Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Egy újabb f@szság a drága jó EU-tól már megint. Mindenki azt használhat, amit akar, nem kötelező IE-et, akkor meg mi közük hozzá, hogy benne van? Akinek más kell, használjon azt...

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Vicc.

(#3) infectedmann


infectedmann
őstag

Én meg a MS helyében azt mondanám, hogy "Oké. Akkor onnan veszitek meg a Windows 8 -at ahonnan akarjátok, mert egy darabot sem kaptok."
Persze ez üzleti szempontból kivitelezhetetlen :D

(#4) nXu válasza =WiNTeR= (#1) üzenetére


nXu
tag

+1.

Aki nem elégedett az IE-vel, tud más böngészőt választani. Aki meg igen, arra minek ráerőltetni ezt az ökörséget?
Akkor megérteném, ha pl. külön megvásárolható termék lenne az IE, de így... ennyi erővel legyen csak az NT kernel telepítve, minden másra kérdezzen...

(#5) Penész Gomba


Penész Gomba
tag

Nevetséges

(#6) anulu


anulu
félisten

javaslom a többi OS default böngésző választási lehetőségét is górcső alá venni. ez így erősen kettős mérce.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) pigster


pigster
senior tag

Ennyi erővel gyakorlatilag bárkit büntethetnének, meg cseszegethetnének:
Az ún. okostévémben sem választhatom meg a böngészőt, a médialejátszót sem, semmit. Ezt vettem ezt kaptam. Aki windowst vesz, az ezt kapja, akinek nem kell, az telepít linuxot vagy bármi mást, akkor neki meg olyanja lesz. Csináljanak az operások saját operációs rendszert, abban meg legyen opera. Mi akadályozza meg őket benne? A ms-nek van egy terméke örüljenek a többiek, hogy egyáltalán engedi a ms, hogy telepíthető legyen rá másik böngésző. Mondom ezt úgy, hogy ie-t szinte sohasem használok.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#8) grabber


grabber
addikt

Látom még működik a random generátor.Ma a Microsoft holnap Facebook lesz megbüntetve :U

(#9) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

kell a piiiz...thats all boys n girls

legutobb intel, most MS ki a kovi?:D

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#10) nonoka74


nonoka74
tag

akik használnak számítógépet azoknak a 80%-a letudja tölteni bármelyik böngészőt,a maradék 20% meg segítséget kér a 80%-tól! :D

(#11) eternam válasza anulu (#6) üzenetére


eternam
tag

Az EU nem azt kifogásolta hogy a windowsban van alapértelmezett böngésző, hanem azt hogy eltűnt a böngészőválasztó. Az ubuntuban csak megnyitom a szoftverközpontot és olyan böngészőt választok amilyet csak akarok (ezt kifogásolta az EU a MS kapcsán) és tudod vannak egységsugarú júzerek akik azt sem tudják mi az a böngésző. Használják azt amit készen kapnak a windoswssal és fogalmuk sincs arról hogy létezik más alternatíva is a böngészőpiacon. Sőt. Még azt sem tudják hogy böngészőnek nevezik azt, amivel megnyitják a weboldalakat és hidd el, ők vannak többen. A MS puszta súlya elég ahhoz hogy ellehetetlenítsen egy böngészőt, ami a linuxról nem mondható el és nem csak azért mert sokkal többen használnak windowst mint linuxot, hanem azért is mert aki linuxot használ, az tisztában van azzal hogy rengeteg böngésző van a piacon. Egyébként hogyan képzeled hogy a trösztellenes törvény értelmében megbüntetik mondjuk a debiant? Egy ingyen dolgozó közösséget? És mégis ki fog fizetni ha tulajdonképpen még gazdája sincs, hacsak nem nevezzük annak a közösséget. Az meg egyenesen röhej, hogy a MS a vállalt kötelezettségét sem teljesíti és akkor ne csodálkozzon azon ha nagyon megbüntetik.

[ Szerkesztve ]

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#12) azbest


azbest
félisten

Latom megint ugyanazok az emberek es ugyanazok a kommentek nyitjak a temat. Mar tobb tucat hasonlo hirnel elmagyaraztak a felvilagosultabbak, hogy miert karos a piacra, ha izombol ledurjak a konkurenciat. Erre megint ugyanaz a mese.

