Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) Abu85 válasza Pusztitusz (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre a te állításaidat kifogásolják. Talán nem véletlenül. :)

Ki mondta, hogy kell nekik? Én azt mondom, hogy a Windows 8 jön ARM-ra, és az NV ennek megfelelően képes majd APU-t kínálni hozzá. Lenox vitatja, hogy mennyi esély van ezt eladni, a legacy programok futtatása nélkül. Nyilván erről csak a megjelenéskor fogunk pontos képet kapni. Szerintem sok esélyük van, de ez csak egy vélemény.
A CUDA mellett lehet OpenCL-re is fejleszteni. :)
Ahhoz képest egyre többen vásárolnak FirePro-t. Gondolom nem azért nő az AMD részesedése a professzionális piacon, mert üzletileg hibás döntés FirePro-t venni.
Szerintem a GF eleve nem akart 3D tranzisztort. Mi értelme lenne, amikor van SOI. Az Intel is a SOI-t választaná, ha lenne elég wafer, hiszen a hatékonysága jobb a 3D tranzisztornál. Ugyanakkor nincs elég SOI wafer, vagyis olyan megoldást kell keresni a szivárgó áramra, ami bulk wafer mellett is alkalamzható.
A GF vezetését azért rúgják ki, mert 32 nm-es lapkákat már szállítani kellene, míg a 28 nm-eseket most kellene bevezetni. Ehhez képest mindkettő késik. A 28 nm-es például közel került a TSMC 28 nm-es startjához, ami nem jó, tekintve, hogy az ATIC talicskával tolja a dollármilliárdokat a GF-be.
Ha a semmi alatt a PC-s piac első két APU-ját érted, akkor nincs semmijük. Az Intelnek jövőre lesz az Ivy Bridge-dzsel ilyen semmije. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.