Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Én a helyében kivenném mind, mielőtt megint trollkodik valaki egyet és visszazuhan oda, ahonnan indult. Így se járna rosszul.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Szeretnék olyan szegénységben felnőni, hogy 180000$ tudjak befektetni akármibe... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) janeszgol válasza pilóta (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Az csak forint milliomos.
Lehet mi is milliomosok vagyunk valamilyen penznemben. :)

(#4) Tüzi válasza pilóta (#2) üzenetére

Pont ez jutott eszembe nekem is.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5) zolee001


zolee001
őstag

Azonnali tarkónlövést adnék mindenkinek aki adja-veszi vagy birtokolja ezeket a cryptoxarokat

(#6) pilóta válasza janeszgol (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ő dollármilliomos lett úgy, hogy befektetett 180 ezret. Dollárt. Szegénységben nőtt fel.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) janeszgol válasza pilóta (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Ertettem a hirt elsore is.

Szerk: bocs a multido lemaradt (volt). Respect.

[ Szerkesztve ]

(#8) arty válasza pilóta (#6) üzenetére


arty
veterán

és ha hitelből/vagy valami áttétes biznisszel "fektetett be" ? :P

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9) Dißnäëß válasza zolee001 (#5) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Elég sokan vannak, nagy irtás lenne. Legalábbis IT-s berkekben ..

Hogy csinálnád ? Egymás mögé tennél több fejet, próbálgatva, hogy milyen fegyver hányat visz át egyetlen golyóval, vagy mindenkit orosz rulettre hívnál a Duna partra állítva, hogy 3x pörgetsz, ha túléli, megtarthatja, esetleg még Te is adsz hozzá, ha meg nem, Tied a kriptója ?

Érdekel a kreativitásod :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#10) denx1992 válasza zolee001 (#5) üzenetére


denx1992
tag

Fogalmazd meg bővebben! Kíváncsivá tettél :F

Nber tragédiája

(#11) zolee001 válasza Dißnäëß (#9) üzenetére


zolee001
őstag

Értelemszerüen átvitt értelemben értem de vicc kategória,hogy a fekete gazdaság,terrorizmus ellen harc jegyében 3 fillért nem tudsz utalni simán ezeken a xarokon meg narkót,fegyvert stb lehet venni,nem beszélve a váltságdijakról
Tudomásom szerint dél koreában be van már tiltva,kinát várom mert ott nem konganak üresen a stadionok a nyilvános kivégzéseken.
A gazdaságot gyengitö szerepéröl ne is beszéljünk

(#12) Tüzi válasza Dißnäëß (#9) üzenetére

stuxnet után szabadon... :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13) KROK640 válasza pilóta (#2) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem is ez jutott eszembe :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#14) KROK640 válasza zolee001 (#5) üzenetére


KROK640
veterán

Szívemből szóltál! Az a baj ezzel és az ilyen cikkekel, hogy csak növelik ezeknek a szaroknak a népszerűségét. :( Pedig ha valami pont az nem kéne!
A legnagyobb bajom ezzel az önző rendszer : egyik oldalról megdrágítják a VGA-t és elfogyik a sok-sok energia, másik oldalról az emberiség előrelépését semmilyen szinten nem szolgálja(!) sőt... Igazából csak az anyagi különbségek elméllyítésére jó hosszútávon.
Már leírtam máshol, ha eközben fontos időjárási/orvosi szimulációkat végezne a rendszer és ezért kapnának "pénzt" a résztvevők, akkor legalább haszna is lenne.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#15) Dißnäëß válasza zolee001 (#11) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Te tényleg azt hiszed, a kripto BÁRMIT is hozzátett a fekete gazdasághoz ? Szerintetek elôtte - és azóta is - mi az említett fekete dolgok érték-csere eszköze ? Gyémánt, netán kutyakonzervek, vagy plutónium ?

Dollár. Kôkemény dollár.

Ébredjetek már fel könyörgöm, Titeket is bealtatott a nagytesó, mint megannyi másikat, a kripto-król meg úgy nyilatkozzatok, hogy tudjátok, mi az, addig ez a terrorizmus, meg az energiafalánksága is nettó hülyeség, van kripto, ami ilyen, meg van, ami olyan, meg amolyan, ne vegyünk már mindent egy kalap alá, meg a mosóporreklámokat se nyaljuk már be, hogy terrorizmus, lol.

Régen is és ma is megoldódott könnyen ez a dolog, mindig volt rá pénz és megoldás annak eldugására, fû alatt elköltésére, utalgatására, ez így lesz a jövôben is, ehhez nem kell kripto, se régen, se ma.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#16) zolee001 válasza Dißnäëß (#15) üzenetére


zolee001
őstag

"Te tényleg azt hiszed, a kripto BÁRMIT is hozzátett a fekete gazdasághoz ?"

