Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Az Intelnél is rájöttek, hogy a nem csak a Mhzkből áll a világ hanem a használhatóságból, és a működési időtartamból is.

(#2) The Thing


The Thing
tag

De csak a notebookok esetében az asztali gépeknél még mindig a Mhz a döntő az Intelnél.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#3) McJames


McJames
senior tag

A vásárlóknál is. Laptopot/notebookot (kivéve a kirakati célból vásároltakat) inkább azok vesznek, akik dolgoznak is vele, ezért elvárják a jó minőséget.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) HEBI válasza McJames (#3) üzenetére


HEBI
senior tag

De például nekem nincs szükségem 2.2 procinál gyorsabbra. Minek ?
Inkább több ram kell ! (most egy 1.6A van a gépemben, szerintem tökéletes.)
Amúgy meg a 8 órás üzemidőre kíváncsi leszek, eddigi ismereteim alapján a cache eszi a legtöbb energiát, ebből meg ''szegénynek'' kijutott rendesen. Vagy lekapcsolja egy részét, ekkor meg mit ér. Na majd meglátjuk remélem király lesz!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#5) McJames válasza HEBI (#4) üzenetére


McJames
senior tag

Persze, most még nincs szükséged rá. De jövőre megszűnik a támogatás a Me-hez, az NT-hez, a 2K-hoz és az XP-hez, csak a .NET lesz. Ja, és a Linux is fizetős lesz, stb. Tehát a .NET lesz ez egyetlen megfizethető op.rendszer és az viszont 2.2 GHz-es intel CPU-nál gyengébbel nem indul, te meg ott állsz egy régi 1.6-ossal és vered majd a fejed a falba, hogy miért is nem hallgattál McJames-re... :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#6) Polesz válasza McJames (#5) üzenetére


Polesz
addikt

Rémhír terjesztésért főbelövés jár :)

Mikor lesz fizetős a Linux? Forrást légyszi, forrást kérek de azonnal!!!

Attól, hogy valamit nem támogatnak még elfuthat a gépen, vannak még win3.1-es gépek is de ez ne zavarjon meg.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#7) HEBI válasza McJames (#5) üzenetére


HEBI
senior tag

Ez az új szutyok is csak 1.6-os lesz.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#8) gergoke

A fenébe... most akartam pont notebookot venni mobile P4-el... úgy látom jobban teszem ha még várok akkor egy 6-7 hónapot...

(#9) HEBI válasza gergoke (#8) üzenetére


HEBI
senior tag

Ezekkel a P4-ekkel ''csak'' az a baj, hogy ezek a kisebbek (1.6-2.0 Ghz), alig gyorsabbak az 1.2 512 cache-es P3-aknál. SŐT!
Úgyhogy, ha legközelebb vennék notebookot, akkor én AMD-vel venném, mert azok viszont tényleg gyorsabbak.
Vagy most vett a főnököm egy P4 2.8 asztali procival szereltet, ez sem egy rossz választás, nem volt olyan hangos, mint én azt elsőre gondoltam, igaz a venti mindig megy. Ezt egy kisebb procival P4 1.6A passzív hűtésel is meg tudják oldani.
Szóval tényleg jobb ha vársz és vársz...

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#10) emvy válasza McJames (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem indul 2.2 alatt?? A .NET??? Nem a Longhornra gondolsz??? Szobatársam 600-as cerkáján kb. XP sebességgel fut a .NET.

while (!sleep) sheep++;

(#11) HEBI válasza emvy (#10) üzenetére


HEBI
senior tag

Annak is csak a RAM kell majd 1.2 fölött minden CPU elég. Mondjatok valamit amire nem!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#12) Parci válasza gergoke (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Csak és kizárólag P3-M-ben gondolkodj, a mobil P4 egy ''vicc''... a P3-M (legalábbis a HP Omnibook 6100-esem esetében) nem igényel ventit, totál halk a gép.

Különben pedig úgy sem a proci a szűk keresztmetszet... nem tudom, miért nem jöttek még rá a gyártók, hogy P3-M proci, USB 2.0 és Radeon Mobility 9000 kéne egy notebookba, ütős TFT-vel, persze. Na AZ szólna :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) gergoke válasza HEBI (#9) üzenetére

Nem tojást akarok sütni a notebookon hanem dolgozni vele... :D ráadásul minnél tovább akksiról... ezért szóba sem jöhet AMD procis notebook... főleg hogy van velük tapasztalat és az nem túl jó...

(#14) gergoke válasza Parci (#12) üzenetére

Hát én abban reménykedem hogy lesz Pentium-M Mobility Radeon 9000-el, 1394-el és USB 2.0-val a Compaqnál.
Most erre lenne lehetőség baráti áron: (HP)CPQ EVO N610C, mP4 2.0GHz, 512MB RAM, 40GB HDD, 15,1TFT (1400*1050), DVD/CDRW, Mobility Radeon 7500 - 32MB, 3 év gari.

Amúgy amit én nem értek az az, hogy miért nem lehet ''asztali'' TFT-ben olyat kapni ami 1400*1050-et tud... ha tudnak a notebookba ilyet rakni semmiből nem állna ilyen panellal szerelni az ''asztaliakat'' és nem csak 1024*768 felbontásúval... de a marketing, és a piac szelektálásának nem ez az eredménye...

(#15) Parci válasza gergoke (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Hát ez nem rossz gép, ha tényleg baráti az ár, cuppanj rá! Mondjuk az biztos, hogy a Banias nagyot fog szólni, 15 colos TFT-vel, full extrásan sem lesz 3 cm vastag, és 2.6 kg...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Miért a mobil procikba tesznek 1 mega kesst?
Miért nem fejlesztenek az asztali procikba ijet?
Azért mert aki notebookot vesz úgyis kipengeti a sok kessinterálás árát?
Nem értem.
Ha meg ojan piszokul ütős a banias projekt processzora akkor miért nem fejlesztenek asztalit is? Vagy miért nem csinálnak asztali proccot?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.