Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

azért a Sapphire elég jól bírja hogy csak Ati-t forgalmaz , bár ha jól tudom a PowerColor is :K
meg a HIS

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#2) Tomate válasza Quan-Chi (#1) üzenetére


Tomate
veterán

A a 2xxx-es 3xxx-es széria idején is bírták akkor most már nem nehéz :N

(#3) Bluegene válasza Quan-Chi (#1) üzenetére


Bluegene
addikt

forgalmaz nvidiát is Zotac néven ha jól tudom

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#4) shteer válasza Quan-Chi (#1) üzenetére


shteer
titán

nv-vel most nem lennének kinn a vízből :)

másképp fogalmazva ellepné őket is a sz** :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#5) #16939776


#16939776
törölt tag

"EyeFinity 6 technológia a játékhoz is megfelelő, a személyes tapasztalatunk alapján azonban meg kell jegyeznünk, hogy a vízszintes káva nagyon zavaró. A három monitoros megoldás viszont sokkal jobb élményt biztosít, így az a játékok mellé is ajánlható."

Magának az LCD-nek max. 3-4mm a kerete marad, ha eltávolítjuk a burkolatot. :))
6kijelzővel viszont a 5-10 fps-es átlagot nem nevezném lenyűgözőnek.

Sapphire-ben eddig még nem csalódtam: 9200,9600xt,9800pro/xt,x800xt,1950pro,4850(2db),4890oc,5870(2db) Eddig ;)

(#6) ThaBoss válasza shteer (#4) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Hát valahogy úgy! :DDD

(#7) Izzé


Izzé
őstag

Érdekes ez a Sapphirehelper oldal, 1280x1024-es felbontásra az ajánlott vidkarik: 5450-5970-ig minden. :DDD

Szerk: Hopp elnéztem, pont az 5670 maradt ki. :C

[ Szerkesztve ]

(#8) leviske válasza Quan-Chi (#1) üzenetére


leviske
veterán

Ott van nekik a Zotac... :)

De most látom, hogy bundi beelőzött. :DDD

MÁS: Akkor végül is az alaplapgyártásról végleg leálltak? Vagy régebben is csak matricáztak?

[ Szerkesztve ]

(#9) .mf


.mf
veterán

"A grafikus processzor a jól párhuzamosítható feladatokban tekintéjt parancsoló teljesítményt mutat fel,"

;]

Brutális lehet élőben a 6 monitor; de ahhoz már elég kemény erőmű kell.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) psylocke


psylocke
tag

Épp a minap láttam egy jó példát erre a 12 monitor meghajtására képes 5870cf vagy 5970 rendszerről. A Tesoban volt 12 LCD TV összekötve, ami ha minden igaz Atival történt, ha jól tudom a matrox csak 8at támogat, Igen a kávák zavaróak voltak benne, de nagyon jól működött.

(#11) gulupeti


gulupeti
senior tag

Ja, hogy így akar a Sapphire segíteni... Azt hittem, hogy ha most veszek Sapphire videókarit, akkor megtoldanak mondjuk 50 dodóval. :D

(#12) Gomez86


Gomez86
őstag

Nah ha már az expertben is demózzák, akkor elférne ide a PH-ra is egy Eyefinity-s teszt... :))

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#13) ]Phobos[ válasza gulupeti (#11) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ja, főleg akkor ha 49$-os kártyát veszel :DDD

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#14) Giot


Giot
addikt

De rendes a Sapphire-tól hogy segíteni szeretne. Tiszta önzetlenségből!! ;]
Viccet félre nekem tetszik az oldal amit készítettek igaz ez csak külcsín nem mélyedtem bele. Nekem már nem kell segítség :DDD .
Az AMD meg jól összekapta magát a 2,3 évvel ezelőtti procfelhozatalukhoz képest. De még van hova fejlődniük az Intel-hez képest. Ez a platformosítás nekem szimpatikus, csak tudják kihasználni az ebben rejlő lehetőséget. És tényleg előnyt jelentsen az hogyha valaki az ő termékeikből állít össze gépet.

(#3) Bluegene: Sapphire & Zotac? :F

[ Szerkesztve ]

(#15) P00By válasza Giot (#14) üzenetére


P00By
nagyúr

A Zotac a Sapphire leányvállalata.

