Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dilikutya válasza zolee001 (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez a nyilvános kivégzés némileg ferdítés. Ha a 2017-es esetre gondolsz a Kuangtung tartományban, az nyilvános tárgyalás volt, ami egyébként ritka. A kivégzés viszont nem volt nyilvános, az a Közel-Keletre, Észak-Koreára jellemző. A fake és kretén oldalak, mint pl. Bors szerint a kivégzés nyilvános volt, az Index a Guardian-ra hivatkozva viszont az ellenkezőjét írja, én inkább nekik hiszek, és csak a tárgyalás volt nyilvános.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#52) M@cika válasza zolee001 (#5) üzenetére


M@cika
őstag

Ők meg neked a beszólásodért. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#53) zolee001 válasza , (#46) üzenetére


zolee001
őstag

Gondolom nem jogi pályán mozogsz,vagyis reménykedjünk benne de humorosnak /irönikusnak szánt kommentembe belekötni..
Mindig azt mondtam,hogy irás elött nem árt olvasni

Teljes tiltás van érvényben a kriptopénzek minden formájára Afganisztánban, Algériában, Egyiptomban, Macedóniában, Marokkóban, Bolíviában, Ecuadorban, Nepálban, Katarban és Pakisztánban. Ezekben az országokban többnyire komoly büntetés jár a bitcoin és más kriptopénzek tartásáért és a velük való tranzaktálásért. Egyiptomban még fatwát is adtak ki a bitcoin ellen, vagyis haramnak (bűnnek) számít az iszlám-hívők számára.

Szóval legális?
Jelen pillanatban magyarországon igen de mérget vehetsz rá amennyiben olyan mértéket ütne meg a használatuk ami már zavarná a pártod /kormányod vagy annak valamelyik tagjának érdekeit akkor rögtön megszavaznák a betiltását

(#54) #49155328 válasza YellowFlash (#31) üzenetére


#49155328
törölt tag

🚀🚀🚀🚀🤑🤑🤑🚀🚀🚀🚀

;]

[ Szerkesztve ]

(#55) arty válasza wyll358 (#21) üzenetére


arty
veterán

Neked a paypalodon, ill. rendes bankszámládon naponta történnek pénzelvételek, puszira. Ugye jól értem?
(és próbáld meg nem kiforgatni a szavaimat, azzal hogy "de jóskapistának is egyszer elvették a pénzét paypalon jogtalanul")

Továbbá nem értem, hogy mennyiben cáfolod a megállapítást, miszerint a kriptó lehetőséget ad a bűnözésre, a törvény megkerülésére. Merthogy ehez a beszélgetéshez csatlakoztál :D

#33 wyll358 tehát mivel egy tőzsdei cég meglopta a felhasználóit (tény!), ezért a kriptókat nem használják bűnözői körök, nem használják ki a sokszor törvények felettiségét? :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#56) zolee001


zolee001
őstag

Crypto Exchange Founder Disappears with $2 Billion
The founder of a popular crypto exchange in Turkey has disappeared, with media reports indicating that he has fled the country with $2 billion as roughly 300,000 frustrated users have suddenly lost access to their accounts.
[link]
Véletlenül eltéved a sötétben,nem baj majd a pénzügyi felügyeletek megkeresik..ja nem mert nincs :-)

[ Szerkesztve ]

(#57) btprg válasza Dißnäëß (#28) üzenetére


btprg
senior tag

Aki meg elalvás előtt órákig okosan bámul a "LED izzóra", az lehet nem fog jól aludni a nagy kék komponens élettani hatása miatt. Vagy éppen napközben fog fájni a feje a kínaiszar LED lámpa 50Hz-es villogása miatt, és nézheti ahogy hullaházi színekben pompázik minden a rossz színvisszaadás miatt. Közben meg valaki 3500 forint villanyszámlát fizet havonta úgy, hogy csak szép fényű hagyományos izzó van mindenhol.

Szóval szerintem az az agymosott naiv, aki minden marketing bullshit-et megeszik, és kételkedés nélkül felül minden hype-ra. :P

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#58) , válasza Zolik (#47) üzenetére


,
addikt

Az, hogy azonnali tarkónlövést adna embereknek, az mi, ha nem élet és testi épség elleni fenyegetés? Ellenben amit én írtam, abban valóban semmi "befenyegetés" (nem is létezik ilyen szó!) nem volt, szóval ez nem nyert!

