Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vedini


vedini
őstag

Erdekes, hogy B es C szeria kozott nincs arban kulonbseg, pont amibol laiudkent gondolkdva a legtobb fogyna

workworkwork...

(#2) dabadab


dabadab
titán

Ami még ennél is érdekesebb, az az, hogy az öt sorozat között csak kozmetikai eltérések lesznek, képminőséget érintők nem.

DRM is theft

(#3) idegen lény


idegen lény
őstag

Nálunk az első nap el fogják kapkodni az összeset, Angliában viszont nem lesz rá fizetőképes kereslet.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#4) elefant válasza dabadab (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát azért láttunk már olyat, hogy a dolgok a valóságban másként alakultak, mint amit a CES-en mondtak...

(#5) Ijk


Ijk
nagyúr

Tavaly volt hír hogy csökkenteni tudták a selejtszámot, hát ez az árakon nem látszik. 1 millió alatt nincs idei OLED. Ez még nyugaton is drága.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6) Vikthor


Vikthor
nagyúr

ennyiért bukó, kb a felső tízezer negyede fogja megvenni abból meg nem jön be nekik a bevétel... ergo elb@szott árazás.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#7) elefant válasza Ijk (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ezek még az angliai árak, és biztos, hogy be fogják akciózni őket.

(#8) JKJ420


JKJ420
tag

Itt még mindig összekeveri szinte mindenki azt, hogy valami sok pénzbe kerül és hogy valami drága. Ráadásul, az alapján ítélkeznek, hogy nekik milyen a saját anyagi helyzetük. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

(#9) Madwe válasza Ijk (#5) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezek nyitóárak, tavaly pl 1.2millióról indult a legolcsóbb ha jól emlékszem, de hetekkel megjelenés után már olcsósodnak.

(#10) idegen lény válasza elefant (#7) üzenetére


idegen lény
őstag

De még a fele is megfizethetetlen lenne! :U

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#11) hibavissza


hibavissza
veterán

5 év és megfizethető (300 ezer) lesz egy fapados 55-65-ös OLED. Remélem addig kihúzza a tavaly vett 4K Samsung.

(#12) GreatL válasza hibavissza (#11) üzenetére


GreatL
őstag

5 év? Remélem azért tovább húzza, én is tavaly vettem...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#13) elefant válasza hibavissza (#11) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

most 355 000:

ezt 3,5 másodperc alatt találtam

[ Szerkesztve ]

(#14) Vole válasza Vikthor (#6) üzenetére


Vole
tag

"ennyiért bukó, kb a felső tízezer negyede fogja megvenni abból meg nem jön be nekik a bevétel... ergo elb@szott árazás."

Nagyon el vagy tevedve. A felso tizezer az a kategoria akik a penzt mar nem is erzekelik. Ok barmit megvesznek ami tetszik nekik, az utolso amit neznek az az ar. Ok azok akik RR -al, Astonnal es egyebekkel furikaznak egy olyan varosban, ahol egy parkolohely tobbe kerul mint az atlag Bp -i kertes haz.

Az eros kozeposztaly leginkabb az 55" -os TV -t veszi, nekik a 3000 Font nem jelent problemat. Siman raszannak ennyit egy termekre amit legalabb 5 evig hasznalnak. Azert ne feledkezzunk meg a nullas hitelekrol sem. Az atlag angol siman bemegy es elhozza ezt a TV -t 150 fontos havi torlesztovel.

Nem olcso, ez teny, de nem is egy atlag tomegtermekrol van szo. A csorok tovabbra is megveszik a 30-50" -es LCD TV -t parszaz fontert es tokeletesen meg lesznek vele elegedve.

(#15) Vikthor válasza Vole (#14) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én mint "csóró" 100"-en vetítek minőségi képet... :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16) Madwe válasza Vikthor (#15) üzenetére


Madwe
nagyúr

De az gyanítom se nem hdr, se nem 4k, pláne nem oled feketével :D? na és sötétítést igényel, amit a "csóró" réteg az éjjel nappal budapestért nem fog meglépni, amit folyamat néz ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) Vole válasza Vikthor (#15) üzenetére


Vole
tag

"Én mint "csóró" 100"-en vetítek minőségi képet... :)"

Orulok. Biztos jo lehet diavetitovel CounterStrike -ozni :D
Ja, hogy te azzal csak filmeket nezel, az mas :W

(#18) Vikthor válasza Vole (#17) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ki játszik még cs-vel manapság, miaz? :D fosszilis játék

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#19) Madwe válasza Vikthor (#18) üzenetére


Madwe
nagyúr

a cs:goval elég sokan játszanak, legjátszottabb fps még ma is :D

(#20) Ijk válasza Madwe (#16) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk 4k-nak sok értelme nincs 55"-on. 100"-on meg lenne, ha volna mit nézni és nem tudnám az összes létező 4k tartalmat ami érdekel egy hétvége alatt megnézni.
1 millióból már lehet jó projektoros rendszert építeni, persze nem az 55"-os tv-t hivatott kiváltani, na de 1 millióból nem is 55"-os tv-t vennék.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21) #16939776


#16939776
törölt tag

/Troll on:

Ahogy latom a bemutató-tartalom még mindig "kék-zöld centrikus" mint régen, élénk barnát, narancsot nem igen látni mellettük.