(#16) Horbal


Horbal
őstag

Azért az a két kis muki "hangfal" eléggé vicces ha már 6 kijelzőn megy a móka...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#17) Giot válasza P00By (#15) üzenetére


Giot
addikt

Hm erről nem tudtam. Akkor ha valamikor veszek fizikára nVidiát tőlük veszem. :K

(#18) proci985 válasza Horbal (#16) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az a két muki hangfal szerintem megvan 15-20 centi magas, legalábbis a Cosmos Ruby editionnal összevetve (65centi magas). igen a kijelző összességében eszméletlenül nagy:DDD

más, dualmonitoros setupom már volt, az alapján eyefinity3nak játszani tökéletesnek kell lennie. a hatnak már kevésbé. produktivitásra meg nagyon jó tud lenni, ha pl programozásnál egyszerre több kódrészlet lehet elöl és nem kell folyton ugrálni köztük. szóval szerintem a dolognak nagyon is van értelme.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) Horbal válasza proci985 (#18) üzenetére


Horbal
őstag

Az jó!!! nekem annyi a mély sugárzóm egymagában a hangfalaimban.

Befejeztem, csak ha én prezentálok egy ilyesmit, akkor tettem volna oda valami épkézlábabb hangcuccot csak, hogy vakuljon a földműves. :DDD

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#20) Giot válasza Horbal (#19) üzenetére


Giot
addikt

De ez nem egy HiFi/HighEnd kiállítás. :P

(#21) Sanyix válasza #16939776 (#5) üzenetére


Sanyix
őstag

én igen, most kaptam egy 3870-et sapphiret ingyé :D (hattalmas ugrás az eddigi asus 3850-hez képest, főleg hogy annak gpu-ja is 3870 órajelen járt, szal kb csak a ramok gyorsabbak).
sapphire nyomorék refhűtés, kis játékventilátorral, hűtőborda gyanánt egy aluminiumlap, 55 fokos nyugalmi hőmérséklet, 90-100 fokos terhelés alatt. Ezzel szemben az asuson egy bazinagy rezes hűtőborda, 8 centis nagylapátos venti, alapjárat 32 fok, terhelés kánikulában max 60 fok. :D még jó hogy a sapphire is szeret a leg filléresebb dolgokon spórolni.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#22) sagit válasza Horbal (#19) üzenetére


sagit
addikt

Az a 2 "hangfal" ez a rendszer mellet vicc :C Nekem a hang is hozzátartozik az "élményhez" nem kicsit .. ezek meg csak csörömpölni tudnak kb :D

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#23) Bluegene válasza Sanyix (#21) üzenetére


Bluegene
addikt

hát a 3850 és 3870 között teljesítménybe még kisebb a különbség(kb 15%, de a 3850 sokkal jobban húzható) mint a 4850-4870 közt(kb 20-25-30%)

szal nem csoda h nem sokkal jobb

persze mert kaptál egy referencia 3870-est és egy egyedi hűtős asus-t, de az asusból is van referencia

de a sapphire is tud felárért persze pl ilyet elfogadnék vaporx[link]

lehet fikázni a sapphire-t, de kétségtelen hogy jó áron jót ad, a legjobb ár/értékben, azért mert az AMD kedvezményes áron száállítja nekik a gpu-kat, mert jó a kapcsolat és a nagy mennyiség miatt

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#24) atti_2010 válasza Sanyix (#21) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az Asusnak is vannak nagyon elcseszett VGA kártyái, pl a 4670 nálam levő típusából egy 5 centes vezérlótranzisztort spóroltak le, úgy búgott mint egy repülőtér, míg a Sapphire-s tesója alig hallatszik.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#25) Tomcat válasza P00By (#15) üzenetére


Tomcat
őstag

Pontosabban szólva a PC Partner INC. vállalatnak két igen ismert világmárkája van a Sapphire és a Zotac. :)

PC Partner

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#26) Narancs válasza Horbal (#19) üzenetére


Narancs
őstag

Szvsz az egész stand úgy néz ki, mint amit 3 perc alatt hányt össze valaki. Kábelek össze-vissza, gép ferdén, koszos a szőnyeg, bal hangfalon még rajta a nejlon csomagolás, asztal sarkán egy félig megivott kóla. :DD

Beauty is pain

(#27) proci985 válasza Sanyix (#21) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kéknyákos sapphire edition az egyslotos hűtéssel? habár a kétslotos Sapphire se volt sokkal jobb, mondjuk az halk is maradt. az MSI a 80%os beállításával nem engedte 70fok fölé a kártyát, de cserébe nekem elviselhetetlenül hangos volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) Giot válasza Tomcat (#25) üzenetére


Giot
addikt

Na így tiszta a kép! THX!

