Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ukornel válasza sb (#94) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Értem miről beszélsz, de továbbra is azt mondom, ez nem idevágó téma. Most behoztad a mobil vonalat, de ez sem illik ide."

Lehet, hogy nem teljesen fogtam föl, hogy mi a te nézőpontod.
Ha te a gamer szemmel nézed a piacot, akkor igazad van, a dVGA+CPU helyett továbbra sem lesz alternatíva az APU.
Én egyszerűen abból a szemszögből írtam, ahogyan az AMD is nézi (mostantól) a dolgokat: piaci, nyereségességi szempontból. Ebből a szempontból a játékos réteg csak egy picike szelet.

"370X gpu beférhet, de ennek sok köze nincs a Zenhez, Polaris kell hozzá."

Persze, nem is beszéltem önmagában csak a Zenről. Te írtad, hogy "Zen+Polaris", mégpedig, hogy "semmivel sem több sajnos, mint egy GPU nélküli Zen + egy dvga" - erre reagáltam. Szerintem ugyanis egy APU még HSA nélkül is "több" lehet, mégpedig a kisebb form factor miatt.

"Hiába van 370X gpu-d, most is a ram a szűk keresztmetszet. HBM kéne vagy GDDR5, ez is független a Zentől."

Ezt a problémát már régóta tudjuk, de egy ideje már többféle megoldás is a kezünkben van. Az Intel nagyméretű eDRAM-mal enyhít a sávszélességbeli gondokon; az AMD pedig már használja a HBM-met.

"Valahogy a felsorolás szerint fordított sorrendben kéne haladniuk a problémákkal és a legvégén rágyúrni az APU-kra ill. intergált gpu-kra."

Szerintem azt nyilatkozták, hogy pontosan így fognak tenni.

#96 leviske
"Az Intel nem az IGP teljesítmény miatt van ott a grafikus vezérlők piacán, ahol. Szóval teljesen irreleváns ilyen szempontból, hogy a Raven milyen mutatókkal jön."

Persze, hogy nem amiatt, hanem az erős CPU magok miatt.
De ha majd (tfh.) az AMD-nek is erős CPU-ja, ne adjon már olyan magas labdát, hogy Nvidia kártyát tesznek mellé olyan gépbe, ahol az IGP is bőségesen elég lenne; vagy hogy ne tudjon labdába rúgni az Irisek ellen és kimaradjon a prémium laposokból és egybegépekből!

[ Szerkesztve ]

(#102) sb válasza ukornel (#101) üzenetére


sb
veterán

Nem gamer szemszögből néztem, hiszen felsoroltam kb. minden felhasználási lehetőséget.
Vagyis végső soron én is teljes piaci oldalról néztem, csak igény oldalról, nem pénzügyi oldalról.

Ami szvsz fontosabb és sokkal relevánsabb az AMD oldaláról. Most sem az a bajuk, hogy milyen kis v. nagy profittartalmú hw-t gyártanak-e, hanem, hogy 1-2 szegmensben van versenyképes termékük. ezt soroltam fel, mi a gond. Van ami létezik, de nem kapható, van ami nincs. Van ami létezik, de semmi előnye más megoldásokhoz képest (APU), és nem is a mostani fejlesztés fogja megváltani.

APU HSA nélkül: semmi értelme. Itt szvsz el vagy tévedve. Mire használod ha nincs HSA? Most is van GPU mindenben és semmire nincs használva.
Kisebb form factor a kutyát nem érdekli ha kell a kraft. Ha nem kell annyi az meg megint létezik AMD-n kívül: ultramobil piac. Semmijük sincs, másoknál meg lassan desktop erejű cpu/gpu párosok.

Próbáld erről az oldalról nézni, mert ez a lényeg a piacot tekintve.
Ha valami nincs; szar; jó, de nem tudod mire használni; jó, de van még 3 ugyanolyan jó akkor ebből nem lehet tarolni. Tök mindegy mennyi a profittartalma.

(#103) ukornel válasza sb (#102) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Van ami létezik, de nem kapható, van ami nincs. "

Gondolom, ezért nem kapható, mert olyan kevés vagy nulla megrendelés érkezett rá, hogy az AMD sem rendelte meg a tömeggyártását. Vagy ha igen, csak kis mennyiségben, korlátozott piacokra.

"APU HSA nélkül: semmi értelme. Itt szvsz el vagy tévedve. Mire használod ha nincs HSA? Most is van GPU mindenben és semmire nincs használva."

Ez nem így van. A ma eladott konfigurációk >80%-ában az IGP dolgozik, vagy ha van mellette dVGA, az is csak olyan, hogy akár az IGP is elég lenne. Az irodai, otthoni netezős-mozizós-offiszozós számítógépek tömegeiről beszélek.