Troll Off/

[ Szerkesztve ]

(#22) Madwe válasza Ijk (#20) üzenetére


Madwe
nagyúr

4knak van értelme 55"en is, csak bele kell mászni a kijelzőbe, 1m körül már egészen kijön a 4k :D De ha messze van a kanapé, akkor is megoldható, egész olcsón vannak távcsövek, ha 3dnél belefér egyeseknél a szem elé vmi, akkor a 4k miatt is beleférhetne ;]

(#23) arty


arty
veterán

fájdalmas érzékelni, hogy abszolút nem tervezi oleddel kiváltani az lcdt az lg ... :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Hát ezeket az árakat sem a Magyar piacra lőtték be :DDD leszámítva persze a felső tízezret :D

(#25) Nemir Ombe válasza arty (#23) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Már miért is tervezné....?? ;)

Hmm ....

(#26) Ijk válasza elefant (#7) üzenetére


Ijk
nagyúr

Őrült árak ezek, mint ahogy anno a Kuro-k is észveszejtő áron mentek. Akcióval is méregdrágák, a 350k-s FHD OLED már a megfizethető kategória, de a többi nem.
Egy 77"-os OLED autó árban. És azért lássuk be ez egy nyomtatott panel, ami isten tudja mennyit bír a 2 éves garianciaidőn túl, lehet hogy 5 év múlva kukázni kell.
Az 50"-os tv-k kora lejárt felső kategóriában, UHD-re egyszerűen nincs létjogosultsága 65" alatt, mert senki nem ül 1,5m-nél közelebb a tv-hez. Azt nem mondom hogy ne legyen 55"-os UHD tv, de a 77-85"-os panelek gyártását kell felfuttatni, és nem prémium ritkaságként árulni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27) Strezi válasza Nemir Ombe (#25) üzenetére


Strezi
őstag

Nincs versenytársa :K Amíg más nem hoz ki OLED-et olcsóbban, addíg maradnak ezek az árak. Mivel ez a prémium szegmens, akinek kell megfizeti...

Érdekes, hogy sokan váraják az olcsóbb de prémium tévéket :N Arra nem gondolnak, hogy semmi értelme nem lenne, sem a gyártóknak sem a boltoknak olcsóbban adni a legjobb modelleket? Miért csökkentenék a hasznukat ugyanakkora eladótérben ill forgalom mellett? Akkor miből élne a kereskedő?

Valahogy a Sony/Samsung is képes évről évre kihozni ugyanazon az árakon a prémium modelleket. Pont néztem a Samsung Q8(?) at, ugyanannyi mint az OLED... Szép, meg jó csak ne legyen sok fényes dolog a képen, mert akkor megemeli a háttérvilágítást és látványosan elfogy a kontraszt/fekete :U Ugyanaz a LCD(VA?) panel kis csiszolással, sokadik éve ugyanolyan drágán :DDD

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#28) Cingáriusz válasza Ijk (#26) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Mondjuk amíg 100 filmből 99 csak FHD-ben jelenik meg, addig az UHD-t max. a legújabb konzolokkal lehet kihasználni.

(#29) Nemir Ombe válasza Strezi (#27) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Arra nem gondol senki, hogy a gyártónak a nyereség és a részvényesek az elsődleges szempont, a vásárló pedig csak egy "sokadrangú tényező" ;) .... az árakat meg soha sem a magyar piac "igényehez" állítják be, mivel ha hazánkban nem is forgalmaznák semmit, az sem lenne jelentős veszteség nekik .... a realitás soha nem volt országunk lakosságának az erőssége .... :D

Hmm ....

(#30) Peter13 válasza #16939776 (#21) üzenetére


Peter13
senior tag

"Troll on?"
Ööööö, ugyanazt a képet nézzük? A négy képernyőn egy kék-domináns, egy zöld domináns, egy piros domináns (némi fehérrel megspékelve), és egy kevert de alapjában véve sárga domináns összeállítás látható.