Akkor a hozzászólásomat olvasd el mégegyszer,a fekete gazdaság mint példa,hogy nem lehet utalni név nélkül 1000 ft-ot,erre hivatkoznak a bankok,a coinokhoz semmi köze

(#17) Hoplitész válasza pilóta (#2) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Ja, ez olyan mint a bankholding-vezér gyerekének "garázscége".

(#18) arty válasza Dißnäëß (#15) üzenetére


arty
veterán

Igazad van. A zsarolóvírusosok is azért kérnek bitcoint, mert az nem annyira macerás, egyből vehet belőle ferrarit, nem kell átváltani.

Meg tudtommal a pénzmosás elleni törvények a bitcoin tranzakciókat is magukba foglalják, így ott sincs menekvés, sőt - még talán szigorúbbak is a bitcoin esetén.

Igazad van! :DDD :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#19) #49155328


#49155328
törölt tag

(#20) dabadab válasza pilóta (#2) üzenetére


dabadab
titán

Nyilván a szegénységben felnövés meg az idén február között eltelt kb. másfél évtizedben azért történt vele pár dolog.

DRM is theft

(#21) wyll358 válasza arty (#18) üzenetére


wyll358
tag

Hmm... még véletlen sem ahhoz lehet köze, hogy ilyet kérnek, mert nem lehet elvenni csak úgy puszira, de leginkább sehogyan sem (aztán, hogy egyáltalán tud is-e vele bármit kezdeni az egy más kérdéskör). Persze mert valaminek van egy secure feature az direkt azért van, hogy csúnya gonoszságokra lehessen használni... írjuk is le rögvest, ítéljük el azon nyomban és égessük el máglyán! :)
Ennyi erővel akkor a jelszavakat meg a titkosítást úgy általában és mindenféle hasonlót azonnal kiáltsunk ki terrorista eszköznek, mert bizony azokat arra (is) használják... Teljesen logikus, tényleg, le a kalappal! :P

(#22) sityak válasza zolee001 (#11) üzenetére


sityak
tag

ha a BLIKK-ben tájékozódsz akkor elhiszem, hogy ilyen hülyeségek ragadnak rád.
megsúgom jelenleg a világon a a legtöbbet terrorizmusra és fekete ügyekre használt valutája az USD.
a blokkláncon ott van minden tranzakció, ami elég szépen visszakövethető

http://legipanorama.hu

(#23) fornettisuti válasza janeszgol (#3) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nem akarlak elszomorítani, de nem sok pénznem van, aminél többet ér a forint. ;)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24) sityak válasza janeszgol (#3) üzenetére


sityak
tag

ha 0.8-on kivette volnak akkor 1.8M USD-t csinál, így most hogy tatotta, "csak" 680k-ja van, mondjuk az se rossz pénz 3 hónap alatt
amúgy ha hozátesszük, hogy a föld lakosságának kb 2% az aki jelenleg valamilyen kriptovalutát birtokol, akkor van még benne potenciál

http://legipanorama.hu

(#25) #49155328 válasza fornettisuti (#23) üzenetére


#49155328
törölt tag

Miért, minél ér többet a forint :F ;]

(#26) #49155328 válasza sityak (#24) üzenetére


#49155328
törölt tag

Milyen 0.8-on :F
Nem egy chartot nézünk az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#27) fornettisuti válasza #49155328 (#25) üzenetére


fornettisuti
veterán

Olvasd el újra, én is erre szerettem volna rávilágítani, hogy kb. semminél.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#28) Dißnäëß válasza wyll358 (#21) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mindig lesznek gyertyák, bután bámulva a LED izzóra .. agymosott naivak :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#29) zolee001 válasza sityak (#22) üzenetére


zolee001
őstag

Londonba nem jár a BLIKK :-)
Vajon miért nem vietnámi dongban zajlanak ezen ügyletek vagy jugo dinárban?
Azt a multkori 2Mrd usd értékü bitcoint ki utalta kinek?
Lécci lécci,név cim?

(#30) , válasza KROK640 (#14) üzenetére


,
addikt

A dogecoin-nak mondjuk pont semmi köze nincs a VGA-khoz.

(#31) YellowFlash válasza #49155328 (#19) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Ahhhh a fellow Doge hodler :DDD
Kíváncsi vagyok május közepére hol lesz az árfolyam. Rebesgetnek vmi Musk SNL szereplést.

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#32) #49155328 válasza , (#30) üzenetére


#49155328
törölt tag

Crypto miatt nincs VGA, mit nem értesz :F ;]

YellowFlash Igen, május 8-án.

