Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cszn


cszn
őstag

Gyanítom, hogy nagy terveik vannak. :) Addig viszont meg kell élniük valamiből. Kíváncsi vagyok, hogy alakul a sorsuk, mennyire lesz versenyképes az új platform. Eddig a fejlesztési tempó miatt az AMD-nek áll a zászló a három közül.

(#2) Pusztitusz válasza cszn (#1) üzenetére


Pusztitusz
tag

Vicces gyerek vagy de ha egy kicsit is átlátnád a piaci helyzetet (és a piac alakulását) és nem innen szereznéd be az infókat, akkor rádöbbennél, hogy az a bizonyos zászló Intel és nVidia felett lobog.
A nagy igazság pedig az, hogy a három gyártó közül egyedül az AMD van nagy sz..-ban.

[ Szerkesztve ]

My god has a hammer, your god was nailed to a cross. Any questions?

(#3) hibavissza


hibavissza
veterán

kezdődik :DDD

(#4) Pusztitusz válasza hibavissza (#3) üzenetére


Pusztitusz
tag

Nem, mert nincs mit kezdeni ezek csak az itteni mantrát ismerik, ami korántsen a valós helyzet. :DDD

My god has a hammer, your god was nailed to a cross. Any questions?

(#5) Henkei válasza Pusztitusz (#2) üzenetére


Henkei
tag

ha nem lennel egy ordas nagy troll akkor talan meg el is hinnenk neked ezt a badarsagot

hess hess innen troll!

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#6) cszn válasza Pusztitusz (#4) üzenetére


cszn
őstag

Igen vicces vagyok, ha jó a poén akkor az vagyok. :) De azért most erősen elgondolkodtam, hogy válaszoljak e az után, hogy "ezek". Mindegy ez téged minősít. :(
Mire a Maxwell megjelenik az AMD-nek már minimum két éve lesz APU-ja. De igazad van biztos ez nem számít semmit, az informatikában két év az semmi.

[ Szerkesztve ]

(#7) atti_2010 válasza Pusztitusz (#2) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én úgy látom hogy a PC piacról kezd erősen kiszorulni pedig még el sem kezdődött az " ereszd el a hajam" egyszerűen az a szerencséje hogy mobil és professzionális kártyák frontján jól áll de abból nem igen lesz Giforc.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8) lenox válasza cszn (#6) üzenetére


lenox
veterán

Elvileg a Tegra vonalon az nvidia is szerzi a tapasztalatot mar egy ideje, szoval nem biztos, hogy olyan nagy a lemaradas. Aztan, hogy ez mire lesz jo, nem tudom. Nekem nagyon furan hangzik, hogy Abu a windows 8-hoz koti az nv apu sikeret, mivel szerintem aki windowst akar, az nem azert akar, hogy utana ne x86 legyen, aki meg nem akar, az mar ma is tegrazhat, mobil vonalon legalabbis mindenkepp.

(#9) Abu85 válasza lenox (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Tegra az megmarad az erősebb APU-k mellett. A Maxwell egy külön termékvonal lesz, mivel a Windows 8-ra pontosabban a PC-re kell valami. Az Android egyelőre elképzelhetetlen asztalra, míg a Windows az. Az aktuális Tegrán is fut majd a Win 8, csak az aktuális lapka teljesítménye sehol sincs PC-s viszonylatban.
Az x86 túl van misztifikálva. Egy csomó program virtuális gépen fut, ott nulla különbség lesz az x86 és az ARM között. Nem beszélve arról, hogy az MS már jelezte, hogy a legtöbb programot elkészítik ARM-ra, ezt szerintem egy csomó cég követi. Valóban lesznek olyan legacy progik, amik nem mennek majd az NV APU-ján, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez olyan fontos lesz. Ha az lesz, akkor az NV tervei nem érnek semmit a Windows 8-ra és ezen belül a PC-re.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) cszn válasza lenox (#8) üzenetére


cszn
őstag

Nehéz ezt így előre meghatározni, hogy ki milyen piacot tud majd lefedni a portékájával. A win8-tól azért valószínűleg sok minden függ majd. Még ha nem is minden.

(#11) Pusztitusz válasza Henkei (#5) üzenetére


Pusztitusz
tag

VGA

A piac egyenletesen tolódik a tabletek és más hordozható készülékek irányába, erre a piacra az nVidia kezdett el igen sikeresen terjeszkedni, ha megfigyeled a fejlesztési vonalukat és a felvásárlást amit asszem alig egy-két hónap késéssel hozott le a PH lapcsalád ;]
(nem 2 perc alatt hanem pár év kellett a technológiához)
Az AMD-nek semmije sincs oda, még tevei sem nagyon.

A VGA piac egyre gyengébben szerepel, ebből sem fog megélni, mivel az új konzolgenerációval valószínüleg búcsúzik a Gamer PC, mint olyan (csúnyán hangzik, de a kiadók már MOST IS 90 százalékban csak a konzolokra fókuszálnak).
Mire ez bekövetkezik nV régen átnyergelt saját platform-al telefonra-tabletre...bármire.
AMD ismét szív.

HPC piacon az nV toppon van, AMD finoman fogalmazva nem.

