Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Én 15000 Hz-et képzeltem el... :P

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) Laraxior


Laraxior
titán

Számítottam én is olyan 4600MHz körülre, de ez, hogy egy lépcsővel feljebb mentek...
Hát minden, de nem elképzelhetetlen ;]
... ismerve a tudásukat a G.Skilleknek. Majdnem mindegyik 3000-es ramjuk megy 4GHz+-t. :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3) b. válasza macilaci78 (#1) üzenetére


b.
félisten

Hát nekem is elképzelhető ez a szám. :DDD
Mostani árak mellett szerintem egy belépő kategóriás PC ára lesz., tipppre 90-100K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Elképzelhetetlen sebesség. :D

CL19 mellett a 4266 Mhz több mint szép eredmény. :C

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#5) Laraxior válasza b. (#3) üzenetére


Laraxior
titán

Mennyi? Amazonon a 3866-os kit van 300EUR-ért.
4266-os ha éppen van akkor 500EUR ;]
Már végignyálaztam őket, bővíteni akartam, de elmarad egy darabig.
Mondjuk ezek az RGB-s árak, nem a sima Trident Z. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6) freemanone


freemanone
őstag

az elképzelhetetlen, az manapság egy click bait mentes nap....

(#7) Gdi


Gdi
senior tag

én is beböfögtem volna, hogy "hát én elképzeltem", de ahogy látom páran még vannak így.

#1: 15 Mhz ram is döfi, és valóban elég sokan nem képzelték volna, ha úgy lenne :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#8) Petykemano


Petykemano
veterán

Ezzel már raj a zen?
Mármint a rajzen lehagyja a zintelt?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#9) b. válasza Laraxior (#5) üzenetére


b.
félisten

Wow, én is megnéztem az árakat, durván magasabbak, mint 2 hete. Ez nem semmi, hova mentek az árak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) tailor74


tailor74
őstag

Az lehet hogy elképzelhetetlenül gyors, csak lassan a memória arak is elképzelhetetlen magasak.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#11) Dr. Romano válasza tailor74 (#10) üzenetére


Dr. Romano
veterán

És tovább emelkedik...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#12) Csaber válasza Petykemano (#8) üzenetére


Csaber
senior tag

Jó kérdés de nem hiszem , illetve nem túl valószínű játékra megérné-e valaha megvenni ezt a memóriát Amúgy ipon tesztjéből kiindulva kis matek játékoknál elvileg a ryzen szereti a jó memóriát szóval dddr4 2133 MHz vs 3200 MHz mellett 5-15% teljesítmény különbség alapon az i7 7700K-hoz mérve a ryzen 2667 MHz memóriákkal tesztelve a 7 játékban az 1600 0.846317 %-át az 1600X 0.876725-át tudja fps-ben ha 3200 MHz-es memóriákkal nézve elvileg ~ 5%-ot gyorsul akkor 0.88863 és 0.920562 %-ra módosul az eredmény gyakorlatilag ár/értékben bucira verve az i7 7700K ugyanis reggel már az iponon is volt a sima 1600-as 75000 Ft-ért az i7 7700K 113000 Ft szóval 50% ártöbbletért 12-15%-al tud csak átlagosan többet ....

(#13) Yutani válasza Petykemano (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

:U

#tarcsad

(#14) Cathulhu válasza Csaber (#12) üzenetére


Cathulhu
addikt

Huhh, ezt egy kicsit túlszámoltad szvsz, pl nem tudhatod a növekedés lineáris-e vagy előbb utóbb máshol lesz bottleneck, és megáll. Másrészt ne azt nézd, hogy x%-kal gyorsabb de y-nal drágább, mert a gyorsabb dolgok ára sincs egyenes arányban a sebességgel, általában ha valami kicsit gyorsabb, akkor sokkal többet kell érte fizetni (pl ryzennél maradva volt, hogy 50%-kal drágább volt az 1800X mint az 1700X, és van köztük papíron 5% teljesítmény különbség,valóságban annyi se)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) b. válasza Csaber (#12) üzenetére


b.
félisten

+ a gyorsabb ram 8 -10 K ami azt jelenti, hogy 90 K., mert Iponon 81 K a sima 1600, nem 75.( árgrafikon alapján nem is volt ) és nézzük hozzá a sima I7-7700 at( 4 .2 Ghz) 96 ezerért. Fene tudja....
7700 K párja az 1600x..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) flashpointer válasza freemanone (#6) üzenetére


flashpointer
őstag

Naaaa ez kivételesen jó volt, nekem is az űrgolyhók ugrott be egyből.