(#59) zolee001 válasza , (#58) üzenetére


zolee001
őstag

Már bocs de melyik felekezet tagja vagy,hogy ennyire zavar a hizzászólásom?
Az egyéni véleményemet mondtam el egy fórumban
Olvasgass bayer (nagyon magyar vagyok) zsolt vezércikkeit a magyar nemzetben vagy kérj erkölcsi továbbképzést deutch tamástól

(#60) , válasza zolee001 (#59) üzenetére


,
addikt

Gyilkossággal (a tarkónlövés az nagyon az) való fenyegetés szerinted vicces dolog?
Egyébként meg jól gondolod, nem jogi pályán mozgok, ellenben mivel egy haveromnak ennél sokkal kisebb horderejű beszólása miatt is rendőrségi ügye lett, kíváncsi lennék, a rendőrség mit szólna ehhez a dologhoz. (Ő nem írt semmi olyant, hogy bárkit is meggyilkolna, tarkónlőne, ő ennél sokkal kisebb dolgot helyezett csak kilátásba, és már amiatt is megütötte a bokáját.)

Coin téma. Magyarországon élünk, Magyarországon is, meg a világ szinte összes országában is teljesen legális mind a birtoklásuk, mind az adásvételük. Nagyon jó, hogy belinkelted a fenti térképet, így legalább mindenki meggyőződhet erről saját maga is.
A saját véleményem pedig az, hogy soha nem lesznek betiltva, mégpedig azért, mert az államnak ebből adóbevétele származik. Legrosszabb esetben is szigorítanak majd az adózás menetén, vagy az adó mértékén, de amíg pénzt látnak ebből, addig betiltani nem fogják.

(#61) zolee001 válasza , (#60) üzenetére


zolee001
őstag

államnak ebből adóbevétele származik.
Erre kiváncsi lennék a mikéntjére és a hogyanjára

(#62) azbest válasza , (#60) üzenetére


azbest
félisten

Nagyo nem mindegy, hogy valakinek direktben, neki címezve mond valaki valamit vagy pedig egy mondást, átvitt értelmű kifejezést használ általánosságban. Azt viszont értem, hogy vannak emberek, akik nem értik az átvitt értelmet vagy hasonlatokat, hanem csak a szavak szó szerinti értelmét fogják fel. [link]

(#63) Polllen válasza zolee001 (#61) üzenetére


Polllen
nagyúr

A bányászat a bevételek, a crypto pénzek kereskedelme pedig a haszon alapján adóköteles.
Ugyanúgy be kell vallani, mint minden mást.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#64) zolee001 válasza Polllen (#63) üzenetére


zolee001
őstag

Minden bizonnyal be is vallják söt ök kezdeményezik,hogy befizethessék
Álmodik a nyomor

(#65) , válasza zolee001 (#61) üzenetére


,
addikt

A mikéntjét és hogyanját a "Kriptovaluták és adózás" topikban is megtalálod.

(#66) , válasza zolee001 (#64) üzenetére


,
addikt

Aki nem adózik, ő adócsalást követ el. Onnantól kezdve, hogy mindennek nyoma van, szerinted érdemes ezzel próbálkozni?

(#67) zolee001 válasza , (#66) üzenetére


zolee001
őstag

Már bocs,melyik bolygón élsz te?

(#68) #49155328 válasza KROK640 (#42) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#69) , válasza zolee001 (#67) üzenetére


,
addikt

Én a Föld nevű bolygón? És te?

(#70) Polllen válasza zolee001 (#64) üzenetére


Polllen
nagyúr

A NAV nem rest lehajolni az ingyen pénzért, előbb vagy utóbb elkezdik majd nézni a crypto forrásokból beeső pénzeket. Persze lehet próbálkozni, hogy adott fintech cég biztos nem közöl adatot velük, de ez gyorsan változhat. És amint FIAT valutára váltod ott a neved.

