Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

First place :D
Nem baj, hogy már 3 éve nem volt ATi kártyám :DD
Crysis fanok ATival örüjjetek :DD
Egyébként a zöld vagy a piros oldalon jobb a driveres támogatás mostanában?
Bár 8800 GT lesz valszeg, de azért erre kíváncsi lennék

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#2) Nimrod


Nimrod
addikt

Hamarosan kiderül, hogy megoldja-e ez a driver a Second Life VBO problémáját.

(#3) orbano


orbano
félisten

"elsősorban a kód optimalizálására helyezi a hangsúlyt, azaz látványos gyorsulás, vagy lényeges új képességek nem érkeznek "

Már nem azért, de mit jelent akkor az a szó, hogy optimalizálás, ha nem ezeket? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#4) X Factor


X Factor
addikt

Én csak azt nem értme h. minek tudható be a Crysis alatt az Ati kártyák látványos gynegesége az nvidiaval szemben:S

Make things work

(#5) VaniliásRönk válasza X Factor (#4) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Talán a TWIMTBP logónak? :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#6) Calibos válasza X Factor (#4) üzenetére


Calibos
addikt

Talán mert az Ati nem tud olyan jót alkotni mint a Nvidia :F

(#7) VaniliásRönk válasza Calibos (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ezt viccnek szántad? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) DenverX


DenverX
tag

Na akkor most ezt merjem felrakni vagy sem :F Előzőt jó beszívtam
(AGP x1950Gt+7.11=halál). Na majd megvárom a tapasztalatokat :P :))

(#9) Calibos válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


Calibos
addikt

:D
Lehet hogy javít valamennyit az új driver, de a Crysis akkor is egy bugoktól hemzsegő game.

(#10) Renwick válasza orbano (#3) üzenetére


Renwick
őstag

Olvasd tovább a mondatot... ;)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#11) afterburner_ válasza DenverX (#8) üzenetére


afterburner_
őstag

bátraké a ..... :D

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#12) troller válasza DenverX (#8) üzenetére


troller
senior tag

Érdekes, nekem is AGP-s 1950pro-m van és teljesen jó a 7.11-es katával. A Crysis is normálisan fut full médiumon, 8×AF-el 1024×768-ban.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#13) Nimrod válasza Nimrod (#2) üzenetére


Nimrod
addikt

Felraktam. Second Life WindLight kliens indít, VBO bekapcs. Pár perccel később csúnya háromszögek megjelennek, szóval a hírekkel ellentétben ez a driver sem oldja meg ezt a régi problémát. :W

(#14) orbano válasza Nimrod (#13) üzenetére


orbano
félisten

Persze a játékot fejlesztő programozók biztos nem tudják megoldani...

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) csellosi


csellosi
tag

"(a Radeon videokártyákhoz készült driver számozása évek óta a megjelenés évére és hónapjára utal)"

Na errol nem is tudtam. :B De mennyire logikus is ez, csak eleg ranezni a szamra es maris tudni mennyire friss. Nvidia bacsi is alkalmazhatna.

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#16) H.O.D. válasza orbano (#14) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Egyezem. Röhej, hogy azért 60 megás egy driver :Y , mert a játékfejlesztők nem képesek megírni a motort rendesen.

Where do you want to go today?

(#17) X Factor


X Factor
addikt

Én felraktam, utána nálam játék nem indult:S Fekete képernyő no signal fogadott, vagy indítás közbena program nem válaszol, visszaraktam 7.11et megint minden jó :S

Make things work

(#18) rollins


rollins
őstag

He, mióta felraktam a 7.12-t, pár helyen a kék betűk barnák lettek :) Nem tudom miért, tényleg ilyen lett. XP -n semmi gyorsulást nem vettem észre, persze ezt írták is, hogy itt-ott, csak hibákat javítottak. Vistásoknak és akik CF-t használnak, azoknak talán érdemes felrakni..

[ Szerkesztve ]

(#19) Calibos válasza H.O.D. (#16) üzenetére


Calibos
addikt

ez olyan ping-pong effektus.
De amint olvasom az új driver sem jó :(

(#20) Nimrod válasza H.O.D. (#16) üzenetére


Nimrod
addikt

A driver csak 10-20 mega körül van...

(#21) Nimrod válasza orbano (#14) üzenetére


Nimrod
addikt

Forrás.
[I]"...Before I jump into the first topic, ATI and Apple problems, I want to just list out the bugs fixed in this release..."