(#17) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Egy tesztet megnéznék vele. Jelenlegi tudásom szerint (cáfoljatok meg ha nem így van), olyan sokat nem oszt nem szoroz mondjuk egy gamer konfignál, játékokban. Egyéb alkalmazásokban nem tudom, ezért lenne jó egy teszt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) Freel


Freel
tag

Skacok! Ezt hogy lehet hajtani 4333-on? Van az alaplapokban szinkron hajtás? Tehát ha mondjuk egy rájzent vagy i7-et 4333-on fixálok, akkor le tudom fixálni mellette 1:1 -ben a RAM-okat? Mert asszem régen (nagyon régen :-) ) lehetett ilyet csinálni. Manapság hogyan működik?

(#19) Marcikapap válasza oriic (#4) üzenetére


Marcikapap
tag

:C

Marcika

(#20) Dr. Romano válasza tibaimp (#17) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Amikor egy játékban proci limited van a gyorsabb ram dob a tempón valamennyit (persze játékfüggő). Videjó.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ennek amúgy mi értelme akkor ha nem tudnak a szabvány 1,2 V-on maradni? Ez kb. olyan hogy a mai pc-k teljesítményét is tudták produkálni 20 évvel ezelőtt de akkor egy komplett szoba mérete volt a gép. Nem az a lényeg hogy úgy fejlődnek a videókártyák is hogy a teljesítményük évről évre javul de a fogyasztásuk stagnál.

(#22) nemszabad válasza Cs1csó (#21) üzenetére


nemszabad
tag

Én is mindig ezt mondom. 20 % leadott teljesítmény növekedés 20 % felvett teljesítmény növekedés hatására = 0 fejlődés.

(#23) tibaimp válasza Dr. Romano (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen ez valóban így van, de én gamer gépet írtam, na most, ha valaki i3-al akar játékos gépet építeni az nem fog ilyen ram-ra sem költeni...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) Tidus válasza tibaimp (#17) üzenetére


Tidus
addikt

Az a teszt a tudatodnak lenne jó. a grafikonokon lévő eltéréseket emberi érzékkel nem is lehet észre venni.
Ezek a memóriák Z270 R.o.G. alá, más hová értelmetlen.

(#25) [CsuCsu] válasza Cs1csó (#21) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem tokmindegy most? Megoldottak, mukodik, gyorsabb. Ha annyira egyszeru lenne ezt elerni, ezer masik ceg is arulna mar ezt a sebesseget.

(#26) MK VII


MK VII
veterán

Olyan de ja vu-m van Abu. :D

A memóriak meg elég jók. G.Skill-t a népnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Cs1csó válasza [CsuCsu] (#25) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolom úgy érted, hogy van közforgalomban olyan alaplap ami megbírkózik ezzel a feszültségtöbblettel és ezzel a brutál sebességgel, és van processzor is ami együtt tud dolgozni vele. Ebben az értelemben igazad van.

(#28) Dr. Romano válasza tibaimp (#23) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jogos én sem i3-al hajtom a 3200-es ramokat ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#29) Lacika112


Lacika112
aktív tag

a ramok ára elképzelhetetlen lassan nem a sebességük
ott tartunk hogy az amúgy méregdrága alapok+proc fele annyiból kijön lassan mint 2x2 gb ultragagyi ram :D

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#30) tecsu válasza freemanone (#6) üzenetére


tecsu
addikt

Tarts egy IT-mentes napot, az click bait-mentes lesz. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) tecsu válasza [CsuCsu] (#25) üzenetére


tecsu
addikt

Hát, azért lényeges, hogy van-e értelme vagy sem - szerintem. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) kymera


kymera
senior tag

Az rendben van hogy nagyon gyors - de miért fizessek 4-500 EUR-t ha nem garantált a stabilitás ezen az órajelen ? :F