Nyilván egy profi adócsalót ez nem tart vissza, de ez is az lesz, mint minden más itthon. Ha nagyban csinálod, nem veszik észre. Ha kicsiben, elővesznek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#71) wyll358 válasza arty (#55) üzenetére


wyll358
tag

Nem, de ha paypal vagy a bank vagy "akárki" akinek megvan hozzá az ereje úgy dönt elveszi tőlem vagy csak korlátoz a hozzáférésben akkor ezt megteheti, akár jogos akár nem, nem ez a lényeg, hanem hogy blockchain-ről nem lehet 3. fél által semmilyen erővel elvenni, így aki mondjuk rosszban sántikál nyilván olyan helyre teszi a "szajrét" ahonnan nem tudják elvenni csak úgy, mert nem fogyatékos (de ez csak egy példa a sok közül miért akarhat ilyen tulajdonságot valaki, lehet paranoiás, összeomló országba született, megtetszik neki vagy bármi, akár le is szarhatja mint én :))... ebből ettől még nem következik, hogy az azért rendelkezik ilyen tulajdonsággal hogy bűnözést szolgálja. Plusz a lekövethetőség volt a téma, amire jött a persze azért kérik oda a bűnözők cáfolat mondat, de ha nem jól értettem, akkor lépj tovább rajta nyugodtan.

Persze lehetőséged ad, mint a billentyűzet is amivel a sok "okosságot" írogatják nap mint nap itt az emberek... :D pl. elég nagy esély van rá, hogy a zsaroló vírust is billentyűzettel írták meg, húha szóval akkor ez lehetőséget ad a bűnözésre és a törvény elkerülésére... Ha így vizsgáljuk akkor persze ok, csak minek szóvá tenni, hogy a fű zöld vagy ha a kést a lábamba állítom akkor az fájni fog? Illetve mire is fog ez rávilágítani azt sem látom, de jah, lehet így nagyon okosnak tűnő sarkított tényekre alapozott bölcsességeket sütögetni, végül is van aki ettől érzi jobban magát...

A tőzsdés dolgot nem én vetettem fel, mint indok bármire is, én sem értettem mi köze a crypto tulajdonságai témához vagy hogy a mozgás követhető-e vagy sem, ezért kérdeztem a szerzőt és írtam le a tényeket, hogy abból ő mit is szeretne kihozni... ;)

(#72) wyll358 válasza zolee001 (#64) üzenetére


wyll358
tag

Mondd mégis mi köze a kriptónak ahhoz, hogy valaki adózik-e vagy sem? Szóval ha én pl. kapok forintot, ami adóköteles lenne, de valamilyen formában elkerülöm az adózást akkor a forint egy rossz dolog és pl. minden forint használót még jó is lenne fejbe lőni... Ilyen csodálatos logikával "megáldott" fórum posztokat is ritkán lát az ember, cserébe jó fájdalmas olvasni... :DD Nem is értem miért hagytam magam annak a bizonyos ne állj le mondásnak a csapdájába esni... szóval písz, igen-igen úgy is van minden ahogy írod, csak lapozzunk kérlek! :U

(#73) dabadab válasza wyll358 (#71) üzenetére


dabadab
titán

hanem hogy blockchain-ről nem lehet 3. fél által semmilyen erővel elvenni

Ja, hát van ilyen elmélet, csak aztán a gyakorlatban mindig kiderül, hogy a bankban lényegesen nagyobb biztonságban van a pénz, mert lelép a kriptotőzsdés ember, ellopja a vírus meg hasonló kellemetlenségek történnek, ami ellen pont nem véd a blockchain, viszont abszolút semmi mechanizmus nincs, amivel utólag lehetne bármit is tenni, az ilyen topikokban meg a megmondóemberektől a károsultak csak annyit tudhatnak meg, hogy rosszul fogták :DDD

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#74) wyll358 válasza dabadab (#73) üzenetére


wyll358
tag

Jó, hát a hülyeség és bénaság ellen valóban nem véd, ha ez a szempont, arra van más hatásosabb, akkor olyat kell választani... :D Bár nem kötelező saját címen tárolni, lehet a mindenféle szolgáltatások adta környezeteket is használni, így hülyebiztosabb lesz, cserébe rá vagy utalva az adott cégre aki kezeli, valamit valamiért. Mondjuk ez kicsit olyan tulajdonság, mint a kp esetében, azt is végtelen féleképp el lehet hagyni, meg lehet semmisíteni, aztán akkor is csak pisloghat az ember és bottal ütheti a nyomát utána, ha marhaságot csinált... :)