Tenyleg igaz lehet az a tortenet, miszerint aki eszak-koreaban nevelkedett, ahol nem volt valasztasi lehetosege es masok hoztak dontest helyette, azok kepesek visszasirni a korabbi helyzetuket es akar vissza is szoknek.

(#13) =WiNTeR= válasza eternam (#11) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Aki nem tud egy bőngészőt feltelepíteni, az egy böngésző választónak köszönhetően majd egy letöltés + setup kombón átverekedi magát, és a jó esetben sikeresen feltelepített böngészőből mostmár teljes elégedettséggel tud youtube-ot és kiscicás képet nézegetni...
Mellesleg, aki ilyen szinten használja a böngészőjét, annak az IE is bőven jó, semmi szüksége egy felesleges böngészőválasztóra, ahogy a firefoxra, chrome-ra, opera-ra sincs általában szüksége. Megvan a lehetősége, hogy mást használjon, de kell neki egyáltalán? Minek egy n+1-edik böngésző, ha már van egy, ami ugyanazt tudja? Adna neki bármiben is többet?

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#14) anulu válasza eternam (#11) üzenetére


anulu
félisten

Pl az Ubuntu az 1. oldal megnyitasa elott felajanlja a szoftver kozpontot, h letolts mas bongeszot? Nem. Adja az FF-et es viszlat. W7/8 alatt is le tudsz tolteni mast. Nem akarok senkit buntetni, de pl az anyaceg (pl Canonical) EU ele rancigalasa nem artana. Vagy az Apple-e.
Ha el akarta volna erni az MS, h ne legyen mas bongeszo, az xp korszakban mar megtehette volna.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) nonoka74 válasza =WiNTeR= (#13) üzenetére


nonoka74
tag

erről van szó! ;)

(#16) For357y


For357y
aktív tag

A böngészőválasztó amúgy eddig mennyire segítette elő az Opera terjedését? Nem láttam statisztikákat, de szerintem nem nőtt számottevően a részesedése az intézkedés hatására.
Többen is mondták, hogy sok 1 bites júzer azt sem tudja, hogy mi a böngésző és az mire is jó. Az ilyenek használják leginkább az IE-t, mert nekik a kis kék e = internet. Az ilyen felhasználó orra elé dugni a választót felesleges, vagy a fejét vakarva felhív valakit, hogy mit kell csinálnia, vagy egy elegáns mozdulattal bezárja és használja tovább az IE-t, mert csak azt ismeri. Esetleg bátran feltelepít egyet, ami után nem tudja, hogy mit kapott és azzal mit kéne/mit lehet csinálni, így szintén marad az IE-nél. Szerintem nagyon kevés júzer van, aki ennek a hatására más böngészőt kezdene használni.

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#17) Penész Gomba válasza anulu (#14) üzenetére


Penész Gomba
tag

Ubuntu nem egyenlő a linuxal...

Ubuntu csak az egyik disztribúciója. És disztribúciónként eltér az alap böngésző...

--> Hülyeséget beszélsz.

Ráadásul a szoftverközpontban az ELSŐ oldalon ott virít, a másik böngésző ha kell. Windowsban meg ugyebár nincs szoftverközpont, hanem van, böngésző megnyitása, utána olvasás, rákeresés, letöltés, telepítés, alapértelmezett átállítás.

[ Szerkesztve ]

(#18) joysefke válasza anulu (#14) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jól tette volna, ha megtette volna. egyesek úgy lovagolnak a böngészőtémán, mintha X-Y (firefox, opera, ie, chrome, maxthon stb ) valami hihetetlenül fontos, applikáció lenne, ami helyett nincsen más tizenkettő-egy-tucat ami ugyanúgy fagy meg gondolkodik meg egyáltalán szar ahogy van.

Böngészőfronton max annyi a különbség, hogy melyik a vacakabb, mert a jótól mind messze van, én még nem találkoztam böngészővel, amelyik kielégítette volna az igényeimet, pedig azok nem magasak: ne fagyjon, ne zabálja a memóriát, gyorsan induljon, ne szaggasson és bizonytalanodjon el, görgetés mindig menjen, ja és legyen valami alapból is jól működő integrált popup/add szűrő. Mind kb ugyanazt tudja, a különbség max az, hogy melyik milyen gyakran fagy, meg mennyivel lassabban indul mint a többi.