CPU

Az AMD szerverpiaci részesedése lassan hibahatáron belül van 6 százalék és csökken.
A desktopot nem kell ragozni.

A jövő erőteljesen a felhő alapúszolgáltatás felé tolódik, ott pedig Intel (esetleg Intel-nV hibrid szerverekre lehet számítani.
A Microsoft a Google és az Intel a felhőt nyomatja, megélnek belőle gazdagon ... hoppá ott meg az AMD ki van lőve.

Ezeket add össze.

Ja tedd hozzá, hogy az AMD gyártástechnológiában generációkkal van az Intel mögött ( 22 nm 3d tranyós Ivy desktop, server, laptop bemutatása, nem 10 percig tartott a fejlesztés)
Második ja, Intel fejlesztésre, modernizálásra annyit fog mostanában költeni mint az AMD összértéke, durva mi? :DDD

My god has a hammer, your god was nailed to a cross. Any questions?

(#12) sh4d0w válasza Pusztitusz (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az nV felett semmilyen zászló nem lobog. Az ARM-os Windows sikere csak és kizárólag a rá megjelenő alkalmazásoktól függ - ha elégtelen lesz a felhozatal, akkor bizony csúnya nagy pácban lesz a cég. (Ilyen bukta volt már x86-on is, nevezetesen a 64 bites WinXP - nem voltak rá driverek, alkalmazások, nem is sikersztori. Ennyit a piac átláthatóságáról.)

https://www.coreinfinity.tech

(#13) atti_2010 válasza Pusztitusz (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ja tedd hozzá, hogy az AMD gyártástechnológiában generációkkal van az Intel mögött ( 22 nm 3d tranyós Ivy desktop, server, laptop bemutatása, nem 10 percig tartott a fejlesztés)

Ezt csak te gondolod így, szerintem APU fronton pont hogy előtte áll.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#14) Abu85 válasza Pusztitusz (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre a tabletpiac egyenlő az Apple-lel. Más nem nagyon él meg mellette. :( A maradék nem túl nagy részen osztozik az NV, a Qualcomm, a TI, a Samsung, az ST-Ericsson és ... sorolhatnám.

A VGA nem fontos, de a GPU-piac az. Oda az AMD-nek van terméke. Már megvásárolható a teljes Fusion generáció. Desna (tablet), Ontario (netbook), Zacete (nettop/SFF/AIO/notebook) és Llano APU (notebook/AIO/SFF/desktop). Ez az AMD terve a PC lefedésére. Az Intelnek a Sandy Bridge és a Cedar Trail a terve idén. Az NV-nek nincs PC-s platformja, és idén nem is lesz.
A gamer piac PC-re sosem fog búcsúzni, csak átalakul. A hardcore játékok valóban a padlón vannak, de az MMO-k, és a böngészős játékok a virágkorukat élik, masszív nyereséggel. Ezt jelenti most a PC-s játékpiac.

Az AMD nemrég mutatta be a Fusion terveit. Mi az ami abba nem fér bele az általad felsoroltak közül?

Először meg kellene nézni, hogy az AMD-nek miért kellene 3D tranyó, amikor nekik ott van a SOI. Miért alkalmazzanak 3D tranyót? Az Intel nyilvánvaló, hogy miért alkalmazza, nekik nem jó a SOI, mert kevés ilyen wafert gyártanak, de az AMD-nek meg nem jó a 3D tranyó, mert a SOI ugyanarra a problémára sokkal hatékonyabb, és évek óta fejlesztik, ráadásul számukra a legyártott wafer elég.
Sok pénzt öltek az Itaniumba, és a Larrabee-be is. Az egyik haldoklik, míg a másik még meg sem született, pedig kellene, mert az AMD, az ARM és az NVIDIA csúnyán viszi a fejlesztéseket a heterogén irányba.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Henkei válasza Pusztitusz (#11) üzenetére


Henkei
tag

nagyon buta vagy. komolyan sajnallak. :(

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#16) lenox válasza Abu85 (#9) üzenetére


lenox
veterán

Nem vagyok annyira kepben virtualizacioban, de szerintem arm-mal x86-ot emulalni joval lassabban lehet, mint x86-tal, szoval ki akarna arm-os gepen x86-ot virtualizalni csak mert akkor nvidiat vett? Szerintem senki.
Az MS jelezte es a vallalati kornyezetben olcsobban/kompatibilisen hasznalhato kozott eg es fold a kulonbseg. Otthonra meg csak-csak elmegy egy arm-os desktop, bar ott is kivancsi leszek, hogy milyen erv alapjan valasztana azt az ember az intel/amd x86 megoldasa elleneben, de mondjuk, hogy oda esetleg jo, hat az az a piac, ami egyre csokken, nem? A mobil vonalat latom az egyetlen hasznalhatonak. Na jo, egyelore a professional graphics is jo lehet, de az megint olyan, hogy a desktop vga piac nelkul csokken a fejlesztesre fordithato penz, szoval lefele vezet az ut.
Szoval szerintem ez igy bukta, kell meg valami a kepletbe, hogy ne az legyen.

