Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

A hatalmas szó a címben nagyon eltúlzott, a végére lett belőle egy komolyabb (is lehet, ami időbe telik), de nem lesz riválisa, mostanában biztosan nem. Ezt főleg azok értik és tudják, akiknek egy, vagy több csatornájuk van Youtube-on.

(#2) Apollyon


Apollyon
Korrektor

youtubenak ellenfele nem, maximum alternatívája lesz. Aztán ha mégis nagyra nőne, a gúgli megveszi, probléma megoldva.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3) Magnat


Magnat
veterán

Kérdés, mennyi tőke lesz mögötte és később mennyire tudják rentábilissé tenni ... sokaknak tele már a töke a YT reklámjaival, szóval kevesebb reklámmal tudnának alternatíva lenni, csak vajon úgy meg tud-e profitot termelni ... mintha régebben azt olvastam volna, h a YT is azért ment el a fizetős modell irányba, mert tisztán reklámokkal nem igazán kifizetődő egy ilyen biznisz. Mondjuk arra én is kíváncsi leszek, h mikor nevezhetjük majd riválisnak a YT-bal szemben.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem hinném, hogy lenyomja bármikor is a youtube-ot, sokaknak a vimeo mint név semmit nem mond.

(#5) pilóta válasza hemaka (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Franc tudja. Netes bizniszben pillanatok alatt nőhetnek meg gigantikusra pici cégek egy jó ötlet miatt, vagy buknak el óriások, mert nem elég gyorsan változnak...
Mint a Facebook is történelmi léptékkel pillanat alatt lett óriás, de lehet, hogy az is eltűnik, mint az IWIW. A MeWe pl. eléggé jön föl, mert a face teljesen elkurvult az adatgyűjtésével meg cenzúrájával, és ez sokaknak nem jön be már...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) eboostr


eboostr
aktív tag

Jobb a minőség vimeon, örülök ha alkotók, művészek ott is publikálnak.

(#7) joey04 válasza Apollyon (#2) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) Ricardo


Ricardo
félisten

Jól hangzik. Nem jó ha egy cég egyeduralkodó valamiben. Ráfér a youtubra a konkurencia.

(#9) hemaka válasza pilóta (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az iwiw ott b*szta el, hogy nem nyitott a világ felé. Én az elején szentül meg voltam győződve, hogy majd a külföldiek is elárasztják, már a neve is ezt sugallta. Más kérdés, hogy valószínűleg a rendszerük összehányta volna magát pillanatok alatt, ha ez megtörtén volna. De azért nem sajnálom őket, mert a bobok akik csinálták azért jól megszedték magukat.

Youtubeot lenyomni le lehet, de mi olyat kínálhatna a vimeo, ami yt-on nincsen és az emberek nagy részét érdekli is?! :F

(#10) pilóta válasza hemaka (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Például, hogy nem tol az arcodba egymás után 2 átléphetetlen reklámot a megtekinteni kívánt video előtt?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) k-adi válasza pilóta (#5) üzenetére


k-adi
nagyúr

erről a MeWe ről nem is hallottam még nem írtad ide be.. de elsőre nem igazán látom mitől lenne jobb ez a fiatal generációnak akik ugye a felhasználóbázis nagy részét tenné ki? (akik szarnak az adataikra, reklámokra, stb.)

(#12) ΞΔGLΞ válasza pilóta (#10) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ugye azt tudod (nyilván nem), hogy azt a youtuber állítja be, amiből van bevétele és tud csinálni további minőségi tartalmat! Nem pedig a youtube tolja az arcodba, hanem a csatorna tulajdonosa.

(#13) pilóta válasza ΞΔGLΞ (#12) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az a baj, hogy nem csak csatornáknál jön elő, hanem random feltett bárakármilyen videónál is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) ΞΔGLΞ válasza pilóta (#13) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Random nem jön reklám, csak akkor- mint írtam- ha azt a csatorna tulajdonosa engedélyezte.

(#15) pilóta válasza k-adi (#11) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én nem hiszem, hogy a fiatal generáció lenne a facebook fő felhasználóbázisa. Vagy ha igen, akkor csecsemőtől 18 éves korig a bolygó teljes lakossága facebookozik, a bangladesi nyomroteleptől a szahara közepéig... (legalábbis a felhasználók száma alapján...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#14) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt még azzal egészíteném ki, hogyha felraksz olyan videót, ami szerzői jogos, akkor is lesz reklám, amit a tartalom tulajdonosa kap meg. És ilyen ebből rengeteg millió van fent, mert pistike felrakott egy zenét, pl Lady Gaga-tól, vagy abból 2 másodpercet, az algoritmus meg azonnal szerzői joggal "védi", mert nagyon "okos" a gugli algoritmusa, ez tény.
Ilyenkor két eset van:
Ha Lady Gaga-ék engedélyezték, hogy máshol is hallható lehet az ő műve, akkor csatorna kap egy üzenetet a szerzői jog miatt és, hogy innentől reklámok fognak futni és/vagy statisztikailag felmérik a nézettséget, pistike csatiján a reklámokból befolyt összeg Lady Gaga-é. További teendő nincs.
Ha nem engedélyezik és azt ráadásul manuálisan szúrja ki, pl a producer, akkor rögtön figyelmeztetést kap a csatorna, ami 90 nap után elévül, feltéve, ha pistike nem tölt fel további szerzői jogos tartalmakat. Mert 3 figyelmeztetés után a csatornájának annyi és többet a büdös életbe nem nyithat új csatornát..

