Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

''az Apple iPod azonban hiányzik a kompatibilis modellek listájáról''
Vajon miert is hianyozhat.
Nem is tudom...

(#2) 747 válasza twollah (#1) üzenetére


747
senior tag

persze, mert a microsoft a gagyi WMA-t erolteti, az Apple pedig nem hajlando szart arulni az
ugyfeleinek.

a microsoft ezt most siman megszopja szerintem.

(#3) faster válasza 747 (#2) üzenetére


faster
nagyúr

Dehogynem hajlandó, nézd meg a Windowsos Itunest, szar az egész, tetű lassú, azzal a katasztrofális Quicktime-mal együtt, amivel felmegy. A maces változat sokkal jobb.

(#4) L3zl13 válasza 747 (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Miért gagyi a WMA? Nem hiszem, hogy rosszabb lenne, mint az Apple saját formátuma...

De igazad fikázzuk, csak mert MS.... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#5) 747 válasza faster (#3) üzenetére


747
senior tag

igen, a windowsos iTunes egy kenyszermegoldas, be akartak lepni a PC piacra mindenkepp. (azert
jobb, mint a MusicMatch Jukebox, amit elotte adtak az iPod-hoz!)

egyebkent igazad van, az iTunes ezerszer jobb Mac-en (PCn en se hasznaltam), de ez a jobb
rendszerarchitekturanak is koszonheto. PCn eleg gyors gep kell az iTunes ala.

(#6) 747 válasza L3zl13 (#4) üzenetére


747
senior tag

''Miért gagyi a WMA? Nem hiszem, hogy rosszabb lenne, mint az Apple saját formátuma...''

a WMA egy kalap szar ugy ahogy van, torzitja a zenet es rontja a minoseget. bizonyos
tartomanyokban megemeli a hangerot, hogy ''szebben szoljon''. olvass at par zenei forumot, vagy
fogj egy spectrum analyzert, ha nem hiszel nekem. (WaveLab-ben asszem van FastFourier
analizis.)

(#7) faster válasza 747 (#5) üzenetére


faster
nagyúr

Az okát nem tudom, miért ilyen az Itunes, de nekem pl. a WMP 9 és a 10 beta már egyre szimpatikusabb, ellenben pl. a Quicktime vagy az igen rosszemlékű Realplayerrel szemben. Ha a Macnek olyan szoftverellátottsága lenne, mint a PC-nek én is elgondolkodnék egy Powerbookon, az OSX nagyon tetszik, szóval elismerem, tudnak nagyon jó dolgokat csinálni, de ők sem tévedhetetlenek.

(#8) dabadab válasza L3zl13 (#4) üzenetére


dabadab
titán

Az AAC nem az Apple sajat formatuma, hanem az MPEG 4 szabvany resze, es tenyleg jobb, mint a WMA.

DRM is theft

(#9) eddie303 válasza faster (#7) üzenetére


eddie303
őstag

''Ha a Macnek olyan szoftverellátottsága lenne, mint a PC-nek én is elgondolkodnék egy Powerbookon''

Szerintem van rá program bõven, amire kell, meg csomó Linux alkalmazást, és egyáltalán UNIX-ost le lehet fordítani Mac OS X-re.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#10) faster válasza eddie303 (#9) üzenetére


faster
nagyúr

Az a baj, hogy sok olyan program van pl. játékok, amik egyszerűen nem jelennek meg, csak Windowsra, meg esetleg valamelyik konzolra. Két drága gép pedig nekem luxus. Én programhoz választok platformot, nem fordítva.

[Szerkesztve]

(#11) L3zl13 válasza 747 (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Biztos igazad van, nem vagyok nagyon otthon az audióban, csak arra akartam utalni, hogy mindegyik cég a saját formátumát próbálja ráerőszakolni mindenkire, akár jobb, akár nem.

Pl videónál apple mov vs wmv...

Aki hülye, haljon meg!

(#12) 747 válasza faster (#7) üzenetére


747
senior tag

''Az okát nem tudom, miért ilyen az Itunes, de nekem pl. a WMP 9 és a 10 beta már egyre
szimpatikusabb''

az a feature is szimpatikus a Media Player-ben, hogy elkuldi a Microsoftnak, hogy milyen DVDket
nezel?