De alapjaiban véve én arra reflektáltam, hogy miért lehet, hogy pl. egy zsarolóvírusnál btc címre kérnek "váltságdíjat", amire szerintem adja magát, hogy mert nem lehet elvenni a büdös életben sem onnan, illetve míg csak ott csücsül egy random címen problémás személyhez rendelni. Viszont ez a technológia egy alap tulajdonsága, felesleges mögé a jajj terroristák szövegelés állandóan, mert értelmetlen ebben a formában, szerintem.

(#75) updog


updog
senior tag

Ugyanolyan undorító demagógia mint nagy mellénnyel hirdetni hogy a héten is milliárdos lett valaki a lottón, és aki nem játszik az nem is nyer.

Remélem a Biden gyerek a környezetvédelemre hivatkozva irgalmatlan tiltásokat és szigorításokat vezet be ami az egész kriptospekuláció csődjét jelenti majd. Felőlem helyezzék új alapokra a pénzügyi világot, üljenek le, találják ki, próbálják ki, majd iktassák szabványba a blockchaines dolgaikat, de ne a meglévő tákolmányokkal szórakozzanak és ne hagyják hogy milliószámra nőjenek ki az új, semmire épülő sz*rok.

Ha bejön ez a proof of space majomság is, (ma olvastam hogy egy többezer TBW élettartamú ssd-t kinyírhat pár hónap alatt, és nyilván nem egyesével fogják használni), az is milyen iszonyat környezetszennyezéssel (na meg áremelkedéssel, ami Ázsiában már elkezdődött) fog járni?

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#76) zolee001


zolee001
őstag

https://index.hu/techtud/2021/04/29/bitcoinos-penzmosas-buncselekmeny-fbi/

(#77) arty válasza wyll358 (#71) üzenetére


arty
veterán

hogy nem bűnözők miért akarhatják mégis használni a kriptót - teljesen valid érveket hoztál fel, de erről szerintem nem is volt vita :)

amint megmutatod, hol állította valaki, hogy a virusokat NEM billentyűzettel készítik, lehet arról is vitát nyitni ;) addig ez szalmabáb....

a kriptó rengeteg olyan előnyös tulajdonsággal bír, ami vonzóvá teszi bűnözők számára, ennyi volt az állítás, amit itt cáfolni próbáltak (azaz DEHHHOGY ment át bárki kriptóval bűnözni, mindenki maradt dolláron - ez lett cáfolva a zsarolóvírusos példával :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78) arty válasza wyll358 (#72) üzenetére


arty
veterán

ha fizetek a boltban, AUTOMATIKUSAN áfát fizetek, nem tudom elkerülni
amikor a bank kamatot fizet nekem, AUTOMATIKUSAN elutalja az államnak a kamatadót
amikor a cégtől a fizetésemet kapom, a cég SZJA előleget von tőlem és AUTOMATIKUSAN befizeti
amikor eladom az ingatlanom, AUTOMATIKUSAN jön az illetékfizetési felszólítás

amikor bitcoint termelek, a keletkező jövedelmem után adót kellene fizetni, de automatikusan senki nem viszi el egy részét, azonnal.........

van azért különbség, remélem érzed - ennél könnyebben adózást elkerülni a kisember jelenleg aligha tud :) (jó, biztos vannak jó módszerek ezen túl is :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#79) dabadab válasza arty (#78) üzenetére


dabadab
titán

amikor bitcoint termelek, a keletkező jövedelmem után adót kellene fizetni

Nem.
Mint az összes befektetésnél, akkor keletkezik adófizetési kötelezettséged, amikor azt pénzre váltod, vagyis realizálod a hasznot. Ebből a szempontból a BTC az pont ugyanúgy működik, mint mondjuk egy részvény, a kriptotőzsdékre meg pont ugyanazok a pénzmosás elleni szabályok meg adatszolgáltatási kötelezettségek vonatkoznak, mint az értéktőzsdékre, szóval adózási szempontból a BTC-vel pont ugyanott vagy, mint mondjuk AMD részvényekkel.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#80) Z10N