[ Szerkesztve ]

(#17) pilóta válasza ΞΔGLΞ (#16) üzenetére


pilóta
nagyúr

Értem, akkor így van. De ez nem változtat rajta, hogy rohadt idegesítő, és ha valaki csinál egy olyan videomegosztót, ami kevésbé idegesítő (pl. mert nem hagyja a csatorna létrehozójának, hogy egymás után kettő átléphetetlen videoreklám legyen a szarja előtt, hanem csak egy), akkor simán eltűnhet a youtube, hogy írmagja sem marad (nem mondom, hogy így lesz, csak mint lehetőség fennáll...).

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18) ΞΔGLΞ válasza pilóta (#17) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az sem olyan egyszerű, hogy nyitsz egy csatornát és rögtön reklámok futnak. Először is el kell érni a minimum 1000 feliratkozót és a havi minimum 4000 óra megtekintésnek meg kell lennie. Majd ezután rendes név, cím, szig alapján kérvényezned kell, hogy youtube partner lehess. Ha ez is megvan...
Ezután beadhatsz egy kérvényt, hogy szeretnél adsense tag lenni és, hogy bevételre jogosult vagy, kéred, hogy a (nagyon fontos) saját készítésű tartalmaid alatt, amivel és amiért dolgoztál, reklámok fussanak. Ezért dolgozol...

Aztán a sok millió kérvényből, mikor az egyik adminnak olyan kedve lesz, beállítja a funkciót, de előtte rendes bankszámlaszámot kérnek, amit leellenőriznek természetesen, mert arra fogják utalni, minden hó 21-én az előző havi bevételt.
Náluk nincs olyan, hogy ünnep, meg hétvége, ha az 21-re esik, a bevételt elutalja a Google Ireland.

De válaszolva, amit írtál...mindent egybe vetve, mögöttük akkora halom tőke van, hogy minden más videómegosztót egyszerűen ovis szinten is túlzás lenne említeni, emiatt a címben említett vimeo is eltörpül a yt mellett.

(#19) Fred23


Fred23
nagyúr

Szerintem esélytelen a Vimeo. Sok sikert nekik, jó a többszereplős piac, de szerintem felejtősek lesznek.

(#20) pilóta válasza ΞΔGLΞ (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha ennyire bonyolult, akkor meg főleg meg vannak számlálva a napjai :D

Nem egyszerű, de azért nem példa nélküli, hogy egy hatalmas, megkerülhetetlen, trendformáló, mindneki által ismert, vitathatatlanul a piacot uraló világcég eltűnjön szinte hónapok alatt. Pl. Nokia, Blackberry...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21) madgie válasza pilóta (#17) üzenetére


madgie
titán

És az a valaki csak a két szép szemünkért adja a tárhelyét, felületét, nem pénzért cserébe?

Amúgy meg baromi egyszerű reklám nélküli YT-t "csinálni", fizesd ki a Premiumot (családi csomagban több embernek olcsó és akkor pl a YT Music-kal már ki is váltottad a Spotify előfizudat).

(#22) ΞΔGLΞ válasza pilóta (#20) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De ez nem bonyolult, kell egy minimum szint, hogy a reklámozónak megérje fizetni, hogy a termékét, legalább 1-2 ezer ember megnézte. Te viszont ezt nagyon nem érted, ezért itt most ezt abba is hagyom, főleg, hogy összehasonlítod egy nokia-val.

(#23) pilóta válasza madgie (#21) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze. Nem arról beszélek, hogy miért kell adni a tárhelyet stb., hanem hogy mennyire felhasználóbarát az egész. A youtube egyre inkább nem az, és lehet jobban csinálni (pl. hogy mást ne mondjak, korábban a youtube is jobban csinálta, csak mivel nem volt konkurencia, elkurvult...). Ettől függetlenül lehetséges, hogy innentől az idők végezetéig a youtube mard "a" videomegosztó, csak arra próbaltam utalni, hogy ez nem 100%-osan bizonyos...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24) scdlsc válasza hemaka (#9) üzenetére


scdlsc
aktív tag

FYI:
Az IWIW története (vimeós link nincs sajnos) - 30 perc:
https://www.youtube.com/watch?v=qDZC1BTkkxA

(#25) Rimuru válasza ΞΔGLΞ (#14) üzenetére


Rimuru
veterán

Azt hiszem lemaradtal a november kornyeki afsz frissitesrol. Joga van barhova reklamot rakni (ha nem vagy partner akkor pedig penzt se kapsz belole).