(#17) cszn válasza Pusztitusz (#11) üzenetére


cszn
őstag

VGA - Tolódik, de csak tolódik. A legtöbbet a nótabookokból vesznek és ez a tendencia meg fog maradni, mert irodai funkció szinte mindenkinek kell. Valószínű leváltja az asztali gépek nagy részét a hordozható, de erre a piacra az AMD-nek nagyon komoly tervei vannak.
Konzol - A Wii U-ban is AMD a grafikus chip. :P
HPC - A köv. generációs AMD kártyák valószínűleg jelentősen jobban fognak teljesíteni már. De térjünk erre vissza öt év múlva amikor már lehet látható eredménye.
Server - Rohadt szarul állnak, de jön a Bulldozer architektúra ami jól sikerülhet. Erre is térjünk vissza öt év múlva.
Gyártástechnológia - Úgy általánosságban igazad van, de pont ne akkor írtad volna amikor egy Llano kb akkora mint egy SB és 1,45/1 Mrd tranyó van bennük az AMD javára.

[ Szerkesztve ]

(#18) Abu85 válasza lenox (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a virtualizációra gondoltam. Nem is kell x86-ot emulálni. A mai rendszereknél a fő szempont az internet legjobb elérése. Nem hiszem, hogy ebből a szempontból probléma lenne az NV tervezete. Az meg világos, hogy a .net és java alkalmazásokat nem kell újrafordítani. Azok szinte változatlanul futtathatók majd az ARM-os Win 8-on.
A PC ugyan csökken, de még mindig brutális a piaci értéke. Nem kérdés, hogy le kell fedni valamivel, ha már az MS ARM-ra is megcsinálja a Win 8-at. Jelenleg az NV szemszögéből, úgy áll a PC-s piac, hogy vagy lefedik pár APU-val, vagy hagyják az egészet a fenébe. Tekintve, hogy az utóbbi eshetőség nem hozna pénzt, így marad a lefedés.
A mobillal amellett, hogy nő kifejezetten az a probléma, hogy azt az ARM CPU-t még legalább egy tucat vállalat licenceli, vagyis a versenyhelyzet óriási, nem beszélve, hogy a piac nagy részét az Apple helyből kiharapja. A PC abból a szempontból lenne jó az NV-nek, hogy az ARM rövidtávú terve a mobil piac, és ezért a next gen CPU-core-ok teljesítményétől sem fogjuk magunkat összehugyozni. Ezek marha jók mobilba, de amint előkerül egy kicsit is a teljesítmény igénye az ARM háttérbe szorul. A Denver projekt egy kifejezetten nagy teljesítményű ARM processzor. Valószínű, hogy nem fog keveset fogyasztani, de bevallottan nem az a cél, hogy egy tabletbe kerüljön. A nyerő komponens pedig a GPU-mag. Minél gyorsabb, annál jobb. Nem kérdés, hogy ezen a szinten két kiemelkedő vállalat van. Az AMD és az NV. A cél a lehető legtöbb alkalmazás portolása a GPU képességeinek kihasználására.
A VGA-piacból származó pénz nagyon csökken, de a GPU-piac még mindig óriási. Ezért kell az NV-nek a saját APU. Ha az OEM-ek nem akarnak VGA-t építeni a gépekbe, akkor az NV épít procit a lapkába. A Win 8-cal az oprendszer, mint legnagyobb kérdés is meg van oldva. Az alkalmazások ARM-ra portolása sem lehet nagyon nagy probléma, amennyiben az megfelelően van megírva. Tekintve, hogy már most van ilyen helyzet x86/AMD64 alapon, az ARM csak egy újabb komponens itt, vagyis fontos, hogy úgy írd meg az adott alkalmazást, hogy azt könnyen tud fordítani a különböző utasításkészletekre. Innentől kezdve lesz három exe. Egy x86, egy AMD64 és egy ARM.
Még azt sem tartom kizártnak, hogy a professional graphics piacot is átültetik APU-ra. Lényegében minden cégnek az az érdeke, hogy tőlük vegyél mindent. :) A nagyobb teljesítményt igénylő alkalmazásoknak pedig marad egy kevés lehetőség profi VGA-ból is. Itt majd lehet még trükközni az extra szolgáltatásokkal, hogy az NV Quadro-hoz bizony vegyél NV APU-t, vagy az AMD FirePro-hoz vegyél AMD APU-t. Termékkapcsolás legális határokon belül.

Összefoglalva, és kiemelve azt a tényt, hogy az NV-nek nulla esélye x86 vagy AMD64 licencet szerezni, nem látok problémát a stratégiában. Van kockázati tényező, de vagy ez, vagy dobni kell a piacot.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) stratova válasza Pusztitusz (#11) üzenetére


stratova
veterán

VGA
Vállalati szegmensben Nvidia szinte egyeduralkodó, feltételezem ennek a piacnak a meghódítására vállalkozik az AMD az új architektúrával. Remélhetőleg lesz olyan supportjuk is ami felveszi a versenyt. A finomított Cayman mobil megoldásokra lesz optimalizálva.