Z10N
veterán

A spekulacio uj korszaka. Ezt majd minden altcoin-nal el lehet jatszani...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#81) azbest válasza dabadab (#79) üzenetére


azbest
félisten

"a kriptotőzsdékre meg pont ugyanazok a pénzmosás elleni szabályok meg adatszolgáltatási kötelezettségek vonatkoznak, mint az értéktőzsdékre,"

ez meglepne, hiszen se nem pénz, se nem valódi, jogszabályokkal körülhatáról tőzsde. Míg egy revolut vagy más okos bankolós szolgáltatásnál nagy hőbőrgés van némelyik ügyeskedő ügyfél részéről, akik nem értik azt, hogy a pénzmozgás forrását igazolni kell, addig a coinos mozgásoknál valószínűleg legfeljebb olyan szabályok élhetnek, mint amikor saját készítésű papucsot adsz el másoknak. S amíg valódi pénz nincsen bevonva, s keresztültolják több coinfajta keverő anonimizáló szolgáltatáson, addig akár feketepiaci tranzakciókat is tud végezni vele a tulajdonosa.

Bár, ahogy olvasom már van aminél talán a kripto pénkeverőkre is vonatkoztatnak szabályokat az eu-ban. Hogy hogy nem valamiért a távolkeleti ilyen vállalkozásokról hallani inkább.

[ Szerkesztve ]

(#82) dabadab válasza azbest (#81) üzenetére


dabadab
titán

Miért lep meg? Elég nyilvánvaló módszerei lennének ezek a pénzmosásnak és már évek óta eléggé a köztudatban vannak ahhoz, hogy a dolog eljusson a szabályzó hatóságokhoz is.

Kb. 2015 óta van a látóterükben a téma és első nekifutásra is simán bele tudták rakni a már meglévő kategóriákba, de azóta születtek újabb törvények is. Az EU-ban pl. a 2018-as (aminek 2020 januárjától kezdve kell tagállami törvények szintjén élnie) 5. pénzmosásellenes direktíva már expliciten foglalkozott a cryptopénzekkel ("virtual currencies" néven).

DRM is theft

(#83) arty válasza dabadab (#79) üzenetére


arty
veterán

Nem tudom mennyire működik ez gyakorlatban, nem tudok ismerősről aki 1 ft adót is fizetett volna akár, az elmúlt években.... ez a topik már kezd kihalni, de majd egy friss, pörgősebb topikban egyszer "körbekérdezek", hogy ki adózott már ilyen tranzakció után, mert kíváncsivá tettél :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#84) azbest válasza dabadab (#82) üzenetére


azbest
félisten

azért lepett meg, mert bizonyos értelemben legalizálják, miközben mégsem vonatkozik rá mindenféle más szabály, ami az igaziakra meg igen. Majdnem írtam, hogy ennyi erővel postites firka alapú tőzsdét nyithatnék.. de aztán rájöttem, hogy kb ezt csinálják újabban NFT őrületben.

Annyira nem pénz, hogy alkalmazzák rá azokat a szabályokat, hogy ki végezhet pénzügyi tevékenységeket.
Annyira nem tőzsde, hogy alkalmazzák rá a tőzsdéket korlátozó törvényeket.
Annyira nem szerencsejáték, hogy az arra vonatkozó szigorú korlátozásokat alkalmazzák.

