Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Hányasra áll matekból a hugi?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Lenry


Lenry
félisten

közvetlen ez a szösszeneted után olvastam ezt a hozzászólást

azt hiszem nincs mit hozzáfűzni. inkább nyelvtant tanulna infóórán, ha már az informatika-anyag nem érdekli...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) greenity válasza Vakegérke (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Most kapott két ötöst matekból. Nem is az, hogy hogy áll... eleve az hogy eszükbe jutott...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#4) dabadab


dabadab
titán

Mi amobaztunk, bar ez valoszinuleg gender alapon determinalodott, mert alapvetoen - a jelek szerint - pont ugy untuk magunkat az oran, mint a hugod.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#5) greenity válasza dabadab (#4) üzenetére


greenity
aktív tag

Jó én magyarórán volt hogy olvastam, de jegyzeteltem....
Az amőbát legalább kevésbé veszik észre :D. azért a smimkelés kiborított....

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Szia!

Megpróbálom erről valahogy úgy kifejteni a véleményem, hogy az sem sértőnek ne hasson, sem pedig nagyképűségnek, szóval megpróbálok nem hegyibeszédet tartani:

Vegyük a jelenlegi generációt:

Érdekes módon régebben volt tekintélye a tanároknak, ha valamit elkövettél / akadályoztad a másikat a tanulás folyamatában akkor annak megfelelő büntetést kaptál. Nem volt olyan, hogy visszabeszéltél volna a tanárnak, hanem fegyelemmel ülted végig az órákat, at tanárra figyelve akár akartad, akár nem.
Amikor megjelent a tanár, mindenki elcsendesült - az most megint más, hogy tiszteletből vagy a félelem okán - s időben kezdhető normális órák voltak többségében.

Jelenleg meg körülbelül mintha óvodai szintre csúszott volna vissza az egész. Bár hozzá kell tegyem, ebben a tanárok épp annyira partnerek - tisztelet a kivételnek - mint a diákok. Olyan szó, hogy fegyelem manapság nincs sajnos. Kezdhetném, hogy bezzeg az én időmben, meg hogy mit várnék el, mi lenne szerintem a helyes, de sajnos nem lenne haszna, a világ nem arra megy ebben a tekintetben ami pozitív lenne, sőt.

Csak tudnám, hogyha most nem figyelnek a diákok, s ilyeneket tesznek mint amiket írtál, akkor mégis hogy lesz jövőjük nekik? Az a baj, hogy nagyon kezd a mérleg nyelve az ilyen diákok javára billenni. Egyszerűen azért, mert manapság az a "trendi" ha valaki nem tanul, sőt úgy is mondhatnám, hogy bizonyos értékrendek szerint attól lesz "menő", stb. csak éppen azt nem veszik észre, hogy ez az út sehova sem vezet.

Ilyenkor jön majf aztán a panaszkodás amikor lemegy az illető a közértbe, és nem tud normálisan két tételt összeadni, s hogy átverték. Na ja.

Üdv. core2

(#7) greenity válasza Neil Watts (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

Értelek és igazad van.
Ugyanezt egyébként az egyetemen is, amikor pl elektrodinamika gyakon úgy lehet csendben tartani a népet, ha használhatják a gépeket és facebookoznak. (Persze ehhez az is kell, hogy olyan phd hallgatót tesznek be az órára, akinek a tudása nagy, de a tekintélye nem...) Szóval igen, gáz a helyzet.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Én matekórán a cimbivel amőbáztam, ahogy azt illik, JetiSport-tal játszottam a telefonon, és beszélgettem megállás nélkül. Kettes is voltam. Aztán gondoltam egyet, kettes matekkal elmentem matek fakultációra, ott is kettes voltam. 12 végére 4-essel zártam a faktot, és most a villamosmérnök bsc végénél járok.