Ha az MS jókor lépett volna az XP-s időszak elején, kicsit rágyúrnak az IE6-ra, éppen csak annyira, hogy a vacak konkurencia ne legyen jobb vagy legalább ne legyen értelme használni, akkor az alternatív böngészők kb ott tartanának mint a linux desktop fronton ma, meg tíz éve, meg mindig :) szóval 1-2 fanatikus használná, de a többség nem, mert nincs értelme neki és a használata több macerával jár mint előnnyel.

Ehelyett az MS elkúrta ezt (is) leszarta az egészet, ezáltal hallgatólagosan támogatta az alternatív böngészők fejlődését ÉS az alternatív böngészőket futtató közönség hangos kiabálása miatt elterjedt, az igazsághoz híven, hogy az IE (IE6) milyen szar, milyen keveset tud stb. Meg vagyok róla győződve, hogy sok más ok mellett ez is nagyon erősen erodálta az egyszerű emberekben a MS imidzsét ami végülis oda vezetett, hogy minden ami MS az nem menő. Ennek pedig most issza meg az MS a levét. Szórakoztatóelektronikában (tablet, okostelefon) ahol néha még a tudásnál is fontosabb, hogy mi a menő nagyon nehéz, ha nem lehetetlen dolga lesz..

J

[ Szerkesztve ]

(#19) Lenry válasza anulu (#6) üzenetére


Lenry
félisten

+1

OS X-ben senki nem hisztizik, hogy nem kérdezi meg, hogy tetszik-e a Safari, az iOS-ben meg nem is tudsz másik böngészőt rakni, mégsincs per...

de a lényeg, hogy a fontos dolgokkal foglalkoznak...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) anulu válasza joysefke (#18) üzenetére


anulu
félisten

Megis emiatt a sokak szerint felesleges szajtepes miatt akarnak megint euro tiz-szazmilliokat lehuzni roluk...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) ddekany


ddekany
veterán

A cikkíróknak mondom, hogy egy GYIK-ot igazán betehetnének ezeknek a híreknek a végére, mindig ua.-t. Bár talán fölösleges, mert visszatérők vannak itt, akik a többi hírnél sem fogták fel amit leírtak nekik a fórumba. Na, mentem, jöhetnek az aaatós példák meg a többi. ;]

(#22) anulu válasza Penész Gomba (#17) üzenetére


anulu
félisten

Akkor ugy fogalmazok, h amelyikhez nem kell (annyira) pilotavizsga, abban van default browser. Igy megfelel? :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) eternam válasza anulu (#20) üzenetére


eternam
tag

Csak nem sajnálod az egyébként is dúsgazdag vállalatot, akik abból élnek hogy milliószor eladják ugyanazt a sz@rt amit egyszer megírtak évekkel ezelőtt.

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#24) Barthezz2 válasza eternam (#11) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az ubuntuban csak megnyitom a szoftverközpontot és olyan böngészőt választok amilyet csak akarok

Megnyitod, nem eléd dobja. A Windowsban meg megnyitom az IE-t, és leszedem a kedvenc böngészőmet. Nem látok különbséget, egyik oldal részére mégis kifogásolják.

és tudod vannak egységsugarú júzerek akik azt sem tudják mi az a böngésző.

Pont ők fognak ubuntut használni, és szoftverközpontot nyitogatni, mert tudják, hogy ott leszedhetnek másik böngészőt. Nyilván. Ja, hogy akkor ezt Win alatt is megtehetik, anélkül, hogy szólni kéne nekik? Mindent értek..

Használják azt amit készen kapnak a windoswssal és fogalmuk sincs arról hogy létezik más alternatíva is a böngészőpiacon. Sőt. Még azt sem tudják hogy böngészőnek nevezik azt, amivel megnyitják a weboldalakat és hidd el, ők vannak többen.

A MS elkészíti a Wint, elkészíti az IE-t, te beballagsz a boltba, megveszed, használod. Miért is kellene az Opera, a Mozzila, vagy akár melyik másik céget reklámoznia? :U A firefox se tolja a képembe, hogy létezik IE is, de a HTC se azt a bootanimációt használja a készülékeiben, hogy vegyek Sony-t.

MS puszta súlya elég ahhoz hogy ellehetetlenítsen egy böngészőt, ami a linuxról nem mondható el és nem csak azért mert sokkal többen használnak windowst mint linuxot, hanem azért is mert aki linuxot használ, az tisztában van azzal hogy rengeteg böngésző van a piacon.

