Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

brutális lehet ... hiába no.. a kínaiak már kezdenek kijönni a spájzból..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) tonerz


tonerz
aktív tag

Kellemes kis Soc, bár a helyi szakik szerint a gpu nem túl acélos.

(#3) tjb007


tjb007
nagyúr

„Az MT6795 jelzésű SoC Big.Little koncepciót használ.”

Van erről valami hivatalos, írásos forrás is, vagy csak te is ezt a találgatást vetted alapul ?
Kizárt, hogy ez big.Little legyen.

[ Szerkesztve ]

(#4) Maximum1 válasza tjb007 (#3) üzenetére


Maximum1
őstag

8megapixel + fölinterpolálás = 20megapixel
Eddig is szar képet csináltak az MTK soc-al rendelkező telefonok /tisztelet a kivételnek/, most már legalább helyet is foglalnak majd. :DDD

(#5) DemonDani válasza tjb007 (#3) üzenetére


DemonDani
addikt

Vagy nagyon rossz a médiagépezet. Egyelőre csak találgatni lehet. Ki sem zárnám egy kifejezés miatt (ugye a "True octa-core").

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#6) katt777 válasza Maximum1 (#4) üzenetére


katt777
félisten

Smartphone 6500-am van, nagyon jó képeket és filmeket csinál, igaz nem árt jobb kamera appokat feltenni.

Azonban bármit csinál is a MediaTek, a GPS-e bizonyosan ugyanolyan szar lesz, mint az eddigiek.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7) Graphics válasza Maximum1 (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne elj tevedesben... 30ezres itthoni se csinal jobb kepeket.

De nezd meg a Samsung/Sony kamera MTKs telefonokat. Mind jo kepet csinal.

Ha 13Mp Sony erzekelo kerul bele pl. ott mi az amit interpolalnak. Legalabb ne hulyeseget irj...

Aztan altalanositasz. Hogy ami MTKs az szar... Khmm ami szar erzekelos az szar...

Amig nem jott ki kar azon "lelkendezned" hogy ez is szar lesz allitasod szerint...

Ez is akkora hulyeseg kb mint a fentebb irt GPS baromsag... Az is atment urban legendbe aztan terjed mindenhol...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) citkar válasza tjb007 (#3) üzenetére


citkar
addikt

A weboldalukon sem esik szó a Big.Little koncepcióról, a fene tudja.

(#4) Maximum1

Nem mintha 8 megapixel nem lenne elég egy jó képhez, ha minden más adott. Azt persze meg, hogy valaki elvárja, hogy egy "filléres" telefonban csúcs optikát, érzékelő legyen...

Egyes készülékek MTK SoC-cal jó képeket csinálnak. Persze relatív kinek mi a jó, de valamire tényleg a többség azt mondja, hogy jó.

(#6) katt777

Hát egyes gyártók elég jól navigáló telefonokat tudtak gyártani MTK SoC-cal is, de tény, hogy sok (had ismételjem magam) "filléres" telefon elég rosszul navigál. Bár kollégám 97 USD-os Doogee DG350-es telefonja olyan simán navigált városban és nem ugrált szomszédos utcákba, hogy csak irigyeltem. Lehet kis szerencséje is van, a fene tudja.
Az pedig itt más kérdés, hogy kinek mi a jó. Nekem, ha segít eljutni A-ból, B-be, azt jelenti jó. Az, hogy néha (nem gyakran, csak néha) valóban jelet veszt rövid időre, én elnézem neki. Tény, a legjobb navis telefonom a régi SE mini Pro volt.
DE, hogy milyen lesz a jövő MTK SoC-a navigálás tekintetében nem tudni, ami sokat dobhat a latba (vagy csak sokan remélik), hogy "support...GPS/Glonass/Beidou/ANT+"
Eddig Glonass műholdakat "látó" MTK SoC nem volt (a 6595 lesz az első tudomásom szerint), még ha rá is írták valahol, akkor sem volt erre képes. Na persze, hogy ez hoz-e változást, vagy sem, az majd kiderül. De előre leírni szerintem nem szabad.

[ Szerkesztve ]

(#9) tjb007 válasza DemonDani (#5) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem csak egy szimpla kifejezés az, hanem egy bejegyzett védjegy. Rajtuk kívül nem is használhatja senki más.
Ilyenekre azért a MediaTek nagyon szokott figyelni.
Pár hónap vagy még annyi se, és ki fog derülni mi a helyzet.