Szóval nem baj, hogy nem figyel matekon, amíg az 5-ösöket viszi haza. A sminkelés már kevésbé jó, de hát egyszer ez is eljön, reméljük rájön, hogy nem a sminkkel kell pasit fogni, megtartani meg pláne nem, ezt érzékeltesd vele, és nem lesz baj :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9) Gergosz2 válasza dabadab (#4) üzenetére


Gergosz2
veterán

szerintem nem az itt a probléma , hogy valaki unja magát, mert midig lesz olyan ember, hanem az , hogy mit megengednek maguknak óra alatt.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10) Lauda válasza Lenry (#2) üzenetére


Lauda
félisten

De ez se semmi egy csalados, felnott, elvileg iskolat vegzett embertol: soha ne néz visza !mindig csak előre meny ! :W

(#11) greenity válasza hoffman_ (#8) üzenetére


greenity
aktív tag

"A sminkelés már kevésbé jó" lassan 24 éves fejjel én is sminkelek... ezek után nehezen mondanám azt, hogy figyi hugi nem kéne... bár az is igaz, hogy elég szolid szokott lenni a rajtam levő smink..

"Egy mosolynál jobb a több"

(#12) hoffman_ válasza greenity (#11) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem erre céloztam, nincs semmi gond a sminkkel, az a tendencia a probléma, hogy 12-13 évesen elkezdenek sminkelni a lánykák, 15-16 évesen már gyorsabban dobnak fel egy makeupot, mint egy belevaló 30-as nő, ráadásul olyan mértékben teszik ezt, mintha vegas-i kurvák lennének. Ez a nagyon nem kóser dolog.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) Raucher válasza Neil Watts (#6) üzenetére


Raucher
tag

"Érdekes módon régebben volt tekintélye a tanároknak, ha valamit elkövettél / akadályoztad a másikat a tanulás folyamatában akkor annak megfelelő büntetést kaptál......
Amikor megjelent a tanár, mindenki elcsendesült - az most megint más, hogy tiszteletből vagy a félelem okán - s időben kezdhető normális órák voltak többségében."

Ez így nem igaz.

Voltak tanárok akiknek volt tekintélyük. Visszagondolva azt látom, hogy naponta megdolgoztak azért a tekintélyért.
Voltak olyan tanárok akiket nem fogadtunk el. Nemhogy tekintélyük nem volt, még az (iskolai) létezésüknek sem maradt alapja. A fiatal tanerők félév után léptek, ha nem tudtak érvényesülni. Néhány idősebb a nyugdíjig tartó túlélésre hajtott. Már azzal is boldoggá tudtuk tenni őket, ha egy órán senki sem lőtte papírgalacsinnal a hátsó felüket, miközben firkáltak a táblára. Az elektronikai alapismereteim hiányát egy ilyen túlélőnek köszönhetem.
A büntetés sem egyszerű dolog.
Ha jó a tanár, akkor nem kell büntetnie. Ha nem a tanári pályára való, akkor a büntetést is le..ják a tanulók.

Volt ellenőrzőnk, amit a középiskola első osztályába láttak utoljára a szüleim. Utána már magam intéztem mindent. Egyszer kaptam igazgatói figyelmeztetést, mert bezártam az öltözőbe az osztálytársaimat. Ezt elmondtam egy kis késéssel, a középiskola befejezése után.

A tanulók régen és ma is tanuló anyagból készülnek. A bezzeg a mi időnkben/ régen bezzeg jobbak voltak ... szövegek alaptalan rágalmak. Ha valaki egy gyenge pillanatában kontroll nélkül hiszi el, amikor belövik neki a marhaságot, teljes hittel adja tovább az utódok felé. Így élnek sokáig ezek a tévhitek.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#14) HuMarc


HuMarc
addikt

Én, padtársam, és a mögöttünk ülő két srác alkotja az élbolyt. Nem csak matekból, mindenből (nem dicsekvésként, ezt mondják a tanárok is). Ez azzal jár, hogy minket nem szólítanak fel. Szóval valójában nem csinálunk semmit, csak dumálunk, meg írjuk, amit kell. És ezzel jár az is, hogy 4-es lettem magatartásból félévkor, mert lefoglalni tulajdonképpen csak dumálással tudom magam. Egyébként 12 éves vagyok, 6. osztályos. :) Húgod hányadikos? Csak azért kérdezem, hogy megnézzem, ilyenkor mit tanulnak.