Az MS tehet arról, hogy aki Windowst használ, hülye a PC-hez, vagy nem értem :F Ha linuxot használok, akkor a linux szól nekem, hogy 1000 féle böngésző van a piacon, vagy azért használok linuxot, mert megvan hozzá a tudásom, ami mondjuk azt is tartalmazza, hogy tudok az 1000 féle böngészőről?

Egyébként hogyan képzeled hogy a trösztellenes törvény értelmében megbüntetik mondjuk a debiant? Egy ingyen dolgozó közösséget? És mégis ki fog fizetni ha tulajdonképpen még gazdája sincs, hacsak nem nevezzük annak a közösséget.

Egyébként hogyan képzeli az EU, hogy a MS-nak kötelessége másokat reklámozni? A MS, mint szoftvercég szoftvert gyárt? Ennek része az IE? Akkor miért ne adja? Miért XY céget kell reklámozzon? Ők, a többi böngésző gyártó(vagy az EU) mit adtak az MS kasszájához, hogy kifejlesszék a Windowst, és legyen min használni az alkalmazásukat? Ja, hogy semmit. Értem.

A minap fogtam egy Androidos telefont, de sehol nem találtam rajta az IE-t. Nem értem. Aztán átültem a Mac-hez, és a világért nem tudtam elindítani a Media Playert, és az Excel se volt hajlandó elindulni. Én ezt nem értem, mit csinálok rosszul :F

Ja, kettős mérce..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#25) joysefke válasza eternam (#23) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az összes szoftverfejlesztéssel foglalkozó vállalat egyszer megírja a programot (gyakran sok fejlesztő több évnyi munkájával) utána eladja, de közben vállalja, hogy még évekig kijavítja a hibákat, befoltozza a talált biztonsági réseket, problémák esetén támogatást nyújt (ügyfélszolgálatot tart fenn) ami szintén rengeteg pénzbe kerül stb stb. Aztán közben készítik a szoftver új verzióit..

Valóban nem kell sajnálni a Microsoftot, de már régen nem az a mumus, aminek évekkel ezelőtt az alternatívok láttatni próbálták. Szvsz az utolsó 10 éveben az összes próbálkozásuk, amellyel új piacra akartak betörni kútba esett (Xbox kivételével) a régi piacaik pedig egyre inkább gyengélkednek illetve veszélyeztetettebbek (PC, Office). Ez persze nyilván mind üzlet meg pénz és mivel én nem állok az MS alkalmazásában, nem viselnek meg különösebben a bukásaik. DE magánemberkén már had ne tapsoljak ahhoz, ha a konkurenciával gyakran ellentétben valami tényleg minőségi terméket raknak le az asztalra
(Vista, W8) ami tényleg jól használható, de az alternatívok már akkor fikázzák, amikor meg sem jelent, rombolják az MS presztizsét, (pedig ha van egy szoftverház amely rászolgált a presztízsre akkor az az MS)
az EU meg hülyeségek miatt akarja büntetni és lehúzni őket és ezen felül a gyakorlatuk egyáltalán nem kedvez a vásárlóknak.

J.

(#26) Penész Gomba válasza Barthezz2 (#24) üzenetére


Penész Gomba
tag

Nem is tudtam, hogy a Windows-ban van szoftverközpont, és nem külön nevekre kell keresőkben rákeresni, vagy weboldalakat tudni fejből.

Picit még kutakodok akkor Windows 8-ban, mert én 95 óta nem találtam benne szoftverközpontot :O
Az ingyenességről nem is beszélve. Ezt most perpillanat a böngészőkre értem.

(A szoftverközpont pedig kiváltja a böngészőválasztót, mivel ott már főoldalon adja ajánlatnak, ha akarnád)

Nem megyek bele tovább a vitába, mert úgy nincs lényege, hogy olyanokkal vitázok akik nem használtak semmilyen linuxot, vagy ha használtak maximum egy napig, így egyoldalúan tudnak csak nyilatkozni, de ezt úgy teszik, mintha nem így lenne.

[ Szerkesztve ]

(#27) Barthezz2 válasza Penész Gomba (#26) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Örülök, hogy lejött a mondandóm lényege, mert ugye aki olyan hülye, hogy nem tud keresni, az tudni fogja ubuntun a szoftverközpontban, hogy mi az a firefoksz.. ;) De igazad van, így tényleg nincs értelme folytatni:)

Ja, és nagyon nem váltja le, mert az MS-t kötelezik, hogy a képedbe tolja(Win8-on konkrétan semmit sem tudsz csinálni mindaddig, míg nem választasz), és nem egy futtatható opció, amiben aztán majd ott lesz az is így mellékesen.

