Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerettem is mikor régen, codec hiányában nem indultak el a videók és a játék hibával kilépett... :C

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) emzeperix


emzeperix
tag

Csak tudatlanságom okán kérdezem: Mi értelme ennek a Bink Video-nak mondjuk a MPC-HC-val szemben?

(#3) alevan válasza emzeperix (#2) üzenetére


alevan
őstag

Az MPC HC videólejátszó. a Bink Video peddig formátum (mint az avi, mkv)

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) azbest válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


azbest
félisten

Bink esetén ez nem jellemző, mivel a játék tartalmazza a codec-et is. Régi pécés időkből emlékszem, hogy ott voltak a bink dll fájlok a játék fájlai közt. Külön letölthető bink video playerrel meg lehetett nézni az átvezetőket.

(#5) Lacccca87 válasza azbest (#4) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ehhez képest anno volt vele elgé problémánk :D Nem ment a kép csak a hang és társaitól a fagyásig.
Régen sok helyne láttam de az utóbbi 10 évben nem tudnám megmondani hogy melyik PC-s címben láttam a logót.

(#6) Sub-ZeRo válasza azbest (#4) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De én arra gondolok, mikor elindítottad és kivágott a picsáb@ a játék. Akkor lehet codec ütkozés volt, de én annó sokat szívtam vele.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7) Psych0 válasza azbest (#4) üzenetére


Psych0
őstag

Hacsak nem machináltak a fejléccel, mert akkor nem tudta lejátszani a lejátszó, meg nem volt mindegy milyen verziós dll-lel játszod le.

Szerintem csak azért terjedt el, mert van hozzá egy kényelmes api, meg framework, míg mondjuk ffmpeg-et használni gondolom macera a gpl licenszelés és a framework hiánya miatt. Sajnos ezzel meg jött az, hogy proprietary container és codec van. Amúgy kötve hiszem, hogy bármiben jobb lenne egy standard formátumnál.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#8) Steve1207 válasza azbest (#4) üzenetére


Steve1207
veterán

Pedig volt, hogy fent volt minden pikpak és megmurdált indításkor arra hivatkozva. Régi szép idők :D Inkább valami összeakadás lehetett sokunknál.

.

(#9) .mf


.mf
veterán

Bink és Rad Game Tools még mindig van? Tizensok évvel ezelőtti játékokból rémlik :)) nosztalgia

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) stratova


stratova
veterán

Ó régi szép idők, amikor tűkön ülve vártam/vártunk minden egyes FF VIII átvezetőt :D :)) Mondjuk nálunk az akkori ('99) első vas még a Bink1-hez is kevéske volt, de programhibára nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#11) alevan válasza .mf (#9) üzenetére


alevan
őstag

pl. a Batman játékok is használják

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#12) Psych0


Psych0
őstag

Ubisoftnál mindenhol ez van. PoP (2008)-ban ebből volt a menürendszer is.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#13) shteer


shteer
titán

colin2-ből ismerős nekem ez a név?

..szerintem jónak tűnik

(#14) mghltm válasza shteer (#13) üzenetére


mghltm
addikt

:K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#15) .mf válasza alevan (#11) üzenetére


.mf
veterán

Meg mondjuk az eredeti 98-as Starcraftban is. Meg valszeg régebbiekben is, de azokban nem vagyok ennyire biztos.
Bőregérrel nem játszottam, nem az én műfajom, így nem tudom, hogy abban mi van.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) Prof


Prof
addikt

Orom latni, hogy egy ilyen regi motoros ceg is fejleszt a GPU-kra :C

(#17) #65675776 válasza Steve1207 (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pedig akkor pont a sok kókány pikpak miat fosta el magát. Már akkor sem volt értelem az ilyesminek, elég volt csak ahhoz felrakni codec-et, amit használtál is. Az észmegafospekk volt mindnek a legalja.

alevan: Az avi és az mkv nem jó példa, mert egyik sem definiál tömörítést, mind a kettő csak konténer.

[ Szerkesztve ]

(#18) Dilikutya válasza #65675776 (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az volt a jó az Ace-ben, hogy akkor mértékkel nézve nem volt kicsi a mérete, és talán ugyanarra többféle codecet is tartalmazott. És volt benne divx, xvid, esetleg mpeg-2, ami akkor kellett a usernek, meg 100 másik, amiről valószínűleg a pakk megálmodója se mondta volna meg, mire jó. Természetesen, ami pl. 2002 tájékán még elterjedt volt, a QuickTime és Real formátumok, azok a licencük miatt nem voltak benne - bár méretes hulladék mind a kettő, legalábbis a lejátszójuk irgalmatlanul robusztus foshalom volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) big-J


big-J
őstag

Emlékszem amikor az erős, de egymagos gépem a két-négymagos procik hajnalán a játékokat magas beállításon vitte, de a bink videók ugráltak rajt... volt hova fejlődnie ennek a hulladéknak.