Hol jön ki ebből a kék-zöld dominancia? :U

(vagyis: lefedték a három alapszínt, plusz dobtak mellé még egy élénk szinű kevercset...ha nem így lenne, akkor meg biztos jönne a kritika hogy "de hát a 3 alapszínből "X" nincs rendesen megmutatva, biztos nem is tudja, beég, vacak, satöbbi")

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#31) Eugene Roe válasza Cingáriusz (#28) üzenetére


Eugene Roe
őstag

15 fps-sel.. :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32) Peter13 válasza Nemir Ombe (#29) üzenetére


Peter13
senior tag

Azért ez nem ennyire durva...a gyártóknak a vásárló is(!) fontos, és nem az utolsó helyen, mert tudják (az értelemesebbje, legalábbis), hogy a vásárlókból élnek. Nem hiszem hogy pl ezt a mostani lépést is komoly háttérkutatás, fókuszcsoportok és felmérések nélkül tették meg. Ja, hogy az eredmény nem mindenkinek tetszik...az OK. De szerintem ez nem azt jelenti hogy a vásárló egy "sokadrangú tényező", csak azt hogy máshová pozicionálták a terméket mint ahogy azt sokan szeretnék (pl én is ;] )

(Egyébkén meg az alapján amit én látok, a vásárlók kb a részvényesek prioritásán vannak, és ez így kb OK is, mert ez a két csoport a folyamat két vége (az egyik befektetni akar, a másik meg fogyasztani), és mindkettő elengedhetetlen a sikeres folyamathoz)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#33) duke


duke
aktív tag

Egesz jo arak vannak kulonossen a 77 huvejkesek kozott. Lehet hogy akkor lecserelem a konyhai tevet.

(#34) arty válasza Nemir Ombe (#25) üzenetére


arty
veterán

mert mostanra a premium/csúcstv szegmens telítődött? (nem tudom, hogy így van-e vagy továbbra is pazarok az eladások és a teljes legyártott darabszám elmegy ennyiért ;) )

én pár éve azt képzeltem, hogy az lcd megy a levesbe "mostanra" ... és még a legszarabb kis 40-50es tévé is állatjó (mert oledes)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#35) Imi1981 válasza Strezi (#27) üzenetére


Imi1981
veterán

De ahogy Lcd-nél úgy itt is meg lehetne oldani, hogy legyen prémium oled és alsó középkategóriás oled. Miért ne lehetne? természetesen az olcsó oled elmaradna a prémiumtól de attól még mindig jobb lehetne mint az lcd.

(#36) dabadab válasza Imi1981 (#35) üzenetére


dabadab
titán

"De ahogy Lcd-nél úgy itt is meg lehetne oldani, hogy legyen prémium oled és alsó középkategóriás oled. Miért ne lehetne?"

Az OLED még eléggé fejlődő fázisban van, ilyenkor felhúzni bazi nagy gépsorokat olyan technológiára, amik el is avulnak, mire elkészülnek a gépek, nem tűnik túl jó befektetésnek.

Na meg ott van az is, hogy az OLED nem egyértelműen és minden területen jobb az LCD-nél - pl. a ghosting az itt is előjöhet.

DRM is theft

(#37) Chaser válasza elefant (#13) üzenetére


Chaser
titán

ez szürkeimportos vagy hasonló, nincs gyári gar...mm-ben volt 370-ért talán legolcsóbban nemrég, edigiben 400 most, de kb ez az egy kivétel van eddig árban
utána néztem mert érdekelt, kifutó belépő modell, valszeg azért árazták le

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) Vikthor válasza duke (#33) üzenetére


Vikthor
nagyúr

jövök majd húzni segíteni...

ÁN TÚ TRÍ :D :D :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#39) Madwe válasza Imi1981 (#35) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert szerinted a belépő és középkategóriás lcd-k miből lettek? az elmúlt évek prémium termékeinek olcsósított változatai. Majd ha pár év múlva elavult lesz a jelenlegi oled panel, de a gyártósor meg a k+f megvan hozzá és a gyártási költségeken is tudnak már faragni, akkor majd árulják azokat is, de külön belépőre gyártósort + k+f-et felhúzni nem fognak, mert az sok pénz, s azért lesz prémium a prémium, mert annak az árába ez bele van árazva. Nem besazélve arról, h az olcsó oled az az lcd piacot kannibalizálná vmilyen szinten, amiben lg is érintett.

