Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fanatic


fanatic
aktív tag

Az AMD Athlon 64 X2 modellek adatai
Modell Órajel L2 gyorsítótár Gyártói ár
4800+ 2,4 GHz 1 + 1 MB 1001 dollár (~190 ezer Ft)
4600+ 2,4 GHz 512 + 512 KB 803 dollár (~153 ezer Ft)
4400+ 2,2 GHz 1 + 1 MB 581 dollár (~111 ezer Ft)
4200+ 2,2 GHz 512 + 512 KB 537 dollár (~102 ezer Ft)

Reméljük lesz az alsóbb szegmensben is megoldás!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#2) Esmein


Esmein
nagyúr

Jobban tetszik az x2 elnevezés mint az EE meg a D.
#1: ez elég olcsó az intel megoldásához képest, reméljük hogy tényleg úgy teljesít ahogy a multkor a csóka kiszámolta...

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) Overlocker válasza fanatic (#1) üzenetére


Overlocker
veterán

Hmm, kezdetnek nem rossz árak....:C

(#4) velizare


velizare
nagyúr

''... [fényezés] ... [fényezés vége] erőművek Socket 939 foglalatban kaphatnak helyet, s további jó hír az ilyen alaplapok tulajdonosainak, hogy [...] egy BIOS-frissítéssel megúszhatják a váltást.''

ez az, amit igazán tudok értékelni.
/bow és /respect

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5) t_ferenc válasza velizare (#4) üzenetére


t_ferenc
őstag

:C & :R

akkor kezdhetünk gyűjteni?:DD

if you fall seven times, stand up eight

(#7) Esmein válasza Kalandor (#6) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem-nem. :D Végre egy gyártó, aki nem rugdalja a saját tökeit :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) Esmein válasza Kalandor (#8) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem illik ?
Nem tanácsos :D

Ontopic: a 4400+ látszik a legjobb vételnek. Ja és az intel bumeráng most jón vissza, hogy tarkónverje :D PR részleg nyomatta a mhz a minden szlogent, most meg áttértek számozásra, de az AMD-nek nagyobb a számozása is :D


[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) anulu


anulu
félisten

X2 4600+ -ra gyűjtős, BIOS frissítéses, örülős. szerintem. :D

amúgy nagyon örülök, hogy ha arról van szó, megveszem a procit, és simán egy új BIOS-szal lekezeli az A8N-SLI :R:D:R

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) Esmein válasza anulu (#10) üzenetére


Esmein
nagyúr

Miért nem 4400+ ? 2x akkora cache és csak -200 mhz amit meg úgyis kompenzálsz tyúninggal.


4800+ ezeregy dollár, mint a mesében :D

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#12) t_ferenc válasza anulu (#10) üzenetére


t_ferenc
őstag

én már egy 4200+-al is megelégednék.:D

már csak pénz kell, bios frissítés (abit an8), nemeg az, hogy érjen ide a proci kis hazánkba

if you fall seven times, stand up eight

(#13) Overlocker válasza t_ferenc (#12) üzenetére


Overlocker
veterán

Én még azért várnék fél évet...

(#14) marcee


marcee
addikt

Mindeddig féltem tőle, hogy tényleg kompatibilisak lesznek-e az a amd dual core chipjei a jelenlegi alaplapokkal. És igen! Ez egy hatalmas fegyvertény szerintem.
Korábbi (fél évvel ezelött kb) hírek szerint jelentősen alacsonyabb órajelűnek kellene lennie eleinte a dual core prociknak a szingilkhez képest, ezzel szemben mind az intelnek, mind az amd-nek erőssen csúcssebesség közeli megoldásai is vannak. Számomra ez elég hihetetlenül hangzik.
Ha nem lesznek gyártástechnológiai problémáik (ill. nem túl nagyok), akkor ez kell, hogy az igazság pillanata legyen, és a flash üzletággal leszámoét AMD végre igazán nagy és nyereséges legyen! Én szívből kívánom nekik.