A tanárok egy részének ma is van tekintélyük, de van, akinek abszolút semmi (pl. az osztályfőnökünk, aki rajztanár) És erről csak az adott tanár tehet.

[ Szerkesztve ]

(#15) greenity válasza HuMarc (#14) üzenetére


greenity
aktív tag

Húgom 11. osztályos egy elég jónak mondható gimiben... Én is oda jártam, sőt engem is tanított ez a tanár. Ezért akasztott ki a dolog.

A bezzeg a mi időnkben szövegek nagy része tényleg hülyeség, de ha megkérdezel egy tanárt vagy tanítót, aki 20-30 éve tanít, akkor azért ő már lát különbséget a generációk között.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#16) Vakegérke válasza greenity (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ma már nincs a tanárok kezében fegyelmező eszköz. Jó esetben csak kiröhögik, rálegyintenek a diákok. Rosszabb esetben akár tettlegesen is bántalmazzák.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) HuMarc válasza Vakegérke (#16) üzenetére


HuMarc
addikt

Ez nem igaz. Több tanárom is van, akiknek van tekintélyük, és akiknek az órájukon nem beszélünk. Érdekes, hogy nekik van, másnak meg nincs :U Aki mindig is tanár akart lenni, és élvezettel csinálja, annak van tekintélye, de aki csak munkaként és teherként fogja fel, annak nincs.

(#18) greenity válasza HuMarc (#17) üzenetére


greenity
aktív tag

Valóban nem mindegy, hogy kinek milyen kiállása van, és az sem mindegy, hogy most már nincs fegyelmező eszköz. Hozzáteszem ismerek olyan tanítót, aki közölte, hogy ha tehetné sem verné meg a gyermeket, mert nem tartja helyesnek.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#19) HuMarc válasza greenity (#18) üzenetére


HuMarc
addikt

Minket a matektanárunk viccesen lecsap a könyvvel, vagy fenéken billent, persze nevetve :D De ha egy tanár komolyan testi erőszakot akarna alkalmazni, máris elvesztené a tekintélyét, mert ez azt mutatná, hogy nincs más eszköze. Másrészt lehet, hogy ez taplóság, de én úgy gondolom, ha megütnek, vissza fogok ütni, akárki is legyen az illető.

(#20) Vakegérke válasza HuMarc (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Erős volt részedről, hogy "Ez nem igaz." Tény, hogy én is általános értelemben beszéltem, de amit mondtam, az igaz.

Az egy dolog, hogy van néhány tanár, akire figyelnek a diákok, mert érdekesen adja le az anyagot, szinte muszáj rá figyelni.
Feltételezhetően nem ők vannak többségben.
A többiekkel kapcsolatban mi van?

Tudod, sajnos nem az az általános, hogy a tanárt tisztelni illik, mi több, kell. Mégiscsak tanult, felnőtt ember, és ha csak az utóbbit veszem figyelembe, már eleve kijár neki a tisztelet. Arról nem is beszélve, hogy ő tanítja azt nektek, amiről esetleg fogalmatok sincs, de vizsgázni fogtok belőle.

És ehhez a hozzászóláshoz mit szólsz?
Kiemelem a lényeget.
"Voltak olyan tanárok akiket nem fogadtunk el. Nemhogy tekintélyük nem volt, még az (iskolai) létezésüknek sem maradt alapja. A fiatal tanerők félév után léptek, ha nem tudtak érvényesülni. Néhány idősebb a nyugdíjig tartó túlélésre hajtott. Már azzal is boldoggá tudtuk tenni őket, ha egy órán senki sem lőtte papírgalacsinnal a hátsó felüket, miközben firkáltak a táblára."
Szerinted is rendjén van így? A diákok döntik el, hogy egy tanár megmarad a posztján, vagy kotródjon a suliból?
Az is rendjén van, hogy köpicsővel gyalázzák meg a diákok csóró tanárt?

Provokatív kérdés.
Ha a tanár leb*szna két hatalmas fülest, mert köpicsővel telenyomnád a sejhaját, mit csinálnál? Szaladnál sírva a szüleidhez? Netán feljelentenétek a tanárt?