PC
Mivel ez a piac játékos szempontból szűkül és átköltözik notebookra/netbookra, kifejlesztették az APU-t, amivel hosszú idő után először végre érdemes elgondolkodni AMD-s konfigurációban, és ha Intel nem szorítja ki őket megint (itt most nem a lehengerlő kínálatra gondolok khmm..) van keresnivalójuk.

TABLET
Itt HW tekintetében akkor lesz igazán létjogosultsága, ha kihozznak max 3W fogyasztású lapkát, amihez már nem kell aktív hűtés. Noha a mostanival is van már ilyen készülék (Acer Icona Tab W500). 2012 csíkszélességváltás 32nm -> 28nm és ha a C50 9W-ját lefaragták 5,9-re a Z-01-gyel szvsz ez is megoldható. Tegra nem rossz dolog sőt, de azért messze nem lett még invázió belőle.

SERVER
Egyértelmű Intel dominancia (kár lenne tagadni). Bulldozerrel javulhat a helyzet.

KONZOL
Egészen véletlenül tippem sincs, mely gyártók adják egyes konzolok GPU-it ( új Wii, Xbox360 :) )

[ Szerkesztve ]

(#20) Abu85 válasza stratova (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A tablet esetében a Z-01-et felesleges tovább faragni. Maga a rendszer nem skálázható lejjebb. 5,9 watt a minimum, ami elérhető, hiszen teljesítményben 10-szer gyorsabb minden más tabletprocesszornál, és ennek a fogyasztás az ára. A következő körben valszeg ez a teljesítmény lesz berakva 3 wattba a 28 nm-rel. Gondolom az AMD is úgy agyal, hogy 10-szer csak nem lesznek gyorsabbak az új tabletprocesszorok.
Az Acer W500-ban fontos, hogy eleve egy speciális C50 van. Ezt csak az Acer kapja meg, és 5 watt a TDP kerete. Mivel már van Z-01 így hasonlót bárki szerezhet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) sh4d0w válasza stratova (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem VGA fronton az intel az egyeduralkodó az integrált megoldásaival, 50% fölötti penetrációval.

https://www.coreinfinity.tech

(#22) Abu85 válasza sh4d0w (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az GPU-piac, de amúgy a többi helytálló.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) stratova válasza sh4d0w (#21) üzenetére


stratova
veterán

Itt a HPC és tervezésre kihegyezett lapkákra gondoltam, nem a képet ad típusúakra. Intel hegemóniája itt hasonló a CPU piacon tapasztalthoz, és az okok is hasonlóak úgy gondolom (a vállalatok ált készre szerelt gépeket vesznek és ha az itteni piac fő gyártóival "megfelelő" szerződéseket kötött Intel akkor szerintem érthető).

(#24) sh4d0w válasza stratova (#23) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ah, úgy más.

Abu85: hát, GPU-nak nevezni az intel grafikus magjait... ;) A T400-asomban is vmi intel szutyok van, de inkább lassító... (de egyébként adom, igazad van)

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#25) Abu85 válasza sh4d0w (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A piac 50+%-át nyilván nem csapta még meg a minőség szele. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) kerelo válasza sh4d0w (#24) üzenetére


kerelo
senior tag

Nyugodtan nevezhető GPU-nak. Főleg a sandynál.de már az 1156-nál is,a felhasználók kb 70%-ak elég.Böngészéshez,netes játékokhoz,filmnézéshez bőven elég.Nem mindenki játszik,és azoknak nincs is szüksége ma már külön VGA-ra.

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#27) sh4d0w válasza Abu85 (#25) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bazz ;]

https://www.coreinfinity.tech

(#28) stratova


stratova
veterán

Hogy ne csak szétspammeljük a topikot:
Arra vonatkozóan, hogy a dual megoldásra szánt Geforce-ok milyen alapokon nyugszanak majd van/várható részletesebb információ? Nvidia és Ati ua. utat járja be csak fordított időrendben. Nvidia szépen berendezkedett HPC-re és most nyit majd APU és Dual Graphics felé, AMD meg piacra dobta a Fusion családot és most készíti a tranzisztorzabáló csúcs GPU-ját Fermi ellensúlyozására. Nvidia-nak megvan az a helyzeti előnye, hogy az előbbi szegmensben igencsak otthon van már.
A másik kérdés, milyen ARM proci mellett lesz szükség APU+VGA nyújtotta grafikus teljesítményre, vagy itt is fogjuk rá a heterogén programozásra ill. Open CL-re? :) Várom, hogy ez az egész beérjen és tapasztalható előnyt nyújtson :]

[ Szerkesztve ]

(#29) Abu85 válasza stratova (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem az NV is ugyanúgy gondolkodik, ahogy az AMD. Nevezetesen szeretnék elérni, hogy a CPU-magok lényegében csak az operációs rendszer futtatásáért feleljenek, és a többi feladat menjen GPU-n, illetve csak néha CPU-n. Ebből a szempontból az APU+VGA előny nekik is.
Aztán fontos, hogy a Denver egy kifejezetten nagy teljesítményű ARM-mag lenne. Ki tudja még, hogy mit tud.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) UnSkilleD válasza Abu85 (#29) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