Btw, mostmár az igazán vonzó prociaik 30e ft körül kezdődnek és így is megérik az árukat, ezt azért nem lehet összehasonlítani xp vonal (barton nélkül) átlagosan 12-16e ft-os árával, ez muszáj, hogy megdobja a nyereséget.

\m/

(#15) sirály12


sirály12
őstag

Király. Már alig várom, hogy egy kicsit lemenjen az ára egy ilyen prockónak, máris veszek egyet. És akkor még lapot sem kell vennem másikat. Csúcs. :R :C
Egy olyan 4400+-ost már mostis bevállalnék. :Y

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#16) t_ferenc válasza Overlocker (#13) üzenetére


t_ferenc
őstag

nyugi, én is. jelenlegi anyagi helyzetemet ismerve még többet is. :)

if you fall seven times, stand up eight

(#17) Esmein válasza marcee (#14) üzenetére


Esmein
nagyúr

az a64-ek még majdnem olcsóbbak mint az athlon xp-k
AMD XP 2800+ processzor (512Kb/333MHZ) Barton Dobozos 19800 Ft
AMD Athlon 64 2800+ processzor Dobozos 20400 Ft

Nem látom, hol drágított az AMD ? ...


[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) Overlocker válasza sirály12 (#15) üzenetére


Overlocker
veterán

Sztem meg itt lesz az ideje hogy vegyek egy olcsó venice-t,vagy san diego-t!:D

Athlon 64 X2 4800+ ($1001) -> Athlon 64 4000+ ($643) -> разница в цене 56%;
Athlon 64 X2 4600+ ($803) -> Athlon 64 3800+ ($424) -> разница в цене 89%;
Athlon 64 X2 4400+ ($581) -> Athlon 64 3700+ ($329) -> разница в цене 77%;
Athlon 64 X2 4200+ ($537) -> Athlon 64 3500+ ($272) -> разница в цене 97%.

Remélem alsó szegmensre is fog hatni ez az árcsökkenés egy kicsit...
:DD

(#19) anulu válasza Esmein (#11) üzenetére


anulu
félisten

azért a dual-core tuning nem eccerű :D:C

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ezzel most az AMD megint nagyot szakít. Az Intel hiába hozta ki előbb a kétmagos processzorait, az Extreme Edition-nek az ára miatt az asztali processzorok piacán nem nagyon van kereslete, ráadásul játékosoknak szánt processzor, ahol ugye a dualcore-nak egyenlőre semmi jelentősége. Az AMD meg szépen tovább terpeszkedik majd a szerverpiacon, ahol az Intelnek még sokáig nem lesz hasonló megoldása. Ráadásul nemsoká az asztali processzoraik is megjelennek, nem tudom, az Intel mikorra időzíti a földi halandóknak szánt procikat.
Örvendetes hír, hogy az új processzorok nem igényelnek új hűtést, új alaplapot, ami ugyebár az új Pentiumokról nem mondható el.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) Esmein válasza anulu (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ugyanúgy feltolod az fsb-t azt hali, nem hiszem hogy 2 core ne bírná a 2400 mhzet, ráadásul ezek nem akkora szeszkazánok lesznek mint a p4d-k. Mondjuk egy TDP-t vki lökhetne.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) Overlocker válasza Dilikutya (#20) üzenetére


Overlocker
veterán

Az intel azzal veszi fel a versenyt hogy dupla magos processzorai támogatják a hyperthreading-et,az amd viszont nem. Csak így tudja a lépést tartani az amd-vel...
Amúgy pletykákat olvastam miszerint az amd is fejleszti ezt a technológiát a processzorokhoz. Ha ezt bedobja az AMD (idő előtt), az Intel-nek annyi....;]

(#23) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Hát igen, AMD:) Valóban a 4400+ tűnik a legjobb vételnek, bár az árát igencsak sokkalom:U

(#24) Overlocker válasza Esmein (#21) üzenetére


Overlocker
veterán

Jaja,egyetértek. 200Mhz nem ér majd 500$ felárat.