* VWR-3258: WindLight: Performance drops and triangle rendering glitches on some ATI cards with VBO on[/I]

Csak tudnám, hogy mit értenek some alatt, talán csak én vagyok peches az X1600-al. :W

(#22) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Csak tudnám miért kell már ennek a telepítőjének is felmásznia a netre... Nem baj letiltotam a szemetet a netről és kész. Ha valakinek van kedve utánanézhetne mit küld ki. Nekem nincs rá időm sajna :(

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#23) vgergo válasza DenverX (#8) üzenetére


vgergo
aktív tag

7.11essel én is sokat szívtam (agp-s 9600 és egy agp-s x800 gto)

(#24) 7600GT


7600GT
senior tag

Ez az a 8.44-es driver amit annyira vártunk? Elég elkeserítő, hogy még mindig nem voltak képesek rendes drivert írni... Mondjuk, ha nem engedik meg nekik, hogy optimalizáljanak akkor nem csodálom...

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#25) Abu85 válasza 7600GT (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mit vártál ettől a drivertől? :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) fLeSs válasza Abu85 (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A crysis megjelenése óta sokan várnak vmi megváltó driverre, amivel 50%-ot gyorsul a kártyájuk, de nem képesek felfogni, hogy ilyen nem volt és nem is lesz.
Ezt a "majd jön az x driver y hónap múlva, azzal sokkal gyorsabb lesz a z kártyám" mókás kijelentést soxor eljátszották sokan, de nem lett belőle semmi, csodák nincsenek.
De persze, reménykedni lehet, a remény hal meg utoljára. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) Tuco Ramirez válasza fLeSs (#26) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Nem csak a Crysis megjelenése óta... már az R600 piacra dobása óta ez megy.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#28) 7600GT válasza Abu85 (#25) üzenetére


7600GT
senior tag

Valamelyik oldalon írták, hogy a 8.44-es driver fog hatalmas gyorsulást hozni Crysis meg Bioshock alatt.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#29) fLeSs válasza 7600GT (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

bili.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) Abu85 válasza fLeSs (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Crysis az közel sincs kész, az a patchek megjelenésével gyorsulhat az nv és az AMD karikon is. Szvsz a Crytek tuti gőzerővel nekilát a javításoknak és az optimalizálásnak, mert nem túl bíztatóak az eladási adatok. Úgy néz ki CF vagy SLI rendszerre nem vehetők rá az emberek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) Abu85 válasza 7600GT (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

DX9-es Bioshockban eléggé verve vannak a GF8-ak, DX10-es módban meg kötve hiszem, hogy gyorsulna driverekkel a Radeon, mert egyszerűen nincs elegendő regiszter az Int16 textúra formátum 1 ciklusban történő kezelésére.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) munky


munky
őstag

Jól van. Kicsit javítgattak rajta. Teljeítményen viszont hónapok óta nem tudtak érzehető növekedést elérni. HD 3850-et akarok de látva a Vistás ATI meghajtók állapotát erősen gondolkodóba estem. Nvidiának viszont nincs a 40-45K körüli tartományban kártyája :( :O :W így valszeg marad az ATI meg a reménykedés hogy egyszer lesz valami kiforrott driver a HD 38X0-ak alá :O

(#33) 7600GT válasza Abu85 (#31) üzenetére


7600GT
senior tag

Látványban alig van eltérés a dx9 és dx10 között Bioshock alatt... Meg amugy is egy jó ideig még XP-m lesz, szóval engem nem érint.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#34) DenverX válasza troller (#12) üzenetére


DenverX
tag

Nekem nem az volt vele a bajom h lassan futnak vele a játékok vagy ilyesmi, hanem az hogy egyáltalán nem lehetett felrakni, és egy újraindítás után a windows beadta a kulcsot.

(#35) Zso2 válasza fLeSs (#26) üzenetére


Zso2
őstag

Szambol vetted ki a szot...... mindig csak, majd evvel a driverrel..
Amikor az erot a driverektol varjak, ay mar reg kaki.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#36) AMD Power