"Kisebb form factor a kutyát nem érdekli ha kell a kraft. Ha nem kell annyi az meg megint létezik AMD-n kívül: ultramobil piac."

Jaj ne már... a "kell a kraft" és az "ultramobil" között még igen-igen széles a skála. Ha nem így lenne, akkor az Intel sem az i3-makból, Pentiumokból, Celeronokból adna el sokkal többet, mint az i7-ből.
A kraftot kicsi, vékony laptopba pedig APUval lehet a legszerencsésebben belegyűrni, mert ott igenis fontos a form factor.
Az ultramobil pedig egy másik ökoszisztéma, ergo másik piac.

"Próbáld erről az oldalról nézni, mert ez a lényeg a piacot tekintve.
Ha valami nincs; szar; jó, de nem tudod mire használni; jó, de van még 3 ugyanolyan jó akkor ebből nem lehet tarolni. Tök mindegy mennyi a profittartalma.
"

Ha jól értem, itt azt magyarázod, hogy ha valaki "tarolni akar", akkor ahhoz termék kell, mégpedig jó termék, amit ráadásul lehet is valamire használni - és az sem árt hozzá, ha egyedi ez a termék.
Szerintem igazad van :K

[ Szerkesztve ]

(#104) #41133696 válasza antikomcsi (#26) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezért is néz ki úgy, hogy nem várom meg az AM4-et:

[ Szerkesztve ]

(#105) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Mikorra várható végre az AM4 megjelenése?
Szeretnék valamit venni, amíg ingyenes a Win10 :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#106) Panzika válasza klepto (#105) üzenetére


Panzika
tag

Na ez jó kérdés. Márciusra igérték, most június van.
Arra számítottam hogy most a Computexen bemutatják, de semmi.
3 hónapja késik és minden nap elteltével tovább huzzák
Nem vagyok túl bizakodó a foglalatot tekintve :(

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#107) Lacok válasza klepto (#105) üzenetére


Lacok
őstag

Mivel már július van szerintem iskolakezdésre fogják kihozni leghamarabb mert úgy látom, hogy pillanatnyilag a vga piacra összpontosítanak.De ne legyen igazam.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#108) 30z.Samu válasza Lacok (#107) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pedig jó lenne, ha látná az ember már a kínálatot. Mert fejleszteném a gépem, csak nem tudom, hogy most várjam meg az AM4-et, hogy ott mi lesz a felhozatal APU téren vagy a jelenlegi FM2-eshez újítsak be egy VGA-t. Esetleg annyit tudok csinálni, hogy megveszem a VGA-t, legfeljebb az AM4-nél nem APU-t veszek hanem sima procit. De ugye az is kérdés, hogy ott mekkora lesz az előrelépés.

Sic Parvis Magna

(#109) 8th válasza SylverR (#38) üzenetére


8th
addikt

Na azért nem volt ennyire rossz a helyzet. Pont a minap selejteztem ki itthon ~150db ősidőkben megírt dvd lemezt azon találtam pár pdf-ben lementett árlistát is 2007-ból. Aszerint egy Athlon64 3700+ s939 proci áráért (17 520 Ft) /ami az FX-57-et leszámítva toronymagasan a legerősebb egymagos proci volt akkoriban/ az Inteltől max. egy P4 3,2Ghz/800/2M procit kaptál (17 868 Ft) ami gyengébb volt az AMD megoldásánál. Vehettél ugyan annyiért akár kétmagos P4 D805-öt is (16 128 Ft) de akkoriban még a hajadra kenhetted a második magot nem mentél vele semmire. Intel E6320 BOX (34 380 Ft) vs AMD X2 3800+ BOX (36 948 Ft). Mondjuk az sem volt százas aki akkoriban dobozos procit vett. Az X2 3800+ több mint 10 000 forinttal olcsóbb volt tálcás kivitelben. Árak a néhai itpont.hu 2007.07.16.-i árlistájából vannak.

Hardverker.hu 2007.07.17.-i árlistája szerint:

AMD X2 4200+ (AM2) BOX: 16 000 Ft
Pentium E2140 BOX: 15 500 Ft
Pentium E2160 BOX: 17 000 Ft
AMD X2 6000+ (AM2) BOX: 33 500 Ft
Intel E6320 BOX: 32 000 Ft
Intel E6420 BOX: 35 000 Ft

Itt is hasonló a helyzet. Nagyjából azonos áron azonos teljesítményt kaptál mindkét oldalon.

Ez már off de a memória árakon is hüledeztem egy sort.

A-Data 2x1GB/1066 DDR2 Extreme Edition kit: 30 000 Ft
GeIL 2x512/800 DDR2 Ultra kit: 15 500 Ft
GeIL 2x1GB/800 DDR2 Black Dragon kit: 30 000 Ft
GeIL 2x2GB/800 DDR2 Black Dragon kit: 59 000 Ft

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.