(#10) Maximum1 válasza Graphics (#7) üzenetére


Maximum1
őstag

és a többi vérmtkásnak
Mielőtt túlliheged a témát volt ott egy zárójeles mondatrész.
Pont az ilyen helyzeteket akartam vele elkerülni, de látom a vér kötelez.

(#11) Graphics válasza Maximum1 (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) ƬΛЯΛ válasza katt777 (#6) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

A GPS szerintem is ratyi lesz :(

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#13) Graphics válasza ƬΛЯΛ (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A GPS nem mindig írható az MTK számlájára... Van egy gyártó aki FOS antenna elhelyezést csinál.. Vagy nem csinál antennát...

Rengeteg ilyen videó van, keress rá...

Akkor az, hogy egy gyártó, vagy szitaművek nem képes szoftveresen is a helyzeten úrrá lenni, megint nem az MTK hibája...

Előbb ezeket kéne orvosolni..

Nézd meg ezt... és a GPS test-et :) érdekes MTK-s..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) DemonDani válasza tjb007 (#9) üzenetére


DemonDani
addikt

[link]

Nincs több kérdés, el is dőlt a dolog. Hivatalosan Cortex-A17 és Cortex-A7 van benne 4-4 darab.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15) tjb007 válasza DemonDani (#14) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez a 6595, nem a 6795 :U

(#16) Z10N válasza DemonDani (#14) üzenetére


Z10N
veterán

Az egyik info uti a masikat. EZ alapjan (tudom, hogy nem referencia).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#17) DemonDani válasza tjb007 (#15) üzenetére


DemonDani
addikt

akkor szívják ki.

hatalmas marhák ha nem big.little lesz szvsz, és a névhasználat is értelmetlen (persze az mtk-nál mikor nem volt az... :B )

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18) Graphics válasza DemonDani (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a cikk, ahonnan ezt linkelted ,ír mindkét SoC-ról, ne lapátold egy kalap alá :D

Itt a lényeg, hogy egyszerre tudnak menni a magok, mégha különbözők is. Ettől még valós teljesítménye és jól skálázhatósága lesz/lehet.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) vicze válasza DemonDani (#17) üzenetére


vicze
félisten

A technika jelenlegi állása szerinte egy LTE modemes telefon SoC-ba nem tudod beletuszkolni a 4db A57-es magot 28nm-en. Szóval ha ARMv8-at akarsz 28nm-en akkor A53, vagy semmi. Mediatek nem a semmit választotta. :)

@Duliee: Most akkor melyikre mit mondasz? :D

[ Szerkesztve ]

(#20) Dyingsoul válasza Z10N (#16) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Érdekes, ahogy mindenki szopja ezeket az új chipeket. Én azt várnám inkább, hogy valami helyesebb enegriatárolási formát találjanak ki. Elméletileg 4 éve volt egy kezfdeményezés valami zselés aksiról ami 8x annyit bír mint a lion.
Lassan már ott tartunk, hogy naponta 3x kell tölteni a telefont.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#21) Graphics válasza vicze (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt, hogy mindkettő / és akárhány új SoC / érkezik ki szeretném próbálni ;]

Csak legyen gyártó, aki mihamarabb meglépi, amint kész a SoC.

@vitko: Másik telefont vegyél :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) DemonDani válasza Dyingsoul (#20) üzenetére


DemonDani
addikt

külső telep :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#23) vicze válasza Graphics (#21) üzenetére


vicze
félisten

Az első 8magos A53 az Qualcommtól lesz az S615 úgy ősszel. :)

(#24) Crytek


Crytek
veterán

Szegény Tegra K1-nek nagyon hamar leáldozott :C
Pedig elég bivaly cucc az is de hát ha a kutya se használja :(

Next PC Upgrade: 2022

(#25) citkar válasza Dyingsoul (#20) üzenetére


citkar
addikt

Ha napi 3x töltöd akkor vagy nem vagy "normál" felhasználó, vagy valami gond van a telefonoddal.
A többség simán kibír 1-2 napot a felhasználók kezében.

(#26) tjb007 válasza Crytek (#24) üzenetére


tjb007
nagyúr

Miért is áldozott volna le neki ? :U

(#27) bteebi


bteebi
veterán

Na ez már valami! Alig várom :). Nagyon bekezdett mostanában az MTK.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) vicze válasza Crytek (#24) üzenetére


vicze
félisten

Egyrészt a K1 még mindig nem elérhető. Majd a MiPad-ban lesz először, másrészt nem játszik mobile szegmensben, így sok minden nem áldozott le neki.