AMD Power
titán

Már szedem is le. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37) radírfej válasza fLeSs (#26) üzenetére


radírfej
senior tag

és természetesen ez ugye az ATI kártyákra vonatkozik, merthogy véletlenül nvidia logóval indul a Crysis. reménykedni lehet, csakhát az nVidia még véletlenül se hagy levegőt a konkurenciának. ne gondoljuk azt, hogy egyenlő esélyel indulnak a versenyzők, különösen a crysis esetében nem.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#38) Abu85 válasza radírfej (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Crysis az nem vészes a Radeonnak. A felesztésből sem zárták ki az AMD-t. Sőt egy csomó eljárás a Radeonoknak kedvez. Egyszerűen arról van szó, hogy rengeteg hiba van mindkét gyártó karijain a megjelenítésben, így a patch megérkezéséig nem teljesen ugyanaz a látvány. Meg az sem elhanyagolható, hogy GF8 esetében van 5-6 FPS is, míg a Radeonnal sokkal következetesebben fut, tehát 15FPS-nél nem lehet kevesebbet mérni. De mégegyszer mondom a Patchig eléggé összemérhetetlen az eredmény.
A Crytek is tudja, hogy nincs kész a játékuk, de az EA adja ki, szóval nem volt kérdés, hogy karácsony elött kint lesz akármilyen állapotban van.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) fLeSs válasza Abu85 (#38) üzenetére


fLeSs
nagyúr

5-6 vs 15 fps, te most milyen kártyákat hasonlítottál össze? 8600 gts-t és 3870-et? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) Gorneck válasza munky (#32) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem Vista alatt semmi gondom sincs...nemtom milyen állapotról is beszélsz...

Gorneck#1239

(#41) 7600GT válasza Abu85 (#38) üzenetére


7600GT
senior tag

Az eddigi tesztek alapján amiket láttam, ott a 8800GT agyba-főbe gyepálta a HD3870-t és szó sem volt 5-6FPS-es minimumról.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#42) rocket válasza 7600GT (#28) üzenetére


rocket
nagyúr

Az architektura hibait nem lehet driverrel befoltozni, nem szabadna csodakat varni es akkor nem kellene allandoan "jaj nem gyorsit ez a driver se semmit" hozzaszolasokat olvasni.

Kihoztak mindent a jelenlegi programokhoz az architekturabol, ez ennyire eleg.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#43) Zotya84


Zotya84
őstag

Kár hogy mobility radeonok még mindig nincsenek benne (vagy legalábbis nem írják). van egy laptop, amiben ahhoz kéne driver, de az asusnál, még vistához sincs...
mobility radeon hd 2600... tök jó, csak dirver nincs hozzá.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#44) Abu85 válasza 7600GT (#41) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pedig vannak FPS drop-ok GF8-on, nekem is volt a 8800GT-n. Főleg a robbanások nem tetszenek neki, meg a halyók által felvert vízsugár akasztja meg (bár ezt az új driverek nem jelenítik meg). Az átlag FPS viszont a Radeonnal alacsonyabb.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) Abu85 válasza rocket (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fel tudod sorolni a hibákat? :DD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) fLeSs válasza Abu85 (#45) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az elég nagy hiba, hogy lassabb, mint a konkurencia. :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#47) VaniliásRönk válasza rocket (#42) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

ATi-nál még RingBus is alkalmazásfüggő programozást kap, nem az architektúra hibáit foltozzák.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#48) rocket válasza Abu85 (#45) üzenetére


rocket
nagyúr

A tenyek magukert beszelnek, anno az r520-nal legalabb lehetett latni valamit, hogy mi varhato, de itt belathato idon belul nem latok fenyt az alagut vegen,az meg, hogy 2009-ben 3x gyorsabb lesz mar mint az ultra (3 vs 9 frame) nem hiszem barkit is erdekel.

Tul magas az alu:Pex arany foleg ez nyirja ki az architekturat, jatekfejlesztok oldalarol a kutyat nem erdekli az ATi szuper DX10 architekturaja a ~10%-os DX10-es piaci reszesedesukkel elmehetnek havat lapatolni.

Messze kerultek a tuztol es mivel az anya cegnek penze sincs, igy nem sok eselyuk van a felzarkozasra.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#49) rocket válasza VaniliásRönk (#47) üzenetére


rocket
nagyúr

Tobb mint fel eves elmult mar az r600, ringbus optimalizaciok mar megvoltak, attol csodat varni megint csak felesleges, anno a quake4-et leszamitva a ringbus se volt kepes kiemelkedott nyujtani ilyen szepontbol.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#50) Abu85 válasza fLeSs (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem mintha az nV-nek nem lennének oltári nagy bakijai a GF8-ban. Stream output kezelés kritikán aluli. Márpedig ez a legfontosabb Fícsőr a D3D10-ben.
Az R600 olyan helyeken kap ki amit senki nem használt volna, ha nem vajazza le az nV a fejlesztést.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.