(#25) Esmein válasza Alvin_ti4200 (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

Mégiscsak 2 magot kell legyártani 1 helyett, majd még annyiért adja mint az egymagost, aztán jól ''tökönrúgja magát''. Nem olyan ám az :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) Overlocker válasza Alvin_ti4200 (#23) üzenetére


Overlocker
veterán

Igen, picit sok mert kb az opteron 250-essel hoz hasonló teljesítményt,az ugye pedig 690$ only:Y

(#27) hobizoli válasza Overlocker (#22) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A HTT egy AMD szabadalom



hobizoli

több drón kell ;P

(#28) Alvin_ti4200 válasza Overlocker (#22) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én úgy tudom, hogy a dual-core Intel procik közül csak az Extreme Edition támogatja a Hyper Threading-et, de javítson ki valaki ha tévednék.

[Szerkesztve]

(#29) Tomoty válasza fanatic (#1) üzenetére


Tomoty
aktív tag

2 magos 4800+???? :Y :Y :Y :Y

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#30) Esmein válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nem javítunk ki, mert így van. Az meg nem a mi árkategóriánk lesz, ráadásul ht ide ht oda, 2.4 ghz-es x2 úgy beveri a 3.2-es dual prescottot hogy öröm lesz nézni. (15-20%).

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) Overlocker válasza hobizoli (#27) üzenetére


Overlocker
veterán

Hmm, akkor miért nem alkalmazta már:F

(#32) Dilikutya válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jól tudod. Nem tudom, később biztos változik majd ez, de egyenlőre a sima dual P4 nem rendelkezik majd HT-vel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) Alvin_ti4200 válasza Esmein (#30) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én már csak abban reménykedek, hogy egy manapság már átlag hűtésnek számító (ahogy látom minden második ember azzal rohangál:D) Zalman 7000AlCu elviszi a kétmagos CPU-kat is.

(#34) Overlocker válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


Overlocker
veterán

Ezt én se tudom pontosan,ma majd utánanézek. Az EE-k biztosan.

(#35) anulu válasza Alvin_ti4200 (#28) üzenetére


anulu
félisten

csak. igen.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) Alvin_ti4200 válasza Dilikutya (#32) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor nem tudom mire számít Intel bácsi. Szerintem a P4-ek előnye eddig is kimerült a Hyper Threading-nél az A64-ekkel szemben. Namost ha ettől megfosztják...

(#37) hobizoli válasza Overlocker (#31) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mert nem lenne annyi elony belole, mint Chipzilla-eknal, nem olyan az architektura.


hobizoli

több drón kell ;P

(#38) Esmein válasza Overlocker (#34) üzenetére


Esmein
nagyúr

EE lesz a HT-s p4, D meg a dualcore ht nélküli.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#39) anulu


anulu
félisten

nekem valahogy nagyon tetszik a 4200+! GeForce-ból is szerettem, könnyen lehet, h az AMD ''istálóból'' valónak is rendkívül örülnék! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40) Esmein


Esmein
nagyúr

#33: az egy baromi erős hűtő, elviszi még a dual prescottot is.
#37: több a lóvé a szabadalom eladásából :)
#39: cachet nem tudsz emelni, de órajelet igen, gondolkodj ember :D

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#41) Alvin_ti4200 válasza anulu (#39) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én a Ti4400-at is szerettem:D

(#42) LordX válasza Overlocker (#31) üzenetére


LordX
veterán

Olyat nyilatkozott egy fejes az AMD-nél (talán Anandtech-en?), hogy a HTT arra való, hogy amit elkúrtak erőforrás-allokációban (értsd: hogy nem képesek az összes végrehajtóegységnek egyszerre munkát adni), azt kompenzálják (tehát egy másik szállal mégiscsak melóra fogni azokat az egységeket). És az AMD-nél jól megoldották az erőforrás menedzsmentet.. No flame, de ebből következik, hogy az Intelnek igen gyík dispatcher-je van..