(#29) citkar válasza bteebi (#27) üzenetére


citkar
addikt

Valóban úgy tűnik, hogy ki akar lépni az alsó-közép kategória árnyékából. Meglátjuk mire lesz képes. Én csak abban reménykedem, továbbra is marad egy jó középkategóriás és olcsó vonaluk is.
A felső kategóriában mások az elvárások, nem egyszerű oda betörni, de szerintem nem kell félteni a Medaiteket, nem bánnám, ha sikerülne neki (ha pedig mégse, hát az sem tragédia).

(#30) vicze válasza citkar (#29) üzenetére


vicze
félisten

Ez továbbra is egy középkategóriás SoC, ahogy a 6595 is. Az hogy ez a szint már középkategóriába tolódott, nem a Mediatek hibája.
Csak hogy teljesen tisztázzuk ez 30%-kal erősebb a 6592-nél, ne legyenek illúzióitok, illetve 2015 Q1 környékén kerül majd telókba, amikor már rég piacon lesznek a konkurensek azonos felépítésű, erősebb SoC-jai.

[ Szerkesztve ]

(#31) bteebi válasza Dyingsoul (#20) üzenetére


bteebi
veterán

Ilyen kezdeményezésből évente úgy 3-4 lehetett az elmúlt 5-6 évben, az eredményét meg mindannyian (nem) látjuk... sajnos.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32) citkar válasza vicze (#30) üzenetére


citkar
addikt

Hogy ezzel (MT6795-tel, mert a 6595-ről szó sincs) mennyire és hova tud betörni sok mindentől függ, pl, mikor lesz a kezünkben, ez így igaz.
Ugyanakkor én sem állítom, hogy ezzel fog a csúcskategóriában tarolni, csak azt, hogy úgy érződik elindult a felsőbb kategória felé, azaz teljesítményben egyre közelebb kerül hozzájuk.
Nem mintha a 6589 olyan gyér lett volna, mikor kijött, de számomra az jön le (persze lehet csak én érzem így) szélesebb (magasabb) körben is akar terjeszkedni.
Aminek részben örülök, mert a fejlődés jó, hasznos, lesz konkurencia stb, ugyanakkor kicsit félek, mert számomra teljesen felesleges jelenleg (és vélhetőleg akkor is, amikor kijön) ez a teljesítmény, az árról meg nem is beszélve, nem nekem csinálják a csúcs kategóriát, úgyhogy csak remélem, hogy megmarad egy olcsó, de jó (alsó és) középkategória az MTK palettáján, nehogy elszálljanak az áraik. Emiatt váltottam "rájuk", de azt fogom venni, amelyik az adott árkategóriában (kb. 200 USD, dual sim) számomra többet nyújt, ha MTK, MTK, ha Qualcom, akkor Qualcom.

[ Szerkesztve ]

(#33) vicze válasza citkar (#32) üzenetére


vicze
félisten

Betörni LTE-vel tud, ami alatta van kb. lényegtelen.

6589 az első 4magos A7-t azt nagyon jól időzítették és Qualcomm nagyon elaludta az SoC-ot, nem igazán realizálták, az üzleti veszélyt.

Árban az azonos teljesítményűek, most is kb. azonos árban vannak, illetve Qualcomm már bejelentette, hogy árat csökken és így kb. árháborúba kezd MTK-val, a készülék végleges árát meg a készülék gyártó határozza meg nem a SoC, lassan S800-at kapsz 200$ környékén. (Mi3)

[ Szerkesztve ]

(#34) Abu85 válasza tjb007 (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem azt vettem alapul, de a Compaltól származó doksiban is az van, amiről az a kép készült.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) citkar válasza vicze (#33) üzenetére


citkar
addikt

Az újabbakban (már a 6595-ben is) én úgy olvastam lesz LTE. Én a világok szabványaiban nem vagyok jártas, de azt írta LTE provides worldwide 4G-network compatibility és LTE (FDD & TDD). Eu-ban ez használhatatlan? Ebben felvilágosíthatnál, a jövőben jó lehet tudni.