(#21) Sanyix: Nézd meg az akkori Asus referencia 3870-et ugyanaz mint a Sapphire ugyanazokkal a hibákkal. Ezt így felesleges összehasonlítani.

(#29) fatal` válasza Sanyix (#21) üzenetére


fatal`
titán

Az nem a refhűtés, hanem az 1 slotos fos. Volt azért belőle toxic is ami nem rossz. Sajnos nekem is ez a kék szar van, vedd le az órajelet meg a feszkót 2Dben és állítsd passzívra. Legalább csöndben lesz. :)

(#30) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

mintha lenne benne egy elgépelés:
"...sőt egy egyszerű igényfelméréa után ajánl pár terméket is az aktuális kínálatból."
igényfelmérés?

amúgy én is kipróbálnám azt a 6 kijelzős huncutságot ;]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#31) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

nekem egyszer volt Sapphire karim méghozzá egy passzív 9800pro ... teljesen meg voltam vele elégedve :K most tervezek majd egy 5850-et de szerintem Asus lesz belőle :B

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#32) Razermazer


Razermazer
őstag

az asztal alatt az a cosmos rubi eléggé bejövős :U elfogadnám

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#33) Giot válasza Narancs (#26) üzenetére


Giot
addikt

Nézz át a CM-es hírbe a szőnyeg gyári tartozék. :DDD És még szedett-vedettebb az asztal. Szerintem nagyon az elején készülhettek a képek. :K

(#34) SP!T válasza Narancs (#26) üzenetére


SP!T
addikt

Hááát.. Engem ezek a részletek nem tudnak érdekelni.. :U

There's a device that I've been using called a whoop.

(#35) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

"egy jelenet alkalmával érezhetően megakadt a program, ám komolyabb tesztelés nélkül ezt elsősorban a memória számlájára írjuk"

Az AC2 csinál ilyet, mindegy hány monitorral futtatod.

(#36) GAbre


GAbre
veterán

Remélem nekem is jön az atim majd 1 hónap múlva,és én is tudom tesztelni a karimat 3 monitoron... ;)

Avatar

(#37) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

én is tudnám tesztelni 3 monitoron, mert 3 egyforma Asus VW195D van itthon ... de valahogy nem hoz lázba ez a millió monitor :P

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#38) Area117 válasza Bluegene (#23) üzenetére


Area117
csendes tag

Hát azért ezen is lehetne még javítgatni, mert hiába a rács a végén nemigazán kifelé küldi a meleglevegőt, inkább olyan belsőkeringetős fajta... :))

[ Szerkesztve ]

... persze, hogy dolgozom... amíg kényszerítenek rá!

(#39) #16939776 válasza Sanyix (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azért árban is volt különbség a két versenyző között :)

(#40) Giot válasza Area117 (#38) üzenetére


Giot
addikt

Erre a legegyszerűbb megoldás ha egy jól szellőző házikóba teszed.

(#41) Sanyix válasza atti_2010 (#24) üzenetére


Sanyix
őstag

igen tudom, az én 3850-esemről is lespórolták ugyanezt. Bár annak elég halk a ventije, igy nem volt hangja, viszont a sapphiren a ref játékventilátornak már van hangja, na meg vizet lehetne forralni a hűtőbordán.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#42) Sanyix válasza proci985 (#27) üzenetére


Sanyix
őstag

ja

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#43) Tomcat válasza Giot (#28) üzenetére


Tomcat
őstag

Örülök hogy segíthettem. Remélem így már sokaknak világos hogy a két márka tulajdonképpen 1 cég. :)

Tomcat

(#44) proci985 válasza Sanyix (#42) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ok:)

a sapphire edition egyslotos 3870esnek volt messze a leggyengébb hűtése, és most finom voltam. a kétslotos, vörös (referencia)hűtős Sapphire relatíve halk is volt meg 80-85fok fölé se engedte a GPUt (baráti körben volt egy olyan), felülvezérelt ventivel hangosan 65-70fokig le lehetett vele menni. a Sapphire edhez hasonlóan rossz megoldás volt a Giga féle Zalmanos (a nem szabályozható ventivel) és a Sapphire ultimate, avagy a passzív. utolsón 130-140 fokos GPU garantált volt (összehasonlításképpen: passzív HR03GTvel max 70fokos volt a GPUm).

az egy tényleg eléggé elrontott széria volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.