(#43) LordX válasza Esmein (#40) üzenetére


LordX
veterán

''több a lóvé a szabadalom eladásából''

Megállapodás szerint nulla zsozsót kapnak, mivel keresztliszensz-megállapodás van a két cég között.. Vmi olyasmi, hogy x év késleltetéssel bármilyen technológiát használhat a másik, ingyér. Ezért is késik mindig az aktuális SSE verzió támogatás az AMD-kben.

(#44) polika


polika
senior tag

Tudom nem illik kérdezni de pl te anulu és még sokan mások mi a francra akartok ilyen procit? Mi az istenhez használjátok ki a kakaót, egyszer már pl kérdeztem tőled Anulu és azt mondtad csak azért tuningolsz mert hajt a véred nem azért mert kell is valamire az a powah...de akkor mi a francra kell még több kakaó? Aki munkára használja megértem de csak azért hogy legyen annak nem sok értelmét látom....biztos nagyon jó érzés neked hogy itt már számolod hogy mennyit kell havonta félrerakni rá hogy amire bejut kishazánkba ez az ultra durva proci addigra meglegyen de ezen kívül van vmi kézzelfogható indokod mire is kell neked ez? Azt légyszi ne mond hogy játékra mer akkor inkább vagyél 1-el nagyobb VGA-t vagy még egy 6600gt-t a gépedbe.

(#45) bujdyka válasza Overlocker (#22) üzenetére


bujdyka
tag

desktop szinten nem lesz HT, csak két mag...

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#46) Dilikutya válasza polika (#44) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mire jó? Aki nem 3D-zik, nem csinál semmit, csak játszik, annak semmire ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47) MUŁĐER válasza polika (#44) üzenetére


MUŁĐER
addikt

miért jó? csak, nincs mindennek logikus magyarázata, miért jó az ha föltuningolod a kocsidat 10 millából, és 3 sec alatt van 100-on, ez sokat számít hogy mennyi idő alatt jutsz el A-ból B-be dugóban ?:F Szeretne egy dual procis rendszert, mert gyors minta barom...én is szeretnék...meg jó érzés hogy csúcsteknika van alattad..minek kéne ezt megmagyarázni?:F

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#48) polika válasza Dilikutya (#46) üzenetére


polika
senior tag

van olyan VGA ami CPU limitált mondjuk egy olcsóbb egymagos A64-es rencerben (3500+ vagy vmi hasonló ami sokkak sokkal olcsóbb), ill ha CPU limitált is pont ugye azt olvastuk hogy a játékok egy szálassak ergo ezek a kétmagos procik nem fognak semmivel se jobbak lenni benne, sőt a kisebb órajel miatt lasabbak lesznek, azaz ha lenne is ilyen 3D-s játék akkor azt nem egy kisebb frekijü kétmagos rencer hanem egy nagyobb frekijű ócsobb egymaagos tudná kiszolgálni

(#49) atus33 válasza Esmein (#17) üzenetére


atus33
tag

Az AMD annyiból ''drágított'', hogy korábban, amíg az Athlon XP volt csak, kb. Celeron árban adták őket. Az A64-ek viszont ~ P4 árban vannak. Én nem bánom, ha több pénzük van továbbra is jó modelleket tervezni és gyártani... ez bizony még az Intel drukkereknek is jól jön :)

. o O o .

(#50) Dilikutya válasza polika (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

A hírben szereplő kétmagos Opteronok nem mennek alacsonyabb órajelen, mint eddig. 1.8-2.4GHz-en mennek. Ha jól tudom a P4 XE sem megy alacsonyabb órajelen. Szerintem csak a mobil procik fognak majd. De abban igazad van, hogy a dualcore-t egyetlen játék sem használja ki. Igazából még a 64bitet se nagyon, 1-2 játéknak van csak 64bites verziója.

atus33: az A64 2800+ és a P4 2.8GHz között van 10k különbség árban.... a 2800+ kb 2k-val drágább kiskerben a 2.93GHz-es Celeron D-nél.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.