Nyilván a végső árban a készülék gyártója fog dönteni (a SoC csak egy a sok közül és talán nem is a legdrágább), de hogy az olcsó készülékek tömegében van MTK, feltételezhető (bár valóban nem tudom), hogy olcsóbb a konkurenseknél.

Az, hogy több Qualcomos készülék egyre olcsóbb valóban látható, bár Mi3 még közelebb van a 300-hoz (250-270 körül láttam), de kétségtelen jelentősen mérséklődtek az árak (nem követem ezeket olyan szorosan, így lehet tényleg mentek még lejjebb az árak, mert csak dual sim-es jön szóba számomra, hiányolom is a Xiaomi, Meizu felsőbb kategóriájából ezeket).

[ Szerkesztve ]

(#36) vicze válasza Abu85 (#34) üzenetére


vicze
félisten

Ettől még a True Octa-core TM miatt 100%, hogy 8db A53-tól van szó. (Ha a technikai problémákat nem nézem.) Amúgy a Qualcomm honlapon a S610 még mindig 8magosként szerepel, mikor ugye négy, melyik a nagyobb gáz? :D
Borzalmas a Mediatek kommunikációja amúgy, az újságírókat totálisan összezavarják. Össze vissza beszélnek 1x az egyik utána a másik SoC-ról. mint pl. ebben a videóban. A készülékben a 6595-van nem a 6795...

"MediaTek CorePilot" erre azért kíváncsi lennék, hogy mit takar?

[ Szerkesztve ]

(#37) Abu85 válasza vicze (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A CorePilot a MediaTek implementációja a Big.Little heterogén többmagos dizájnjára. Ez egy módosított firmware lényegében.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) vicze válasza Abu85 (#37) üzenetére


vicze
félisten

Akkor már csak az a kérdésem, hogy a True Octa-core TM, hogy jön össze Big.Little heterogénnel?

De még az is lehetne a kérdésem, hogy 28nm-en hogy sikerül 4db A57-et beletuszkolni egy LTE modem mellé? :)

"módosított firmware" - FW? HMP-et nem a kernel kéne kezelje?

[ Szerkesztve ]

(#39) DemonDani válasza Abu85 (#37) üzenetére


DemonDani
addikt

Hát igen, ezért kapaszkodok abba, hogy ez bizony big.LITTLE. :U

(#38) vicze1

Összeadnak négy 2,2 GHz-es Cortex-A53 magot négy Cortex-A53 ~1,3-1,7 GHz-es maggal. Voila, mindenkinek igaza lesz.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#40) Abu85 válasza vicze (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert ez a dizájn azzal a firmware-rel mindegyik magot láthatóvá teszi az OS számára. Attól, hogy ezek nem egyenlő teljesítményűek még nyolcmagos koncepcióként működnek.

A MediaTek az elmúlt években elég sok pénzt költött a density libek fejlesztésére. Bár kétlem, hogy ezt pont az ARM magokra alkalmaznák, de egy jó density libbel ugyanaz a részegység akár feleakkora helyen is elfér.

Az OS szintjén igen, de a firmware mondja meg, hogy a magok az egyes szituációkban hogyan viselkedjenek. Órajelváltás, feszültség, stb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) bteebi válasza citkar (#32) üzenetére


bteebi
veterán

Úgy gondolom, hogy igazad van. Az MTK SoC-knak korábban elsősorban a GPU volt a gyengéje, most már azért jóval jobban állnak ilyen téren is. Az olcsóság pedig szerencsére egyelőre megmaradt, MT6592-es telefonok is simán vannak 200 dollár alatti áron. Ebből kifolyólag én nem igazán tartok attól, hogy ezen a jó szokásukon a (közel)jövőben változtatni fognak. A legtöbb MTK-s telefon a kínai piacra (már hogy a kínaországi piacra :D) megy, és azért ők is elég árérzékenyek. Ráadásul egy SoC amúgy is csak 15-20 dollárba kerül, ha 5 dollárral több lenne, akkor se kellene drasztikusan megnőnie a végfelhasználói áraknak.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#42) citkar válasza bteebi (#41) üzenetére


citkar
addikt

Talán az is benne volt/van, hogy a Mediatek "kis" cég, kevésbé ismert.
Bár, ha a Qualcom csökkent árakat, nem hiszem, hogy nagyon elszállna vele a Mediatek.
LTE-ről pontosítás? Ez használható Eu-ban?
Mondjuk én nem kergetem a 4G-t, jobban örülnék a nagyobb lefedettségű 3G-nek, de hát ehhez nem sok köze van bármely SOC gyártónak.