én kétlem hogy a maxwellben lévő arm cpu mag felvehetné a versenyt teljesítményben majd az akkori intel/amd cpukkal, a mindent gyortsítsunk gpuval időszak meg még nagyon messze van

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#31) atti_2010 válasza UnSkilleD (#30) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az elején biztos nem, tehát ez a történet olyan 3 év addig sok minden történhet.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#32) Pusztitusz válasza Abu85 (#18) üzenetére


Pusztitusz
tag

Ha az itteniek ezt a rengeteg bullshitet beveszik (mármint az összes félremagyarázással együtt) akkor csak gratulálni tudok, mert igazán jó csapat jött össze.
Az nVidia-nak NEM KELL x86/64, már nem.
Amúgy AMD-nek annyi esélye van CUDA nélkül a HPC piacon, mint az Intel ellen a szerver szegmensben (próbáltam firepro rendszert, szoftvertámogatással együtt ... ritkasz"r) :DDD
Annyira nehéz beismerni, hogy AMD azt tud gyártani amit a bérgyártó? Nem kell nekik modernebb gyártástechnika ... nem, mert nincsen.
A GF egy az egyben elavult, most rugdalták ki a felsővezetést mert elqurták, az AMD fejesét szintén kirúgták, mert elqurta és SEMMIJÜK nincs igéreteken kívül ;]

My god has a hammer, your god was nailed to a cross. Any questions?

(#33) UnSkilleD válasza Pusztitusz (#32) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

trollkodni menny már máshova légyszíves

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#34) Abu85 válasza Pusztitusz (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre a te állításaidat kifogásolják. Talán nem véletlenül. :)

Ki mondta, hogy kell nekik? Én azt mondom, hogy a Windows 8 jön ARM-ra, és az NV ennek megfelelően képes majd APU-t kínálni hozzá. Lenox vitatja, hogy mennyi esély van ezt eladni, a legacy programok futtatása nélkül. Nyilván erről csak a megjelenéskor fogunk pontos képet kapni. Szerintem sok esélyük van, de ez csak egy vélemény.
A CUDA mellett lehet OpenCL-re is fejleszteni. :)
Ahhoz képest egyre többen vásárolnak FirePro-t. Gondolom nem azért nő az AMD részesedése a professzionális piacon, mert üzletileg hibás döntés FirePro-t venni.
Szerintem a GF eleve nem akart 3D tranzisztort. Mi értelme lenne, amikor van SOI. Az Intel is a SOI-t választaná, ha lenne elég wafer, hiszen a hatékonysága jobb a 3D tranzisztornál. Ugyanakkor nincs elég SOI wafer, vagyis olyan megoldást kell keresni a szivárgó áramra, ami bulk wafer mellett is alkalamzható.
A GF vezetését azért rúgják ki, mert 32 nm-es lapkákat már szállítani kellene, míg a 28 nm-eseket most kellene bevezetni. Ehhez képest mindkettő késik. A 28 nm-es például közel került a TSMC 28 nm-es startjához, ami nem jó, tekintve, hogy az ATIC talicskával tolja a dollármilliárdokat a GF-be.
Ha a semmi alatt a PC-s piac első két APU-ját érted, akkor nincs semmijük. Az Intelnek jövőre lesz az Ivy Bridge-dzsel ilyen semmije. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) antikomcsi válasza UnSkilleD (#33) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az, hogy leírja a saját véleményét, nem trollkodás. Az a trollkodás, ahogy ezt egyesek lereagálják.

Érdekes, ha valakinek van egy véleménye, ami a többiekétől eltérő, és ez a vélemény ha nem tetszik a többségnek, akkor rögtön ráaggatják, hogy Troll. Pedig csak ki kéne húzni a fejünk a homokból.

(#36) stratova válasza antikomcsi (#35) üzenetére


stratova
veterán

A többség (az adott topikban) számára nem tetsző véleménynyilvánítással nincsen semmi probléma, mások tudtak itt és másutt is értelmes vitát folytatni. A stílus a gond, fáradt gőzbe belefér itt inkább hangulatkeltés. Te is normálisan fogalmaztad meg nemtetszésedet.

(#37) antikomcsi válasza stratova (#36) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen, a stíluson, és a megfogalmazáson valóban sok múlik. A #28-ban, amit írtál az gyakorlatilag pont a "troll" véleményét erősíti, mégsem küldött el senki a csudába. :DDD

Nekem igazából csak az "ezek" volt kicsit erős, ha tudatlanságból ered akkor szomorú, ha viszont szándékos, akkor elég sértő. Ember legyen a talpán, aki el tudja dönteni melyik verzió volt.

A többiek véleményét viszont tolerálni kell, még ha mi magunk meg is vagyunk győződve, hogy butaságot beszél. Én az Ő, és a Te hozzászólásodban is látom az igazságot, míg mások ezt képtelenek beismerni.

(#38) cszn válasza antikomcsi (#37) üzenetére


cszn
őstag

Lehetne erről normálisan beszélni és a fene tudja, hogy igaza van e valamiben vagy nincs, de kezdd csak el az elejéről olvasni. Indítottam volna a beszélgetést egy felvetéssel, erre jön és két hozzászólásban sikerül neki lehülyézni, az oldalt ócsárolni és kijelenteni, hogy kb ő az igazság egyedüli tulajdonosa. :DDD Így nem könnyű építő jelleggel társalogni.

