Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Denny válasza viktorhu (#49) üzenetére


Denny
csendes tag

Nekem nem ment magyar Visa electronnal februárban, más kártyám meg nem volt, ezért regisztráltam Curve-re. Azóta, mint olvasható a KH kijött az órával, így KH-s kártyával működnie kellene, kipróbálni nem tudom.

(#52) viktorhu válasza Denny (#51) üzenetére


viktorhu
veterán

Az oldal szerint MasterCard kell hozzá, nem visa. Én sem tudom kipróbálni még, akartam venni ilyen órát, de pont kezdett megjelenni a hetes verzió, inkább már megvárom azt a cserével.

(#53) Khadris


Khadris
csendes tag

Sziasztok, én megvettem végül a 6 NFC-t. Nem várom meg a drágább hetest, mert tudásban és méretben is a hatos nekem elég.
Tegnap este már azzal fizettem a jégkrémeimet :))
Curve mögé tett Gránit bankos kártyával, Mi Fitness appal pöccre megy, a fizetés is nagyon egyszerű.

(#54) novoszath


novoszath
senior tag

ereklodnek hogy mikent tudom megoldani ha hatotavon kivul kerul a telo a bandt tol utana vissza csatakozon a telora mert azt mutatja hogy nincs kapcsolat a teloval mikent tudom megoldani hogy azonnal vissza kapcsolodjon ha a kozelbe van? :W

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#55) Denny válasza novoszath (#54) üzenetére


Denny
csendes tag

Nálam (Redmi 4X-hez) automatikusan visszacsatlakozik. Ha nem teszi, akkor úgy tippelem, hogy a telefonon múlik.

(#56) Rated921


Rated921
csendes tag

Sziasztok. Tegnap vásároltam egy band 6 nfc órát. Regisztráltam egy Curve kártyát. Hozzárendeltem a revolutos virtual kártyám. Hozzárendeltem googlepayhez curve kártya adatait. Majd telefonnal párosítottam az órát. Curve kártya adatokat hozzárendeltem Zepplife alkalmazáshoz. Órával tudtam kétszer fizetni teljesen könnyedén. Aztán a harmadik fizetésnél elutasított majd a negyedik próbálkozást is. Aztán eltűntette a párosított kártyát. Most már nem engedi hozzárendelni. Se googlepayhez nem tudom a Curve kártyát. Se zepplife. Hibát ír ki... Mi lehet a probléma???
Próbáltam már régiót is változtatni. Nem tudom párosítani egyenlőre sehogy.

(#57) Denny válasza Rated921 (#56) üzenetére


Denny
csendes tag

Ha GPay-el is gond van, akkor szerintem a Google, a Curve és a virtual Revolut közt ment félre valami.

(#58) Denny


Denny
csendes tag

Nálam 2023.04.20 óta nem megy a fizetés a band-dal. Minden alkalommal elutasítja a terminál. A Curve kártya, ami mögötte van az működik fizikai és online módon is, csak a band-os használat nem megy.
Curve kártyát töröltem Zepp Life-ból, utóbbit uninstalláltam, majd újra telepítettem, Curve kártyát újra felvettem, de ugyanúgy declined, ha fizetni szeretnék.
Másnak is van ilyen gondja?