[ Szerkesztve ]

(#33) wyll358 válasza zolee001 (#29) üzenetére


wyll358
tag

Te megint miről beszélsz? Mikor egy tőzsde az emberek rá berakott értékeit fogta és nem adta vissza? Akinek nem igazán megy az értelmező olvasás én megértem, de hogy az észt miért kell így próbálni osztani az már felfoghatatlan számomra...
Segítek: a szolgáltatást használó pár 100ezer ember utalt a tőzsdének (egy hivatalos cég), mindenféle pénzt vagy coint. Most te tényleg a 400k ember különféle banki és/vagy crypto tranzakcióinak a listáját szeretnéd megkapni egy random ph fórumozótól? Vagy egy szabadon választott cég belső pénzügyi tevékenységeinek a listáját? Attól független, hogy mindezen adatok nyilvánvalóan rendelkezésre állnak valahol, mint ahogy mondjuk az otp bank összes tranzakciója is, sok sikert ennek a listának a lekéréséhez... :P
(ha mégsem erről lenne szó, akkor én kérek elnézést, csak más épp 2mrd$ értékkel dobálózó hírről nem tudok mostanában, így úgy gondolom jogos a feltételezésem :) )

(#34) blackcoffee válasza fornettisuti (#23) üzenetére


blackcoffee
csendes tag

Egy pénznem kezdeti értékéhez nem sok köze van az adott ország gazdasási erejének. Például a Japán jen 30-szor kevesebbet ér mint a Román lej.

(#35) KROK640 válasza , (#30) üzenetére


KROK640
veterán

Pont a dogecoin működését vagyis honnan lesz nem ismerem, de valahonnan az is csak lesz nem?
Meg ha annak semmi köze sincs a VGAhoz sok crypto pénznek meg igen.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36) azbest


azbest
félisten

a hírbéli csávó komplett idióta... eleve azért is, mert mindent egy lapra tett fel. Neki pont bejött. De arról nem szólnak a hírek, akik meg elvesztenek csomó pénzt. Ennyi erővel Vegasba is mehetett volna és feltehette volna a piros hetesre.

Ha éppen bebukta volna az egészet, akkor most persze Elon Musk lenne a hibás és ő meg az áldozat... miközben kockára tette a családja jövőjét.

[ Szerkesztve ]

(#37) #49155328 válasza KROK640 (#35) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akkor mit zörögsz ha azt sem tudod mi fán terem :F :U

(#38) vzozo válasza azbest (#36) üzenetére


vzozo
senior tag

Figyi, van aki tényleg így él. Szerencsejátékozik a tőzsdén.

Múltkor láttam egy arcot, aki pár nap alatt duplázta a pénzét a screenshotok szerint. És nem 10 fillért, hanem 1M USD-t tett kettővé. Ki is fejtette a posztjaiban, hogy ő mindig "all in"-nel játszik, aztán néha oké, néha nem.

Szerencsejáték? Az.

Én csinálnám? Nem,

Attól még van aki bevállalja.

(#39) pilóta válasza dabadab (#20) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nyilván. Viszont Elon Muskhoz és a dogecoinos kaladjához ennek a világon semmi köze, ugyanis amikor belevágott ebbe a kalandba, már rohadtul nem volt szegény, hiszen volt 180 ezre csak befektetésre, viszont ezzel azt sugallja, mintha most a dogecoin rángatta volna ki a szegénységéből, amikor nagyon nem...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#40) Dißnäëß válasza pilóta (#39) üzenetére


Dißnäëß
veterán

dogetudömún

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#41) KROK640 válasza azbest (#36) üzenetére


KROK640
veterán

Egyetértek.
Egyébként van 2-3 szerencsejátékos ismerősöm, az egyiik pont ez a tipikus all-in tipus. Valamikor két Budapesti lakása volt, most egy sincs, már kocsija sincs, külföldön dolgozik, de ígyis folyamatosan filléres gondjai vannak, és súlyos milliós tartozások mindenfelé. Saját bevallása szerint volt olyan, hogy 6 milliót veszített egyetlen éjszaka alatt.

Aztán van egy pár, ők mostanában lendültek bele, már ahogy elnéztem ők is "rákerültek a görbére", néha nyernek, akkor féltéglával döngetik a mellüket, nagy előadások mennek arról, hogy a szerencsejátékból meg lehet élni, és akinek van esze erre alapozza a jövőjét ...

És egy srác, aki az előbbieket ismeri, ő már rájött, hogy mindig többet tesz bele akármilyen sokat is nyer, mikor egyszer 13 millát nyert, akkor bevallotta, hogy kb 15 milliónyit játszott el előtte pár hónap alatt, valamint a 13 milla majd felét "visszajátszotta". Most két állásban dolgozik mert "tartozásai" vannak, de talán, talán... már rájött, hogy nem lesz jó vége ha szerencsejátékozik.