Annak meg külön örülök, hogy jobban tudod nálam, mit használtam, meg mit nem, és meddig.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#28) Inarus válasza Penész Gomba (#26) üzenetére


Inarus
addikt

Szerintem meg mindenkinek a maga dolga kellene legyen a saját termékének reklámozása, nem a konkurenciát kéne erre kényszeríteni büntetésekkel való fenyegetőzés mellett. A Google például megoldotta: ha nem Chrome-ból nyitod meg a google.com-ot, rögtön ott van a javaslat, hogy töltsd le azt, a gyorsabb böngészés élményéhez. Ennyi erővel azt is vehetnénk úgy, hogy súlyánál fogva terjeszti a saját termékét.

"Nem megyek bele tovább a vitába, mert úgy nincs lényege, hogy olyanokkal vitázok akik nem használtak semmilyen linuxot, vagy ha használtak maximum egy napig, így egyoldalúan tudnak csak nyilatkozni, de ezt úgy teszik, mintha nem így lenne."
Én napi szinten használok, per pillanat Lubuntu-t. Ettől még nem tartom egyenértékűnek azt a logikát, hogy míg az egyikben egy külön rendszereszközben találhatóak az alternatívák, addig a másikban kötelező rögtön a user képébe nyomni, hogy "válassz már böngészőt!". Arról vajon készült bármi felmérés, hogy ez hány ember számára volt hasznos és mennyien tartják egyáltalán fontos dolognak, hogy még ezt is el kell dönteniük amikor éppen csak el akarják kezdeni használni az új gépüket?

[ Szerkesztve ]

(#29) MichaelSD válasza joysefke (#25) üzenetére


MichaelSD
őstag

Azért ezt a hibájukat még Balmer papa is belátta és kevesebb fizut kért / kapott.

Szerintem nagyon jó az Win MP nélkül és böngésző választással. Persze kinek a pap, kinek a papné...

Azért a Vista nem volt a minőség példaképe. W8ról még korai nyilatkozni...

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#30) joysefke válasza Penész Gomba (#26) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nos én használtam már linuxot, mindig ledöbbenek amikor elindítom :)) ...

Itt arról van szó, hogy a többi megnevezett oprendszerben sincs egy böngészőválasztó képernyő, ami választásra kötelez, hanem, ha szeretnéd lecserélni a böngészőt, akkor neked kell elindítanod a szoftverközpontot, rákeresni a böngészőkre, kiválasztani egyet, majd azt felrakni.

Én nem látom, hogy miben lenne ez egyszerűbb, mint oprendszer telepítés után elindítani az Internet Explorert, beírni a címsorba, hogy "Firefox" (a Bing automatikusan keres) aztán kiválasztani az első találatot, amely a Mozilla oldalán a letöltés szekcióra mutat. Onnan kb 5 klikk installálni a Firefoxot, ha valakinek az a szíve vágya.

J.

(#31) SPY0817


SPY0817
aktív tag

MACből a Safatir a Linuxokből a Muzillát stb..

Ez hülyeség már először se volt poén ez szerintem szánalmas a 21.században..

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#32) Youri válasza joysefke (#30) üzenetére


Youri
veterán

Majd ha egy másik desktop oprendszernek lesz 90%+ részesedése, akkor majd előveszik azt. Addig amíg a windowsnak a piacon ekkora kvázi-monopóliuma van, addig b@szogassák csak, mert könnyen elszalad velük a ló...

RTX ON

(#33) joysefke válasza MichaelSD (#29) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ja, annyira nem volt a minőség példaképe, hogy a Vista SP1-et már Windows 2008 Server-ként hozták ki:)

A Vistánál arról volt szó, hogy a hangos alternatív kisebbség hangjával volt tele a sajtó mely szubjektív indokokkal lehúzta az új oprendszert, így az "nem lett menő" ez történ home user fronton, vállalati fronton, pedig a cégek nem voltak még váltásra kötelezve, kibekkelték a 7-ig.

Ennyi kellett a Vista süllyedéséhez, és ennek nem sok köze van a minőséghez.

J.

