Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) Dany007 válasza fLeSs (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Igen ezt néztem én is. :) Többé-kevésbé gyorsabb. Picivel. :P
4 csöves hűtővel én is húzok rajta +20-at. Ez a tervezet. Hogy játékra így lesz beállítva oc profil biosban. 4,5ghz-en az alap 3,8 helyett. Így talán kihajtja a 7870-et rendesen.

De én csak örülnék ha kihajtana egy 270x-et =) Bár nekem a fórumban inkább 7850-et ajánlottak.. =/ De 7870 lesz belőle minimum. Csak még kivárok én is, hátha a karácsony megdobja az árakat majd januárban lesz egy kis áreső. Esetleg az új 270 is közbeszól.
Egyébként az XFX-es 7870-ek ára épp most csökkent nagyot. Már 46k-tól van, de azok mocskosul melegszenek... Sapphire-nél meg black screen hiba lehet, bár csak kis eséllyel. Úgyhogy nálam marad az MSI vagy az Asus, de az Asus meg nálam nem fér el..

No mindegy, a lényeg ha meglesz a kártyád jöhetne részletes teszt, mert nagyjából tényleg egy szinten van a két proci és kíváncsi lennék mire elég.
Egyébként melyik az a játék? :) Én még remélem, hogy a talán eljövendő GTA 5-höz is elég lesz mediumon ez a rendszer.

"Btw régebben készítettem pár tesztet amikben a VGA és CPU viszonyát vizsgáltuk (amire Thrawn is utalt itt) és nagy felbontásban nem igazán volt CPU-limit, egészen pontosan egyáltalán nem volt."

Igen igen, erre játszottam én is. Főleg, hogy a nagy Trinity tesztben 7970-et rakta mellé a srácok! :D És ott is az volt a konklúzió, hogy leginkább VGA kérdése a dolog, mintsem cpu-é.
Viszont itt egy teszt: [link]
Konkrétan az 5800k-ról, de kb jó a tiédhez is 7870-nel. Az első oldal után azért látszik, hogy a kis i5 mennyivel több fps-t generál ugyanazon vga mellett ugyanabban a játékban.
A tesztelt játékok esetében persze ez mindegy. Mert olyan különbségek jöttek ki, hogy az egyik 200fps másik 150, vagy 100 és 50fps... A gond a későbbiekben lesz, mikor majd az i5-ös csak 35-40fps-t tud kihozni a mi kis procink meg ugye arányosan kevesebbet. Mert akkor már a vga se lesz elég és kéne a full kihajtás hogy meglegyen a 30-40fps amire az i5 képes, a mienk meg már nem lesz.

Egyébként én is főként 1080p-ben tervezem a játékot max grafikán. Nem véletlenül nem játszottam újabb játékokkal az elmúlt 3-4 évben. 1280-ban butított grafikán ahol igazán előjönne a cpu limit én úgy már eleve nem akarnék játszani...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.