Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Allien


Allien
veterán

No, mire itt lesz az új AMD proc foglalat, addigra legalább lesz mellé frankó ramocska is! Remélem, más gyártók is készítenek ilyet, mert akkor talán majd az ára is lentebb kúszik.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2) Incognito


Incognito
senior tag

Gyors, és ráadásul jól néz ki! De hogy tudják megoldani, hogy ne melegedjen :F
Jó persze ott van rajta az aluborda, de akkor is 1 Ghz. Egy processzornál ez nem működne, vagy ez nem pörög annyira?

[Szerkesztve]

(#3) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

Szépek nagyon, nekem gyári rézbordával jobban tetszenének (esetleg a 2 fém valamilyen egybedolgozásával :) ).
A melegedést szerintem a csíkszélességel kompenzálják. Nagyobb ugymond a vezető keresztmetszet és így nem melegszik annyira. (Bár nem vagyok annyira szagértő a témában.)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4) Allien válasza Incognito (#2) üzenetére


Allien
veterán

Szerintem, válogatott ramocska. Ami nem megy ennyin, azt másképpen adják el, pl. 667-nek, vagy még kisebbnek.:DDD Mint a prociknál is, illetve, a VGA GPU-jánál is, skálzzák őket. Ami nem megy maxon, azt lentebb fokozzák, és olcsóbban eladják.
Pl. sima DDR-nél is rengeteg gyártónál van Samsung TCCD csippel szerelt, de nem mindegyik megy 350-s fsb-n (700-n).

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#5) Doviziozo válasza Incognito (#2) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

500Mhz az nem oly vészes. ;)

Forza Rossoneri!

(#6) aDamker


aDamker
aktív tag

En csak azt sajnalom ezen, hogy hiaba a giga speed ha ilyen f*s idozitesekkel megy....

(#7) end73


end73
aktív tag

Már 2005.08 óta Corsair 8000ul tulaj vagyok ami 1000MHz 5-4-4-9 gyári értkeket tud, nálam 4-4-4-12@1000MHz sima ügy.Ezek után azt mondom h GeIL hol is volt eddig ezekkel a ramokkal.

Az viszont finom hogy van 1gb modulja is :)) , mivel az a hajósról nem mondható el (még) :D

[Szerkesztve]

Intel®

(#8) Allien válasza end73 (#7) üzenetére


Allien
veterán

Bocs, én nem érteni a DDR2-s cuccokat, de Tégedet sem teljessen. Most a Te ramjaid 2x512, vagy 2x1 giga? MERT nem mindegy! Ugyanis, az 512 gyorsabban mennek, mint az 1 gigások., a 256 meg az 512-nél is gyorsabb. :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#9) end73 válasza Allien (#8) üzenetére


end73
aktív tag

Ha valamihez nem értesz akkor minek irogatsz :

A nem szabványosított PC2-8000 modulok CAS 5-5-5-15 késleltetést ígérnek, az alumínium bordákkal hűtött modul üzemfelszültsége mindemellett 1,9 és 2,3 volt között alakulhat. A gyártó egyelőre csak 512 MB-os és 1 GB-os kapacitással dobja piacra az új típust, az új modulok egyesével és kétcsatornás működéshez kínált párban is elérhetők. A GeIL szokásához híven élettartam garanciát vállal az új memóriákra.

Ha értenél hozzá tudnád h, a Corsair TwinX 8000UL 1GB = 2*512MB , igazam van.

Ugyanazon MHz és időzítés mellett, feltételezve azt hogy ugyanolyan memória van rajta miért is lenne gyorsabb pl: egy 256-os egy 512-esnél.