[ Szerkesztve ]

(#43) katt777 válasza citkar (#8) üzenetére


katt777
félisten

Jobb óvatosnak lenni. Pl. az MTK-s telefonokba épített "vevő" is egy sz.rkupac (lényegében a fém keret), arra a műholdas beállító videón történik egy célzás, hogyan lehet házilag "optimalizálni", de azóta sem találtam.
Szerintem abban sem lesz változás, hogy az EPO-fájlokat szolgáltató szerver hónapokon keresztül elérhetetlen. Május vége óta TEGNAP :Y sikerült először frissítenem. A műholdak megtalálásra enélkül 1 órát kellett várni, aztán pár mp volt, egészen addig, amíg ki nem tettem a lábam itthonról. Máshol semmi, illetve nem vártam 1 órát erre sehol. Tegnap még érzékelgetett pár műholdat, ma már SEMMI, még hűlt helyük sem. Mindezt egy 90k-s telefontól. :C :Y :(( Nem legfőképpen erre vettem, de akkor is bosszantó, hiszen lényegében kevesebbet ér a teló, mint amennyiért vettem. Lehet, hogy egyszer majd beugrik, de ha az ember túrázik, és sebességet akar mérni, vagy éppen csak útvonalat keres, semmire nem jó az egész.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#44) citkar válasza katt777 (#43) üzenetére


citkar
addikt

Azzal, hogy Glonass műholdakat is lát majd a készülék, gondolom egy új "vevő" lesz, amire te gondolsz, szóval erről tapasztalatod nem lehet. Várd ki a végét.
Tény, hogy sok MTK-s telefon gyenge navigálás terén, de csak azt tudom mondani, van olyan gyártó, aki minden készülékénél tud hozni egy minőséget, amit a tulajok elegendőnek éreznek. Akinek fontos a GPS, erősen szűkítsen. Persze, egy drága készüléknél elvárnám, hogy jól működjön, teljesen érthető ez a hozzáállás és többségében ezeknél jó is szokott lenni...de mint te is mondod, nem mindig.
Ha a GPS számomra fontos lenne, akkor Xiaomit vennék, vagy a Coolpaddal voltak jó tapasztalatok, valamint még pár gyártónál is jók az általános tapasztalatok, de ha tényleg sokat használnám a GPS-t, maradnék az elsőnél.

(#45) marcell991 válasza DraXoN (#1) üzenetére


marcell991
tag

A Mediatek nem kínai, hanem tajvani :K

Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE

(#46) zsigus válasza Dyingsoul (#20) üzenetére


zsigus
őstag

Ez lehet majd a jövő akksija, ha egyszer érett lesz a sorozatgyártásra.

(#47) vicze válasza Abu85 (#40) üzenetére


vicze
félisten

FW valóban annyit csinál, hogy cluster migráció helyett minden magot láttatja az OS-szel, de miért kell ennek fantázia nevet adni, az órajeleket már a kernel mondja meg a terheléstől függően, az FW max. végrehajtja és a feszt szabályozza. Kb. mintha a kocsi kerekének adnék egy fantázianevet, de legyen.

Tehát akkor azt mondjátok, hogy Mediatek megcsinálta azt amit a Samsung 1éve nem tud kb. végtelen erőforrásból, hogy egy Apple A7-ehz képest 3x-os méretű szilikont probléma nélkül üzemeltetni tudnak 28nm-en. (Felére zsugorítják, még mindig nagyobb!) Sőt 4db brutális A57 mellé meg raknak egy G6200-at, ami egy belépőszintű GPU, logikus...

Na de akkor majd meglátjuk év végén. :)

(#48) citkar válasza vicze (#47) üzenetére


citkar
addikt

Tudod feléjük az 5 colos már mininek számít (szó szerint), ezt a tendenciát követve el fog férni, bármekkora SoC-ot is csinál :D
Komolyra fordítva a szót: majd kiderül. Lehet még ők sem biztosak mindenben...

(#49) Z10N válasza vicze (#28) üzenetére


Z10N
veterán

Mar kaphato itthon es kulfoldon is.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#50) vicze válasza Z10N (#49) üzenetére


vicze
félisten

Jó hát az hogy 1000 darabjával ki-ki csúszik valamennyi, nem épp az általános elérhetőség, de igen van már.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.