Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PhoenixK

    őstag

    válasz tkazmer #111 üzenetére

    Most csak a magam nevében válaszolok: Nem vagyok saját magam ellensége. Pont ezért nem tetszik, ha körbemagyarázzák, hogy miért is jogtalan, hogy (ki)használom a szolgáltatást, amiért fizetek!
    Az, hogy a háttérben egymást hogyan s miként dobálják sárral, nem hat meg. Az viszont érdekel, ha az én lehetőségeim csorbulnak egy túlvállalt szerződés miatt!

    "Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

  • PhoenixK

    őstag

    válasz tkazmer #114 üzenetére

    A lehetőségek ott csorbulnak, hogy sokaknak a garantált minimum sincs meg, a megállapodott sávszél pedig mese. Mint már írtam, egyszerűen nem tudnak lépést tartani a korral a szolgáltatók!

    "Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

  • dchard

    veterán

    válasz tkazmer #107 üzenetére

    A részvényeknek nem csak részvény-piaci értéke van, hanem utána osztalékot kap a kedves befektető. Az igaz, hogy most 74FT-ot kapnak részvényenként, csak azt felejted el emgemlíteni, hogy ez évek óta emelkdeik:

    http://www.telekom.hu/befektetoknek/magyar_telekom_reszveny/osztalek

    És ez a többi távközlési cégnél sincs másként. De ehhez még csak grafikonok sem kellenek: ha nem így lenne, akkor csődbemenne az adott cég elég hamar.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • Dave™

    veterán

    válasz tkazmer #111 üzenetére

    A digi a lehető legirrelevánsabb példa, egyrészt köztudott, hogy miért tudják ilyen alacsonyan tartani a szolgáltatásaik árát, másrészt én nem is láttam őket ebben az újdonsült szövetségben. Ellenben ott van a DT, aki a világ egyik legnagyobb Telco cége, náluk gondolom nem probléma a likviditás.

    Én nem vagyok google fanatikus, de nem értem, hogy miért a google-nek kellene fizetnie azért, ha a felhasználók használják egy ingyenes szolgáltatását egy olyan hálózaton keresztül, amit az említett cégek tartanak fent, a felhasználók pedig a használatért cserébe fizetik a díjakat. Mindenkinek adott a szerepe, csak a Telco cégek szemét szúrja az árverseny, és szeretnének egyéb forrásokat is biztosítani. Ráadásul a google bevétele nem is a youtube-ból származik, csak elég kis részében, tehát elég demagóg a nagy csúnya milliárdos multi megvilágítás, ha azt alapvetően más forrásból hozta össze. Vagy ha már van neki sok, akkor adjon a Telco cégeknek is, csak úgy, alanyi jogon?

    Amúgy a felhasználó dönt: a google senkit sem kényszerít a youtubeozásra, a google a reklámokból (is) finanszírozza a technikai hátteret, különben lehetne maga a youtube is fizetős.

  • Depression

    veterán

    válasz tkazmer #129 üzenetére

    De most hogy gondolhatja itt bárki, hogy youtube nélkül kevesebb lenne az adatforgalom? Annyi, hogy nem egy videómegosztón lennének a filmek, se az adatforgalom nem csökkenne.
    De eleve mit tudnának kezdeni guglival? Bevezetik a cenzúrát? Priorizálásnak semmi értelme, hisz nem nagyon akadozik mostanában, tehát városokban, ahol a legtöbb elõfizetõ van, nem lenne semmi hatása. Ezzel a google-t nem lehetne zsarolni.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Dave™