Intel®

(#10) Allien válasza end73 (#9) üzenetére


Allien
veterán

KÖSZ a kioktatást, de szerintem TE sem értesz hozzá, ez számomra erőssen így tűnik.:DDD Minden eszköznél számít a ram mennyisége, és sebessége. Ha ennyire okos vagy, akkor azt is elmagyarázhatnád, hogy miért volt (van) az, hogy ha két VGA között CSAK a ram mennyiségében van külömbség, a nagyobb mennyiséggel szerelt, mégis miért lasabb? :F
Másrészt azért irogatok, mert nem értek hozzá, és hátha valaki NORMÁLISSAN el tudja magyarázni, mit, mivel, miért stb...
Én DDR-t használok (mert amd-s a konfigom), és ha OTT számít ez (eleve mások az 512, és az 1 gigás ramcsippek a ddr-nél), akkor a DDR2-nél is kell(ene), hogy számítson, de ha nem, akkor kérlek, magyarázd már el nekem, legyél kedves. Mivel nem értek hozzá.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#11) Szabesz válasza Allien (#10) üzenetére


Szabesz
őstag

Végigolvastad?
(end73)''Ugyanazon MHz és időzítés mellett, feltételezve azt hogy ugyanolyan memória van rajta''

Azért ''lassabb'' a nagyobb ramok mert ált lényegesen rosszabb, nagyobb időzítéseken mennek... :U Így a fenti idézet fényében, gondolom már érthető :)

¯\_(ツ)_/¯

(#12) (Kolombusz) válasza Incognito (#2) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szerintem a chip összetettségétől is jócskán függ, hogy mennyire melegszik.
Nézz meg egy gpu-t 400mhz-en (~250 millió tranzisztor egy újabb felsőkategóriás karinál), jó hűtővel is terhelve 60 fok, nézz meg egy procit (~ egy a64 szimpla maggal 70 millió tranzisztor)mondjuk 2,5-4 ghz-en jó hűtővel nincs 60 fok. Jó most a prescottról nem beszélünk, de a különbség szemmel látható.

(#13) Allien válasza Szabesz (#11) üzenetére


Allien
veterán

Jé, erre nem gondoltam. Talán azért, mert éppen most keresek nagyobb méretü ramokat, és nem találok 1 gigás (nem 2x512, hanem 1 giga) samsung tccd csippel szerelt modulokat (eddig mindenütt csak 2x512-ben találkoztam ilyennel). Ergo, én balga, azt hittem, hogy más ramoknál is ez a helyzet. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#14) L3zl13 válasza (Kolombusz) (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

GPU-t szvsz nigazán célszerű összehasonlítani egy CPU-val ilyen tekintetben.

Összevethető cuccoknál viszont úgy van ahogy mondod. Persze ehhez még hozzájön a gyártástechnológia meg pár egyéb tényező.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) end73 válasza Allien (#10) üzenetére


end73
aktív tag

Én DDR-t használok (mert amd-s a konfigom), és ha OTT számít ez (eleve mások az 512, és az 1 gigás ramcsippek a ddr-nél), akkor a DDR2-nél is kell(ene), hogy számítson, de ha nem, akkor kérlek, magyarázd már el nekem, legyél kedves. Mivel nem értek hozzá.

gondolom HTT akartál írni :DDD

Amúgy ha veszel egy 256MB-os TCCD-s és egy 512MB-os TCCD-s pl: Corsair ramot pl:ugyan abból a revből akkor, akkor azok sebessége ugyan az lesz.

Vegyünk egy egyszerű példát: van 2*256/667-es KingMax memód és 2*512/667-es is, feltételezve azt hogy a 256-os egyoldalas, és hogy a 512-es 2 oldalas memó, vmint hogy a chippek rajta ugyanazok pl: egy everestel nem fogsz más olv,ír,ns eredményt elérni.Ugyan ez igaz pl: egy TCCD-s 256 egy oldalas és egy TCCD-s 512 két oldalas memóriára is.

Ha veszünk egy HC 4000-es KingMaxot (a te konfigodnál maradva) 2*256 (egy oldalas hy d5)és/vagy 2*512 (két oldalas hy d5) ugyan ez a szitu.