[ Szerkesztve ]

(#34) SPY0817 válasza Lenry (#19) üzenetére


SPY0817
aktív tag

+1

Így is van már külön kitakarított verzió Win7, Win8ból. Európának.. :D

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#35) joysefke válasza Youri (#32) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Okostelefon és tablet fronton is van kettő cég nagyon komoly piaci súllyal rendelkező cég, ezek előtt is voltak persze (Nokia és BB telóknál). Nos ezeknél sem annyira tiszta a szabad/telepításkori böngészőválasztás, az mégsem böki/bökte ez senkinek a csőrét..

J.

(#36) foxtrott


foxtrott
csendes tag

az EU csak pénzt akar facsarni az MS narancsból. Arra kíváncsi lennék ezért mennyit fizetett nekik az Apple hogy a jövőben az ő töküket ne szorongassák csak a konkurenciáét....... És azért azt is tessék megnézni hogy az MS nem veszekszik össze vissza a böngésző vállalatokkal...gyertek gyerekek itt lesz ez a metro-val agyonszteroidozott rendszer, csináljatok rá böngészőt ilyen felülettel ha "Kovács 12. rabszolga" metro alkalmazásként akar böngészni (és nem IE-vel). Google Chrome, Mozilla Firefox megcsinálta az alternatív kezelőfelületet a rendszerhez......szégyen ami most megy -.-

Minden ember tud repülni, csak ki kell zárni a zuhanástól való félelmet.

(#37) eternam válasza joysefke (#35) üzenetére


eternam
tag

Mert okostelefon és tablet piacon egyik operációs rendszernek sincs 90 % vagy az feletti piaci részesedése. Majd ha lesz, akkor jogos lesz ha b@szogatják.

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#38) pigster válasza eternam (#11) üzenetére


pigster
senior tag

Használják azt amit készen kapnak a windoswssal és fogalmuk sincs arról hogy létezik más alternatíva is a böngészőpiacon.
Jegyzettömbből is használják azt, amit készen kapnak, nincs külön "Jegyzettömbválasztó".
Számológépből használják azt, amit készen kapnak, nincs külön "Számológépválasztó"
Vezérlőpultból használják azt, amit készen kapnak, nincs külön "Vezérlőpultválasztó"

Böngészőválasztót nem mostanában láttam; mi alapján kerülnek bele azok a böngészők, amik benne vannak, és miért marad ki az, amelyik kimarad?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#39) Psychonaut válasza Youri (#32) üzenetére


Psychonaut
addikt

b@szogassák csak, mert könnyen elszalad velük a ló...
Például van pofájuk a saját termékükbe a saját terméküket rakni, és nem a konkurenciáét. Hallatlan.

(#40) FTeR


FTeR
addikt

"figyelmeztető ablakok jelennek meg és megerősítést vár a rendszer"

a bar*m, ez az egyik legjobb új fícsör. sunyi telepítők nem tudják átbarmolni a beállíátsokat.
ráadásul mégha a telepítő nem is írja felül, win 8 akkor is szól, h van új app amit használhat és az összeset felsorolja.

(#41) joysefke válasza eternam (#37) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nincs, DE:
Mivel az Android és az iOS is egy-egy egész ökoszisztéma, ezért az oprendszer tulajdonosának sokkal nagyobb az érdekérvényesítő képessége (a saját felhasználói és 3rd party fejlesztők fölött is) mint egy olyan rendszer tulajdonosának, amelyik nem zárt.
Ha pl. megvetted az iOS-es cuccot, bele vagy kényszerítve az Apple kínálatába, (ezt Vendor lock-nak hívják) ilyenkor nem fogod az egész hobelevancot lecserélni, azért mert csak az az 1 program van valamilyen célra engedélyezve, hanem beletörődsz és bele kell törődnöd, hogy egy csomó kapcsolt szolgáltatás (zene, tárhely stb) segítségével kifizettetnek egy csomó pénzt. Mindig csak annyit, hogy még éppen ne válts, de ha az elején tudtad volna hogy ez lesz, akkor az sem biztos, hogy belevásároltál volna a platformba. Én ilyen esetekben sokkal indokoltabbnak tartanám az EUs basztatást, főleg, ha a basztatást a felhasználók/vásárlók/fejlesztők/szabad piac tudomisénmégki érdekeinek védelmével indokolják.