El kéne gondolkodni azon, hogy akiket semmibe vesztek, azok felnőtt emberek, és azon vannak, hogy a tudásukat átadják nektek. Teszik ezt jól, vagy kevésbé jól, de ez a céljuk.

Egyébként ajánlom szíves figyelmedbe ezen írásomat.
Ha pedig azon berzenkednél, hogy az osztályodban egyetlen diák sem küldi el az anyjába a tanárt, én azért megkérdeznék valamit.

Szerinted mit szabad a diáknak egy tanárral szemben?

Szerk: "Másrészt lehet, hogy ez taplóság, de én úgy gondolom, ha megütnek, vissza fogok ütni, akárki is legyen az illető."

Ez sok mindent megmagyaráz, ami a felnőttek tiszteletét illeti.
Édesanyádnak is benyomnál egy hatalmasat?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) greenity válasza HuMarc (#19) üzenetére


greenity
aktív tag

Tudod vannak dolgok, ahogy Vakegérke is írta, amit Te nem tehetsz meg, mert nem a Te dolgot és nem a diákoké.
Ha valakit annyira felhúznak, hogy kénytelen testi fenyítést alkalmazni, azzal a jelenlegi állapotban annyira bunkó és semmibevevő módon viselkednek a diákok, hogy ha ezek után őkelme még vissza is üt, akkor az az egyén, legalábbis az én szememben le van írva.

Komolyan? Miért kell az olyat aki segíteni akar, aki az életét teszi arra, hogy megtanít amire kell... semmibe venni? Kíváncsi lennék, ha majd a munkahelyeden eltöltesz egy két évet, és ott az alattad levők nekiállnak piszkálni és hasonlóan működni mint ahogy te meséled az osztályodról, te mit tennél... gondolom nem állnád meg szó nélkül.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#22) Vakegérke válasza greenity (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Kíváncsi lennék, ha majd a munkahelyeden eltöltesz egy két évet, és ott az alattad levők nekiállnak piszkálni és hasonlóan működni mint ahogy te meséled az osztályodról, te mit tennél... gondolom nem állnád meg szó nélkül."

Könnyebb dolga lesz, mint most a tanároknak. Egyszerűen kirúgja az alkalmazottat akár mondvacsinált indokkal, és tiszta lelkiismerettel tér nyugovóra. Az már nem fogja érdekelni, hogy a volt alkalmazott családjától vette el a kenyeret.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) greenity válasza Vakegérke (#22) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem pontosan így értettem. De értelek.

Az ilyen dolgok mindig felhúznak. Lehet azért, mert hányattatott sorsú pedagógus gyerek vagyok..

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) HuMarc válasza Vakegérke (#20) üzenetére


HuMarc
addikt

"Édesanyádnak is benyomnál egy hatalmasat?"

Nem, nyilván nem. De ha ő ütne meg, akkor is védekeznék.

Én egyik tanárt sem köpőcsövezem hátba, szólok be neki, stb.

"Provokatív kérdés.
Ha a tanár leb*szna két hatalmas fülest, mert köpicsővel telenyomnád a sejhaját, mit csinálnál? Szaladnál sírva a szüleidhez? Netán feljelentenétek a tanárt?"

Mint már írtam, ilyet nem tennék. És amíg teljesen jogtalanul kever le nekem, akkor vissza fogok vágni. Mindig arra törekszem, hogy ne legyen oka lekeverni egyet.

"El kéne gondolkodni azon, hogy akiket semmibe vesztek, azok felnőtt emberek, és azon vannak, hogy a tudásukat átadják nektek. Teszik ezt jól, vagy kevésbé jól, de ez a céljuk."

Egyik tanáromat sem veszem semmibe, csak az a véleményem, hogy azzal, hogy nem tud fegyelmet tartani, azzal minket, normális gyerekeket akadályoz, akikben legalább annyi jóérzés van, hogy csendben marad az órán.

Az osztályfőnököm rajztanár, és kicsit sértőnek érzem, amikor mi, 3-4 barátommal hátul ülünk és figyelünk, a többi 26 emberrel ellentétben, és minket szidnak le, mert mély a hangom, és ha halkan beszélek az órával kapcsolatos dologról, az is hallatszik, mert most mutálok.