    veterán

    válasz tkazmer #135 üzenetére

    Ott hibázik a képlet, hogy a Google nem a youtube-ból szedi a bevételeit, ez egy plusz szolgáltatás. És a felhasználók döntenek úgy, hogy igénybe veszik ezt, mert erre van igényük, tetszik nekik. Ha nem tud szolgáltatni egy cég, ne szolgáltasson. Ennyire egyszerű. Ha nem tudnának fejleszteni és akadozna a hálózat, akkor nyilván árat kellene emelni, de mindenkinek, mert a hálózatfejlesztés nem csak a szövetség három tagját érinti. Viszont mégsem össznépi telco összefogás van, vajon miért? Meg a youtube csak egy szelet, ott van milliónyi más tartalom, ami eszi a "sávszélességet". Utána jönnek ők is? Szerinted normális ez 2010-ben? Mire használják az emberek a szélessávú kapcsolatot, ha nem multimédiás tartalmakra? Nem pont ezzel adják el a sokmegabites kapcsolatokat, meg mobilnetnél a nagy adatforgalmú csomagokat? Mi ez az álszentség?

    szerk: de miért a google profitál a telco cégek befektetéseiből? A cégek profitálnak, mert fejlesztés nélkül mehetnének a lecsóba. 2010-et írunk, könyörgöm, már túlléptünk az e-mailen és a böngészésen. Aki nem fejleszt, az kihal, rövid időn belül, s ez minden területre igaz. A telco cégek így tudják eladni magukat, hogy a nem kevés előfizetési díjért cserébe minőségi szolgáltatást nyújtanak.

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    veterán

    válasz tkazmer #141 üzenetére

    Meglátjuk :DD Én őszintén remélem, hogy beletörik a bicskájuk, mert ez a pofátlanság kategória. Magamat ismétlem, de ha nem tudnak, akkor ne szolgáltassanak. Öröm látni, hogy a másik oldalnak is van támogatója, így nem teljesen egyoldalú a történet :)

  • lenox

    veterán

    válasz tkazmer #135 üzenetére

    Azon gondolkoztal mar, hogy miert csokkennek az elofizetesi dijak?

  • #06658560

    törölt tag

    válasz tkazmer #135 üzenetére

    "rájönnek, hogy hopsz, itt ez a google, aki iszonyatosan sok pénzt termel abból, hogy mi hálózatot adunk neki"

    Csakhogy ök nem a googlenak adják el a hálózatot, hanem nekem, neked, meg a többi lámának. A guglihoz nekik semmi közük nincs. A DT amúgy nem akarja saját magát is fizetésre kötelezni, mert iptv szolgáltatást árul? Mert annak is folyamatos fix sávszéligénye van.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz tkazmer #174 üzenetére

    Azért azoldalért a google vagy fizet már most is, vagy saját maga intézi. Elöbbi esetben árat kell emelni, ha nem tetszik, utóbbi esetben meg bukták a többiek.

    A hálózatfejlesztés megléte esetén nem sírna a szája.

    èves profit autóiparban meg a haszonkulcs van 10% alatt tömeggyártóknál. Most meg buktak is. magyarul rohadt jó érték az a 10%.

    cucka:ha a szerzödés úgy szól, akkor joggal várom el azt a szolgáltatást.

    [ Szerkesztve ]

  • Depression

    veterán

    válasz tkazmer #114 üzenetére

    Ebben az a bökkenõ, hogy nem a guglinak ad hálózatot, hanem nekünk, felhasználóknak.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz tkazmer #174 üzenetére

    Profit és nyereség bár ugyanaz, mégis van különbség a feleslegesen elherdált pénz, és a részvényeseknek kifizetett pénz között.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • totyax

    aktív tag

    válasz tkazmer #255 üzenetére

    Gondolkodjunk csak, ez nem épp azt jelenti (bizonyítja) hogy eddig meglopták az előfizetőket, hiszen olyan sebességű csomagokat kínáltak eladásra aminek nem volt meg az infrastrukturális fedezete?

    nem. azt jelenti, hogy vett az ember 2-4-8-10 akárhány mbites csomagot, amivel néha gyorsan letöltött valamit, remekül tudott vele böngészni, ha az ismerős küldött emailben egy képet arra sem kellett fél órát várni, stb, és néha-néha megnézett 1-1 videót.