(#40) Nemir Ombe válasza Peter13 (#32) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"amit én látok, a vásárlók kb a részvényesek prioritásán vannak"

Ezt elég rosszul látod .... a fogyasztást folyamatosan és mesterségesen "generálják", a kezdeti "listaárnak nevezett" túllőtt árak "akcióként" elnevezett időszakos csökkentésével és "kedvezményes 0 százalékos" áruhitelekkel .... stb. a részvényeseket ellenben viszont csak a negyedéves jelentések érdeklik .... ott nem lehet "vakítani" .... ;)

(#34) arty:

Néhe fel kellene állni a "gép elöl" és körül kellene nézni a való világban is .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#41) #16939776 válasza Peter13 (#30) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezekkel a színekkel vesd össze azt, ami az első 2 képen van: 106 és 327

Itt egy videó az eseményről:[link]

[ Szerkesztve ]

(#42) Imi1981 válasza Madwe (#39) üzenetére


Imi1981
veterán

Ezt értem és igazad is van. De az lcd az csak prémium kategóriával indult? Nem tudom pontosan és most utána se nézek de úgy emlékszem nem csak prémium kategóriás modellek voltak évekig.

(#36) dabadab
Persze nem hibátlan az oled sem de mégis sokkal jobb az összhatás képminőségben(főleg sötétben) . Legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

(#43) dabadab válasza Imi1981 (#42) üzenetére


dabadab
titán

"De az lcd az csak prémium kategóriával indult?"

Persze.
Szinte minden iparágban ez van, az új technológia először drágán, kis példányban készül, aztán majd jönnek a nagyobb példányszámú, olcsóbb termékek.

DRM is theft

(#44) Peter13 válasza Nemir Ombe (#40) üzenetére


Peter13
senior tag

A fogyasztást, legalábbis egy jelentős részét, szerintem is mesterségesen generálják, de hogl jön ki ebből az hogy a vásárló egy sokadrangú tényező?

Én arra utaltam, hogy szerintem az LG-nél sem hülyék ülnek, és egy ennyire jelentős lépést nem hiszem hogy komoly vásárlói felmérések nélkül tennének meg. Nem azt állítom hogy a gyárcsarnokban 10 méteres bronzszobor trónol "a szent fogyasztónak" címezve, hanem azt, hogy az egyenletben a vásárló egy fontos elem, nem pedig egy sokadrangú tényező. Ha nem így lenne, annak gyors földbeállás a vége (mert ha rosszul mérték fel a keresletet, és nem lesz elég eladás, akkor megeszi a fene az egészet...és ez most tök független attól hogy mesterséges vagy valós igények mentén történő vásárlásról van szó)

A részvényeseket pedig elég sok minden érdekli, nem csak a negyedéves jelentés (ezt csak a filmekben szeretik ismételgetni, mert jól hangzik), de az már tényleg egy másik történet (már így is messzire kalandoztunk, ezért is raktam off-ba)

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#45) Imi1981 válasza dabadab (#43) üzenetére


Imi1981
veterán

De az oled nagyon sokára fog jönni alsóbb kategóriában szerintem. Túl jó így ahogy van nekik.

[ Szerkesztve ]

(#46) dabadab válasza Imi1981 (#45) üzenetére


dabadab
titán

"De az oled nagyon sokára fog jönni alsóbb kategóriában szerintem"

???

Szabadesésben zuhannak az árak.

DRM is theft

(#47) Madwe válasza Imi1981 (#45) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egy 1.2milliós tv fél évvel késöbb 6-700ezerért kapható. Az új szériák 20% olcsóbban nyitnak, mint az 1 évvel ezelöttiek. Ez elég drasztikus áresés, az más kérdés h magasan vannak még egyeseknek (értsd: minden magyarnak) így is az árak. De bőven olcsósodik. Nyilván egy 1.2milliós nyitóár után nem elvárható a következő évben egy 500ezres nyitás :D

[ Szerkesztve ]

(#48) Chaser válasza Imi1981 (#45) üzenetére


Chaser
titán

ha arra gondolsz hogy lesznek 32" hd, 40" fhd modellek 50-100k-ért az biztos odébb lesz, ha lesz egyáltalán

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Imi1981 válasza Madwe (#47) üzenetére


Imi1981
veterán

Én nem is erre gondoltam. És igen esnek az árak de max 450 - 500 ezerig. Ezer lenne jó alsóbb kategóriás oled esetleg 40-50 colos olyan 200 - 250 körül. Sokan vennék lcd helyett de mint írtátok is az lg is sok lcd gyárt így nem érné meg nekik.

(#48) Chaser
Azért nem túlozzunk már. Még lcd sincs normális 40 colos 100- ért. Fentebb írtam hogy gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#50) Ijk


Ijk
nagyúr

Jó lenne ha már tudnának 120Hz-es bemeneti jelet fogadni egyébként. Ha az LG nem csinál BFI-t akkor én megcsinálnám magamnak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.