(#59) Denny válasza Denny (#58) üzenetére


Denny
csendes tag

A probléma a telefonnal volt, hiába kellene tőle függetlenül is működni-e a Band-nek. Valami process beragadhatott. A /storage/emulated/0/Android/data/com.xiaomi.hm.health/cache/log mappában találtam két txt log fájlt, melyet elemezve kiderült, hogy 30 másodpercenként próbálkozott valamivel a telefon (*-ozott részeket szenzitívnek ítéltem, azért *-os). Telefon újraindítás után elmúlt a próbálkozás és újra lehet fizetni a Band-del.
12:00:44.595     LogUtil    cplc:************************************************************************************
12:00:44.598     LogUtil    deviceAppId:com.xiaomi.hm.health
12:00:44.600     LogUtil    paymentAppData:****************************************
12:00:44.602     LogUtil    paymentAppInstanceId:*******************************
12:00:44.608     LogUtil    log:--> POST https://bankcard.nfcpay.de.intl.mipay.com/mastercard/wallet/sdk/checkStatus
12:00:44.615     LogUtil    log:Content-Type: application/json;charset=UTF-8
12:00:44.617     LogUtil    log:Content-Length: 489
12:00:44.619     LogUtil    log:id: ******************
12:00:44.622     LogUtil    log:authenticationType: 2
12:00:44.620     LogUtil    log:token: **********************************************************************************************************************
12:00:44.625     LogUtil    log:
12:00:44.627     LogUtil    log:{"deviceId":"****************","requestId":"************************************","packageName":"com.xiaomi.hm.health","userId":"**********","deviceType":4,"cplc":"************************************************************************************","country":"IT","seId":"********************************************","appVersion":"6.7.1","sdkVersion":19,"osType":"Android","paymentAppInstanceId":"*******************************","lang":"en","osVersion":"7.1.2","deviceModel":"XMSH16HM"}
12:00:44.629     LogUtil    log:--> END POST (489-byte body)
12:00:44.965     LogUtil    Tag:null
12:00:44.970     LogUtil    Response Content:{"status":"0000","desc":"Operation successful","requestId":"************************************","spErrors":null,"messageId":null,"cardStatus":false,"transactionStatus":false}
12:00:44.976     LogUtil    Tag:null
12:00:44.980     LogUtil    Response Content:{"status":"0000","desc":"Operation successful","requestId":"************************************","spErrors":null,"messageId":null,"cardStatus":false,"transactionStatus":false}
12:00:44.983     LogUtil    Tag:null
12:00:44.986     LogUtil    log:<-- 200 OK https://bankcard.nfcpay.de.intl.mipay.com/mastercard/wallet/sdk/checkStatus (355ms)
12:00:44.989     LogUtil    log:Content-Type: application/json;charset=UTF-8
12:00:44.990     LogUtil    log:Date: Tue, 25 Apr 2023 10:00:45 GMT
12:00:44.993     LogUtil    log:server: MFE web server
12:00:44.995     LogUtil    log:Connection: keep-alive
12:00:44.999     LogUtil    log:
12:00:45.003     LogUtil    log:{"status":"0000","desc":"Operation successful","requestId":"************************************","spErrors":null,"messageId":null,"cardStatus":false,"transactionStatus":false}
12:00:45.005     LogUtil    log:<-- END HTTP (176-byte body)

(#60) tlala


tlala
addikt

Segítséget szeretnék kérni, hogy ne vegyem meg hiába a Mi Band 6 NFC-t.
Jelenleg sima Band 6-ot használok, tervezem lecserélni NFC-sre egyetlen okból: hogy a Balcsin a strandra ne kelljen bevinni a telefont, se sok pénzt. :)

A kérdésem az lenne, hogy:
1. Kínából (Aliexpress) rendelt már valaki? Működik, onnan is megvehetem a Mi Band 6 NFC-t?
2. Úszásra használjátok? (Csak öreges mellúszás a Balcsiban.)
3. A telefonomra (Mi 11 Ultra) nem lehet Zepp Life-ot telepíteni ("nem kompatibilis" vagy mi), de a Mi Fitnesst igen. Ez utóbbival is be tudom állítani a Curve Mastercardomat órás fizetésre? (Nem követem a gyári sw változásait, mert Notify for Mi Band-et használok.)

Köszi előre is.

(#61) Denny válasza tlala (#60) üzenetére


Denny
csendes tag

2. Igen. Egy-egy alkalommal kipróbáltam klóros medencevízben és tengerben is. Nem okozott elváltozást.
3. Megoldás lehet korábbi verziójú Zepp Life app beszerzése viszont csak nagyon-nagyon-nagy körültekintéssel és óvatossággal. Play store-on kívüli app-ok kielnceven sok százaléka fertőzött.

(#62) viktorhu válasza tlala (#60) üzenetére


viktorhu
veterán

Én a Mi Fitness appon keresztül használom fizetésre az órát, úgyhogy emiatt nem kell aggódnod, benne van a funkció.

Szerk: tavaly kifejezetten egy gyógyfürdős kúra miatt vettem meg az órát, hogy a fürdőben ne kelljen minden alkalommal visszamenni az öltözőbe a telefonomért, ha mondjuk venni akarok egy kávét. Nyugodtan használd úszáshoz, sőt, medencében kb. mérni is tudod vele, hogy mennyit úsztál.

[ Szerkesztve ]

(#63) tlala válasza viktorhu (#62) üzenetére


tlala
addikt

Köszönöm, és neked is Denny.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.