A lenyeg:
YouTube has the right to monetize all content on the platform

Vigyázat, csalok!

(#26) k-adi válasza pilóta (#15) üzenetére


k-adi
nagyúr

"a fiatalokat" lehet max. átcsábítani mert ez a menő, új trendi, stb. de "az idősek" már nem fognak átmigrálni egy újabb social platformra (ahol kiépített hálójukat kezdhetik újra), az instára se mentek annyian, snapre főleg nem...

ez a mewe jó poén, az UI is copy-paste, startupnak oké, de annak még évek kellenek míg totál szétperelik a FB-t és feldarabolják.. na akkor talán van ennek esélye, talán

[ Szerkesztve ]

(#27) vmarci21 válasza ΞΔGLΞ (#18) üzenetére


vmarci21
tag

Ez nagyrészt igaz, viszont szerintem van benne egy hiba: én úgy tudom, és azt is tapasztaltam, hogy videó előtt (vagy 2 videó között, ha lejátszási lista), 1 db hirdetés akkor is megjelenhet, ha a csatorna tulajdonosa nem állított be rá reklámot.. Ilyen reklám akkor is megjelenhet, ha a csatornához nincs kötve AdSense fiók, és ilyen reklámoknál a csatorna 1 ft-ot nem kap, az egészet elteszi a Google..

Amúgy az összes többi reklám úgy működik, ahogy leírtad. :)

Amúgy hétvégén nekem még sosem érkezett AdSense bevétel, és Google súgó szerint is, ha 21-e hétvége, akkor a 21-e utáni hétköznapon érdemes várni az utalást..

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#28) Magnat válasza vmarci21 (#27) üzenetére


Magnat
veterán

Attól még lehet, h ők elutalják (vagyis az automata) 21.-én, csak vmelyik bank akin átmegy nem teljesít utalást 7végén.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29) zolka95 válasza hemaka (#9) üzenetére


zolka95
őstag

mi az hogy bobok?
az összes készítőt bobnak hívták? :DDD

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#30) azbest


azbest
félisten

Talán azért nőtt a vimeo felhasználószáma, mert azon a platformon lehet saját készítésű videókat árulni. Anno két dokumentumfilm sorozatot is a vimeo platformon vettem meg, mert a mi régiónkban például prime videón nincs fenn az.

Ja és vimeo-n nem csak streamingelve lehet megnézni a megvett tartalmat, hanem ha a készítők is úgy akarják, akkor le is lehet tölteni offline változatot hivatalosan. A konkrét példában jóval magasabb bitrátásat, mint a stream.

(#31) mnnorbi válasza k-adi (#26) üzenetére


mnnorbi
tag

A fiatalok átcsábításához a youtubereket is át kéne csábítani másképp nem fog működni

(#32) genlog válasza ΞΔGLΞ (#1) üzenetére


genlog
junior tag

Nem kell ehhez csatorna, rékerestem néhány kulcsszóra, tizedannyi videó sincs hozzá, mint a Youtube-on.

(#33) genlog válasza Magnat (#28) üzenetére


genlog
junior tag

Ez a bankban is automata. Valójában ember soha nem néz rá a monetizingre, csak ha probléma van. Ezért hülyeség arról beszélni, hogy nincs ünnepnap náluk stb., mert a 7/24-es gépeknek persze, hogy nincs.

(#34) mnnorbi válasza ΞΔGLΞ (#16) üzenetére


mnnorbi
tag

nyithat új csatornát csak a szerzői jogos csatornát ha van 3 figyelmeztetése törlik.

(#35) mnnorbi válasza pilóta (#23) üzenetére


mnnorbi
tag

Reklámblokkoló és reklámok megoldva vagy youtube premium

(#36) KRi2


KRi2
aktív tag

Huh, ez a cikk akár 10-15 évvel ezelötti is lehetne.

...ésakkor most nézzük meg hogy a YouTube nézettsége mennyit nőtt a pandémia alatt.

||| | || ||||| | ||| ||

(#37) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Ismerem az oldalt, a feleségemmel a rövid animációs filmeket többnyire innen nézzük.
Meg mintha a cenzúra nem lenne olyan szigorú náluk, mint a YT-n, azaz az utóbbin korhatárosnak számító videókat Vimeon reg nélkül is meg lehet tekinteni.
Azt én se hiszem, hogy kiütnék a nagy testvért, de egy fennmaradó alternatíva simán lehet mellettük.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.