Kb olyan, mint amit a szintetikus dizájner drogokról szoktak mondani, hogy átkutyulták az összetevőket, hogy éppen ki lehessen bújni a szabályok többsége alól és még ne rúgja rájuk az ajtót a kommandó. Olyanok végeznek pénzügyi/tőzsdei/szerencsejáték szervezői tevékenységet másképp nevezve, akik erre nem kapnának engedélyt csak úgy a hagyomásony rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#85) dabadab válasza azbest (#84) üzenetére


dabadab
titán

azért lepett meg, mert bizonyos értelemben legalizálják, miközben mégsem vonatkozik rá mindenféle más szabály, ami az igaziakra meg igen

De. Pl. amennyire követem a dolgokat, az USA-ban a "commodity" kategóriába sorolták be, szóval ott az árutőzsdei szabályzások a mérvadóak és CFTC, az árutőzsdei bizottság felügyeli.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#86) azbest válasza dabadab (#85) üzenetére


azbest
félisten

azért ez nem ugyanaz, mint az igazi pénzügyi/tőzsdei szabályok... hasonló kategóriába esik, mint a krumpli :D [link]
Úgy tűnik, hogy leginkább abban merül ki a szabályozás, mint a krumpli kereskedelmi visszaéléseknél. És, hogy legyen valami hatóság, aki illetékes, nyomozást indíthat csalás esetén.És még eléggé gyerekcipőben járnak a szabályozással.

(#87) dabadab válasza azbest (#86) üzenetére


dabadab
titán

hasonló kategóriába esik, mint a krumpli

Mint a krumpli tőzsdei kereskedelme. Meg az olajé. Meg az aranyé.
Igen, ez az árutőzsde. Egyébként szerinted milyen lényeges pontokon különbözik az árutőzsde működése az értéktőzsdétől?

DRM is theft

(#88) azbest válasza dabadab (#87) üzenetére


azbest
félisten

Eleve az torz, hogy fix, előre definiált mennyiség van. A bányászat csak vakítás. Legfeljebb újabb és újabb nevű coinok semmiből előhozása változtat a mennyiségen, de azok elvileg egymástól függetlenek.
Ráadásul készpénzhelyettesítő eszközként nyomulnak, miközben véges, fix mennyiségű, soha el nem fogyaszott krupmli.
És olyan "tőzsdéket" húznak elő a hátsójukból vállalkozók, ami előtte nem létezett.

És próbálkoznak változtatni a szabályozáson, mert nem lehet alkalmazni rá olyan általános követelményeket, ami a krupmplira vagy akár az értéktőzsdére lett szabva, mert direkt a kettő között lavíroznak, hogy kikerüljék a szabályokat.

[ Szerkesztve ]

(#89) kilua válasza Polllen (#50) üzenetére


kilua
senior tag

Az tény, de bizonyos témákban sajnos annyi ilyen komment van, hogy ha túl komolyan vennénk nem lenne elég hely a börtönökben

[ Szerkesztve ]

(#90) macman507


macman507
aktív tag

Oda ne rohanjunk. Szegényként nőtt fel.. hogy jön ez ide. Az egésznek kamu szaga van. Simán kockára tett 180 ezer dollárt, ami ha igaz, akkor minden félretett pénzük volt.. Micsoda befektetés azta.. a hülyének is megéri egy meme coinba fektetni ennyi pénzt :D
Aki szegényként nőtt fel, most jó élete van és van félretett 180 ezer dollárja, az csak nincs annyira hülye, hogy elveri ilyesmire.. vagy mégis? :C

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#91) #49155328 válasza macman507 (#90) üzenetére


#49155328
törölt tag

2017-ben nagyon sokan ATH közeli szinten nyomták bele a lóvét a Btc-be. Adtak el házat, nyaralót, autót, mindent is csak hogy befektessenek. Sőt sokan hitelt vettek fel emiatt. Aztán jött a korrekció. :N

(#92) arty válasza macman507 (#90) üzenetére


arty
veterán

ezt a 200+ ezer devizahiteles országában komolyan meg mered kérdezni? ennyire nem ismered "embertársaid"? :D

nos, az emberek felelőtlenek.
írhatnám, hogy ostobák, azzal se lőnék túl a valóságon...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#93) M@cika válasza #49155328 (#91) üzenetére