    Helló :) Válaszként azért illett volna olyat írni, amitől nem borulok le hahotázva az asztal alá. Te azt mondod, hogy veszek x sebességű csomagot, és ezért néha-néha reszketve és remegve gyorsan letölthetek valami apróbb dolgot mert különben irgum-burgum? :) Nem mindenki full hülye, azt ugye tudod. Bár tény, az ideális ügyfél az.
    Én még nem láttam olyan internet hirdetést hogy "korlátlan forgalom, nagy sebesség, de csak percekig merd használni, különben extrémnek bélyegzünk és megbüntetünk hálózat-túlterhelésért...barom! Különben sincs semmi jogod, pofád befogod!" :) Szóval én maradok annál a verziónál hogy az ISP az előfizetőket átvágva, nem valós teljesítményt szolgáltatott. Most meg bajban van.

    "Nos általában a szolgáltatásokat sohasem maximális kihasználtságra tervezik, mert az rendkívül ritka eset, hogy minden ügyfél egyszerre akarja maximálisan kihasználni a megvásárolt szolgáltatást." te is írod, hogy nem maximális kihasználtságra tervezik. akkor nem tudom mit nem értesz?

    Én mindent értek, a gond veled van :) Ha elolvastad volna amit írtam, konkrét példával is szolgáltam, egy ember ha dolgozik, max harmadát tudja kihasználni a rendelkezésére álló sávszélességnek (álmában vagy melóban nem fog az otthoni internetével youtube videót nézni), egy harmadnyi szolgáltatás igénybevétel pedig elég messze van a maximumtól. Ahogy írtam is, a gond az ISP gusztustalan és gátlástalan lopkodásával van gond, hogy az előre látható megnövekedett sávszélesség igényhez szükséges infrastrukturális beruházást a tartalom szolgáltatón át akarják leverni teljesen logikátlanul.
    Egy-egy HD youtube videó megnézése pedig nem 8 óra folyamatos terhelés, hanem csak percek kérdése, és akkor sem biztos hogy maximális terhelést ad a megvett sávszélességnek. Jól néznénk ki pl ha nem lehetne mosógépet használni csak azért, mert szegény hálózat nem bírja, vagy nem szabadna fürödni, mert "túl sokan akarnak fürödni egy időben, és a hálózat nem arra lett tervezve hogy mindenki fürödjön" :)
    Az ISP-nek persze az az ideális, ha az előfizetők max elolvasnak egy online újságot (ja és képek nélkül mert az ügye sávszélesség) meg írnak havonta egy rövid txt emailt :) Aztán lehet kaszálni. Most viszont borult a bili, ezért van az ellenkampány, a felelősség google-ra avagy a tartalomszolgáltatókra való kenése, hogy az emberek ne gondolkozzanak el azon, hogy eddig miért is fizettek, és a befizetett pénz miért nem tényleges hálózatfejlesztésre ment el.

    A youtube szolgáltatásból a google-nak tudomásom szerint érdemi bevétele nincs,
    frissítsd a tudomásod, a google évről évre nagyobb bevételre tesz szert a youtubeból. más kérdés, hogy jelenleg még veszteséges

    Szóval nem igaz hogy jelenleg érdemi bevétele nincs, hanem azt írod veszteséges. Szerintem egyik sem jelenti azt hogy nyereséges, a mondandóm lényege pedig ez volt.

    de nyilván a DT-nél és más hasonló helyeken ülő dolgozók is tudják amit a google főnökök, hogy hosszú távon nyereséges lesz
    gond, hogy megpróbál valahonnan pénzt szerezni a szolgáltató arra, hogy neked jobb legyen?

    Gondolom a kristálygömb előtted, és bűvölöd. Légy nyereséges google, mert majd jól megcsapolunk, mi gonosz ISP-k :) Sőt már most megcsapolunk, mikor veszteséges vagy :) Na erre írtam hogy ekkor fizetős lesz a youtube, ti ISP-k bevételt kaptok, és még az ISP előfizetők is pluszban fizethetnek, nonszensz!