[ Szerkesztve ]

(#39) hibavissza válasza antikomcsi (#35) üzenetére


hibavissza
veterán

ide böfög valamit, mindenkit leugatva, mint a nagy tudás őrzője. szerinted?
azt, hogy mi lesz két év múlva...szerinted ki tudhatja?

[TROLL]másrészt érdekes nézőpontból írt...olyan zöldes beütésű. az ilyen majd két év múlva is szorongatja a tabletjét, mikor már rég kiment a divatból és télen jól befűt a 3 éves thermijével[/TROLL]

(#40) antikomcsi válasza cszn (#38) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem pont az az első hozzászólás volt ami nem tetszett Neki. Elég bátor kijelentés volt, hogy az AMD-nek áll a zászló.

Ha megnézed 2900XT óta ugyan azt a gpu-t "toldják-foldják" hol több, hol kevesebb sikerrel. Itt a PH fórumon többször elhangzott, hogy az AMD más utat jár, soha nem fogja feladni a stratégiáját, és nem fog nagy monolitikus chipet építeni. Ahogy a gyártástechnológia fejlődött, lehetőségük volt megduplázni a gpu-t, vagyis gyakorlatilag az előző generáció 2 gpu-jának megfelelő egységeket gyúrták egy lapkába. Ez 65/55 nanon nem sikerült volna, mert valóban túl nagy lett volna a lapka, de 40 nanométeren már járható útnak bizonyult.

Ha tetszik, ha nem ezek a tények kissé leegyszerűsítve. Ezalatt az NV 3 teljesen új gpu-t fejlesztett.

És most mit láthatunk? Azt, hogy az AMD "feltalálja a fermit" és bizony megint jókora lemaradással lép arra az útra, ahol a riválisa már kitaposott ösvényen jár. Ebből a szempontból pedig olyat állítani, hogy az AMD-nél a technológiai előny, és nekik áll a zászló eléggé értelmezhetetlen tud lenni.

Másrészt az előnnyel élni is tudni kéne. Már sokszor leírtam, hogy jó lenne nekem egy E-350-es kis 10 colos masina 2 giga rammal. Szerinted kapok bárhol is? Mindenhol csak az általam nem preferált atomos vackok kaphatók. Vagy 15'6"-os gépekbe rakják, ahova nekem már nem kell. Most meg nemsokkára terjednek a LIano-s mobil eszközök, és jönnek a matx/mini itx deszkák is. Ezzel megásva nálam a brazos sírját.

Tehát itt volt az előny, én vásároltam is volna, de nem tudtak adni olyat ami kellett volna.
Bár az azért nem az AMD hibája, hogy a gyártók nem raknak használható brazos platformot, értelmes árban netbookokba. Erre van egy másik összeesküvés elméletem. ;]

(#41) Abu85 válasza antikomcsi (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD nem tálalta fel a Fermit. Az új cGPU-juk messze nem hasonlít arra, a Fermiben még csak nincs is vektoros feldolgozó. Ez majd a Maxwellben vagy a Keplerben lesz bevezetve, tekintve, hogy a hosszabb távú Echelon projekt említi a CUDA magok átalakítását. Ez innen következik: [link] - "Bill Dally elmondása szerint a tervezet lapkában nyolc darab úgynevezett CUDA mag kerülne egy streaming multiprocesszorba, és mindegyik képes lenne négy darab utasítás végrehajtására dupla pontosság mellett." Egy CUDA magban tehát a jelenlegi skalár FPU helyett, ilyen képességekkel 256 bites SIMD vektor kapna helyett. Ezzel ki is jön a négy darab 64 bites FLOP/ciklis.
Ha hasonlóságot keresel, akkor inkább Larrabee-nek kell beugrania, de ott is csak számtalan eltérést figyelmen kívül hagyva, pusztán CU-k feldolgozókra vonatkozó logikai felépítését figyelve.
Az új architektúra miatt nem kell feladni a sweet spotot. Tekintve, hogy jelenleg biztos, hogy a régi architektúra marad a kisebb lapkákban, még az sem biztos, hogy a legnagyobb GPU-n kívül valamelyik olcsóbb termékben megjelenik az új rendszer. Egyszerűen túl nagy a tranzisztorigénye, és nem lehetnek hatékony GPU-t építeni belőle a középkategória alatt. Láthatod, hogy a GF114 alatt hogy szenved a Fermi. A GF116 mérete akkora, mint a Barts lapkáé, de teljesítményben nem említhetők egy lapon. Ez a cGPU sajátosság miatt van. Az AMD is így járna, ha dobná a régi architektúrát. Egyszer biztos dobják, de nem most, mert jelenleg ez nem megengedhető. Sőt szerintem értelmetlen is, amikor ennyire csökken a dedikált GPU-k iránti kereslet. Így is alig lehet keresni rajtuk.
Az AMD HPC-s terveit figyelembe véve nem a GPU lesz nagyméretű, hanem az APU. A 2013-as Fusion generáció az új generációs Bulldozert és az új cGPU architektúrát gyúrja egybe. Ez lesz a Fusion ütemterv harmadik lépcsőfoka, ami az architektúrális integrálást jelenti. A hírek alapján a Maxwell is hasonló lesz, hiszen itt mutatkozik be a Denver mag, amit talán nem véletlenül úgy fejlesztenek, hogy megfeleljen az új követelményeknek. Vagyis lehetőleg lecsökkentse a különbséget a CPU és a GPU között. Van már erre egy értékelhető megvalósítása a CUDA-nak. Amikorra megjelenik a Maxwell, akkora ez a felület is továbbfejlődhet.