M@cika
őstag

Nos, akkor iszonyú pénzt kaszálhattak, ha megtartották 2021-ig a befektetést. Hiszen ugye nemrég volt 60000$ felett a BTC, 2017-ben ehhez képest a béka hátsója alatt volt az árfolyam. Konkrétan meg is nézem...kb. 1300-1400 dollár volt az árfolyam (4 éve ilyenkor). Aki persze csak 17 decemberben ébredt, annak már csak 20k-ért volt vételi lehetősége és 3 évig aztán a közelébe sem ment az árfolyam. Nemhiába mondják, csak azt a zsét rakd bele mindenfélébe, amit nélkülözni tudsz hosszú évekig. Szóval aki akkor belerakott 1 millió forintot az most 50-et vehetett ki.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#94) dabadab válasza M@cika (#93) üzenetére


dabadab
titán

Amikor megindultak befele a köznépek, az már inkább 10k-s árfolyam környékén volt és pont ez a réteg az, aki bepánikolt és amikor nekiállt zuhanni az árfolyam, akkor valószínűleg veszteséggel kiszálltak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#95) M@cika válasza dabadab (#94) üzenetére


M@cika
őstag

Igen, így már teljesen érthető.

Nasit a kis fehér medvének!

(#96) Dilikutya válasza wyll358 (#71) üzenetére


Dilikutya
félisten

A bank milyen alapon vesz el vagy korlátoz?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#97) arty válasza Dilikutya (#96) üzenetére


arty
veterán

terroristapénzmosás VAGY a földesurak egyéb érdekei. meglátjuk mire fut ki pl a RobinHood ellen folyó per, illúzióim nincsenek, de minden tiszteletem az alpereseké. sajna mindez évek, már a nevükre se fogok emlékezni, mire lesz valami "eredményhirdetés"... (és eleve nem a valódi bűnösök jutnak majd csődbe)

(a robinhood pl nem bank, de szintén önkényesen tagadta meg a vagyonelemeid kezelését, átmenetileg, amíg a nagy cégek be tudták dönteni a birtokolt részvényeid, hogy utána semmipénzért újra visszakapd felettük a kontrollt...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#98) Dilikutya válasza arty (#97) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem vágom, mi az a Robinhood. De én most bankról beszélek, hol fog tőled bármit elvenni, visszatartani a bankod?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#99) wyll358 válasza Dilikutya (#98) üzenetére


wyll358
tag

Állami vagy hatósági nyomásra csak egy papír a banknak és pisloghatsz. Extrém esetekben gondol egyet a bank és állhatsz sorban a leláncolt bejáratnál dörömbölni. Azért a világból lehet találni elég sok példát, hogy az utca embere nem épp a legjobban jött ki belőle, hogy bankban volt a pénze... Nyilván nem ez az általános, de itt arról volt szó, hogy egyik helyről szimplán elszedhetik, míg a másikról nem (most az olyan extrém esetektől eltekintve, hogy addig kínoznak, míg át nem adod, mert az ellen semmi nem véd).

(#100) Dilikutya válasza wyll358 (#99) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nettó baromság, amit írsz. Rólam miért menne papír a banknak, vagy rólad... de a csődre sincs azért reális esély ezen az éghajlaton.
Így is komolyabban vehető, mint egy olyan fizetőeszköz, ami mögött nincsen semmi, semmilyen garancia, semmilyen fedezet, nem köthető valódi értékteremtéshez. Mert az nem értékteremtés, hogy naphosszat számol a géped valamit. Semmiből nem lehet pénzt előállítani. Előbb-utóbb ez be fog dőlni, aztán a sok laposföldhívő teheti vissza a pénzét a bankba. :) Mert azért lássuk be, ha nem egy közép-amerikai banánköztársaságban élsz, ahol egy kokainbáró az elnök, akkor a bankrendszer összeomlásától félni majdnem olyan retardáltság, mint a chemtrail.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#101) wyll358 válasza Dilikutya (#100) üzenetére


wyll358
tag

Javaslom a történelem alaposabb tanulmányozását, mielőtt a saját kis álomvilágunkat képzeljük megrendíthetetlen valóságnak, nem is kell a banánköztársaságokig zarándokolni, ha "csodát" akar látni az ember... bár nekem édes mindegy ki mit hisz, csak kínos tényeken alapuló eszmecserébe/elmélkedésbe érzelmi és hit alapon "jól megmondani", úgy hogy most már ahogy látom az eredeti tárgyat is sikerült teljesen félresöpörni... Senki nem mondott vagy utalt arra, amerre már kezded elvinni (én legalább is biztosan nem), szóval remélem nem kell újra kétszáznegyvanhatodjára ugyanannak az 5 mondatnak a végtelen variációját értelmetlen olvasni számtalan poszton keresztül... bye

(#102) #49155328


#49155328
törölt tag

A pórnép azért köszöni szépen a kedves szavakat. ;)
Sima dupla. :R

[ Szerkesztve ]

(#103) updog válasza #49155328 (#102) üzenetére


updog
senior tag

krakenen lévő korábbi majomkodás maradékát, ~180$-t tettem anno DOGE-ba, most ~2100$.