[ Szerkesztve ]

(#20) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

"Az aktuális, 2.4-es verzió az elődök összes jó tulajdonságát megőrzi, viszont a Bink 1-hez képest jelentős szerepet kapott a fejlesztésben a többmagos processzorokra való optimalizálás és az SSE2 hatékony kihasználása (a Rad Game Tools szerint egy képkocka során feldolgozott utasítások 75%-a SIMD). "

Az SSE2 valami 12 éves ha jól emlékszem, és vagy 10 éve nem lehet kapni olyan új CPU-t, ami nem támogatja. Vajon a mindenféle HSA megoldások terjedése is ilyen gyors lesz?

(#21) #65675776 válasza big-J (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az szinte soha sem a Bink hibája volt. A játékfejlesztők implementálták sokszor rosszul a dolgot, tipikusan a teljes képernyős lejátszást. Ez már csak abból is kiderült, hogy ha volt lehetőség a játékban ezt letiltani, akkor érdekes módon szaggatás nélkül mentek a videok. Ja, és ha feltelepítetted a RADGameTools-t, és azzal játszottad le a játékon kívül, akkor meg teljes képernyőn is hibátlan volt ugyan az a video.

(#22) siti válasza big-J (#19) üzenetére


siti
senior tag

ahogy a hibás memória miatt csonttá fagyó win98 is a microsoft hulladéka volt :K

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#23) atus72


atus72
senior tag

Azt nem értem ha átvezető videokhoz használják akkor minek kell ennyire gyúrni a sebességre?
4K framet ~1.5ms alatt rak ki, számoljunk 2ms-el, ez testvérek között is 500frame/s, minek?

(#24) stratova válasza atus72 (#23) üzenetére


stratova
veterán

Gondolom mert a többségnek nem R9 290X kártyája van, ami egy kissé szélsőséges példa volt.

(#25) Steve1207 válasza #65675776 (#17) üzenetére


Steve1207
veterán

Nálam a pikpak egy alap friss oprendszert, a szimpla drivereket és adott esetben a játékot jelenti, mindenféle egyéb nélkül ebben az esetben :) Ebből adódóan ezer éve portable appokat használok a szimpla "hülyeségekre" (videó, hang, böngészés stb), hogy semmivel se szemeteljem tele a rendszert.

Szerk.: Az Ace és egyéb kodek packokat nem tudom minek keveritek ide, hisz alapvetően a játék mellékli a szükséges kiegészítőket is, ami a futtatáshoz kell, itt pl elég kis pack volt, az nem sűrűn kavar be szűz rendszeren.

[ Szerkesztve ]

.

(#26) vellerd válasza stratova (#24) üzenetére


vellerd
tag

No igen. Ez /R9 290X/ még elég sokára lesz átlagnak mondható. :K

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#27) mzso válasza Lacccca87 (#5) üzenetére


mzso
veterán

A Bioshock Infinite is Bink-et használ... Sz@r is.

(#28) mzso


mzso
veterán

Szerintem az AVC agyonveri. Miért nem raknak be egy rendes LGPL dekódert és használják azt vorbis-szal.

(#29) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

kicsit off de ezek milyen arban szoktak lenni? telemetry-t sehol nem talaltam, bink-re meg 6k USD volt valahol :(

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#30) pakriksz


pakriksz
őstag

a bink az egyetlen ami képes bármikor lefagyasztani a gépem. Az új tomb raider is ilyet használ, simán játszhatok vele sok órát( vagy akár renderelhetek 3d maxban, kódolhatok x264-ben), de ha egy bink videot benyom (amikor a camcorderen nézi az emlékvideokat), gyorsan tovább kell nyomnom mert bármikor beállhat. És emlékeim szerint ez mindig így volt, a sokféle gépemen sok éve is :)
Bár legyakrabban a jobbik eset volt, amikor hibát (binkw.dll-ben) okozással kilépett.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#31) DrGreen válasza atus72 (#23) üzenetére


DrGreen
csendes tag

Régebben - pl. úgy rémlik valamelyik AVP-ben is - bink videók voltak bejátszva a 3d-s világ tévéin, monitorain. Így kellet a 30 fps-nél gyorsabb feldolgozás.

(#32) CYBERIA


CYBERIA
őstag

„Mindezek mellett minőségre vonatkozó újítás, hogy a Bink 2-ben a színskála terjedelme 0-255 lett”

Ezt hogy kell értelmezni? 8 bites paletta, vagy mi?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#33) Abu85 válasza Mackósajt (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem baj az. Az SSE2 szvsz igen jó alap. Kihasználják, gyorsult, kvázi minden PC-s proci támogatja, mindenki örül.

(#32) CYBERIA: Full lett az RGB range. Eddig 16-235 volt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Azok a régi szép idők... A nyomor életbe, most megint elő fogom venni a Mafia első részét. :D

Nyugodj békében Integra!