"Teszik ezt jól, vagy kevésbé jól, de ez a céljuk."

Az a baj, hogy szerintem nem. Egy csomó tanáromon azt érzem, hogy a tanítást nem életcélként fogja fel, hanem munkaként. És kicsit felháborító, amikor valaki kérdez valamit, mert lemaradt és a minket tanító 11 tanár közül kb. hárman magyaráznák/mondanák el még egyszer, a többi felháborodna, hogy de ezt ő már elmondta. Pedig ha egyszer tanár, akkor az a feladata (vagy szerintem az lenne) hogy a lehető legtöbb embernek megtanítsa az anyagot, a legjobb tudása szerint. Pont úgy, ahogyan mi is a legjobb tudásunk szerint vagyunk kötelesek teljesíteni az órákon. Ha minden tanárunkról úgy érezném, hogy ő tényleg ezt akarja csinálni, és tényleg a lehető legjobban akarja megtanítani nekünk, akkor nyilván jogosnak érezném akár még a testi fenyítést is. De amíg sok tanár rosszul tanítja meg az anyagot (pl. nyelvtanárok), és semmibe veszi azokat, akik valamit nem értenek, esetleg azokat, akik unatkoznak órán, mert színötösök, és őket nem hagyják érvényesülni, addig nem gondolom, hogy jogos lenne a felháborodásuk.

(#25) dabadab válasza Vakegérke (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Szerinted is rendjén van így? A diákok döntik el, hogy egy tanár megmarad a posztján, vagy kotródjon a suliból?"

Nem a diakok, hanem a tanar alkalmassaga. Es tulajdonkeppen ennek kellene ervenyesulnie, hogy az maradjon a tanari palyan, aki alkalmas ra, ne az, akinek nincs mashova mennie.

Egyebkent akarhanyszor ismetled el, hogy a tanarok kezebe ma mar nincs eszkoz, attol az meg ugyanugy nem lesz igaz, mint elsore. Az ilyen szoveggel maximum azt arulod el, hogy fogalmad sincs, hogy mikepp lehet banni egy osztalyni gyerekkel. Szerencsere vannak tanarok, akik tudjak.
Az sajnalatos teny, hogy sokak szamara a fizikai bantalmazas jelenti az emberek kozotti kommunikacio csucsat, de ne ez legyen mar a norma, hanem tartsuk ezeket annak, amik: agressziv allatok.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26) moonlight115 válasza HuMarc (#19) üzenetére


moonlight115
tag

"De ha egy tanár komolyan testi erőszakot akarna alkalmazni, máris elvesztené a tekintélyét, mert ez azt mutatná, hogy nincs más eszköze"

Ez így van. De visszaütni? :U

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#27) Raucher válasza Vakegérke (#20) üzenetére


Raucher
tag

Szerinted is rendjén van így? A diákok döntik el, hogy egy tanár megmarad a posztján, vagy kotródjon a suliból?
Az is rendjén van, hogy köpicsővel gyalázzák meg a diákok csóró tanárt?

Ha nem is közvetlenül nekem írtad, de a kapcsolódó idézet miatt én (is) válaszolok.

Miért ki döntse el?
Ki más tudná eldönteni, mint a diákok.
Aki emberi hiányosságokban szenved, felkészületlen, alapvető kommunikációs problémákkal küszködik, az alkalmat a tanári pályára. Ha a tisztelet okán maradna ott, akkor tovább hígulna az amúgy sem acélos tanerő. A nyugdíjig meg folyamatos zilálná az oktatási rendszert.
Középiskolában ezerszer elmondták nekünk. Ide nem kötelező járni. Ha valami nagyon nem tetszik, akkor el lehet innen húzni. (Az első év végére el is húzott a fél osztály.) Mi meg elmondtuk tanítani sem kötelező ebben az iskolában.
Vagy tiszteletből azt a hivatásos járművezetőt se küldjük el, akik hetente csak egyszer-kétszer zúzza meg a járművét, mások értékének és életének veszélyeztetése közben?