A keresett noti: [link] Ebbe kérni kell még +1 GB memóriát.
10 hüvelykes netbookba nem rakhatnak a gyártók E-350-et. 18 wattot nem lehet ilyen kis méretben elvezetni. A 9 wattos C-50-ből van dögivel ilyen gép. Itt a legolcsóbb. [link] De vannak még ezek: [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link] - több boltot nem volt kedvem átnézni, de te megteheted, ha gondolod. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) stratova válasza antikomcsi (#40) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem itt több esetben is előfordul AMD szimpátia, de egy kényes határon nem megy túl (lásd. pl Oli HD6670 cikkét, ahol a kártya nem érdemelt és nem is kapott ajánlottat a jelenlegi ára miatt. Esetleg a 955 vs i3 cikket, aminek a konklúziója szvsz helytálló). Rudiék a Nehalem-et is emberesen kivesézték, amikor megjelent tehát Intel is kommunikálva vagyon.
Kicsit olyan mintha itt szorítanának az AMD-nek, hogy szedje össze magát ezért alkalmanként elég optimista hangvétellel jelenik meg egy-egy hír. Intelnek viszont irdatlan kapacitása van; egyszer-egyszer azt veszem észre, hogy minden különösebb hírverés nélkül piacra dobtak egy új technológiát, csak olyat is le akar nyomni az ember torkán amit nem kérne (ez nem feltétlenül a nem kell ne vedd meg esete; hanem ennyid van, ezek az igényeid, ezért ezt kapod, mert nincs más). Nem is akartam ellentmondani Pusztitusznak abban, amiben én is igazat adok.

Remélhetőleg Llano nem jut Brazos jelenlegi sorsára a gyártók jóvoltából (hogy értelmetlen konfigurációkban jelenik meg itthon és azok a gyártók, akiktől vásárolnék nem hozzák a hazai piacra az adott termékek/termékvonalat).
Nvidiat pedig én nem félteném úgy néz ki eddig elég ügyesen manővereztek, akkor is ha éppen nem az ő terméküknek "állt a zászló" inkább AMD-nek kell végre a jó marketing és kapcsolatrendszer, no meg olyan bérgyártó aki időben megfelelő mennyiségben ki tudja szolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#43) Abu85 válasza stratova (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD nagyon örülne neki, ha a Llano a Brazos sorsára jutni, hiszen az azt jelentené, hogy nem tudnak eleget gyártani belőle, az igények kielégítésére. A cél nyilván az összes legyártott holmi eladása, ami a Brazosnál megvalósul folyamatosan.

Minden újdonság optimista érzetet kelt. Az AMD idén két PC-s APU-t tett le az asztalra, míg a többiek egyet sem. Ez tény. Jövőre már nehezebb dolguk lesz, mert jön az Intel APU-ja is, így nem biztosított az APU-k között a korona. :DDD Tekintve, hogy az AMD éves célkitűzése a legjobb APU prezentálása, kritikus szempont lesz a Trinity érkezése. Aztán majd kiderül, hogy az Ivy Bridge vagy a Tinity lesz a jobb. :)

A Sandy Bridge és a Llano összemérése egy kicsit nehézkes, mert csak az egyik APU, de az Ivy esetében már tényleg lehet futtatni az új programokat is, a lehető legtöbb szempont szerint. :) Nyilván a Sandy - Llano harcot is meg lehet csinálni, csak hiányoznak az SB eredményei közül az OpenCL és a DirectCompute eredmények, na de majd jövőre. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) antikomcsi válasza stratova (#42) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az AMD szimpátiát megértem, mert magam is AMD szimpatizánsnak tartom magam. Mások nem fogalmaznak ilyen megértően, és egyszerűen csak AMD b.zinak neveznének. ;]

Igen, felvállalom, hogy az AMD a kedvencem, nincs ezen mit szégyellni, de ettől még nem vagyok vak.

Egyébként Olit-nem is említeném cikk írásakor AMD szimpatizánsnak, mert mióta házigazda lett a cikkei nagyon jók, és tárgyilagosak, nincsenek benne felesleges oda nem illő dolgok, tehát egy szó, mint száz korrektek.

Szerintem a LIano előtt fényesebb jövő áll, amit eddig láttam, az bizakodásra ad okot számomra.

(#45) cszn válasza antikomcsi (#40) üzenetére


cszn
őstag

Lehet, hogy erős, de a kérdés az, hogy te mit gondolsz mögé! :) Nyilván nem azt gondoltam, hogy két év múlva az AMD lesz az intel jelenlegi helyzetében. Inkább azt, hogy most nagyot léphetnek előre. Fogalmazhattam volna másképpen, ez igaz.