Az ilyen cikkek egyébként azért is károsak, mert azokról szólnak akiknek sikerült. Az átlag ember meg azt hiszi, hogy nééé ennek is meg annak is sikerült megyek játszok, nekem is fog. AZ a sok száz-ezer ember meg aki mindenét elveszítette névtelen marad, és senki sem szól róluk. EGy cikk sem azzal fejeződik be, hogy ez mekkorát kaszált, de ugyanakkor az elmúlt 1 hónmapban (most full hasamra ütök) mondjuk 2000 ember országszerte meg hatalmasat bukott ugyanezzel ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#42) KROK640 válasza #49155328 (#37) üzenetére


KROK640
veterán

Nah, látom megjött a helyi megmondó ember. :F Ha már így belejöttél, akkor áruld már el ezt mivel (és hogyan) bányásszák? Csak hogy valami hasznodat is lássuk, és tanuljak valamit. Ne aggódj, ha érthetően elmagyarázod, megfogom köszönni. ;)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#43) KROK640 válasza pilóta (#39) üzenetére


KROK640
veterán

Ott a pont

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#44) zolee001 válasza wyll358 (#33) üzenetére


zolee001
őstag

Szavaidból tisztán kivehetö,hogy nem bróker vagy,a tözsdék müködését pedig hagyjuk de segitek,részvény lenne az a szó amit nem találtál mivel az utalás az Giro rendszer a tözsdén pedig részvényt vásárolsz (pontosabban a brokernél) mivel a tözsdére téged nem engednek be
Maga a tözsde is megérne egy misét de világ gazdasága (sajnos?)jelenleg ezen alapul
De a lényeg,lehet tévedtem,nem 2 Mrd usd-t utalta az valaki csak 1 Mrd-t
Late on Thursday night, US Eastern time, someone made one of the biggest transactions in bitcoin history: 94,504 bitcoins. At the then-current bitcoin price of around $10,600, this transaction was worth almost exactly $1 billion. It's now worth around $967 million.

Honnan származik ez az összeg? Ki utalta kinek és miért? Adozott legális pénz avagy büncslekmény,pénzmosás ,maffia pénz ?
Mi a pénz utja?

Ha esetleg van jövedelmed akkor ülj le a sarokba és próbáld meg összeszámolni mennyi adóterhet (személyi jöv.adó,TB,Cég,Áfa,Ut adó,Jövedéki stb) fizetsz avagy ha cégnél vagy és nem adsz számlát egy ellenörnek akkor mi a következménye
Akkor a kérdés,te melyik vagy,aki kapja a bitcoinokat vagy aki fizeti az adót?

(#45) morzsa


morzsa
aktív tag

Csak azt nem értem, hogy pont egy ilyen hardver/softver oldalon le tudja írni valaki, hogy "Azonnali tarkónlövést adnék mindenkinek aki adja-veszi vagy birtokolja ezeket a cryptoxarokat". Ha valahol, akkor itt mindenkinek látnia kellene, hogy a bitcoin csak a majd' ötve éve elküldött első email. ... és nézd mi nőtt ki belőle.
Kína - beelőzve a teljes nyugati világot - létrehozta a digitális yuant. Idén 3 nagyvároban tervezték bevezetni, már az első negydévben hétnél tartottak. Nem fognak kihátrálni, sőt.
Míg mondjuk a cikkben tárgyalt Doge-nak leginkább csak a spekulációk adtak értéket, jó néhány kripto mögött komoly projekt van. Okos szerződések, bankközi tranzakciók, abszolút anonimitás, vakcina igazolás...

https://linktr.ee/wbteam21

(#46) , válasza zolee001 (#5) üzenetére


,
addikt

Tisztában vagy azzal, hogy teljesen legális a birtoklásuk is, és az adásvételük is? Illetve azzal, hogy a gyilkossággal való fenyegetőzés viszont nagyon nem az, és emiatt a hozzászólásod miatt akár rács mögé is kerülhetsz?

(#47) Zolik válasza , (#46) üzenetére


Zolik
senior tag

én semmiféle fenyegetőzést nem látok a hozzászólásában, illetve nem nevezett senkit nevén ellenben te egyből befenyegetted hogy rács mögé kerülhet... ilyen alapon naponta százezreket lehetne rács mögé tenni akik hasonlókat mondanak másoknak..

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#48) akaido válasza pilóta (#2) üzenetére


akaido
addikt

Talált-süllyedt!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#49) Tüzi válasza azbest (#36) üzenetére

pesten is feltehetné a piros hetesre, csak előtte mondja meg, hogy melyikre, mert akkor felmegyek, veszek egy jegyet, annyit megér :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#50) Polllen válasza Zolik (#47) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez nem annyira száraz, mint a törvény:
[link]

Scorp2011 szerintem erre utalt, ez nem fenyegetés.
Az a hozzászólás, amire reagált... Véleményes, hogy a bíróságon minek minősülne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.