne...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#32) Esmein válasza bolondember (#27) üzenetére


Esmein
nagyúr

Miert is löttek ? Még 2 év múlva is lesz olyan vga a piacon, amit bele érdemes tenni agpbe. X850xt pe példának okáért. Majd mikor már váltani kell majd váltasz.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#33) Loretto


Loretto
veterán

Háát elég kecskegtetőnek tünik. Ami bennem kétkedésre ad okot az az fx vs 6xxx seria. Melyik nyomába/sorsára fog lépni/jutni? Ha az utóbbi akkor nagyon nagyon.... :D

Soirée...

(#34) e-biza


e-biza
őstag

minden gyárto következö generációja 2x teljesitményt hoz :)
persze várjuk a g70-et, és kiváncsian várom az ATi-nak hogyan sikerül elsöre összehozni azokat a feature-öket amik benne lesznek a köv generációs nvidiában.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#35) Integra


Integra
titán

ha ez így megy tovább, mire lesz m2 foglalatos amd deszka, jön hozzá az új 7x geforce is, hihetetlen, egy-másfél év alatt ''elavul'' a mostani csúcskari..
ha ez ilyen ütemben megy, ki fogja tudni tartani a lépést és hogy fog megtérülni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36) Brae válasza Integra (#35) üzenetére


Brae
őstag

Megtérülni sehogy...:(
Számítógépbe korlátlan pénzt bele lehet ölni...

(#37) Vitus válasza viharhozo (#24) üzenetére


Vitus
őstag

Ezeknél inkább az a lényeg, hogy nekik van kész működő amit tesztelhetnek és továbbfejleszthetnek. Már megtapasztalták az esetleges buktatókat stb.. Ha valakinek valamilyen technológája nincs akkor nem tudja leszűrni a tapasztalatot és nem tud tovább lépni. Nem véletlen, hogy az NV a gf6800-asal 70%-os részesedéssel megy az ati elött a high end piacon. Őszintén szólva ha lenne rá pénzem akkor én is 6800-at valasztanám a gyorsabb X800-al szemben, az a pár % ezen a szinten mind1 de ha már valaki ennyi pénzt kiad akkor elvárja, hogy a pénzéért a legújabb ficsúrok is benne legyenek még ha ma ennek igazi hasznát nem is látja. Persze akinek van pénze vagy valaki megveszi neki annak mind1 mert megveszi a leggyorsabbat és nem jelent neki problémát 1-2 hét múlva lecserélni 1 másikra ha a helyzet úgy hozza. :D Az meg, hogy az ATI-nak lőttek nagy butaság az Nv óriási hiba után lábon tudott maradni az Ati pedig semmilyen hibát nem követett el csak picit most le van maradva és nem a sebesség terén.

[Szerkesztve]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#38) Yutani válasza Integra (#35) üzenetére


Yutani
nagyúr

2004. nyár elején jött a GF6800Ultra. A G70 nem kerül boltokba 2005. október előtt, az biztos (talán szeptember). Namost azt tudjuk, hogy az árak nem a mi pénztárcánkhoz vannak szabva, hanem a tőlünk nyugatra és a távol-keleten élők zsebéhez. Őnekik egy évenkénti VGA csere nem probléma, mi meg csak szívjuk a fogunkat a dolog miatt.

Ez van, tessék elfogadni. Egyébként is, kell a fejlődés. Mi lenne, ha még most is GF256-on Doom3-azna és HL2-zne a nép? (Bár ez utóbbi megy is G256-on.)

#tarcsad

(#39) Yutani válasza Vitus (#37) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én azóta érzem egálnak a két céget, amióta kijött a GeForce6 sorozat. Előtte talán a GF3/R8500 idején volt hasonlóan kiegyenlített a helyzet, de sem előtte, sem a GF4Ti, majd az R300 idején nem volt ilyen a helyzet.

#tarcsad

(#40) Vitus válasza Yutani (#38) üzenetére


Vitus
őstag

''Mi lenne, ha még most is GF256-on Doom3-azna és HL2-zne a nép? (Bár ez utóbbi megy is G256-on.)''