A másik gond az, hogy nem tudjuk már ki miről beszél. CPU/APU/GPU/HPC/Server már mindenben össze lettek hasonlítva. :) Például:
"És most mit láthatunk? Azt, hogy az AMD "feltalálja a fermit" és bizony megint jókora lemaradással lép arra az útra, ahol a riválisa már kitaposott ösvényen jár. Ebből a szempontból pedig olyat állítani, hogy az AMD-nél a technológiai előny, és nekik áll a zászló eléggé értelmezhetetlen tud lenni." - Ilyet nem is mondtam, keverjük már hogy ki milyen piacról beszél. :) Én leginkább azt hangoztatom, hogy az APU piacon jók lehetnek, mert ők indultak legkorábban, már lesz tapasztalatuk és a kezdet is biztató

A GPU témához: a toldás-foldással kapcsolatban igazad van, de szerintem azért csinálták így, mert nem volt szükség teljesen másik GPU-ra. Már több generáció óta sokkal több jó vétel van AMD oldalon.
Az újjal meg várjuk meg mi lesz belőle, nagy új az még.

Jöhet az elmélet. Szeretem az összeesküvéseket. ;]
Egyébként az, hogy az adott lehetőségeket az AMD nem jól használja ki nem kérdés, de az intellel szemben tudjuk, hogy anno miért.

[ Szerkesztve ]

(#46) cszn válasza cszn (#45) üzenetére


cszn
őstag

"nagy új" - jó hogy nem "nagy ujj". :DDD áh

(#47) stratova válasza Abu85 (#43) üzenetére


stratova
veterán

A jó hír ebben az, hogy van rá kereslet a rossz, hogy esetenként annyira szenved hiányt a megfelelő eszközben is értékesített AMD lapka, hogy Gipsz Jakab megunja és vesz egy előző szériás Intelt, mert árban elérhető és neki úgy ahogy elég hiába tud főzni mosni vasalni Brazos. Nekem annyi a mázlim, hogy türelmes vagyok a termékvásárlással.
Az általad linkelt eszközök (Antikomcsi nevében is köszi a fáradtságot) egyetlen baja számomra, hogy 3 év alatt széthullik én pedig tovább használok(nék) egy gépet.
Ami meg anyagból van abban csak Inteleset találni vagy nem kapni itthon.
Tudom tervezett élettartam... Ha most megjelenne egy üzleti notit az adott kategóriába illő AMD belsővel én egy fél/egy év múlva megvenném használtan, ha jó áron adják akár újonnan is. Mire az számomra elavul olcsón beleteszek egy Trinityt (hősünk ekkor kivette kezét a biliből).
HP, Lenovot, Dell, üzleti Fujitsu és Samsung gépeket szeretnék látni (az utóbbit itthon nem is árulják...)
Bocs, hogy ennyire szét OFF-oltam a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#48) antikomcsi válasza stratova (#47) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem igazából az a bajom azzal a géppel, hogy kicsinek nagy, nagynak viszont kicsi. És ehhez mérten még drága is. Olvastam az alatta lévő véleményt a memória bővítésről, és az sem tetszik, illetve, hogy eleve külön kell költeni memóriára tehát máris drágább, és a szép új gépet rögtön szét kell szedni.

Ennyi pénzért (se) van ott Misike, vagy HP win7-el.

Most ne is a teljesítményre gondoljunk elsősorban, hanem arra, hogy a brazos egy olcsó(bb) integrált rendszer lenne, tehát jó áron kéne kapni, erre eleve drága, és a 768 mega rammal használhatatlan gépet kapunk.

Nem hiszem el, hogy 100K-ért felső hangon nem lehetne adni egy E-350 + 2 giga ram kombót amit nem valami tepsibe csomagolnak. Csak hát tartok tőle, hogy akkor a rengeteg atomos vackot nem tudnák eladni.

(#49) kpal


kpal
veterán

AMD felkötheti az alsót. :DD

(#50) Abu85 válasza stratova (#47) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Annyira már nincs hiány. Márciusra helyreállt a kezdeti probléma, míg májusban a kínai piac bevétele dobta le a mennyiséget, de mára teljesen normális a helyzet. A TSMC meg ennyit tud gyártani, így is egy teljes gyárépület Brazost okád magából folyamatosan. Többre augusztusig nincs lehetőség, de a nyár végén beindulhatnak az új gyártósorok. Utána már megkezdődik a kísérleti gyártás az ötös gyárépületben is, és tekintve, hogy mekkora az általános igény a 40 nm-es LP-re, gyanítom a TSMC kiépít pár gyártósort a 28 nm-esek mellé. Lényegében a TSMC-nek mindegy, hogy miből adnak el sokat, és egyelőre sokkal nagyobb a kereslet a Brazosra, és az ARM-os SoC-okra, mint amekkora lesz az igény a 28 nm-es GPU-kra.
Azért a Lenovo IdeaPad sosem volt széthullós kategória. Az is kapható Brazossal. Persze drágább, mint a többi. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.