(#35) Dilikutya válasza siti (#22) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hibás memóriától minden rendszer kifekszik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36) solaris17


solaris17
aktív tag

Azért elég sok gond volt a bink-kel, főleg egy 6-8-10 évvel ezelőtt.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#37) Petike1007 válasza atus72 (#23) üzenetére


Petike1007
tag

Ez arról szól, hogy a géped eleve terhelve van valamilyen szinten (a memóriában már ott van a game) és az 500 fps csak a maximum kihozható a 290x-el, de ettől csak 25-30al fog menni...a lényeg, hogy nem szaggat majd a videó oszt kész :D

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#38) Mackósajt válasza Abu85 (#33) üzenetére


Mackósajt
senior tag

No igen, de miért tartott eddig? Ugyanezek a pozitívumok 5 éve is megálltak volna.

(#39) Abu85 válasza Mackósajt (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Most volt rá igazán igény a 4K miatt. Pár éve nem nőtt ennyire dinamikusan a felbontás. Emellett a Bink 2 eléggé nagy projekt lehetett, hiszen nagymértékben építenek a SIMD ISA-ra és a GPGPU-ra. Valószínű a codeket is jelentősen át kellett dolgozni, hogy ez lehetőséggé váljon.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) dualview


dualview
csendes tag

Pedig mar igazan kihalhatna ez az egesz binkesdi hulyeseg. Foleg, hogy 90 %-ban a jatek enginevel keszult videot "binkesitenek" valami 0 meret tomoritesi arannyal.10 eve is minden csak csunyabb volt tole, akkor sem volt mar ertelme.
jatszol gyonyoru tu eles grafikaval mondjuk 1600-ban. Majd jon az agyontomoritett, fako, kockas bink video mint atvezeto, mindig majd sirva fakadok. Ertelme kb semmi azon kivul, hogy sok helyet foglal, csunya, ronda de legalabb elmondhatod, hogy 30 Gb a jatek.

Jo pelda erre pl az uj castlevania jatek ami most jelent meg. A regi ket dupla dvd-s volt, ha jol emlekszem. Sok szar bink videoval. Az ujban rajottek semmi ertelme, igy az egesz nincs egy dupla dvd, es nincs kevesebb atvezeto benne, sot vegre pont olyan eles, reszletesek az atvezetok, mint ahogy a jatekot futtatod.
Az se lehet jo kifogas, hogy igy legalabb az atvezetok szepek, akinek gyenge gepe van. mert gyakorlatilag low grafikan is sokkal, de sokkal szebb maga a jatek, mint az atvezeto minosege. Vagyis akinek ugysem menne a jatek azt pont nem erdekli, hogy amugy le birna jatszani az atvezeto videokat a gepe.

[ Szerkesztve ]

(#41) #65675776 válasza dualview (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

És low grafikán is ~10-20x annyi erőforrást igényel egy átvezető lerenderelése real-time.

(#42) dualview válasza #65675776 (#41) üzenetére


dualview
csendes tag

Ez messze nem igaz, sot inkabb az a jellemzo a normalisabb jatekoknal, hogy mivel ott iranyitott a kamera a minden elore ismert, minden sokkal reszletesebb, foleg a karakterek az atvezetoknel.

(#43) NeoExDeath válasza stratova (#10) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

+1 nosztalgia :)

A Final Fantasy 8-nak anno a P1 166Mhz-es gépemmel vágtam neki. A vicc az volt, hogy gond nélkül futtatta a játékot az első átvezető (Bink) videóig :) elkezdte lejátszani, de ahogy fordult a kamera mindig kifagyott. Érdekes módon az intro-t gond nélkül lejátszotta. Kb 5 percet tudtam így játszani a játék elejével, pedig a gép lehet bírta volna. Elég szopó volt ez miatt félretenni a vadi új, nagydobozos FF8-at a következő gépfejlesztésig :)

Egyébként azóta semmi bajom a Bink videókkal. Írta valaki az Infinite-et, nem tudom mi a gond vele, PS3-on és PC-n is tolom (5 éves géppel majdnem full grafon), és kb hibátlan.

(#44) stratova válasza NeoExDeath (#43) üzenetére


stratova
veterán

Azért nálam Holdat idéző gravitáció volt (amikor futottak a karakterek :DDD ), pedig az Pentium 200 MMX + 31 MB RAM volt, az S3 Virge lehetett a hunyó a kőkemény 4 MB VRAM-mal amikor már az ajánlott minimumra is 8 MB-ot írtak. Azóta nem láttam sokat játék introt a saját gépemen (max. pár NFS-t ).

(#45) mzso válasza NeoExDeath (#43) üzenetére


mzso
veterán

" Írta valaki az Infinite-et, nem tudom mi a gond vele"
Semmi csak suttyón néznek ki egy rendes videóformátumhoz képest. De legalább csak az intro videóknál használják... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.