Akkor a programozóknak adnának a kiadók elég időt a szoftverek rendes megírására és optimalizálására és sokkal jobb késztermékért fizetnénk. :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#41) AMD Power


AMD Power
titán

Én nagyon bízok benne, hogy ezzel a kártyával újra magáénak tudhatja az Nvidia a felső kategoriát is. Mert ugye a közép kategoria a 6600-al az öve! Bízok a kártya sikerébe!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#42) Vitus válasza Yutani (#39) üzenetére


Vitus
őstag

Igen ez így van jót is tett az áraknak. Amikor elindult a gf6 és x széria árusítása az ati próbálta meglovagolni a megszerzett jó hírnevet és érthetetlenül magas áron adta a termékeit. Amikor meglátta, hogy a gf6 tarol az ő arai mellett minden szinten észhez kapott és mostmár kiegyenlítettek az árak és van jó nagy választék. Drágának drága de legalább ugyanazért a pénzért van választék és nem csak a nevet meg a reklámot fizeted meg. Bár most is drága de majd ha kijönnek az újak talán még olcsóbb lesz. :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#43) Lest4t válasza AMD Power (#41) üzenetére


Lest4t
aktív tag

Hát nem tudom de sztem az ati x800xl sztem jobba kategóriájában a 6800gt nél .
nem is sebességben mert egy picit lassabb , ha 1általán lassabb , hanem olcsóbb tőle vagy 10 rugóval !!!

(#44) Integra válasza Yutani (#38) üzenetére


Integra
titán

ez világos.
de most nálam a következő van.
épp úgy tűnik bebaszódik az alaplapom ami eddig hűségesen szolgált, állandóan pio-ra vált a vinyóm és már kizárásos alapon tényleg vagy az alaplap vagy a vinyó megy tönkre, ezt még nemtom.
a lényeg, hogy új gépet kell vennem hamarosan.
megúsztam eddig az alap a64-eket, most már tudom hogy s939-et se szabad venni, mert mindjárt itt az m2 foglalat. akkor még jól járok.
veszek egy drágább, korrekt teljesítményű karit és utána fél évvel dobhatom ki a francba.
eddig volt valami normális ciklus vga és játékok ügyben, de most ha évente, de mondjuk kétévente új generációs, ''duplázós'' vga-k jönnek ki, egyszerűen nem érdemes belefogni se, mert még élvezni se lehet, hogy egyszer valami jót megvett az ember...
ezt a konfigom 350ezer nettóért vettem anno, csak a belét a gépnek. tudod mit kapni most ennyi pénzből?? :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45) Integra válasza Brae (#36) üzenetére


Integra
titán

én itt most speciel a gyártókra gondoltam

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#46) rocket válasza Vitus (#37) üzenetére


rocket
nagyúr

Az a 70% nem a highendre vonatkozik, hanem a 100 millio tranzisztorbol allo dx9 kartyaktol felfele szamoljak a highend kategoriat a mercury researchnel.
Bővebben: link

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#47) Brae válasza Integra (#45) üzenetére


Brae
őstag

Ja nekik biztos megtérül, különben már tönkrementek volna:D

(#48) engusz


engusz
veterán

Gondolom a G70 miatt nem hozott fel semmit sem az nVidia az X850 ellen. Ha jóval előbb kerül a boltokba, mint az R520, akkor az szerintem is előnyt jelent. Már csak az kell, hogy normális, ''csendes'' hűtése legyen. A fogyasztással sem kellene elszállniuk, mert úgy gondolom, hogy az FX sorozat csúfos bukása után a 6-os jó kezdés.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#49) Integra válasza engusz (#48) üzenetére


Integra
titán

csak tanultak belőle... :)
minél korábban hozzák ki, annál nagyobb előnyre tesznek szert az ati 520szal szemben
de tényleg ne legyen hajszárító zaja

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#50) SystemRoot válasza AMD Power (#41) üzenetére


SystemRoot
őstag

Azért ennyire nem kell nVidiotnak (bocsi) lenni. Ha egyértelmű előnyhöz jut bármelyik gyártó is, akár nV akár ATI, akkor mi annak csak kárát látjuk majd ---> magas, és nem csökkenő, árak.

szvsz: Hajrá S3 Graphics!!!:))

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.