Ha nem hiszed gyere el hozzám,adok a kezedbe 2*256 HC-t és mérhetsz vele egyett, hogy belássad amiről beszélek.

Intel®

(#16) vedini válasza Incognito (#2) üzenetére


vedini
őstag

Szerintem a melegedéssel nem lesz gond mivel a feszkója 1,9-2,3v alakul. A ddr1-ek több feszt kapnak, és a nem tuning memóriáknál még Al hűtés sincs.

workworkwork...

(#17) end73 válasza vedini (#16) üzenetére


end73
aktív tag

ez igaz,

nudli az a melegedés amit produkál egy ddr2.Bár nálam 2.3-2.4v-ot kapnak és még ott sincsen semmi durva melegedés. 1000MHz ide vagy oda. :D

Intel®

(#18) Allien válasza end73 (#15) üzenetére


Allien
veterán

Akkor valamit egy másik totyikban rosszul értelmeztem. Köszi, tanul az ember újjat, azért járok ide, és azért irogatok, mert ha nem irogatok, akkor nem derül ki, hogy rosszul gondolom, ugye?;) Inkább nézzenek hülyének, úgy sem tévednek.:DDD
De, akkor mi a helyzet az 1 gigás moduloknál. Ezeket is szerelik pl. TCCD csipekkel? AZért, kérdezem, mert erre nem találtam infót, vagy félreérthetőeket csak.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19) end73 válasza Allien (#18) üzenetére


end73
aktív tag

Hogy ha már lecsillapodtak az indulatok, segítek amiben tudok.

Az 1 gb-os modulok, ha minden igaz és ha samsungot feltételezünk : TCCC-sek.

Az számomra is rejtély, hogy a GeIL hogyan is oldotta meg:

1 ver:
1 oldalas a 512-es modulja, ebből következően 2 oldalas az 1024-es modulja => tehát ugyanolyan chipek vannak rajta.

2ver:
két oldalas 512-es modulja (akárcsak a 8000ul-nél), és vmi más memó chip van az 1024-es modulokon.Amennyiben ez a szitu, sanszos hogy 2*512 szűkebb időzítésekre bírható mint a nagy tesó.

A GeIL-hez hasonlóan már mushkin is van (2*512,2*1024)@1000MHz verziókban.

Intel®

(#20) Allien válasza end73 (#19) üzenetére


Allien
veterán

Hát ezt jól látod. Már azt, hogy Muskin-ra pályázom!;) Csak azért kerestem alternatívát, mert gondolom, ha tccd csipes 2x512-t veszek, az gyártó függetlenül menne a lapomban ( a drágassszágom túl érzékeny:DDD). De amit kinéztem, majdnem annyi, mint 2x1 giga, ugyan attól a gyártótol (2x512 muskin 47E tuningramocska, 2x1 giga 54). Nálam a mennyiség most előtérbe került, még ha csak a névértéket vinné (400) akkor is gyorsulnának bizonyos alkalmazások (játék). A mennyiség a sebesség rovására, de megéri számomra.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#21) end73 válasza Allien (#20) üzenetére


end73
aktív tag

Én inkább az über 2*512-öt preferálom, de ha a kivánt alkalmazásnak 2*1 gb kell akkor ott a döntés,

de sztem ha 2*1 gb 54e br, azonnal vedd meg.

[Szerkesztve]

Intel®

(#22) _cirmos_ válasza Allien (#20) üzenetére


_cirmos_
őstag

és ugye tudjuk hogy a bf2-nek 2*1gb kell :). nyomod még?