Apple-re van már pornó app? Azt miért nem lehetett? Mert jobs az atyaúristen úgy rendelkezett? Ha megveszem a vackot, akkor gondtalanul akarom használni mégpedig mindenre amire lehet és nem törvénybeütköző. És ilyenkor már had ne a gyártó legyen a törvény. Szóval ott miért nem szólt be az EU?

J.

(#42) Youri válasza Psychonaut (#39) üzenetére


Youri
veterán

Vagy nem érted, vagy nem akarod....

(#35) joysefke: Az Android + iOS kettős együtt nincs akkora fölényben mobilfronton, mint az ms desktop fronton egyedül...

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#43) anulu válasza MichaelSD (#29) üzenetére


anulu
félisten

MSDN megjelenés óta használom a 8-ast, visszahozott W7 start menüvel. 1-2 driver kellemetlenséget (amit a belső troubleshooter megoldott izolációval, azóta tökéletesen megy a nyomtatás, hang etc!) leszámítva azt kell mondjam, h erősen súrolja nálam mind sebességben, mind stabilitásban a "qr*a jó" szintet. metro-t nem használok, nem is fogok, így anélkül nézd a véleményem, pls :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#44) NGA


NGA
addikt

"Start képernyőn változatlanul elérhető marad az Internet Explorer csempéje."

Miért? Kötelező rákattintani???????????? Idóták

(#45) fordfairlane válasza joysefke (#41) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ennek a döntésnek szerintem az a lényege, hogy a Microsoft álljon le az x86-on majdnem 100% penetrációjú rendszerébe történő szoftverintegrációval, amivel a konkurenseket kiszorítja. Hogy ez pont a böngészővel és a médialejátszóval esett meg, az másodlagos / sokadlagos szempont lehetett.

x gon' give it to ya

(#46) Psychonaut válasza Youri (#42) üzenetére


Psychonaut
addikt

Értem én, hogy mire hivatkoznak, csak baromságnak tartom. Főleg azt figyelembe véve, hogy sokan akik a döntés mellett érvelnek, trösztellenes törvényekkel dobálóznak, nagy valószínűséggel nem tudva azt, hogy a Microsoft bár elvesztett már egy ilyen (monopóliummal kapcsolatos) pert az Egyesült Államokban, azonban az ítélet szerint továbbra is összeköthette és jelenleg is összekötheti szoftvereit a Windowszal. Tudom, ez nem Amerika, de mindenesetre érdekes, hogy csak az EU-nak szúrja a szemét ez, és igyekszik fenntartani a láthatóan kudarcot mondott stratégiáját ebben az ügyben.

(#47) joysefke válasza Youri (#42) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Olvasd el a 41-es hozzászólásomat.

Hiába kisebb a részesedésük mobilfronton mint 90%, az ökoszisztéma miatt sokkal jobban kezükben tartják (főleg az Apple) a felhasználóikat mint a Microsoft a home felhasználókat a Windows-zal. Windows-ra szinte minden MS applikációnak van és már sokkal régebben is volt helyettesítő, nem MS-os párja, és az MS nem tiltja, hogy te szabadon telepíts és használj olyan cuccokat amelyeket szeretnél.

Ezzel szemben a másik nevezett cég eladja neked a csilli villi telefonját/számítógépét és miután megvetted szembesülsz azzal, hogy bele vagy kényszerítve egy "fizess, ha bármire is akarod használni az alapfunkciókon felül" modellbe. Sok felhasználónak ez nem világos és úgy érzem ők is védelemre szorulnak.

J.

(#48) joysefke válasza fordfairlane (#45) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Lehet, de akkor ne a felhasználók érdekeivel jöjjenek.

(#49) Sub-ZeRo válasza anulu (#6) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem jó. Mert nem tudnának akkor az MS-től pénzt kisajtolni. És oda sz@rik a kutya, ahol van.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#50) fordfairlane válasza joysefke (#48) üzenetére


fordfairlane
veterán

A politika már csak ilyen. Mondhatták volna azt is, hogy a szoftverdemokrácia szent eszményét akarják megerősíteni, de az túl blőd lett volna. A cél egyébként sikerült, precedenst teremtett. Nem hogy belerakott új kliens szoftvereket az MS, hanem még ki is szedett (instant messenger, mail) az új verziókból. Ezzel kapcsolatban kíváncsi vagyok, mi fog történni a Win8 antivir integrációjával is.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.