Épp mondtam feleségemnek hogy a 10M babavárót kellett volna beletenni akkor, most milyen jó lenne nekünk. És pont ezért olyan orbitálisan veszélyes az egész, mert ha nekem mint értelmes, tudatos embernek ez megfordult a fejemben, akkor vajon hány olyannak is eszébe jutott, akik szerint 5 számot eltalálni 90-ból biztos nem nehéz?
(mert ugye honnan a vérből tudta volna előre bárki - közte a cikkben szereplő kamubáró -, hogy itt lesz a DOGE ma, és nem 0.01-en? Mindig csak a sikersztorikat halljuk....).

Szórakozásnak fogom fel, biztos hogy nem veszem ki a profitot, minek, kifejezetten örülnék ha visszanullázna az egyenlegem, mert akkor tudnám, hogy van még józan ész a világban.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#104) M@cika válasza updog (#103) üzenetére


M@cika
őstag

Ha még felmenne az 5-szörösére csak kivennéd, márcsak a józan ész alapján se hagysz 10000 dollárt csak úgy elsuhanni. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#105) #49155328 válasza M@cika (#104) üzenetére


#49155328
törölt tag

;]

(#106) updog válasza M@cika (#104) üzenetére


updog
senior tag

Ha felmenne ötszörösére, az ETH mögött a 3. legnagyobb kapitalizációjú *coin lenne (vagy nem sokkal le is nyomná, attól függ a tegnapi hsz-em vagy a mai árat nézzük), az meg totál agyf***t jelentene szerintem. Nyilván, van az a pénz amiért korpás a hajam :D De nem aggódok miatta, 1$ se lesz soha.

Szerintem most megy fel május 8-ig, azt "árazza" most a "piac", aztán lemegy Musk tv adása (SNL), be fog szakadni utána.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#107) #49155328 válasza updog (#106) üzenetére


#49155328
törölt tag

Soha ne mond, hogy soha. :N

(#108) zolee001


zolee001
őstag

https://itcafe.hu/hir/ssd_hdd_hiany_chia_kriptopenz_miatt.html

Remélem akik vid karit,ssd-t hdd-t vesznek aranyáron megköszönnik a crypto bányászoknak az árcédulát

(#109) #49155328 válasza zolee001 (#108) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hot spot bányászatot se hagyjuk ki. ;]
[https://www.distrelec.biz/en/manufacturer/nebra]

[ Szerkesztve ]

(#110) lacc984


lacc984
csendes tag

Szerintem egy olyan ember, aki pár sejtelmes hozzászólással mások ezreit/százezreit ösztönzi valami értéktelen dolognak a megvásárlására, így mesterségesen felnyomva az árát, busás hasznot bezsebelve, mert az ő birtokában is sok van az adott termékből, az nem zseni, hanem egy spekulatív gazdasági bűnöző. Piramisjáték V2.0

[ Szerkesztve ]

(#111) M@cika válasza zolee001 (#108) üzenetére


M@cika
őstag

Ha már megvette aranyáron, akkor bányássza ki az árát és problem solved. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#112) YellowFlash válasza #49155328 (#91) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Remélem kivetted 0,7-nél :D

They don't know... PepeLaugh

(#113) #49155328 válasza YellowFlash (#112) üzenetére


#49155328
törölt tag

Stoploss be volt állítva, de várható volt, hogy még az SNL előtt bezuhan.

Amúgy csak játék pénz volt benne. ;)
Úgy ahogy a shitcoinokban is.

[ Szerkesztve ]

(#114) haxiboy válasza #49155328 (#113) üzenetére


haxiboy
veterán

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.