(#23) afterburner_


afterburner_
őstag

s mennyivel gyorsabb mondjuk a 800-as ha lehet e egyaltalan kapni, a 667-től meg az 533-tól?:) s az mennyit kóstál?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#24) Allien válasza _cirmos_ (#22) üzenetére


Allien
veterán

Nanáhogy! Külömben, maradnék a 2x512-nél. Viszont egyáltalán nem mindegy, hogy már páran bent vannak a pályán, és mondjuk már akár fel is száltak, vagy még nézegetik a betöltő képernyőt. Sőt, van, hogy már elfoglalták az első zászlót, mire beléptem!!!:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#25) _cirmos_ válasza Allien (#24) üzenetére


_cirmos_
őstag

bizony bizony, nem elég ha a katona magasan képzett és motivált, ''jól felszerelés'' is szükséges a győzelemhez :D

(#26) LordX válasza Incognito (#2) üzenetére


LordX
veterán

A DRAM (szinte) abszolút nem fogyaszt áramot, ''csak'' amikor írás/olvasás van. Mondjuk mivel felejtő memória, ezért x órajelenként mindenképpen van írás, ezért mindenképp van valami ''kis'' teljesítmény-felvétel. Ami 1ma már annyira nem is kicsi, ezért váltottak TSOP tokozásról BGA-ra (jobb hőelvezetés), meg ezért van ez a hűtőborda.

(#27) ALI_G


ALI_G
veterán

grat :R ezt is megéltük, ez már szép teljesítmény, és kimás először mint a geil (1G-s méretben ha jól tom). Mekkora marketing fogás is egyben. Ezzel asszem nem először vonul be a számtech történetébe.
csak gratulálni tudok, ha sok pénzem lesz 1x, akkor veszek 1 pár ilyet.

[Szerkesztve]

(#28) Donnie válasza end73 (#7) üzenetére


Donnie
őstag

Hát igen, mióta várok már Corsair-től 2GB-os 8000-es kitet:(
(2x512 az elég csirke nekem)

[Szerkesztve]

(#29) Takhanto


Takhanto
őstag

Hy all

Ezek szerint gyorsabb 2x512 mb-os ram mint 2x 1gb ,időzités miatt ?Mi a helyzet ha nekem legalább 2gb ram legyen a gépembe , dual channel is menjen akkor hogy vegyem meg a ramot : 4x512 vagy 2x1gb ?????

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#30) _cirmos_ válasza Takhanto (#29) üzenetére


_cirmos_
őstag

4 modulnál is menne a dual channel, de a régebbi A64 magok nem tudnak négy modult szinkronban hajtani, tehát 333-on mennének a ramjaid. Ha az 1gb-os és az 512mb-os memóriák ugyan azzal a csippel vannak szerelve, és a modulméret is megegyezik (512: egyoldalas, 1024: kétoldalas), akkor nincs számottevő sebességkülönbség. ha mindkettő kétoldalas akkor persze az 512-es szorosabb időzítésekkel tud dolgozni, és valószínűleg a tuningot is jobban bírná, de az első mondatban említett probléma miatt ennek négy modulnál nincs igazán jelentősége.
én azt javaslom, hogy 2*1gb-ot keress, kicsit lassabban veszít az értékéből mint a kisebbek, és nem lesz probléma később a bővítés sem. remélem segítettem, ha nagy hülyeséget írtam valahol akkor valaki úgyis kijavít majd...


btw a piacon árult valaki 2*1gb d43-at, harmincikszezer forintért, szvsz annyit simán megér.

(#31) Integra


Integra
titán

ilyenkor jut eszembe a pórul járt haverom, aki 4 giga ramot vett és az xp nem tud 4 gigát kezelni... :))
úgyhogy 64es xp kell vagy server edition

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32) Allien válasza Integra (#31) üzenetére


Allien
veterán

Ezzel mi volt a gond? Nem akarta újra rakni a gépen a wint? :F Én szívessen kipróbálnék akár 4 gigát is, mennyire gyorsítja pl. a BF2-t. :DDD Csak nincsen rá pezetám. :B
Igaz, proci is kellene hozzá, egy X2-s, a jelenlegi A64 Venice helyett.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.