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#33) Egon válasza oriic (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem is ez ugrott be egyből.
Milyen nevetséges a szinkron: a közkézen forgó hangalámondásos verzió sokkal jobb volt, ennél a jelenetnél is...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) #74018560


#74018560
törölt tag

@Cím :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) Laraxior válasza kymera (#32) üzenetére


Laraxior
titán

Az a gond, hogy ez már nem feltétlen a ramon múlik. Hanem a CPUn. Az enyém pl istennek nem megy 3600 felett, talán nyögvenyelősen elindul 3733MHz-en. De ennyi. CPU memóriavezérlő korlátozza.
Valakinek ugyanez a ram megy 4200 körül :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#36) -=MrLF=- válasza MK VII (#26) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

:C szép találat, két éve ugyanez volt, gondolom olcsóbban. Na jó az időzítéseken kicsit faragtak ;]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#37) kromatika


kromatika
veterán

Szép és jó is,de sajnos a mostani árak mellett még a sima ramok is,nem hogy még ez ,lassan megfizethetetlen.

(#38) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha ennyire meg kell tolni a memóriavezérlőt, - már amelyik beveszi - és ez visszaköszön a mag hőmérsékleten is, akkor ez az elképzelhetetlenül értelmetlenül magas órajel. :U

órajel/teljesítmény skálázódás 3,8GHZ felett amúgy sem túl erős, +5%-ért 2x-es ár és +20% fogyasztás teljesen vállalható ;]

[ Szerkesztve ]

(#39) Laraxior válasza #16939776 (#38) üzenetére


Laraxior
titán

Én 168 EUR-ért vettem 2x8GB Trident Z RGB-t. 3000@CL14.
Most ez a ram 200EUR környékén mozog.
Még az eredeti árát is sajnáltam rá, de a mostani... Borzasztó. :(
...és akkor ugye még nem néztük meg a 3866 vagy feletti kiteket. Sajnos meg kell várni amíg visszamennek az árak, vagy nem kell ilyen minőségűt venni.
Úgyis inkább a mennyiség számít nem a minőség egy normális gépben.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#40) Csaber válasza b. (#15) üzenetére


Csaber
senior tag

Most már látszik 75.597 Ft volt másrészt 7700K 4.2 GHz-ről 4.5 GHz-re boostol a sima meg csak 3.6GHz-ről 4.2 GHz-re , szóval hiába olcsóbb annyival lassabb is ...

(#41) kromatika válasza Laraxior (#39) üzenetére


kromatika
veterán

Igen.Szerintem is igazad van.

(#42) tecsu válasza Laraxior (#35) üzenetére


tecsu
addikt

És milyen processzorod van? (Ezt elfelejtetted közölni.)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#43) Laraxior válasza tecsu (#42) üzenetére


Laraxior
titán

7700K.
De lényegtelen, mert van aki ugyanilyen 7700K-val magasabb órajelet képes kisajtolni a ramból.
Mondom, hogy a ramvezérlőn múlik.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44) tecsu válasza Laraxior (#43) üzenetére


tecsu
addikt

"Az a gond, hogy ez már nem feltétlen a ramon múlik. Hanem a CPUn."
Tehát akkor inkább az alaplapon múlik, hát azt eddig is tudtuk.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#45) Laraxior válasza tecsu (#44) üzenetére


Laraxior
titán

Nem az alaplapon van a memóriavezérlő, hanem a CPUban.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46) #16939776 válasza tecsu (#44) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nagyon minimális hatása van az alaplapnak, a foglalat szám/csatorna és a CPU-tól való távolság korlátozhat, de olyan órajelnél és időzítésnél, amit a CPU memória vezérlője csak folyékony nitrogén alatt enged elérni.

A kapcsolatot a memória vezérlő és a foglalat között többszörösen túltervezik, mert nagyon komoly követelményeknek kell megfelelnie. A szabvány órajel ~3x-osa átmegy rajta, hibajavítás szükségessége nélkül, ha nincs visszaverődés az üres slot-okról, a lezárás hiánya miatt.

[ Szerkesztve ]

(#47) tecsu


tecsu
addikt

Aham.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.