  • #06658560

    törölt tag

    válasz tkazmer #255 üzenetére

    Köhöm, elektromos hálózatot pont maximális terhelésre méretezik, ahogy egy épület klimatizálása is a lehetséges minimum és maximum alapján történik, nem átlagolva.És az elektromos szolgáltatók nem sírnak, hogy fizessen a Samsung, a miele, stb. mert sok elektormos gépet haználnak az emberek, amit tölük vesznek, hanem fejlesztenek. Azt pedig beépítik a szolgáltatás árába.

    Szerintem amúgy a minimum garantált savszél esetén is sírni fog a zsájuk, ha sokan fogják használni egyidöben, mert belassul, a nép meg verni fogja a fejüket, hogy nem ezt vettük töletek.

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz tkazmer #260 üzenetére

    Lehet, hogy ott sem fejlesztettek, viszont nem is sírnak a mosógépgyártók, vagy a Gardena felé, hogy az öntözörendszereik bevételéböl kérnének ök is, mert miattuk nem bírja a csö.

  • deusrache

    csendes tag

    válasz tkazmer #260 üzenetére

    "az ISP tehát nem vágott át senkit és semmit, egyszerűen felmérte a 2-3 évvel ezelőtt a felhasználói szokásokat, ezt 1 évvel ezelőtt beépítette az üzleti tervébe, így tudott kalkulálni egy árat a csomagokra. ebben benne volt, hogy milyen ütemben nő a letöltött adatmennyiség, milyen ütemben kell ehhez a hálózatot fejleszteni, hány új előfizetőre számítanak (azok megszerzésének, hálózatban kapcsolásának, kiszolgálásának, supportálásának, stb stb milyen költsége van)...."

    Akkor hibásan terveztek. Coki. De ehhez se a felhasználónak, se a Google-nak semmi köze sincs. Ez még teljesen, csak és csakis az ISP-k sara. Nem ők lesznek az első iparág ahol a vállalatok jó része bedöglik mert hibás döntéseket hoztak. (Lásd memóriagyártók.)

    "nehogy azt gondolod, hogy egy internetcsomag ára úgy van kikalkulálva, hogy ül a főnök a gépe előtt, fingik kettőt és azt mondja: legyen kétezer! és beírja az excelbe a kétezret...."

    Általában összeül egy halom manager, akik a nekik (más managerek) által készített powerpointokból kiokoskodnak valamit. A gond az, hogy ez a valós adatoktól, szolgáltatástól vagy munkavégzéstől sokszor 7-8 szinttel fentebb van és már dunsztjuk sincs hogy a vállatuknál igazából mit is csinálnak. Sok manager azt se venné észre ha éppen egy jégkrémgyárat vezetni és nem azt ami éppen a kezei között van. Szóval ismerve hogy egy-más nagy cég hogy működik, egyes döntések sokszor annyira vannak kapcsolatban a valósággal hogy ajaj... (és ez saj' nem csak ISP-kre áll) :D

    #262: "helyette sírnak az önkormányzatok felé vagy nem fejlesztenek egyáltalán. a lényeg, hogy ők sem saját forrásból valósítják meg a fejlesztéseket."

    Ami azt illeti, amikor még én tanultam energiapiaci piacelemzést, törvényi előírások voltak hogy milyen minőségű szolgáltatást kell nyújtania egy szolgáltatónak (minimum). A garantált megtérülési rátát pedig a fejlesztésekkel számolták, szóval voltak ott fejlesztések. Persze ez országos szinten él csak, tehát egyes területek könnyen szívhattak ettől függetlenül...

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz tkazmer #262 üzenetére

    Viszont olyan irányba sírnak, mellyel jogviszonyban állnak. jelen esetben pedig pont nem ez van.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés