Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xEon1337


xEon1337
őstag

Nekem még volt egy oldalablakos, belül is fekete LanCool K58-as házam, nehéz volt, mint a sár.
Aztán onnantól kezdve ráálltam a Lian Li házakra, volt vagy 5 féle nekem és a családomban, míg legutóbb a Phanteks lett a befutó.

"Less but better" - Dieter Rams

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Faja, jöjjenek csak! Ugyan olcsóbbak voltak, olcsóbb anyagból (alu helyett acél), de masszívak is egyben!

Kellene valami nehezebb ITX kocka... :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) zetor2000 válasza AxBattler (#2) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én is valami ITX en gondolkodom. Van egy alaplap, ami elég jóféle, és kéne köré gépház.
Talán a CES után kiderül, mi lesz a nyerő. Vagy építek egyet. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4) FrozeN`


FrozeN`
tag

Nekem egy K62 van a mai napig, az általam közelebbről látott házak sehol nincsenek hozzá képest... (anyagminőségben és kialakításban sem)

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Inkább azon dolgozzanak hogy a főmárkájuk versenyképes legyen, jelenleg egy házat nem találok náluk (se) amit maradéktalanul megvennék. Mindegyik csak majdnem jó. De miért kell mindig mindenhova az a majdnem?

(#6) xEon1337 válasza FrozeN` (#4) üzenetére


xEon1337
őstag

Azért a ma kapható Phanteks, NZXT, stb. házaknál már sokkal átgondoltabb a kábel menedzsment, a tápegység és kábeleinek elrejtése, ventilátorok, radiátorok rögzítése meg még sok más dolog is.
Ezek a LanCool házak már 8-9 évesek, akkor még más volt a szempont.

"Less but better" - Dieter Rams

(#7) proci985 válasza xEon1337 (#6) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, Lian-Lik gyönyörűek voltak, viszont egész egyszerűen elavult a belső dizájnjuk.

az új körbeüveges házaik egyébéként érdekesek, csak azoknak meg a szellőzésük megkérdőjelezhető.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) TESCO-Zsömle válasza xEon1337 (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bár anno a Lancool pokoli ár/érték arányt képviselt, ma a FractalDesign szintjét nem lesz egyszerű megugrani, mert nagyon ott vannak a svédek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9) Dr. Akula válasza proci985 (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Meg egy deka 5.25" sincs bennük. Kár hogy feladták a régi, korrekt vonalat.

(#10) tibaimp válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem akarok itt okoskodni, de nézd meg a CM HAF-X házát, az kb mindent tud, ha kell az 5 colos hely is, meg a szellőzés is. Nekem egy HAF 932-es van, ez egy mocsok jó ház, csak egy baja van, nincsen porszűrőzve.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) Dr. Akula válasza tibaimp (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ismerem azt is, erre mondtam másik topikban hogy a kulturált dizájn is szempont. Sajnos a HAF sorozat elég bazári gémer csicsa.

[ Szerkesztve ]

(#12) proci985 válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Phanteks Elite, NZXT H630/630/820. avagy a tombok, de van beloluk mindenfele szinben :).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13) tibaimp válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez valahol igaz, ronda, de finom...:)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Az illusztráció elég retro érzést kelt. Olyan, mint egy 15 évvel ezelőtti 2.500.- Forintos Codegen ház.

(#15) Dr. Akula válasza antikomcsi (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mert ez egy retró ház 6 évvel ezelőttről, ahogy a képaláírás mutatja. :) És igen, ez akkor is egy gagyimárka volt, most is az lesz, pont azért mert a Lian Li nem akarja égetni ezzel saját magát. Mint a Pick műveknek a Karát szalámi. Tipikus "neménvótam"... :D

(#16) proci985 válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az a baj, hogy a 100USD szegmensben már ott a fractal, a deepcool, a phanteks az inwin az nzxt meg még pár gyártó. mind-mind modern megoldásokkal.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) AxBattler


AxBattler
félisten

Most Ti úgy ócsároljátok a brand-et, hogy még egy új terméket sem mutattak be? :F

Az új LanCool valszeg' nem olyan lesz, mint a korábbi, ahogy a mostani Lian Li házak sem olyanok, mint 7-8 éve... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18) antikomcsi válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A Lian Li most is égeti magát jó néhány termékével szerintem. Olyan gagyi házakat lehet kapni 40 ezer Forintért tőlük, amikért jelenleg egy fillért nem fizetnék.

(#19) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#16) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Könnyebb lenne a helyzetük, ha eleve nem szállnak ki, hanem fenntartják a vonalat. Sok dolguk nem lett volna, csak a Dragonlord-ot csiszolgatni a trendeknek megfelelően, ami alapvetően a P50-es olcsósított változata volt.

Le a kalappal a LianLi előtt, emrt a megmunkálás minősége hibátlan, fater P50-esének az oldallapja ostyavékony, de úgy illeszkedik, nem zörög, brutál. Az egész ház géppel együtt nincs 10 kiló.

Viszont innováció ide, formabontó házak oda, a belső elrendezésekben és a nyújtott funkciókban csúnyán le vannak maradva. Ráadásul ami régen nagy divat volt, a letisztult, minimalista formavilág valahogy sosem volt összeegyeztethető a presztizs-emelőnek szánt kis szériás házaiknál alkalmazott dizájnnal. Mind a Burj Al-Arab, mint a yacht, mind a pók alakú ház kilógott a gyártó imázsából, ugyanakkor az InWin ezt tökéletesen oldotta meg mikor a Signature házaival. tete magát oda a térképre és onnan skálázott vissza, amit tudott.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) Lacok


Lacok
őstag

Elég népes és erős mezőnybe tér vissza ez az almárka úgyhogy nem lesz könnyű dolga.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#21) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jo hat en is csorgattam a nyalam a PC80ra evekig aztan vettem egy Cosmost mert az minden szempontbol jobb volt (meg talaltam elerheto aron).

azert az X2000N elegge minimalista volt.

lianlire mondjuk arra panaszkodtak egyebkent, hogy nagyon hamar elkoptak. barati korben volt tobb, gyakorlatilag nem birtak a folyamatos atepiteseket, aztan egy ido utan mindenki vett egy Antecet vagy egy Fractalt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igen, de az X2000 nem is tartozott a limitált presztizs házaik közé, korlátlan mennyiségben lehetett venni, csak drága volt. Viszont amit tényleg különlegesre csináltak, az inkább volt fura, mint különleges. Nem illettek a cég kialakított képébe. Az X2000-es igen.

Na igen, mondjuk öregem házában az a 10+ éves gép van, amit anno beletettünk, nem bolygatta senki. De gondolom ez senkit nem lepett meg az ostya vékonyságú lemezek láttán.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja csak eleg dragak voltak azert ahhoz, hogy a masodik konfigra szetmenjenek a bovitohelyeknel. aztan jott az antec a p180al ebben az idoben. ugy nezve azert az katasztrofa volt, hogy milyen hamar szetmentek ha osszehasonlitod oket egy Cosmos Sel.

a vonat nekem tetszett, csak az meg tul limitalt volt.

azert arra a maga iden az X2000N a piacon levo egyik legdragabb haz volt. de ott is azert latszott, hogy R&Dnel komoly baj van, amikor evek kellettek hogy vegre lepakoljak a tapot alulra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#23) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

X2000 volt az egyetlen házuk, ami tényleg, de igazán tetszett, az összes többi olyan volt, mintha valami ösrégi szerver-vityillót lemásoltak volna ALU-ból és befestették volna feketére, de azt is csak kívülről. Nagyok voltak, papírvékony lemezekből, és belül minden fém-színű. A Lancool K62-es a magak orában előrébb járt az összes Lian Li háznál. Vicc, de még az alapjául szolgáló P50-esnél (szinte 1:1 másolat) is többet nyújtott pár funkcióval.

Volt az elmúlt pár évben 1-2 érdekesebb házuk kiállításokon, de a klasszik betegségek azokat is súlytotta. Miért nem lehet az egész házat feketére anodizálni/eloxálni, ha már az egész alumínium? Iszonyú tré egy 50+ ezres háznál, hovatovább egy kiállításra vott prémium vasnál, hogy a belének nyers alu színe van, mikor már a 10-20 ezres házak is kompletten színre vannak fújva.

X2000-ről meg annyit, hogy a szívem melengette, mikor kijött a Phanteks Enthoo Evolv Shift. Abba az egyetlen hiba, amit látok, hogy 65cm magas a ház és nem fér bele egy 360/420 radi. Hatalmas ziccer lett ezzel kihagyva szvsz. Én még talán az 560-as radit is beszuszakoltam volna valahogy az elejébe. Egy 45mm-es X-Flow 420-asra bármit rá lehet akasztani, amit az ITX elbír és még csendes is marad, szellőztetni se rémálom, a teljes vastagság meg 70-75mm ventikkel együtt. Kár érte...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja ott az evolv shift (240+120 azért belefér az meg ITXre azért elég), ott a thermaltake the tower (avagy körbe lehet üvegezni azt a szerencsétlen házat úgy, hogy megbír hűtésre 1000Wot ÉS van hely az aquaero6nak), ott az in-win 909, ott a cosmos 700p, ott a corsair 900d, ott az nzxt 820.

2003 körül mindenki szervereket másolt, az akkori temjinek se néztek ki jobban. valahol a stacker iterációk körül változtak meg az idők, aztán jött a stacker832/cosmos és jött a CM690.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) Dr. Akula válasza AxBattler (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"a mostani Lian Li házak sem olyanok, mint 7-8 éve"
Hááát... Nézz bele egy A79 vagy A75-be - ugyanaz. :) Igaz, ez még akkor is készült, de azóta is palettán tartják. Mondjuk kívülről még mindig ott van a szeren, csak a belsejét kéne már aktualizálni (meg mondjuk még 2 kereket alávágni az A79-nek, mi ez a talicska dizájn a 21. században?). És nem úgy hogy elveszik belőle az 5.25"-et (V3000).

[ Szerkesztve ]

(#27) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Azóta is várom hogy Lian Li vagy LanCool kidobjon valami Antec P180 Mini jellegű kuckót, ITX-ben, amibe belefér a D14 is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#28) Dr. Akula válasza antikomcsi (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sajnos ezzel a többi konkurrencia is így van, csak legtöbbször még afeletti ársávban se. Itt van pl. a CM. A "25th anniversary edition" lassan azt jelenti hogy ennyi éve képtelenek megújulni. Mióta is csúcstermékük már a Cosmos? Jó, van belőle 2 meg 700P, de ezek ugyanazok, csak pár apróság meg a neve más. Az Enermaxot sztem már nem is jegyzik, volt egy kezdő szériájuk, azóta sincs más. Illetve most láttam náluk 3 új házat, de azzal is maradtak a lengyelpiacos bóvli dizájnnál. Pedig tápban nem ezt a szintet képviselték. Aztán ott a Chieftec, a weblapjuk és a kínálatuk 1996-ot tükrözi. Antec? Ha valakinek van sok ideje, mindegyik házáról kiderítheti honnan lopta és matricázta át. Eredetiség 0, ezzel így már gyártóként se lehet emlegetni. Az NZXT azóta se akar leszakadni a gémer Alien vonalról, a Phanteks valóban próbálkozik, és van 1-2 kunyhója, ami megüti a szintet, de náluk is bejön a Lian Li-s "miért kellett ezzel elbaszni?". Ja, az In Wint kihagytam, az elmúlt években szépen feltört a codegenes gagyiból a topba, bár az árazása miatt nemtom többet adnak-e el, mint a Ferrari autóból. És ugye azok se használhatóságra készültek, hanem dísznek valami rózsadombi nappaliba.

Már ott tartok, hogy ha lenne hozzá türelmem, legyártatnám magamnak amilyet én szeretnék, lehet hogy egy csúcskategóriás ház árából (100-140k) ki is jönne kézművesbe, de nyilván nem lenne türelmem hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#29) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#25) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hagyjad már, hogy jön az az ormótlan monstrum az X2000-hez vagy a Shift-hez? Köbméterbe könnyű bármit belepakolni, az a szégyen, hogy a 9x120-as Mo-Ra3 nem megy bele. :DDD ITX-be is bele lehet tolni 150W-os procit meg 300-400W-os VGA-t, arra meg már kevés az a radi. Ráadásul ugye befele kell dolgozzanak, ami önmagában nem baj, de emiatt nem lehet leválasztani a VGA-t külön körre, mert azt a hőt olyan koncentráltan nem jó beküldeni. Nem mindegy, hogy 40°C-os víz mellett tudod hűteni a vasat és ugyanilyen meleg levegő áramlik át a gépen, vagy mondjuk a VGA felfűt külön körön 50-60°C-ra és azt fújod rá a benti alkatrészekre.

A 909 már érdekesebb kérdés, annak a belső kialakítása is vanilla a kifele fújó 360-assal, csak épp az oldalról csavarozott üveglapokat kéne kiküszöbölni, mert roppant hülyén néznek ki egy 150k-s házon a kiálló pöckök. MEgtörik az amúgy letisztult design-t.

900d megintcsak hodány, ennyi erővel Enthoo Elite is ott van, de ezek egyikse sem idézi a korábban felvetett design-t, ugyanakkor -szerintem- fényéveket vernek a ma kaphato LianLi cuccokra funkcionalitás tekintetében, a minőségi anyaghasználat és megmunkálás meg már kevés, mert azt ezek a házak is adják.

Temjin-ből, ami anno vanilla volt, az a 7-es. Annak a helykihasználása és a nyújtott funkciók/lehetőségek a ma sok gyártótól már megszokott konfigurálhatóságot vetítette előre.

Stacker is csak egy szerverház a sok közül. Kapott szép elő és oldallapot, de ennyi.

CM690 meg annyira etalon lett a középkategóriában, hogy még ma is másolják a belét, pedig már nem mai csirke.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) #72042496 válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

CaseLabs házakból nem tudsz összelegózni olyat, ami tetszik? Nem olcsóak mondjuk.

(#31) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#29) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, Stackert amiatt írtam, mert kb az még egy szerver volt (amit szénnémoddoltak, ld "befér a tripla radi felülre csak akarni kell" mozgalom), aztán a Cosmos/CM690 környékén elkezdett változni a belső amit az Antec P180 ötvözött majd a Fractal tökéletesített. de a CM690 hatása a mai napig megvan.

a the tower és a w200 úgy jön ide, hogy azok kb megvalósítják azt, ami a lianli új kockáinak nem jött össze. mármint nagyon nem. amit nem értenek meg, hogy kiállítási cucc ide vagy oda, még mindig vannak olyanok, akiknek 1000W hőt el kell bírnia a fullra pakolt nagytoronynak. namost egy kétkamrás nagytoronynál meg kell úgy oldani a szellőzést, hogy ez menjen miközben minden látszik. másoknak megy.

ethno elite az szép meg jó, de az már az in-win ipari designolt házaival versenyez árban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) Dr. Akula válasza proci985 (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezt az alsótáp divatot nem nagyon értem, miért jobb az ha teleszívja magát a földről mindenféle porral, jól eltömítva a leégáramlást, ahelyett hogy kicsit melegebbet, de legalább levegőt kapna. Sztem nem volt az olyan rossz helyen felül.

(#33) Dr. Akula válasza TESCO-Zsömle (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Miért nem lehet az egész házat feketére anodizálni/eloxálni, ha már az egész alumínium?"
Mert akkor mi értelme aluból csinálni? Pont az volt a lényege (meg az állítólag jobb hőleadás, de az minket nem nagyon érdekelt, csak a kinézet). Dizájnra nagyon ott voltak, kb. az "ennek így kéne kinéznie" útmutatást adták az összes többi gyártónak.

(#34) proci985 válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

arra van a porszűrő. nálam a felső radiátor fölött terhelés alatt simán van 40 fok fölötti levegő egy nagyon jól szellőző házban, ami mégiscsak 20 fokkal melegebb mint az ambient. oké, az enyém sokat fogyaszt, de egy rosszul szellőző háznál egy 250Wos kártya is simán fel tud fűteni ennyire, hát még ha a táp közvetlenül a CPUhűtőről húzza le a meleget amit már eleve fűt a videokártya.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) AxBattler válasza Tothgera30 (#27) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 :K
Mondjuk olyan 300 * 300 * 200 mm-es méretekkel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36) Dr. Akula válasza proci985 (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha a porszűrő megy tele, az is elzárja a levegőt. Persze mindent lehet takarítani, a kompresszorom szűrővel együtt fújja át a port a tápon :D, de akkor is könnyebben lesz poros ha alulról szív, ahol a por tanyázik, mint ha felül az 1-2 szálló szemcséből kéne építkeznie.

Ha a levegő hője miatt rugdosták át a tápot alulra, akkor 1. ott is ugyanolyan távol van a vga-(k)től mint felül, 2. fent is ugyanígy ki lehetett volna fordítani a ventit felülre, hogy onnan szívjon.

Persze most meg a kompakt víznek jól jön ott a hely (már ahol van egyrészt lyuk neki, másrészt nincs olyan alacsonyan a tető hogy nem fér be a radi + venti az alaplap fölé), de azt meg lehetne oldalra rakni mint a lejjebb már linkelt Lian Liben.

[ Szerkesztve ]

(#37) TESCO-Zsömle válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért, mert a táp alulra helyezése nyitotta meg a házak tetejét teljes egésszében, ami összességében jobb hűtést eredményezett. Én se csípem, mert vízhűtésnél nem komálpm, ha a 230V lent van, de akkor is vitathatatlanul jobb.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38) Barnuss


Barnuss
tag

Hájaa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.