''ellenben pl. a Quicktime vagy az igen rosszemlékű Realplayerrel szemben.''

mac-en mindketto nagyon franko. a mac-es Real-ben pl egy darab reklam sincs, es az internetre
sem akar kimenni a tudtom nelkul.

''Ha a Macnek olyan szoftverellátottsága lenne, mint a PC-nek''

nem fogod elhinni, de a mac-nek jobb a szoftverellatottsaga. es itt nem a mennyisegre, hanem a
minosegre gondolok. alapbol jar pl minden gephez az AppleWorks, de Microsoft Office-t is tehetsz
ra. alapbol teljes fejlesztokeszletet kapsz ingyen (XCode), DVD lejatszot, videovagot (iMovie), DVD
authoring programot (iDVD), fotogyujtemenykezelot (iPhoto), hataridonaplot (iCal),
zenegyujtemenykezelot (iTunes), beepitett tanithato spamfilteres levelezoprogramot (Apple Mail),
es meg sorolhatnam. es itt nem gagyi, shareware-szintu cuccokrol beszelunk, hanem teljes erteku,
professzionalis programokrol. ja es a mac alapbol tud PDFet olvasni, es PDFbe nyomtatni, Acrobat
nelkul.

''tudnak nagyon jó dolgokat csinálni, de ők sem tévedhetetlenek''

senki sem tevedhetetlen. itt is becsuszik neha 1-1 hiba, de messze nem annyi, es messze nem
akkorak, mint a windows eseteben. miota OSX letezik, egeszen pontosan EGY exploit volt benne,
amit mar befoltoztak.

(#13) 747 válasza faster (#10) üzenetére


747
senior tag

szinte minden jatek megjelenik mac-re.

Wolfenstein, Halo, XIII, No One Lives Forever, nekem most ezek vannak fent.

(#14) 747 válasza L3zl13 (#11) üzenetére


747
senior tag

a WMA-t nem azert utaljak rengetegen, mert Microsoft, hanem mert *tenyleg* szar. ha a Microsoft
kitalalna valami jobbat, mint a tobbiek, siman azt hasznalnam, de erre nem latok sok eselyt :)

amugy az eroszakolasrol annyit, hogy ami az Apple-nel nem tetszik, azt egy mozdulattal ki lehet
kapcsolni. en pl lekapcsoltam az iTunes zeneboltot, meg sem jelenik az iTunes-ban, es
beallitottam, hogy ne AACbe, hanem 192kbit-es MP3ba grabbeljen. nincs olyan program, amit ne
lehetne mac-en deinstallalni, ha nem tetszik az iChat, vagy a Safari browser, vagy a QuickTime,
egy mozdulattal athuzod a papirkosarba, es le van torolve. es senki nem etet olyan idiota buzi
dumakkal, hogy ''ez az oprendszer integralt resze, nem deinstallahato''.

(#15) 747 válasza eddie303 (#9) üzenetére


747
senior tag

''Szerintem van rá program b?ven, amire kell, meg csomó Linux alkalmazást, és egyáltalán UNIX-
ost le lehet fordítani Mac OS X-re.''

jo hogy mondod, ezt el is felejtettem! a sok profi mac-es program mellett szinte az osszes linux
program is fut a mac-en! aki nem hiszi, jarjon utana:

http://fink.sourceforge.net/

(#16) faster válasza 747 (#13) üzenetére


faster
nagyúr

Hmm, szinte? HL, Doom3 , Far Cry? HL2 lesz? Mert nincs hír róla. Szóval túl sok nincs rá, ami nekem kéne.

(#17) 747 válasza faster (#16) üzenetére


747
senior tag

elore soha nincs hir ezekrol. mac verziok utolag jonnek ki. pl a XIII is most jott ki nemreg.

(#18) 747


747
senior tag

mondjuk jatekra igen draga mulatsag mac-et venni, mert csak a PowerMac-ben tudod cserelni a
grafkartyat. en jatekra megtartottam a ''regi'' PCmet. nem igazan akarok kiadni 2500 dollart egy
dualG5re, hogy evente 5szor jatsszak rajta egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.