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#28) greenity válasza dabadab (#25) üzenetére


greenity
aktív tag

A legtöbb tanár, tanító nem tartja normálisnak a testi fenyítést. Talán azok az emberek, akik még a régi iskolában kezdett.

Valóban vannak, akik nem valók a pályára, de azokkal sem kell úgy bánni, ahogy a diákok nagy többsége bánik a tanárokkal. Hiába a jó szándék, és a tudás, hiába a segítőkészség. Vannak olyan kezdő tanárok, akik hiába lennének olyanok, mégsem maradnak a pályán, mert a kezdeti tapasztalatok szörnyűek.
Az előbb írtam, hogy a szüleim tanárok, pont tegnap beszélgettem édesanyámmal, hogy kezdőként, 25 éve még kiakadt néhány dolgon, de ennyi idő után megtanulta kezelni őket. Persze ehhez nem 25 év kell, hanem 1-2 év, de ha az első pár évben tönkreteszik a gyerekek, akkor nem lesz belőle rendes tanár.

És igen, annak az első pár osztálynak nem olyan nagyon lesz jó, de a tananyagot leadja rendesen.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#29) HuMarc válasza moonlight115 (#26) üzenetére


HuMarc
addikt

Akartam írni, hogy egy tanárt nyilván nem ütnék meg, az nem lenne célszerű.

@dabadab (#25): :R Teljesen egyetértek! Te egyébként pszichológus vagy, vagy honnan tudsz ennyit az emberekről? Nekem ez jön le azokból a kommentekből, amiket eddig tőled olvastam.

(#30) Crystalheart válasza dabadab (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyébként az a gond, hogy osztályonként más technikát kellene alkalmazni a gyerekeknél, és még az sem mindig célravezető. Pl. öcsém úgy elvitte a rosszaságba az általános sulis osztályát, hogy csak úgy szólt bele az egész. Egyszerűen nem lehet vele szót érteni, a tanárokat pedig rendszeresen és szándékosan, tervszerűen nevetségessé tette. Kissé hiperaktív a gyerek, nem tudom, tehet-e róla, de hát gyógyszerezni ki akarja a családtagját, hogy belassuljon? :D Na de épp elég egy ilyen az osztályba, és onnantól mindegy, mennyire felkészült és jó pszichológus a tanár. Nekem kicsit kínos volt, hogy míg versmondó szakkört tartottam a suliban, addig az épület másik végében az öcsém épp kiidegelt egy tök ártatlan tanárt, mondjuk épp olyat, akit kilenc évvel azelőtt, hetedikes koromban, amikor akkora voltam, mint öcsém, én tanítottam meg kezelni az Office-t...

(#31) moonlight115 válasza greenity (#28) üzenetére


moonlight115
tag

Hát igen. Egy tanár szerintem először tanulja meg önmagát fegyelmezni. Ez amúgy mindenkire igaz. Más lenne a világ. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#32) #51177472


#51177472
törölt tag

Én még rosszabb vagyok, általában alszom matekon. Megis lett az eredménye, meghúztak félévkor. Vicces lesz majd az érettségi előtt állni, semmit sem tudva.. De persze belehúzok, meg ilyenek. De a matek engem kikészít.. Volt egy időszak, amikor korep, magántanár, ezmegaz, aztán mégis akkora egyest írtam, mint a ház... ott elment az egésztől a kedvem.

(#33) #51177472 válasza #51177472 (#32) üzenetére


#51177472
törölt tag

Félreértések elkerülése végett, és mielőtt core2 fórumtársam "leoltana" engem, csak a matek ilyen húzós. Meg persze van egy két nap, amikor semmi kedvem az egészhez, de alapvetően jól tanulok, van egy célom, amihez kéne egy kevés pénz, és ahoz meg tanulni kell.. Lehet nem lenne jó három műszakban nyomni egy gyárban a szar melót.. :) Bár számtalanszor volt már, hogy felkelek, és "jaj, a ****nak van kedve bemenni már megint"... De osztálytársaimmal szemben csak nézek sokszor pár spanommal, hogy miért ennyire normálatlanok.. Vicc, amit leművelnek órákon, pedig nem egy alja suliba tanulok.. Sőt, az egész generáció vicc. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.